Sayfa 51 / 65 İlkİlk ... 4147484950515253545561 ... SonSon
Toplam 973 mesajın 751-765 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben tedavi görmüyorum uzun zaman oldu. skor nedir bilemicem ama mutlaka sorularının yanıtını alabilirsin burada diğer arkadaşlarda yardımcı olacaktır.

camkemikliyiz evet ben Ankara numune Hastanesi'nde amaliyatlarımı oldum doktorumda oradaydı. ama dediğim gibi tedaviyi bıraktım kırılmalar durunca.

Üye
    ozlem0686 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    05.04-2015
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde kırılmalaım durdu acaba sonra tekrar çıkarmı bide benimki tip 1 gibi ama benim boyum tip 1 e göre uzun 163 boyundayım

ela tedavi olalı 3 gün oldu çok degişti iştahı çok yerindeydi şuan bişi yeyip içmiyor dogru düzgün zorla veriyorum herşeyi çok agresif mızmız mutsuz elimden geleni yapıyorum onu mutlu etmek için dışardan içeriye girmiyorum alış veriş merkezlerini gezdiriyorum sürekli sizde bu tedaviyi alınca böle oluyormusunuz bide acaba elaya d vit damla versemmibu hafta doktorunu arayıp soracagım inşllah bir daha kızımın canı yanmaz ALLAHIM HEPİMİZE SABIR GÜÇ KUVVET VERSİN BEN BU HASTALIKLA YENİ KARŞILAŞTIĞIM İÇİN ŞUAN psikolojik olarak EN KÖTÜ DÖNEMDEYİM İNŞŞLLAH BENDE SİZİN GİBİ KABULLENİP ALIŞABİLİRİM KENDİMİNKİ KIRILSA BU KADAR KAHROLMAMDA KIZIMIN CANI YANINCA KAHROLUYORUZ İNANIRMIINIZ BEN YENİ ANLADIMKİİ BİZ ASLINDA ÇOK MUTLUYMUŞUZ..

Yahu ben kafayi yemiş durdayim ben bu yüke katlanamiyacagim siz nasil dayandiniz.yavruma baktikca eriyorum .bugün dr aradi ege üniversitesine kan yollayip tipini araştıracak misis devlet ödüyor dedi dogrumu

Üye
    ozlem0686 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    05.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Inanır mısınız 51 sayfayıda okuyup yuttum sayenizde çok iyi bilgilere sahip oldum allah hepinizden razı olsun inşllah hepimizinyardımcısı olsun nemi anladım heryerimiz kırılır ama ölüm riskimiz yok bunada şükürler olsun elbet bu yazdıklarımı benimde okuyacaklar çagresiz analar babalar ben yavaş yavaş durumu kabullenmeye başladım biliyorumki kırıklar bir çocuk için sadece fiziken degil psikolojik olarakta büyük bir travma küçüklüğümde hiç hatırlmk istemedğim şeyler arasındadır kırıklarım..çok garip ben oi hastası olmama ragmen bunu bilmeden bu yaşıma geldim taki kızımda çıkana karar iyim oldu kötümü oldu bilmiyorum çünkü ben küçükken hiçbir şeyden geri kalmadım çünkü bilmiyordum kardada çıktım deli gibi koştum sporlar yaptım tekwandoya gittim ağaçlara tırmandım kimse hiçbirşey beni engellemedi .agaçdan düştüm kolum kırıldı kemiğim dışına çıktı yine doğru durmadım ama bana platin falan takılmadı sadece hacettepede kırık egrimi kaynadı kırıp yeniden tuttururlardı eskiden kırıkları 40 gün tutarlardı alçıda şimdi bir ay yetiyormuş bence yetmiyor benim kızım 30 gün sonra çıkan alçıdan hep çok yürüyüp agrıdıgını ifade ediyor kızıma gelince bu gün yavaş yavaş yürümeye başladı ama çok ugraştım onu yürütmek için bugün bir arkadaşını gördü kendisi yeni konuşmayı ögreniyor dediki bakkk yürüyom ama okadar şaşırdıkki böle konuşcagını bilmiyorduk onun bunu okadar taktıgını blmiyordum kızımın ayagı alçıdayken çok mutsuzdu yürümeye başladı neşesi yerine geldi yinede daha tam yürüyemiyor şuan azıcık bir düşme olsa yüregim agıma geliyor...atlatacagız inşşllah

