Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 82 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gülaygöz Avatarı

Gerçek Adı
    gülay göz
    Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm geçmiş olsun.... eşim de benzer bi hastalık var osteos sarkom ..2012 de tanı konuldu... ameliyat olmadı daha ... olmayıda düşünmüyo.... seni kbana ayrıntılı msj atarsan sevinirim .. seni kim ameliyat etti... mesaj atarsan sevinirim

Üye
    semih006 Avatarı

Gerçek Adı
    semih
    Son Giriş
    19.09-2014
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2012 martta bende ameliyat oldum osteosarkom sağ diz araştırma yaptık ankara da araştırmadığımız hastane neredeyse kalmadı tüm parmaklar ankara üniv. ibn-i sina hastanesini gösterdi kemik tümörlerinde uzmanlar orayada gitmenizi öneririm

Üye
    naya Avatarı

Son Giriş
    26.05-2014
    Saat
    17:15
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese selamlar, listeye beni de ekleyin. Ocak 2012 ameliyat oldum sol diz. Akciğere sıçradı şu anda ege de KT görüyorum.
    gülaygöz e : İzmir de dündar Sabah var kemik konusunda uzman, bir araştır istersen.

Üye
    LEONHEART Avatarı

Gerçek Adı
    MAHMUT
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

osteosarkom sarkom tanılarının en tehlikelisi ancak doğru seçim ve zamanında nokta atışı ile hayatta kalma şansı var ben 2000 yılında tanıştım bu hastalık ile ama ben onu nakavt ettim sonra evlendim ve 2 dünya tatlısı çocuklarım var +(doğru seçim ve zaman ]

Üye
    M.ZEHİR55 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2014
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm merhabalar.....bende osteosarkom hastasıyım 2008 de teşhis konuldu.sol dizden operasyon geçirdim platin takıldı ve platinimle ilgili hiç bir sorun yaşamadım şimdilik.kemoterapi gördüm,daha sonra 2 akciğerimde de metastaz tespit edildi sol akciğerimden 2 defa operasyon geçirdim 1/3 alındı.şimdi çalışıyorum 6 ayda bir kontrollere gidiyorum son gittiğimde doktorum senin tıp literatüründe yerin yok çok iyi gözüküyorsun dedi..arkadaşlar moralinizi çok yüksek tutun.. ben alternatif tıp ta kullandım ve kullanmaya devam ediyorum.. hepimize çoookkk geçmiş olsun ..

Üye
    reco61 Avatarı

Gerçek Adı
    recai
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun Allah şifa versin..

Üye
    snnbyk Avatarı

Gerçek Adı
    sinan bıyık
    Son Giriş
    25.04-2014
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkeze çok geçmiş olsun banada 2013 ocakta osteoserkom tanısı koyuldu izmit umuttepede tedavi gördüm Mayıs 6 da Göztepe medicalparkta ameliyat oldum Doç. Dr. Önder Ofluğluna diz kalça arası protez koyuldu protezden yana hiçbir sıkıntım yok bi koşamadığım eksik o derece sorunsuz bu şubatta tedavim bitmişti ama 1 ay sonra çekilen akciğer toraksında çok sayıda küçüklü büyüklü 30 a yakın metaztas olduğu söylendi ve cerrahi operasyonun riskli olduğu söylendi 1 hafta içinde ameliyat olup olmama kararı vermem gerekiyor ne yapmalıyım böyle bi durumlara karşılaşanlar tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum ALLAH herkeze şifa versin...

Üye
    M.ZEHİR55 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2014
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aminnn hepimize inşallah...

