Sayfa 15 / 20 İlkİlk ... 5111213141516171819 ... SonSon
Toplam 294 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    koca çorumlu Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    22.12-2016
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende 28 sene önce sag ayak diz altı ampute oldum ve bu güne kadar ankarada bulunan GERÇEK ortopedide protezlerimi yaptırdım ve hiç bir sorunla karşılaşmadım haydar hocam süper bir insan 20 ay öncede sol ayak diz altı ampute oldum bagkur emekliligimi bekliyorum ve ilk fırsatta yine GERCEK ortopediye 2 ayagımada diz altı protezimi inşallah yaptıracagım. son yaptırdıgım protezimi sanırım 8 senedir sorunsuz kullandım..sevgiyle kalın....!!!

Üye
    okan5506 Avatarı

Gerçek Adı
    orhan tarık buğra
    Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    21:04
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrhb ismail ben ampute futbolu oynuıyorum oynak ısteyen arkadaslar arasın benı tel no 0 534 494 56 41

Üye
    mevlanauysal Avatarı

Gerçek Adı
    MEVLANA UYSAL
    Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burda baktığımızda arkadaşların çeşitli istekleri sıkıntıları var. portez ortez öyle bişeydir ki sizin mutlu eden firma diğeri edemez. türkiyede protez ortez alanında aman aman gelişen değişin pek malzeme bulunmamaktadır.İleri teknoloji malzemeler olsa bile protez de ilk önce soket konforunu yakalamak lazım.soket konforu tam anlamıyla iyi ise ve kişinin amputesi ne göre değişebilen seçenekler sunulabillir.Silikon liner sistemler burger dolaşım problemi olan hastlarda veya hassas ciltli kişilerde geri tepebiliyor.Silikon sistemlerde daha terlemeyi öneleyecek sistem çıkmadı havasız bir ortam ve terlememek ? Fantom ağrısına gelince fontom hissinin nezaman karşınıza çıkacağı ve nekadar çok ızdırap çektireceği hiç belli olmaz fantom hissini yok edici rahatlatıcı unutturucu çoraplar mevcuttur.
    işin özüne gelince protez sonradan takılan uzuvlar tamamen kişiden kişiye değişmektedir.arkadaşınaza uyan size uymaz size uyan arkadaşınıza uymaz o yüzden temkinli ve deneyerek bir takım şeylere karar vermek lazım.saygılarımla

Üye
    huseyin886 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2013
    Saat
    10:22
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben iş kazası sonucu sol diz altı ayağım kesildi ve sol kolum bilekten felç oldu benim gibi arkadaşllarımın duygularını paylaşmak isterim

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

en sansız benım sanırm dız uztu ampüte oldugum ıcın ben ve bıkac dız ustu ampüte olan arkdaslar.. Bahtım kara bee

Üye
    atlantis Avatarı

Son Giriş
    09.08-2012
    Saat
    22:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar ben de çift taraflı diz altı protez kullanıyorum, baston falan kullanmadan rahat yürüyebiliyordum fakat oluşan yaralar bir türlü peşimi bırakmadı sol bacağımdaki güdük baya problemli, onun için Otto Bock Harmony sistem protez yaptırmıştık biraz pahalı, birkaç ay kendimi çok rahat hissettim ama yaralar yüzünden şimdi kullanamıyorum...ama çok konforlu olduğu kesin

Üye
    dawulcu_ozan Avatarı

Son Giriş
    01.10-2009
    Saat
    21:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar benimde kemik kanseri teşhisim.. sağ omuzum protes dirseğe kadar

Üye
    keskinay Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    18.02-2016
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul/pendik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhabalar bende engelliler biz ailesinde yeniyim yeni insanlarla tanışmak heleki seni tam anlayacak olması ayrı bir mutluluk iki ayak diz üstü protez kullanıyorum bir yıl oldu .2007de iş kazası geçirdim .mutlu olmak için çevremize baksak birçok nedenimiz var sanırım.

