Sayfa 54 / 65 İlkİlk ... 44450515253545556575864 ... SonSon
Toplam 964 mesajın 796-810 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şu lanet hastalığa modern tıp hala daha çare bulamadı. dünyaya çok erken geldik çok...

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Grayland merhaba ; Destekleriniz ve dualariniz icin esine ve sana cok tesekkur ederim. Kizimi saglikla kucaklayip sizlere de umut olmayi cok istiyorum. Insallah da oyle olur. Isin gercegi hastanenin bana maddi bir katkisi yok. Tup bebek islemlerimi karsilamislardi ancak hamilelik olustuktan sonra tum odemeleri kendim yaptim. Hatta cvs islemi ve genetik test icin de epey odememiz oldu. O nedenle gebelik takiplerim sisli memorialda devam etmiyor. Anadolu yakasinda oldugum icin burada bir doktora gidiyorum. Velhasil hastane reklam yapar mi ya da biz bunu kabul eder miyiz bilmem ama harcamalari kendimiz yapiyoruz. Su an icin hastanede yatmami gerektirecek bir sebep yok. Hastanede bana yapabilecekleri birsey de yok. Doktorum cok tecrubeli bir doktor. Ona guvenim tam. Gerek gorseydi mutlaka yatirirdi. Ben de diger hamileler gibi bebek hareketlerni vs takip ediyorum. Acil bisey olursa derhal hastaneye gidecegim. Aslinda bi acidan evde olmam daha iyi. Sureci daha normal yasiyorum. Bir de sagolsun esim yanimda. Daraldigimda beni disari cikariyor. Evimde olmak psikolojim icin cok daha iyi.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

durum bu noktaya geldikten sonra artık korkma bence akasya Allah yardım eder. sen bence en önemli önemli durumları geride bıraktın. artık bu saatten sonra ismine karar verin odasını düzenleyin oyuncaklar vs.. Allah yardımcın olsun !

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Sagol Eyupcugum. Isin gercegi hamileligin basindan beri Rabbim cok yardim etti. Ben buna inaniyorum. Hastaligim nedeniyle cizilen kotu senaryolarin hicbirini yasamadim. Cok sukur. 30 haftayi gecsen mucize demislerdi. 34'teyim. Gercekten de Allah cok buyuk. Bunlari yazmamin sebebi belki oi'li bayan arkadaslarimdan hamilelige cesaret edemeyenlere umut olma istegim. Tabii herkesin tibbi durumu farklidir. Doktora danismadan bu yola cikilmamali ancak pozitif dusunmekte de fayda var. Kizimin odasi esyalari hazir. Ismi de asagi yukari belli. Ancak net degil. Korkular dersen insan saglikla kucaklayana kadar korkular bitmiyor. Ama bu tum hamile bayanlar icin olan birsey. Annelik endise demek galiba 😊

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yukarda mesajım var. içime doğmuş sanki. bayramın 3. günü kolumda kırık oldu. büyük bir şok ve üzüntü yaşadım. çünkü sağlam dediğim kolumda olmuştu bu. koltuk değneği kullandığım için yürümemde çok zorlaştı tek kolumu kullanamayınca. o nedenle bu aralar kafam çok karışık hiç bişey yapmak istemiyorum. bahaneyle sol elimi kullanır oldum mecburiyetten. sol elle yazdım bunları. sizi üzmek değill amacım, başıma gelenleri yazıp paylaşayım dedim belki biraz azalır üzüntüm.

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Netbus cok gecmis olsun. Allah bir daha yasatmasin.

Arkadaslar selam. Ancak yazabiliyorum. 1 hafta once kizima kavustum. Kizim da ben de iyiyiz. Birbirimize ve yeni hayatimiza alismaya calisiyoruz. Bir bebegim olduguna hala inanamiyorum Cok guzel bir duyguymus. Allah dileyen herkese nasip etsin insallah

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Netbus Geçmiş olsun kardeşim.Kırıklar uzun aralar verince biz,hiç olmayacak gibi bir hisse kapılıyoruz.Tekrardan olduğunda da psikolojik etkisi ilk zamanlardaki kadar hatta daha da çökertici olabiliyor.Ama şunu biliyoruz ki bir müddet istirahat ve hop tekrar eski düzene devam.Sıkma canını.Bu da geçer.Allah Şifa versin.
    Akasya gerçekten inanılmazı başardın diyebilirim.Allahın izni ile tabiki.Bu çok büyük bir mutluluk tadını çıkar.Allah Güzel günlerini görmeyi nasip etsin.Vatana ve millete iyi insan olsun.Geçen gün özge den duydum arayacaktım ama rhatsız etmekten çekindim.İlk günlerin tadını çıkarın Allah sağlık versin ikinize de.