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Selamlar

Grayland arabada ben yoktum. Eşim ve bir arkadaşı vardı. Sağ taraftan çarpma olduğu için bin şükür eşime birşey olmadı. Ama arkadaşında kırık oldu. Epey de komada kaldı ( Çok zor günlerdi. Uzun süre aracımız tamirde kaldı. Eşim arkadaşının tedavisi ile uğraştı. Ben araçta iyi ki yoktum. Olsaydım Allah bilir de ölürdüm sanırım ( Ya da çok ağır olurdu durumum. Ama hala benim bile üstümde tedirginlik var. Eşim araç kullanırken sürekli uyarıyorum. Tetikteyim.

Eyüp çok haklısın. Zaten ben 2013 senesini kendim için uğursuzz yıl ilan ettim. Her açıdan çok zordu benim için. Adağım var. Olursa kurban keseceğim Allah daha büyük dertler vermesin yine de çok şükür.

Çocuklarla olan olaylara gelirsek ben çocuklara takılmıyorum. Onlar çocuk. Benim kızdığım anneler, babalar, aileler.. Sen engelli birini gördüğünde uzaylı gibi bakarsan, hatta çocuğu dürtüp gösterirsen o çocuktan da farklı bir davranış bekleyemezsin. O çocuk da ileride aynı şeyi yapacaktır. Onun çocuğu da vs vs.. Yani kuşaktan kuşağa bu çirkin davranışlar devam edecektir. Vaktim olsaydı kadınla konuşacaktım. Ancak gerçekten çok sinirlendim. O yüzden tane tane anlatma şansım olmadı. Eşim de çok gerildi. Olay büyümesin diye uzaklaştım. O sinirle sakince anlatabileceğimi de pek sanmıyorum.

ozlem0686;
    Özlemciğim sana ayrı yazmak istedim. Şu an hissettiğin duyguları o kadar iyi anlıyorum ki ( Çok zor olduğunu tahmin edebiliyorum. İnsan kendi acılarına dayanabiliyor da evlat olunca dayanmak daha güç. Bütün anneler bunu söylüyor. Ama senin şu an psikolojik olarak biraz daha sakin ve güçlü olmaya çalışman şart. Keşke bu olmasaydı hiçbirimiz yaşamasaydık ama başımıza geldi. Bundan sonra kızın için yapabileceklerinin en iyisini yapman gerek. En iyi doktor, en iyi ilaç , en iyi egzersizler, beslenme.. Silkinip kendine gelip bunları planlamadan gerekiyor. İnşaallah kızın bir daha hiç kırık yaşamaz. Bu arada ben çok araştırmıştım. Sendeki mutasyon çocuğunda daha hafif etki de yapabilir. Belki de durumu senden bile iyidir. Gelişmeleri yaz mutlaka. Allah yardımcın olsun..

Üye
    ozlem0686 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    05.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