Üye
    sudenazz Avatarı

Son Giriş
    26.01-2013
    Saat
    20:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sizlerden biriryim iki yıl önce sağ bacağımı kanserden kaybettim. Benim amputem kalçadan protezi bu sebeple biraz daha sıkıntılı kullanıorum ANK Bilim Ortopediyle çalışıorum ilk protezimm zorluklarına alışmaya çalışıorum

Üye
    cCENKk Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk
    Son Giriş
    09.09-2016
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Maltepe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar bende aranıza yeni katılanlardanım...
    20 senedir protez kullanıyorum. her iki ayagimida tren kazası sonucu kaybettim
    2 ayakta olmayinca protez kullanmak oldukca zor oluyor.
    gençligimizde ve kilolarim henuz yok iken oldukca iyi bi sekilde idare ediyordum fakat simdielrde biraz zorlanıyorum.
    yeni bir proteze ihtiyacim var, daha önce kendi imkanlarımı zorlayarak yaptırmıstım şimdi ssk liyim en iyi nerede yaptırabilirim ssk masrafların tumunumu karsiliyormu? yoksa belli birkisminimi oduyor hiç bir bilgim yok acıkcası. bilgisi olan arkadslar yardimci olursa sevinirim.
    birde daha onceden bu lanet phantom agrisi için hic bir ilaç hiç bir tedavi kullanmadim (apronax vermidon hariç ). özellikle soguk havalarda agrı inanılmaz arta biliyor bunun için önereceginiz bir tedavi yada tavsiyeleriniz varmi ?

Üye
    emir Avatarı

Gerçek Adı
    Emir
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    20:22
    Yaşadığı Yer
    isvicre
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tegretol ya da novaljin iyi gelir
    msn varmi
    goruselim

Üye
    mehmetaydogan Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 1 gün oldu bacaklarımı kaybedeli ne yapmalıyım bilmiyorum yardımcı birri varsa yardımcı olabilir mi: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...du-protez.html

Üye
    ferdaggg Avatarı

Son Giriş
    18.02-2011
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar ben de aranıza yeni katıldım yani siteye ) 16 senedir engelliyim ve ben de tren kazası sonucu ayaklarımı kaybettim... protezler bazen problem yaratabiliyor cenk inde dediği gibi soğuk havalarda ağrılar artıyor sıcak havalarda da pişikler oluyor (
    mehmet aydoğan kardeşim sana da geçmiş olsun ama bişey şaşırttı beni.. ben 1 günlük ampute iken kendime dahi gelememiştim hastanede sen maşallah siteye girip yardım bile istemişsin Allah yardımcın olsun ; senin ve hepimizin... Protez için de çok erken önce dikişlerin pekişmesi gerekir...

Üye
    hayrettin Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin
    Son Giriş
    30.06-2012
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende sağ diz altı ampüteyim saygılar

Üye
    suskun62 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/esenyurt
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende 6-7 yıldır , diz altı protez kullanıyorum ,yaklaşık 14 yaşımda iken kullanmaya başladım , değnek hiç kullanmadım.gerçi gerekte duymadım , protezin kullanmaya başladığım ilk 3 ay zorlu geçti,çok canımı yakıyordu,protezimi duvardan duvara fırlatıyordum fakat herşey gibi ayağımı acıtmadan,proteze alışmanın hilesini bulmuştum.

hile şuydu: tek çorap yerine 3-4 çorap birden giydim, ve bunu yaptığım andan itibaren şehri turlamaya başladım,yaklaşık 1 ay sonra da tamamen alıştım, tek çorapta takabiliyordum alıştıktan sonra

Derken aradan 2 yıl felan geçti , tek çorap da, çift çoraplada akşama kadar gezemiyordum ,5 saat felan gezince canım yanmaya başlıyordu ki onunda hilesini keşf ettim bir süre sonra ,çorap giymemeye başladım , sadece müjde çorapları, o incecik çorapları giymeye başladım ve artık bir sorunum kalmadı , 12 saat boyunca gezebiliyorum, hiç sorun olmuyor

Bir ara protezcime denize girilebilen protez varmı demiştim. cevabı evet olmuştu, eğer bilginiz varsa fiyatlarını ve resimlerinden bahsederseniz sevinirim

Sayfa 15 / 20 İlkİlk ... 5111213141516171819 ... SonSon