Sayfa 53 / 65 İlkİlk ... 34349505152535455565763 ... SonSon
Toplam 973 mesajın 781-795 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozlem0686 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    05.04-2015
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Gözünüz aydın lütfen burdan irtibatı koparmayın çünkü bende 2. çocugu yapmayı istiyorum pgt yöntemi nedir hangi doktora gittiniz

Üye
    loresima Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özlem0686 sana da çok geçmiş olsun. benim IQ hastası olduğum 2. veya 3. kırıkta belli olmuştu ilk kırığım 3.5 yaşımda oldu ve belli aralıklarla 14 kez kırık yaşadım.
    kızın için çok üzüldüm. rabbim şifasını versin. sen güçlü olmak zorundasın unutma ben her zaman şunu söylerim annem yanımda olmasaydı yada bana bu kadar moral vermeseydi ben çoktan ölmüş olurdum. belki ecelimle belki de canıma kıyarak ama annem her koşulda yanımda oldu bana hiç bir zaman engelli gözüyle bakmadı sakın sende kızına engelli olduğunu hissetirme. ben ibn-i sina da ameliyat oldum kemiklerdeki deformasyonlar giderildi ve şuan desteksiz 50 m kadar yürüyorum egzersizlerini sakın ihmal etme belki bende küçüklüğümde kırıktan bu kadar korkmasaydım durumum daha iyi olabiliğrdi ama ben 4. kırıktan sonra bırak basmayı hareket etmeye korkar olmuştum ve ne yazıkki kırık tramvasını halen yaşıyorum. psikolojik olarak halen atlatamadım en ufak örnek biri karşımda parmağını çıtlatsa fenalaşıyorum. kızına iyi bak ( tabii kendine de) her şey düzelecek diye düşün. kendini üzme unutma ki Allah sevdiği kullarına dert veriri... sevgiler

merhaba arkadaşlar sizi çok ihmal ettim biliyorum kusuruma bakmayın
    sevgili Akasya inan okadar sevindim ki ağlamamak için kendimi zor tutuyorum şuan. sanırım ben bir çocuk sahibi olsam anca bu kadar sevinirdim. senden güzel haberlerini bekliyoruz hala isim düşünüyorsan ÖMRÜM olabilir

Üye
    ozlem0686 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    05.04-2015
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanırım bende bu duruma alistim hastalığın adi beni korkutsada bizimki hafif bir tipi herseyimiz güllük gül üst anlık ken Rabbim de bizi bununla sinadi.hamd olsun.ela artik çok guz el yürüyor tedavimizde 2.doz pamidronat aldık ama hala suphelerim var dansimetri yapılmadı sadece klinik tablo ile teşhis konulup 6mg yani rn düşükdozdan başlandı. Biliyorum kasiniyrm ama elaya kardeş yapmayı plsnliyorm.ama hem kendimden bende doğacak çocuğundan korkuyorum.ben size ne soracagin elaya engelli kartı cikarirlarmi şuan normal çocuklar gibi yürüyor koşuyor oynuyor boyuda uzun neye gore çıkartılıyor ben çıkarmak istemiyorum ama siz ne düşünüyorsunuz

Loresima canim seminkide en hafifiymiski 3,5yasinda başlamış kırıkların peki neden artı 14defa kırılmış yani 3,5yasindan öncesi neden kurulmamış sanada çok geçmiş olsun bende oi hastasiyim sanırım ama 5defa kırığın oldu ve şuan herşeyin normal ayrıca senin İbni sina hastanesinde 5yil beyin cerrahisi yoğun bakımda görev yaptım orayı onerirsen çocuk endokrinine goturuyummu .

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

yaşı 40-45- veya 50 olan bir O.İ hastası yokmu ? en cok merak ettigim ve konuşmak istedigim yaş grubu kırılmalar tekrar başlıyor mu ? biri çıksada anlatsa

Üye
    loresima Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde merak ettiğim bu gerçekten bu arad sevgili özlem sana özel msj atmıştım ama senden gelen cevaplar boş

