Sayfa 62 / 65 İlkİlk ... 12525859606162636465 SonSon
Toplam 973 mesajın 916-930 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Rica ederim. Kiriklarim sadece femur kemiginde oldu. Yanlis bilmiyorsam ilk kirigim 3 ya da 4 yasinda olmus. Tum kiriklarim dusme sonucu oldu. 7 yasimda ilk egrilik duzeltme ameliyatimi oldum. Ben 1.5 yasinda yurumusum. Gecen seneye kadar desteksiz yuruyordum. Bu yaz bir ameliyat gecirdim. Su an bastonla yuruyorum. Bastonu atmak icin fizik tedavideyim.

Üye
    saliha.dogru.96 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@akasya

teşekkürler akasya kendine iyi bak

Üye
    kerem2014 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar boynunda boyun düzleşmesi yaşayan var mı

Üye
    Lara03 Avatarı

Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar belcikada özel bir arastirma grubu cam kemigi iyilestirebilen bir ilac kesfetmis. Ilacin ismi ALLOB kesfeden grubun ismi ise bone therapeutics. Henüz ilac pazarlamaya cikmamis ama 2014de cam kemigi iyilestirebilen ilac ümvanini almis ben bu grubun telefon numarasini buldum arayip ne zaman pazarlamaya baslamayi düsündüklerini sormak istiyorum insallah bir cevap alirim ben cam kemik degilim ama karnimdaki bebeklerden birinin cam kemik dogma olasiligi var o yüzden simdiden basladim arastirmalara.

Üye
    saliha.dogru.96 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar arkadaşlar umarım hepiniz iyisinizdir lara03 yazdıklarından dolayı umutlandim inş olumlu bir cevap alırsın hepimize şifa olur bebeğin için ne dediler inş hayırlı haberler verirsin.

Üye
    kerem2014 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Lara03 yazdıklarınla beni çok heyecanlandırdın dört gözle senden haber bekliyorum inşallah cam kemik hastalığını tamamen iyileştiren bi ilaç üretmişlerdir inşallah evlatlarımız için çok iyii bi şifa kaynağıdır .... RABBİM bebeklerini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah hayırlı haberlerini bekliyoruz

Üye
    Lara03 Avatarı

Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Simdilik ilaci 12 hasta uzerinde denemisler almanyada ve belcikada. Ilac cam kemigi iyilestirebilen Tek ilac ünvanini almis. Saglikli bireylerden canli kemik dokusu alip o ilaci üretip cam kemik hastasi olan insanlara 4 kerede enjekte ediyorlarmis. Daha önce kirilan kemiklerin normal bir sekilde kaynamasini ve tekrar kirilmasinida engelliyormus. Bir kac senedir denemedeymis bu ilac, ilk olarak 2014de basari elde etmisler. Mail attim birde telefonla ulasmaya caliscam. Bebeklerim icin 22 nisan ve 3 mayista randevularim var, skanere giricem anca orda belli olurmus cam kemikmi diye insallah degildir.

Üye
    kerem2014 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

lara03 inşallah değildir inşallah bebeğinde böle bi hastalık yoktur yaaa böle bişii var madem neden bu tedavi yaygın değil bizim doktorların haberi mi yok delircem yaaa herşey daha hızlı olmalı dediğin gibiseee tamamen iyileşebilecek yavrularımız .... bunu düşünmek bileee ayaklarımı yerden kesiyor inşallah inşallah bir an önce birşeyler olur lara03 sen araştırır mısın ulaşım tedavi nasıl oluyor öğrenir misin tedavi için masrafları öğrenirmisin ben dediğin gruba internetten baktım ilaca da baktım bi video falan var izledim dediğin gibii video herşey anlatılıyor yazılar yabancı olduğu için anlamadımm ceviri yaptım okudum herşeyii irtibat nasıl olur türkiyeye bu tedavi gelir mi herkese her yaşa uygulanabilir mi yan etkileri bi zararıı var mı aklımda çok soru varrr neysee çok yazdım senden haberler bekliyoruz lara03 sen ve bebeklerin sağlıkla kalın

