Sayfa 20 / 20 İlkİlk ... 101617181920
Toplam 294 mesajın 286-294 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TheLostNickname Avatarı

Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    Lostland
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Melun bir trafik kazası sonucu yeni bir sağ kol dirsek üstü amputee -ve ilk tedaviler sonrası hiç bir tedaviye gitmeyen,daha yeni başladığı mesleğini bırakıp kabuğuna çekilen ; ancak şimdi yeni yeni kendi durumundaki insanlarla bir muhabbete iştigal etmeye başlayan , hiç bir haktan, kolaylıktan? vs. yararlanmayan ; ve dahası bu konular ile ilgili en ufak bir bilgisi olmayan biri- olarak siz, filhakika özel yaradılışlı olduğunu artık kesin bir kat'iyetle anladığım, dostların arasına katılmış bulunmaktayım.
    Bana yazma nezaketinde , nasihat ve tecrübelerini paylaşma büyüklüğünde bulunan her kesi, özellikle arm-amputee(kol ampute) canlara , dostlara sevgi ve saygılarımı iletirim...

Üye
    melşah Avatarı

Gerçek Adı
    melşah
    Son Giriş
    20.05-2016
    Saat
    17:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deniz hanım merhablar fıyat hakkında bılgı verebılırım sıze ozelıme yazabılrımısınız

Üye
    SebboUC Avatarı

Son Giriş
    29.10-2016
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar,
    2 sene önce geçirdiğim trafik kazası nedeniyle bir bacağım diz altından 10cm diğeri diz altından 25cm ampüte edildi.
    Şimdi protez kullanıyorum.
    Benim gibi insanlarla tanışmak arkadaş olmak istiyorum. İletişim bilgilerimi özelden paylaşabilirim.
    Kendinize çok iyi bakın, güçlü kalın...

Üye
    Gökmen Avatarı

Gerçek Adı
    Gökmen
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    Bursa Gemlik Erzurum Hınıs
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    51

@Elfin Toy ;

Ben, Sağ kol dirsek altı ampute

Protez kullanıyorum ve gayet alışmış durumdayım proteze. Hatta işyerinde arkadaşlara şakasını bile yapiyorum. ( Protez kolum ile burunlarını kulaklarını tutarak )

Üye
    ozkurt Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa özkurt
    Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkeze selam
    bende 2006 yılında motorsiklet kazasında sol diz altından ayağımı kaybettim
    eski sistem protez kullanıyorum hayat böylede güzel

Üye
    emrahfb88 Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    09.09-2016
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    Bursa/Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ozkurt

Selam bende yeni sistem protez kullanıyorum çok rahatım. Yeni sistem proteze geçmek istersen özelden bana yazabilirsin yardımcı olmaya çalışırım

Üye
    aesacus Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mtunc52 Mesajı Gör
    Arkadaşlar kronik osteomiyelit ten uzvu kesilen varmı acaba? Benin yaygın femur kr ost. ağrım çok, çok korkuyorum kesecekler diye, psikolojik olarak yıkık durumdayım.
    Merhaba @mtunc52

Benim kronik osteomiyelit ten sol bacak diz altı amtupe oldu Ağustos 2016'da. Su an dikişlerim alınmak üzere ve proteze başlayacağım.

Benim hikayem uzun. 2002 tarihinde sol dizde DVT (derin ven trombozu) oluştu ve sol bilekten aşağı sinirsel hasar (paralize) oluştu. Sonra bilek yan bağlardaki sorun nedeniyle ayak içe dönemeye başladı. Sonra bası yaraları oluştu. Oradan enfeksiyon kaptı. Bir çok kez ameliyat oldum. ayar parmaklarım birer birer ampute oldu, Flep'lerle yara kapatmaya uğraştılar, enfeksiyon bilek üstüne sıçradı, osteomiyelit e çevirdi durumu. Bu mayıs Hacettepe Üniversitesine parayla hocaya gittim en sonunda. Kesin çözümün diz altı ampute olduğunu söyledi. Diz altında nekroz (ölü) olan dokular varmış (MR sonucu buldular). Onlar temizlenmedikçe enfeksiyon bitmez dediler. Son bir senedir ağrıdan dolayı 200 metre oturmadan yürüyemez durumdaydım.

Bende çok korktum, çok yıkıldım. Üç tane çocuğum var. Sırf onlarla gezebilmek, yanlarında olabilmek için kabul ettim amputeyi. Ağustos başında ampute oldum. Su an çok rahatım. Hiç bir ağrım kalmadı. Dikişlerim alınacak bir kaç gün sonra. Zor mu? Zor tabi ki. Kolay olan ne var? En zoru da banyo yapmak

Ama memnun musun diyecek olursan memnunum. Protez kullanmaya başlayınca daha çok memnun olacağım inşallah...

Üye
    amayuh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sağ diz altı amputeyim 18 sene oldu, ufak tefek dönem dönem sıkıntılarım oluyor benim de ama genel olarak iyiyim.

Üye
    ASE333 Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba.Babamın 1 bacağı 3 yıl önce ampüte edilmişti.Protez kullanıyor.1 ay önce diğer bacağı da ampüte edildi.ikisi de diz altından.diyabet ve damar tıkanıklığı vardı.enfeksiyon çok yüksekti.opersyondan 1 hafta sonra düştü.dikişleri alındıktan sonra yara tamamen açıldı.güdükten iltihap geldi.tekrar bi operasyonla biraz törpülenip dikildi.ancak güdüğünde kararma var 2 gündür.Daha da budanmasından korkuyoruz.Enfeksiyon yine yüksek.kararma artıyor.Dolaşımla ilgili hayati tehlikeden bahseden yakınlarım oldu.Bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

Sayfa 20 / 20 İlkİlk ... 101617181920