Üye
    özqee Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGE
    Son Giriş
    14.05-2017
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

loresime seni çk iyi anlıyorum bende de aynı korkular var hala devam ediyor psikoljk olark, sen korkudn kırılıyor diye yürümemişssn küçkken, bense kırıldıkça inadına yapar gbi hep yürüdm çocukluğmda doya doya yaşadm, seninde dediğn gibi ailem olmaydı belki bu kadar güçlü olami azdm helede annem beni engelli gibi hiç görmüyo şunuda yapamzsn demiyor evde annedn çok iş yapıyorum şuan, fiziğe gittmde fizyoterabstim bana dediği tek şey hastalığına göre çk güçlüsn hareklisn eğer annen seni hep oturttursydı özge şunuda yapamzsn deseydi bu kdr olmzsın bence annene borçlusn böyle olmanı dedi, ben koltuğn bi ucundn tutp çeke biliyrm temizlk yaparkn bu bile bnm kollarım için çk önemli b nevi fizk tedavii onun içn biliçlli hark ettkten sonra o kdr da kötü bi hastalık deil bana göre tabi tip de önemli bu durumda rabbim hepimizn yardımcıı olsun

Üye
    kader85 Avatarı

Son Giriş
    14.06-2015
    Saat
    18:41
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhaba,ben de aynı hastalıktan müzdaribim ,ilk kez bu siteye girdim ve nerdeyse tüm yazılanları okudum,öncelikle herkese geçmiş olsun diyor ve dayanma gücü diliyırum...
    ben de kendim gibi olan aynı duyguları,acıları paylaşan kimselerle konuşmanın iyi geleceğini düşündüm
    çünkü 29 yaşındayım hastalığım hangi tip bilmiyorum ve şu ana kadar herhangi bir tedavi görmedim...kendimi hasta olarak görmediğimden mi hasta muamelesiyle karşılaşmak istemediğimden mi bilmiyorum,hastalığı kanbullenemedim,etrafımdaki hiç kimse hiçbir arkadaşımın hastalığımdan haberi yok,ama artık heryerimin ağrıdığını çabuk yorulmaya başladığımı hissetmeye başladım anne babam da yok gelecek kaygısı sardı tüm aklımı,fiziken olmanın yanında psikolojık olarak daha kötü hissetmeye başladığım bir dönemdeyim...
    üniversiteyi bitirdim,yorucu ama oldukça güzel bir işim var bunlar için şükrediyorum...ben de bi çoğunuz gibi yuva kurup sağlıklı bir evlat sahibi olma hayelleri kuruyorum..
    sitenin kullanımını henüz tam çözemedim ama tüm birikimlerinizi hikayelrrinizi söyleyeceğiniz herşeyi dinlemek dertleşmek istiyorum,
    özellikle de kemiklerin güçlenmesi ve tedavi yöntemleri,doktorlarınız vs . yazarsanız sevinirim....................ayrıca akasya için dua edicem Herkese iyi geceler ....

Üye
    @BgmsBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli Arkadaşım Akasya; İnan konuya yazdığın yeni mesajı görünce çok mutlu oldum. Allah inşallah sağlıkla sıhhatle tamamını erdirsin.

Üye
    özqee Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGE
    Son Giriş
    14.05-2017
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

bayramınız kutlu olsun sevdiklerinzle beraber nice güzel bayramlara inşallah..

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Selam sevgili dostlar ;

Uzun zamandır buraya yazamadım. Hayat yoğunluğu vs bir türlü olmadı. Güzel dilekleriniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Burakçığım sana da ayrıca çok teşekkürler. Güzel dostum eşine de selamlar, sevgiler... Şartlar uygun olursa görüşürüz inşallah..

Kendimle ilgili gelişmeleri paylaşayım. Allah'a bin şükür 30. haftam bitmek üzere. 8 aya yaklaştık. Geçen hafta doktorum rapor verdi. Artık evdeyim. Hamileliğim tahmin ettiğimden daha rahat geçiyor. Bel ve sırt ağrılarım var ancak o kadar da aşırı değil. Genelde akşamları oluyor. Normal sağlıklı insanların bile bu haftalarda bel , sırt ağrıları olduğu için çok takılmıyorum. Kızım her geçen gün büyüyor Onu ekrandan görmek bile müthiş bir duygu. Yine de korkularım hiç bitmiyor. Her kontrolde tedirgin oluyorum. Sanırım onu sağlıklı bir şekilde kucağıma alana kadar bu gerginliğim bitmeyecek. Bu arada bebek hazırlıkları ile uğraşıyoruz. Gebelik şekerim nedeniyle diyet yapıyorum. Sıcaklardan bunalıyorum ama mutluyum. Şimdi tek dileğimiz kızımın erken doğmaması, kuvoze girmemesi. Doktorum bebeği tutabildiğince tutacağını söylüyor. İnşallah 37. haftamıza kadar dayanabiliriz. Dua edin benim için.