Üye
    walkhan Avatarı

Son Giriş
    31.05-2014
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle herkese geçmişler olsun. kolay değil ölümün kıyısından döndük. Yaşamaya devam ediyoruz. Ben 2000 yılında üniversiteden mezun olmak üzereyken sol dizimde başlayan ve beni uykudan uyandıracak kadar şiddetli ağrıların başlaması üzerine hastaneye gittim ve 3 aylık bir tarama aşamasından sonra osteosarkoma yakalandığımı öğrendim. 3 ay sürdü çünkü ilk gittiğim doktor inatla röntgen filmi çektirmedi. ve iki ayı ağrılar içinde ağrı kesici ilaçlardan medet umarak geçirdim. sonra gazi üni. tıp fakültesinde tomolar mr'lar biopsiler falan derken teşhis kondu. Bu arada ben bütün bırak istanbula gel çağrılarına kulak tıkayıp okulumu bitirdim. Ankara'da bazı doktorlar bir kaç aylık ömrü kaldı, kurtulamaz falan dediler. Türk filmlerindeki gibi beni dışarı çıkartıp konuştular ya. neyse sonra istanbul'da çok sevgili harzem hocayı bulduk. Beni muayane ederken ilk sorduğum ne zaman top oynayabileceğimdi gayet babacan şekilde dur aslanım hele bi bacağını kurtaralım dediğinde bende jeton düştü. Kemoterapi ameliyat kemoterapi derken kurtardık paçayı. Protezde şükür ALLAH'a son zamanlara kadar hiç sorun çıkmadı ama bu aralar biraz ses çıkartıyor. ee 14 sene sonra yapsın artık Ayrıca ALLAH'ın takdiri; evlendim. hiç bir ek tedaviye gerek kalmadan çocuğum oldu. Şu anda 14 senelik öğretmenim. Hepinize sağlık sıhhat ve afiyet diliyorum. İrtibatta kalmak dileğiyle

Üye
    mehmet.rustemoglu Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Rüstemoğlu
    Son Giriş
    08.08-2014
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    GAZİANTEP
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilmez olur muyuz 14 yaşında tanıştık

Üye
    takla Avatarı

Son Giriş
    19.09-2014
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhablar ben osteosarkom hastası değilim ama sizlewre birkaç soru sormak istiyorum osteosarkom röntgende görünüyor mu herhangi bir ortopedi doktoru baktığında görebilir mi ve osteosarkomun ağrısı şiddetlimidir ne gibi belirtiler veriyor şimdiden teşekkürler hepinize hepinize geçmiş olsun

Üye
    emir Avatarı

Gerçek Adı
    Emir
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    20:22
    Yaşadığı Yer
    isvicre
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

rontgende gorulur

Üye
    takla Avatarı

Son Giriş
    19.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 doktora gosterdim kacirma olasiliklari yoktur herhalde rontgeni zatrn agrilar baya hafifti ve kurek yapiyorum ondandir herhalde osteosarkomda agrilar siddetli mi ?

Üye
    semih006 Avatarı

Gerçek Adı
    semih
    Son Giriş
    19.09-2014
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ağrılar ne kadar süredir devam ediyor önemli bir etken bu ikincisi röntgende gözden kaçma olasılığı var en iyi sonuç MR diye düşünüyorum hemen ben osteosarkom mu oldum düşüncesine kapılman neden acaba yakınınızda falan var etkisinde kaldın büyük ihtimal bağlarda ki bir yırtıkta şiddetli ağrılara neden olur ve yürümede zorluk çeker insan sorduğun soruya gelince evet şiddetli ağrılar yapar diz kalça hareketlerini yaparken bükerken zorluk çekersin(tümör o bölgelerdeyse eğer) ağrı acı hissedersin ilk başlarda bu ağrılar hafif olur sonradan şiddetlenir ve kişiden kişiye değişir kişinin hiç ağrısı yoktur düşer bir yerini kırar hastaneye gider osteosarkomsun derler tümör orayı zayıflatmış kırık oluşmuştur vs.

Üye
    takla Avatarı

Son Giriş
    19.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yok bizim ailede kemik kanseri hic olmamis fakat galiba ben cok evhamliyim benim agrilarim hafif olmakla beraber kolumda veya elimde olabiliyor yani yeri degisiyor eger oyle bir durumum olsaydi rontgende gozukurdu herhalde. spor sakatlanmasi olabikir benimki

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon

Başlığın Etiketleri