Sayfa 58 / 65 İlkİlk ... 848545556575859606162 ... SonSon
Toplam 973 mesajın 856-870 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mezitli Avatarı

Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    11:17
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Babadan ve benden kan örneği alındı. Bebeğimizin kan örneğini de Japonya'ya gönderdiler. Dünyada bulunan cam kemik hastalarının gen dizilimiyle karşılaştırıldı. 3 sene oldu nerdeyse 12 test yapılmış elde edilen bir bulgu yok. Böyle bir cam kemik hastasına rastlanmamış. Bebeğinizdeki yeni bir gen dizilimi Demekki dediler. Tekrar çocuk sahibi olmak isterseniz siz bilirsiniz dediler. Bilmiyorum herşey havada kaldı. Net bişey elde edemedik

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Ben tup bebek yaptirmadan once benim , annemin, babamin, kardesimin kani Amerika'ya gonderildi. Bende tip 4 ile ortusen bir mutasyon ve daha once rastlanmayan baska bir mutasyon bulundu. Annem babam ve kardesimde mutasyon yok. Zaten onlar saglikli. Ama Turkiyede bir laboratuvar benim kanimda hicbir mutasyon bulamadi. Bu sekilde rapor bile verdiler. Bazi laboratuvarlar basarisiz olabiliyor.

Hangi sehirdesiniz bilmiyorum ama Sisli Memorial hastanesinden genetik doktoru Cumhur Bey ile gorusmenizi tavsiye ederim.

Üye
    mali190354 Avatarı

Son Giriş
    03.08-2016
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi aksamlar. cocugumu bu hafta cıkaracaklar yogun bakımdan. yogun bakımda yapılacak bişey yokmuş. annesi og ile beslemeyi öğreniyor hastanede. evde biz hortumla besleyeceğiz. normalde çıkmaması lazım ama hastanenin tavrını çözemedim.

Üye
    Mezitli Avatarı

Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    11:17
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öneriniz için çok teşekkür ederim. Istanbul dışındayız ama görüşülebilir.

Çok çok geçmiş olsun , hastane size çıkabilirsiniz dedi peki ilerisi hakkında bir öngörüde bulundular mi?

Üye
    Gül-_-peri Avatarı

Gerçek Adı
    Gülperi
    Son Giriş
    03.10-2015
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende gaziantepden katılıyorum 21 yaşındayım önlisans bitirdim ama hevesim kursağımda kaldısağ kulağmı işitme kaybı olduğunu öğrendim.şans eseri burayı buldum bakalım neler olacak

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

@Gül-_-peri

hoşgeldiniz. O.I tip kaç ? şuan durumunuz nasıl yürüyebiliyormusunuz ? biraz bahsedermisiniz.

Üye
    Gül-_-peri Avatarı

Gerçek Adı
    Gülperi
    Son Giriş
    03.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dört demişti doktorda kulakda problem çıktı yok hiç yürümedim.
    @UnFeeLinq

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

@Gül-_-peri

duyma sorunları oluyormuş bazı kişiler de evet. tekrar geçmiş olsun.

Üye
    Gül-_-peri Avatarı

Gerçek Adı
    Gülperi
    Son Giriş
    03.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@UnFeeLiq
    büyük bi sorun değil teşekkür ederim

Üye
    mali190354 Avatarı

Son Giriş
    03.08-2016
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Mezitli

ilerisi için tıp kitabına göre en fazla 2 yaşına kadar dayanabilir dediler. artık kocaeli üniversitesi tıp fakültesi hastanesine gidiyoruz çocuk endokrin için

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Anlamadim. Yani bizleri degilde anne karninda olan cam kemik bebekleri mi tedavi edecek bu yontem ? Onlarda basarili olursa bizlerde mi denenecek ? Anlayan varsa bana da anlatsin.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Hastalığın ilerlemesini önleyici dediğine göre sadece bebeklerde değil sanırım