Özlemciğim ben ben pgt+tüp bebeği Şişli Memorial hastanesinde yaptırdım. Uzun, meşakkatli ve pahalı bir süreç. Öncesinde bir takım genetik testler yapılıyor. Senin kanından mutasyonun belirleniyor. Bu mutasyonu göre bir harita oluşturuluyor. Sonrası normal tüp bebek gibi. Sadece senden alınan yumurta ve eşten alınan spermle oluşturulan embiryolar laboratuvarda test ediliyor. Sağlıklı olan embiryo transfer ediliyor. Sonrasında hamilelik oluşması bekleniyor. Ama tabii ki hamilelik oluşmaya da biliyor. Velhasıl dediğim gibi biraz mücadele gerektiren bir süreç. Ama istedikten sonra ,gerçekten azmedince oluyor.

Benden haberler bunlar. Artık evde olduğumdan fırsat buldukça yazarım. Herkes kendine çok iyi baksın..

Üye
    nil61 Avatarı

Son Giriş
    06.03-2017
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Camkemık olan sohbet ısteyen var mı ?

Üye
    nokta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    Doğu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

akasyacağım inan dün aklımdan geçiyordun naptı dünyaya geldimi bebeği diye inan çok mutluyum. hamileliğin sürecinde ayağa kalkıp yürebiliyordun demek bu haftaya kadar çalıştığına göre bu çok güzel bi şey ben yerimizden kımıldayamayız diye düşünürdüm hep
    Rabbim yardımcın olsun

Üye
    loresima Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili Akasya inan yazdıklarını okudukça çok mutlu oluyorum dualarımız seninle ve kızınla kendine ve bebişine iyi bak haberlerini bekliyoruz

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Dualariniz ve desteginiz icin hepinize tesekkur ediyorum. Cok sukur 33.haftamizdayiz. Ayin 23'unde kontrolumuz var. Bebegin dogum tarihine karar verilecek. Su an icin hersey yolunda. Insallah da boyle devam eder. Kizim 37.haftasini doldurup dogar.Benim durumuma gelirsek epey agirlastim. Yurumekte zorlanmaya basladim. Skolyozum nedeniyle bel agrim oluyor. En onemlisi de nefesim yetmemeye basladi. Ama yine de buna sukur diyorum. Kendimi korkuttugum yada beni korkuttuklari kadar sorun yasamadan bugune geldim. Insallah sonuna kadar boyle giderim. Hepinize sevgiler.

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selam Akasya bizde nefesimizi tuttuk senden gelecek haberleri bekliyoruz.Allah En güzel ve sağlıklı şekilde bebeğini kucağına almayı nasip etsin.Dualarımız seninle.
    Nacizane fikrimi söyleyeceğim.anladığım kadarıyla tahmini 1 ay gibi bir süre var.Bu süreyi neden hastahanede kontrol altında geçirmiyorsun?Bu tedaviyi yapan hastahane sorumluluğu hem maddi hem manevi olarak üzerine almalıdır bence.
    Çünkü Sağlıklı bir doğum gerçekleşince sizi dünyaya duyurmak isteyip reklamlarını yapacaklar.Şimdi de senin sıkıntılarını paylaşmaları gerekiyor bence.En azından hastahanede olursan daha rahat edersin.Sağlık açısından en ufak bir sıkıntıda hemen müdahale edilebilir.İnşaallah böyle birşey olmasın ama tedbir almaktan ne zarar gelir ki.
    Bunu bir değerlendir ve senin imkanlarında uygunsa son 1 ayı hastahanede geçirmeyi teklif et onlara.Senden hiç bir maddi ücret talep edemezler etmemeleri gerekir.Bu imaj onlar için milyonlara bedel.Ben olsam böyle yapardım.
    Güzel haberlerini bekliyoruz.
    Allah yardımcın olsun.

Sayfa 53 / 65 İlkİlk ... 34349505152535455565763 ... SonSon