Üye
    loresima Avatarı

Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili akasya inan çok mutlu oldum. Allah sağlıkla analı babalı büyütmeyi nasip etsin. Darısı başımıza

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sağolun arkadaşlar. grayland senden bu zamana kadar çok şeyler öğrendim. ayrıca teşekkürler. kullanılacak ilaç besin vs imkanı var mı?

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Netbus Estağfirullah kardeşim.Bende sizin gibi yaşayarak herşeyi öğreniyorum.Buradaki herkes bizim kadar bu konuda bilgilidir buna eminim.
    Maalesef ekstra bir bildiğim yok.Keşke olsaydı.
    Konu grayland tarafından değiştirilmiştir (28.10-2014 Saat 06:37 ).

Üye
    mklc Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    31.10-2014
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben oi hastasıyım 42 yaşındayım 6 aylıktan sonra başlamış kırılmalar ve 20 yaşa kadar devam etti o yaştan sonra ara sıra incinme ve kırılma çok az gördüm evliyim ve bir erkek bir kız çocuğum var ve bu hastalık evlatlarımda yok çok şükür,sormak istediğiniz soruları cvp vermeye hazırım

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet Abi diyeceğim çünkü benden büyüksün.Aramıza Hoşgeldin.
    Senin ve Evlatlarının adına çok sevindim.Sağlıklı oldukları için.
    Birkaç Soru sormak istiyorum.
    ** Değneksiz ve desteksiz yürüyebiliyormusun?Vücut Gelişiminde bir gerilik oldu mu?Yani boyunuzda bir kısalık var mı? Kırıkların sayısız mı sayılarını hatırlıyormusun.?

** 42 yaşında olmak Oİ hastaları için baya güzel bir durum.Yaşlılık belirtileri gibi birşey vücutta gerileme hareketlerde kısıtlanma ve kemiklerde ağrı sızı vs.belirtiler var mı 42 yaşında bizi neler bekliyor.?

** Burada Oluşan Anlayış Oİ Hastası olan ve Çocuk sahibi olan kişilerin çocukları Mutlaka Oİ olacak şeklinde.Sen bu anlayışı kırdın diyebilirim.Demekki her Oİ hastasının çocuğu da Oİ olacak diye bir kural yok.Zaten yok da Biz Oİ hastalarında bu korku var.Oransal olarak %50-%50 dir.Olabilir de olmayabilir de.

** Çocuk sahibi olmak istediğinizde herhangi bir tedavi görmediniz galiba.

** Biraz Yaşadıklarınızı anlatabilirseniz burayı takip edenler için bir tecrübe olabilir.

Lütfen yanlış anlamayın çünkü aklıma gelen herşeyi sordum.
    Ama bu platform bu hastalıkla yeni tanışanlar ve bu hastalıkla yaşayanlar için müthiş bir kaynak.O yüzden Bizlerin hayatımızda yaşadıklarımızdan oluşan tecrübeler hepimiz için çok önemli.

Sizin için sakıncası olan sorular varsa cevaplamayabilirsiniz.Saygı duyarım.

Teşekkürler.

Üye
    zzzeynep Avatarı

Gerçek Adı
    zeynep
    Son Giriş
    09.03-2015
    Saat
    18:56
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben de cam kemik hastasıyım yaşım küçük olduğun dan büyüdüğümde fiziksel olarak değişim olur mu diye merak ediyorum

mehmet abi cam kemik hastaları çocuk sahibi olabiliyo mu

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Cok tesekkur ederim herkese. Grayland musaitim. Istediginiz zaman arayabilirsiniz. Bebekle ugrastigim icin fazla yazamiyorum dostlar. Biz iyiyiz. Kizim 2 aylik oldu. Sakin bir bebek. Bana yasam enerjisi verdi. Tum ailemize buyuk bir mutluluk getirdi. Allah dileyen herkese nasip etsin.

Mehmet Bey hosgeldiniz. Dogal yoldan saglikli cocuklariniz olmasi buyuk sans.P ihtimal sizde olumlu yonde islemis. Ben dogal yoldan cocuk sahibi olmanin riskini alamadigim icin zor ve pahali bir surece katlandim. Ama 2. cocugu dusunursem asla normal deneyemem.

Zeynepcigim hosgeldin. Fiziki degisimle kastettigin nedir ? Biraz daha aciklarsan yardimci olalim. Ben 36 yasindayim.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    esen eylül ayında yazmışım artık kaygıları bırak ismini düşün ve odasını hazırla diye ee kalbimiz temiz.. seni ve eşini tebrik ederim ufaklıgada bir ömür saglık ve sıhat dilerim mutlulugunuza mutluluk katacaktır bundan emin olun gözünüz aydın.

netbus sanada gecmiş olsun arkadasım kırılma düşme sonucumu oldu ? yoksa biyere mi çarptın nasıl oldu merak ettim ?

Sayfa 54 / 65 İlkİlk ... 44450515253545556575864 ... SonSon