Üye
    Lara03 Avatarı

Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar yeni bilgiler edindim. Malesef ilaci 2020 de pazarliycaklarmis suan 3 faz denemesindelermis sonuclar 2018 ile 2019 arasi elde edilecekmis yani daha 4 senesi var. Pozitif tarafi ilac maliyetli olmiycakmis cünkü Tek bir dönörden 100 adet ilac üretebiliyorlarmis. Avrupa ve amerikada pazarlanilacakmis.

Üye
    kerem2014 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

maliyetsiz oluşuna çok sevindim herkesin ulaşabilmesi açısından çok iyii... fakat 4 yıl var daha inşallah daha kısa zamandada olabilir bilgilerin için cok sağolasın lara03 eğer başka bilgiler edinirsen mutalaka yaz... türkiyedede pazarlanacak mı acabaa ...

Üye
    Lara03 Avatarı

Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar cok iyi bir haber aldim sizinle paylasmak istedim. Isvec ve ingiltere cam kemik olan bebeklere anne karninda tedaviye baslamislar daha onceden sonlandirilmis gebeliklerde bebeklerden alinan saglikli hücreler anne karnindaki cam kemik hastasi bebege naklediliyormus ve bebek iyilestiriliyormus. Benim ikiz olduklari icin müdahale edemiyorlar anne karnindayken öteki bebege zarar vermemek icin ama bebegim dogar dogmaz onlara getirebilecegimi soylediler 1 yasindan önce bu tedavi bebege uygulanirsa cok basarili sonuclar elde ediliyormus cocuk kosup oynayip hic biryerini kirmiyormus tip 3 ve tip 4de ozelikle hic kirik olmuyormus. Bizat arastirmayi yöneten profesörle konustum. tek meselem isvece gidicek kadar para bulmak artik es dost bir sekilde bulcam.

Üye
    saliha.dogru.96 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bebeğin ve senin adına çok sevindim lara3 bir bebeğin iyileşmesi bile benim adıma bir ümit belki türkiyeyede gelir bu gelişmeler bizim bebeklerimiz için geç kalınmaz inş.

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Genetik hastalıklara ana karnında kök hücre tedavisi - BBC Türkçe
    buradaki haber bahsedilen konu ile ilgili zannedersem.Ekim 2015 te çıkan bir haber.Bu kök hücre çok iyi sonuçlar verecek inşaallah ama daha zaman var gibi görünüyor.Bence en iyi sistem gebe kalmadan gen ayrıştırma yöntemi.Tabi aslında bunu her evlenen çifte genetik tahlil yapılarak bu konuda başarı sağlanabilir.Bu da çok maliyetli birşey tabi.Belki cam kemik ve daha birçok genetik hastalıklar bu yöntemle tespit edilim engelli çocuk dünyaya getirme riski en aza indirilebilir.Ama Cam kemik hastalarının evlenip çocuk sahibi olabilmelerinin tek ve en güvenli yolu bu.
    Haber için teşekkürler En azından bir heyecan yarattır.

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Grayland selam. Az kaldi mujdeli habere. Sizin adiniza cok mutluyum. Insallah kizimla beraber pasayi gormeye gelecegim�� Bu arada ben de tedavi ucretinin davasi icin kucuk bir adim attim. Davayi da buyuk ihtimal bu ay sonu aciyorum. Gelismeleri yazarim.

Ilac konusunda da bebeklerin tedavisi ile ilgili habere de cok sevindim. Lara lutfen gelismeleri paylas. Insallah bebegin icin hersey iyi olacak. Bu hastalik elbet gunun birinde tarihe karisacak. Muhtemelen biz goremeyiz ama en azindan yeni nesiller bu hastaligi hic bilmeyecek.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kemik nakli mümkün olsa! ya da kemiğin yerini alacak madde.