akasyacım tşk ederim bana yardımcı oldugun için ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN özellikle graylandddan ilk duydugumda onu buldum burdan telefonumu yolladım ve beni aradı çok çagresizdim ben ilk duydugumda çok yaşamazlar 4 yaşında ölürler diye aklımda kalmış bir anneyi böle bir düşünceyle baş başa kalması okadar kötü birseyki eridim bittim yok oldum grayland beni rahatlattı her aradığımda benimle saatlerce sıkılmadan konuştu ALLAH RAZI OLSUN ...
    akasya doktorlarda senin dediğin gibi Sendeki mutasyon çocuğunda daha hafif etki de yapabilir. Belki de durumu senden bile iyidir. dediler ama benim için hiçde rahat degil açıkcası nedenmi benim babamında mavi sklerası var onda kırık yok ayak bilegi burkulması olmuş ama bende öyle degildi nerdeyse her yıl alçıyla gezdim yani bu denilene göre benim babamdan iyi olmam gerekiyordu veya hiç annesinde babasında olmayanlar nasıl böle doğabiliyor bana bu çok mantıklı gelmedi ben sanıyorumki doktorlar beni teselli amaçlı böle konustular inşşllah benimki gibidir çünkü benim şuan hiçbir sıkıntım yok...sadece çok cabuk yoruluorum gözümde her iş büyüyor hamileliğim çok sıkıntılı geçti bide çok unutkanlıgım var duyma ile ilgili bir sorunum olmadığını düşünüyorum arada vuvvvvv diye sesler duyuyourm ama dışardan gelen sesleri çok iyi duyuyorum ))) elanın yani kızımın doktorlarına gelince çok bir yerlere götürmedim kocaeli üniverstesinde uzman dr ayşegül hanım var endokrinde o çok ilgili profösöre danışarak tedavi uyguluyor inanırmısınız profösörde sanki bu hastalıktan direk bişi söylemedi ama böle ben hissettim çok ilgiliydi ıv pamidronat günlük 6mg 3 günlük doz veriliyor yani 18 mg olarak sulama falanda yapıyorlar kcl serumlarla öyle işte dansimetrede elaya uygun degilmiş 3 yaş altına uygun bir makina degilmiş o yuzden ben dexsasını falan bilmiyorum alkalan fosfonat 525 ilk calsiumu yüksekti bide 2 tane kırık mavi sklera sizce tehşiş için yeterlimi

Üye
    özqee Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGE
    Son Giriş
    14.05-2017
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

özlem hanım öncelik le geçmiş olsun rabbim yardımcımz olsun, bana göre bu hastalık o kdr da korkuluck birşey deil kızınız şuanda küçük iyi bir tedavı alırsa inan çok çok iyi olur, bizim zamnımzda bu kadr gelişmemişti açıkcası bnm tedavım 17 yaşında başladı 3 kere ameliyt oldum 17 yaşıma kadr sayısız kırıklar oldu ayağımda, ama ben korkmadn her seferinde diledğm gibi dolaştım kırılsa bile yenilmedm veya biryerim kırılıck diye oturp kalmadım benm tek avantajım bu, ayrıca bende rapor almak için kocaeli üni gittm endokrin bölüme sevk ettilr 1 hafta kaldım cam kemik hastasının tedavısı çıktı kemik güçlendirici ilaçlr vr dedilr 3 ay kullandm onu kullandığmdn beri kendimi daha iyi hissediyrm kemiklerimin güçlendiğinin farkındaym ayrıca fizk tedavide alıyorum onunda baya baya etkisini görüyorum, size sadece şunu diye bilrm sabırlı olun, ve ne yapılmsı gerekiyosa tedavisini aksatmayın inanın kızınız faydasını görür rabbim yardımcınz olsunn.

Üye
    ozlem0686 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    05.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tskler ozgecim haklisin bende senin gibi büyüdüm çünkü ben hastaligimi bile bilmiyordum. Hicbirseyden geri kalmadim. Bizde fizik tedaviye gidiyoruz .bakalim inşallah bzamanla konu küçücük bir yavru olunca çok zormus

Üye
    fatoş.fatoş Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    09:22
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende cam kemik hastasıyım merhaba

Üye
    fatoş.fatoş Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepinize çok geçmiş olsun anlattıklarınıza yabancı değilim çünkü bende doğuştan O.İ hastasıyım 15yaşıma kadar sayısız kırıklarım oldu çok ameliyat oldum ama ondan sonra kırıklarım durdu çok şükür bu rahatsızlığımdan dolayı boyum kısa insanlar bazen garip bakabiliyor ama alıştım artık Allah bundan kötü etmesin arkadaşlar

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

hoş geldin Fatoş. sanada geçmiş olsun.

Üye
    fatoş.fatoş Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hoşbuldum teşekkür ederimm..

