Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 82 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar BU kadar az kısı olmamız sevındırıcı en azından bu hastalıktan muzdarıp kısıler az sayıda en azından oyle umut edıyorum...Ayrıcada herkese Çook GEÇMİŞ OLSUN..
    Sevgiler..
    (Güçlü olmaktan asla vazgeçme,Değilsen bile iste,çaba göster savaş,Etrafına gülücükler saç,Saç'ki seni engelli olarak gören aciz beyinler güçlülüğün karşısında sana hayranlık duysunlar;Lakin öyle acımasızki bu hayat Bir yumruk daha yersen yerden bırdaha kalkamayabileceğini'de unutma!)

Üye
    koko Avatarı

Gerçek Adı
    koray
    Son Giriş
    20.08-2010
    Saat
    20:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende osteosarkom hastasıyım sol iliak tamamiyle tutulmuş yani kalça kemiği kötü durumda 16 cm iyi bir cerrah arıyorum ama kalça konusunda deneyimli harzem özger biraz tuzluda onun dışında

Üye
    avsar38 Avatarı

Son Giriş
    01.11-2010
    Saat
    10:11
    Yaşadığı Yer
    İzmir - Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Listeye benide ekleyin 2000 yılından beri osteosarkomluyum. 3 ü protez 4 ü uzatma ameliyatı olmak üzere 7 ameliyat oldum. 8. ameliyatta Allah ne zaman izin verirse Uzayabilen protezle ilgili sorularınız olursa seve seve cevaplayabilirim. Kendinize iyi bakın protezlere zarar vermeyin

Üye
    adali Avatarı

Son Giriş
    08.03-2011
    Saat
    09:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende yıllar yıllar önce taa 1993 te osteosarkom tedavisi görmüş bir kardeşinizim, sağolsun Harzem bey sayesinde vede erken teşhisle bacağımı kurtardım. Tabii hasar kaldı ama sonuçta hayatımı ve bacağımı bir şekilde kurtardım. Çok şeyler yaşadım sizde takdir edersiniz başınıza gelmiş çekmişsiniz bu illeti Allah bir daha yaşatmasın kimseye derim.
    Harzem bey beni buldugunda çapanın onkoloji servisinde tedavi görüp bacağımın kesilmesini sonrada bekliyordum. Gerçi buna beklemek denemezdi lakin hastalığımın ciddiyetini bilmiyordum. Bir insanın bacağındaki ağrıyan bir şişlik ne kadar tehlikeli olabilirdi. Bunu her şey bittiğinde bana söylediler. Yoksa panikten hapı yutmuştum

Üye
    ks207 Avatarı

Son Giriş
    23.03-2013
    Saat
    19:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim de böyle bir sorunum vardı 2003 den beri farkettiğim kemik büyümesi iyi huylu olduğu için bir kaç ameliyat oldum ama tekrar tekrar büyüme yapdı enson osteosarkoma çevirmiş yavaş ilerliyormuş içden sol diz bölgesine kemik yerine protez talıldı 6 ay oldu aksayarak yürüyorum şimdilik bilekden aşağısına hissetmiyorum ameliyat sonrası his kaybı yaşayan var mı geri gelir mi bu arada ben ankara ibni sinada oldum son ameliyatı dr yusuf yıldız

Üye
    adali Avatarı

Son Giriş
    08.03-2011
    Saat
    09:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim ameliyat esnasında sinirlerimede temas ettikleri için evet duyu kaybı yaşadım. Mesela ayağımı oynatamıyordum parmaklarımı kıpırdatamıyordum ve dokunuldugunda pek hissedemiyordum. Enfeksiyon kapmasaydı sonradan düzelirdi belki ama enfeksiyon kaptı ve ameliyatlar sonrası öylece kaldı.

Üye
    necati06 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2011
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

korkmana gerek yok

Üye
    ben çiğdem Avatarı

Son Giriş
    01.02-2012
    Saat
    22:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

osteosarkomluyum.....Diz kapağıma protez takıldı.5,6 ay rahat ediyorum.Sonrasında problem yaşıyorum.Donup kalıyor bacağım.Dizimi bükemiyorum.Aynı sıkıntılaRImı yaşıyoruz.Buna çözüm bulan oldu mu?Ya da önerebileceğiniz iyi bir doktor var mı?Bir de sgk oynar diz eklem protezinin ne kadarını karşılıyor?