Üye
    kerem2014 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar ben çiğdem oğlum kerem cam kemik hastası 2 yaşına girmek üzere... hamileliğim süresince çok rahattım sorunsuzdu 6ncı ayında eli biraz içe doğru dedi doktorumuz hatta iki elindede var dedi bacaklarını tam uzatmıyo acmıyo dedi çok korktuk üzüldük hemen başka bi doktora gittik kendisii iyi doktorduu güveniyorduk bişi yok dedi doğumdan sonra bi hafta masaj yaparsınız geçer gider eli dedi açılıır dedi neysee öle öle zaman geçtii ve ben normal doğum yaptım 21 gün erken oldu doğumum ...doğar doğmaz oğğlumu kucağıma alamadım nefes sıkıntısıı yaşıyor dedileer çok derin derin nefes alıp alıp veriyordu 10 gün kadar yoğun bakım da kaldı ve nefes hep aynıydı hala derin derin nefes verip alıordu ve çok çok çok çokkkk ağlıyorduuu çok zorduuu çok zordu dayanamıyordum öle ağlamasına neysee karnı doyuyorsa altıı alınıyorsaa neden bu kadar ağlıyo bu bebek dediğimde hemşirelerrr huysuz senin oğlun diyolardıı bazı hemşirelerden nefret ediyorumm ALLAH VİCDANSIZ OLANLARINIII İSLAH ETSİN neysee doktor beyin de aklı başına geç geldii bi flim çektiirdi ciğerlerine bakmak için neden böle bu bebek düzelmedii ciğerlerinde bişi var mı diye bakmak için neyse bakıyor kaburgalarda 3 tane kırık kol bacak kırıkkk yavrumm acıdannn o kadar çok inliyormuşş acıdan o kadar çok ağlıyormuş meğerrr huysuzluğunda değil yaniii APTALLLLLL HEMŞİRELERRR ANLADILARR o zamn .doktor herkes panik olduu hemn bizii basından salmaya çalıştılar güçlü uyuştucu verrip şöle gelişi güzel çocuğuu saarıp sarmalayıp bizi ankaraya hacettepe gönderdiler orda teşhiş konulduuu bir sürüüü şeylerr işteee alçıya alındııı kolu bacağıı. 6 ay yastık üzerinde baktımm oğluma kucağıma alamadım sonra sonra topladı direnç kazandı 6 aydan sonrabaşşını dik tuttu 8 ayda bağımsız oturdu şu an oturduğu yerde dört ayak değil oturarak emekliyor baya güzel hızlı odaları geziyor çok şükür bacağına kollarına atel takıyoruz bacaklarını tam acamıyor el bilekleri eğrilik var atel takıyoruz öle öle açılıyor çok şükürrr RABBİM CAM KEMİK HASTASII OLAN HERKESEE YA ŞAFİ ADININ HÜRMETİNE GANİ GANİ ŞİFA VERSİN İNŞALLAH SABIR VERSİN RAHMET ETSİN HERKESE ŞİFA VERSİN İNŞALLAH BEN YENİ ÜYE OLLDUM bu hastalıkla alakalı herşeyi bilmek istiyorum ilaç tedavisi oluyor oğlum ...bu kemik iliği tedAvisi ile ilgili bilgisi olan var mı başka tedavi yöntemleri var mı beni aydınlatırsanız çok mutlu olurumm RABBİM HEPİNİZEEE SAĞLIK ŞİFA VERSİN ....

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @kerem2014

hoşgeldiniz. yazınızı okuyunca keremin çektiği acıyı yaşadım sanki yazık küçücük bebek işte çektiği acıyı bile anlatamıyor.
    Allah şifasını versin sizlere de kolaylıklar diliyorum. bu hastalığı çekene de bakana da zor Allah yardımcımız olsun.
    hastalığın tipi önemli çiğdem hanım umarım hafif tiptedir kerem öyleyse merak etmeyin yani 13-14 yaşın da sıkı bir tedavi ile toparlar.
    tekrar geçmiş olsun hoşçakalın.

Sayfa 58 / 65 İlkİlk ... 848545556575859606162 ... SonSon