Üye
    ozlem0686 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    05.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kocaeli üniverstesine ortapediye kızımın ayagı kırıldıgı için aglaya zırlaya gittim alçıya alıncak içimde garip bir his var oi mi yoksa degilmi daha kesin bir veri tehşih konulmadı ama ben sağlıkçı oldugum için ters giden bişey oldugunu anlamıştım çünkü yavrum yürürken düştü kırılması imkansız gibi ama kırıldı bunda bir tuaflık vardı neyse bizi iiçeriye aldılar ortapedide kaya hoca var iyi bir adam ama bana bir anne gözüyle bakmadı aslında onu tekikleyen asistanı ali diye biri neyse kaya bey girer girmez bu imperfekta dedi ve tanısı o koydu ben duyunca aglamaya başladım saten aglıyordum yavrum acı çekiyordu çok küçük kırıgın acısını bende bildiğim için ona dayanamıyordum birlikte aglıyorduk ve beni tersleyerek niye aglıyorsunki bu hastalıkta nevarki sanki deyip çok normal bir hastalıkmış gibi beni orda azarlayıp dışarda ağlamam gerektiğini söyledi asistanı... kaya hocada hiç ses çıkarmadı her kontrollere gittigimde bildiğiniz it mualemesi yapıldı zoruma giden bende bir sağlıkçıyım 112de acil tıp teknisyeniyim hepsini geçtim hiç önemi yok ben bir anneyim beniii anlamalarını beklerdim çok panik ve çagresizdim yaşadığımı ben bilirim ben yinede kızımı oraya götürecegim kırılınca çünkü burada tek bir üniverste var orası ve elayla orası ilğileniyor inşlllah bir daha onların yüzünü görmek nasip olmasın kızımın bir yeri kırılmasın istiyorum ...benkiii ankaradan ibni sina üniverstesinde beyin cerrahisi yogun bakım hemşireliği yaptım çok uzun yıllar ankarada olsaydım şartlarım farklı olurdu neyazıkki eşim denizci subay burda deniz görevimiz bitmesi gerek..yinede söylüyorum yalnış anlaşılmasın kaya bey ortapedi konusunda çok iyi bir doktor oi konusunda herkes ona gidiyormuş elaya uyguladıgı alçı tedaviside güzeldi....neyse yinede onları başımızdan eksik etmesin...oranın rektörünün kızınıda çok iyi tanıyorum.....geçecek elbet bu günler biz biraz daha iyiyiz şu günler ela biraz topallıyarak yürüyor fizik tedavideki doktor artık tedavinin bize düştüğünü söyledi bolca yürütüyoruz inanırmısınız gözümüzden sakınmamıza ramen kaşla göz arasında bile 10 kez düşüyor her düşüşünde içimiz cız bız ediyor kızımda okadar alıştıki eger kırık yoksa ağlamıyor kırık varsa ses tonundan ve terlemesinden anlıyoruz

hoşgeldin fatoş yavrum sanada geçmiş olsun inşllah benim gibi bir daha kırılmaların olmaz ben 27 yaşındayım ilk okul 4den sonra kırıgım hiç olmadı ama burkulmalarım vardı ...

Üye
    fatoş.fatoş Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hoşbulduk özlem hanım saolun sizede çok geçmiş olsun inşallah olmaz sizin kızınızda çabucak iyileşir bir daha kırığı olmaz inşallah kendim yaşadığım için çok iyi anlıyorum sizi Allahım şifalar versin cümlemize

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Herkese selamlar ;

Yine sessizlik çökmüş buralara. Ben bu sefer güzel haberlerimle geldim. Herşey okeylenip netleşmeden size yazmak istemedim. Allah'a bin şükür "HAMİLEYİM" 4.5 aylık oldu bebeğim. Yine pgt yöntemi ile hamile kaldım. 12.haftada cvs testi yapıldı. Çok şükür bebeğimin sağlıklı olduğu doğrulandı. Birkaç gün önce cinsiyeti de öğrendim. Nasipse bir kızım olacak.. Çok mutluyum. Çok güzel bir duygu. İnşallah Rabbim sonuna kadar sağlıkla götürüp bebeğime kavuşmamı nasip eder. Dualarınızı bekliyorum.. Gelişmeleri yazarım..

Üye
    RüzgarGülü55 Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    11
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ayyyy siz hamileyim yazınca nasıl mutlu oldum anlatamam..sizi hiç tanımıyorum bilmiyorum ama inanın çok sevindim,gözlerim doldu..Allah sağlıkla dünyaya getirmenizi ve büyütmenizi nasip etsin.. Sizinle tanışablir myim?

Sayfa 51 / 65 İlkİlk ... 4147484950515253545561 ... SonSon