Üye
    faithful Avatarı

Son Giriş
    29.05-2012
    Saat
    02:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende osteosarkom hastasıyım agustos 2010 da cıktı sağ dizde kemoterapi ameliyat kemoterapi evrelerinden gectim şimdi fizik tedaviye gidiyorum dizimi 90 derece kadar bükebiliyorum hee ameliyatımı levent eralp yaptı. herkese çookk geçmiş olsun..

Üye
    faithful Avatarı

Son Giriş
    29.05-2012
    Saat
    02:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Umarım msjım gelmiştir "ben cigdem" cvp yazdım ama gitti mi anlamadım...

Üye
    zeki günaydın Avatarı

Gerçek Adı
    zeki günaydın
    Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende osteosarkom hastasıydım.2000 yılında teşhis , kemoterapiler , 2001 de sol bacak kalça ile arasına protez için , 2002 de uyum sağlamayan protezi değiştirmk için ameliyat oldum. sene 2011.. şuan için hastalığa dair hiçbirşşey yok Allah ıma bin şükür. ama ortopedik sorunlar her zaman var. mesela ters bir harekette protez çıkıyor. ufak bi operasyonla takıyorlar. 2011 den buyana 3 defa çıktı. çözümü yok dediler. dikkat edeceksin dediler.

bu hastalığa yakalanan ve yeni öğrenen arkadaşlara tavsiyem canınızı sıkmayın. stresten uzak durun. güçlü olun. ben öyle yaptım. iyileştim ,bankaya girdim. çalışlıyorum. 3 ay öncede evlendim. hayattan kopmak yok. güçlü olup üstesinden gelmeye bakın.

saygılar.

Üye
    ay-ça Avatarı

Son Giriş
    05.12-2012
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. benim kardeşim osteosarkom.6 kür kemoterapi gördü,ilk 3 kürden sonra ampüte oldu sağ tibiada çıkmıştı tümör. kemoterapiye cevap vermemiş. bize bunu 6 kürden sonra söylediler. şu an durumu ağır vucüdunu sarmış ciğere de sıçramış. ağrıları çok fena oluyor. şimdi radyoterapi görüyor fakat ne kadar fayda etcek bilmiyoruz. bunları sizinle paylaşarak üzmek niyetinde değilim kendimizi çok çaresiz hissediyoruz.
    umarım başka çocuklar olmasın..

Üye
    zeki günaydın Avatarı

Gerçek Adı
    zeki günaydın
    Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ay-ça;
    Allah yardımcınız olsun. umarım en kısa zamanda atlatır . sabırlı olun.

adali;
    şanlısın. bende aynen senin gibi olayın ciddiyetini bilmiyordum. iyileştikten sonra bu kadar ciddi bi durum olduğunu anladım. bana kimse hiç birşey hissettirmedi. Allah hepsinden razı olsun. eğer başlarda bu kadar ciddi bişey olduğunu bilseydim stresten göçerdim heralde.

hastalığımıda "kim 500 milyar ister " yarışmasında çıkan bir soruda öğrendim. ilginç

Üye
    lazowdo Avatarı

Son Giriş
    06.06-2012
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkdaşlar banada 2009 dae çok sol femur ostreosakrom teşisi konuldu sonra ameliyat oldum ve şimdi çok şükür hastalığımla ilgili bişi kalmad fakat 1 kaç şey duydum kemotrerapi sonrasında kısırlık riski varmış die duydum sizlerde de böyle 1 şey duydunuzmu yada öyle 1 sıkıntı yaşayan varmı ??

Üye
    SerkanSvrtp Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan SİVRİTEPE
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    11:40
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben Serkan Sivritepe,
    Herkeze geçmiş olsun diyerek başlıyorum şifaya ihtiyacı olana da allah yardımcımız olsun diyorum...
    Bende bu hastalıkla başbaşayım şuanda bilen tedavi süreci ne yapıldı nasıl atlattı bunun hakkında bilgi verebilcek biri var ise yardımcı olun anlıyorum ki durum ciddi ne yapayım...

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon

Başlığın Etiketleri