Sayfa 50 / 65 İlkİlk ... 4046474849505152535460 ... SonSon
Toplam 973 mesajın 736-750 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dostlar merhaba ...

Uzun zamandır yazamadım sizlere. En son ameliyat olacaktım. Herşeyi planlamıştım. Ama bambaşka sorunlar nedeniyle erteledim.

Aramıza gelen yeni arkadaşlar hoşgelmişler.

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

En son yazdigimdan beri kimseler yazmamis. Nerelerdesiniz ? Size bisey anlatmak istiyorum ve yasadigim bu olayla ilgili fikirlerinizi almak istiyorum. Hemen hemen hepimizin yasadigi bir olay geldi basima. Gecen gun hastanedeydim. Klasik olay. Bir cocuk beni gordu. Parmagi ile beni annesine gostererek "kucuk kadin" "anne bak " dedi. Bu tarz durumlara alisik oldugumdan cocuklarin limiti olmadigindan ustunde durmadim. Bir sure sonra ayni anne kizla hastane tuvaletinde karsilastim. Tuvalette bir suru insanin icinde cocuk yine beni parmagi ile beni gostererek bagirarak " anne bak kucuk kadin geldu yine" dedi. Sonra da ekledi " neden boyle kucuk " Kadin herkesin icinde bagira bagira " Sutunu icmemis yemegini yememis boyle olmus. Sen de sutunu icmezsen boyle olursun " dedi. Ve bunu tuvaletteki herkes duydu. Oyle kotu oldum ki basimdan asagi kaynar su indi sanki. Yine de sesimi cikarmadim. Tuvaletten ciktim. Baktim bunlar da benim bekledigim yerde sandalyelerde oturuyorlar. Cocuk yine tacizkar bir sekilde parmagi ile beni gosterip annesine sormaya annesi de benim SUT icmedigim icin boyle oldugumu bagira bagira anlatmaya devam etti. En sonunda esim cok sinirlendi. Bosver vs diyerek sakinlestirdim. Doktorun yanina giderken esim buna " cocugu da kendin gibi yetistiriyorsan vah vah " dedi. Doktorun yanina girdik. Cikarken cocuk yine beni taciz etti. Kadin da " sana bin kere neden boyle oldugunu anlattim " deyince esim de ben de daha fazla dayanamadik. Sen kime ne anlatiyorsun sen ne hakla cocuga beni ucube gibi gosterip cocugu benimle korkutursun dedim. Sen resmen beni asagiladin dedim. Haddini bil dedim. Kipkirmizi oldu. Cocuga anlatmak icin demismis. Cocuga boyle anlatilmaz dedim. Senin ya da cocugunun beni taciz etmeye incitmeye hakki yok diye bagirdim. Biraz uzun oldu ama siz ne dusunuyorsunuz bu yasananla ilgili ?? Basiniza boyle olaylar geliyor mu ?

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

çocuklar farklı görünen herşeyi sorguluyor boy kısalığı olsun deynekle yürüme olsun bunları soruyor ve sorguluyor çünkü herzaman görmediği şeyler.annenin tutumu çok kötü bence senin de dediğin gibi seni aşağılayarak durumu özetlemiş.çocuklara engellileri adeta öcü gibi gösteriyorlar düzgün yetişmemiş bir çocuk vakası bence.o yüzden böyle durumlarla karşılaşabiliyoruz.

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese Selam Arkadaşlar.
    Burayı boş bırakmayın elimizdeki tek buluşma noktası burası.
    Aslında site yapma işinden anlayan arkadaşlar aramızda yok mu acaba gerçekten faydalı olabilecek online sohbet ortamı olabilecek bir site sadece Cam kemikler için yapılabilse güzel olabilir.Yada bir forum gibi bir site.
    Akasya evet o sıkıntı maalesef bizde de var.Bununla yaşamaya alışmamız lazım ve alıştık ta diyebilirim.Çocuklara hiç kızmıyorum çünkü onlar çocuk.Ama aileler eğitim almamış ki çocuğa nasıl versin.Gülüp geçiyorum geçmek zorundayım.Bende 2 metre boyunda birisini gördüğüm zaman dönüp bakıyorum bizim olayda tam tersi.
    Akasya Aslında biz senden haber bekliyoruz.Daha önceki mesajında hesapta olmayan bir sorunla karşılaştık dedin ama özel değilse sorun nedir.? Yoksa o işten vaz mı geçtin ?
    Selamlar herkese sonra yine yazarım.

Üye
    nokta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Doğu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu tip insanlarla karşılaştığımda herkes anne olmamalı diyorum.

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Dostlar selamlar ;

Gerçekten de burayı boş bırakmayalım. Fırsat buldukça yazıp birbirimize destek olalım. Ben sağlık problemlerim ve iş yoğunluğum nedeniyle pek yazamadım. Ancak fırsat buldukça yazmaya çalışacağım.

Yaşadığım olayda ben çocuğa kızmadım. Çocuk bu. Doğruyu yanlışı bilmez. Ben burada annenin tavrına o kadar kızdım ki.. Bir de işin kötüsü bu tavrını asla hatalı görmedi. Kendini haklı buluyordu. Bana " Çocuk o. çocuğa nasıl açıklayabilirim ki" şeklinde savunma yaptı. Yani benim neden kızdığımı, ne düşündüğümü bile anlamadı. Ya da anladı da anlamamazlığa geldi. Şimdi düşünüyorum da benim çocuğum olsa ben ne yapardım. Birincisi asla bir insanı parmakla göstermesine müsade etmezdim. Uygun bir dille insanların parmakla gösterilmesinin hatalı olduğu söyler ; gerekirse sert bir dille uyarırdım. Benim babam çocukken beni çok sert bir dille uyarmıştı. O günden sonra kimseyi parmakla gösterdim. İkincisi insanların özel durumları olabileceğini anlatıp ; bir hastalık nedeniyle bazı kişilerin uzun boylu olmadığını söylerdim. Yani çocuğu yalanlarla kandırıp ; kendini fiziksel farklılığı olan insanlardan üstün görmesini sağlayacak ya da o insanları aşağılamasına sebep olacak sözler asla söylemezdim. Kadının dediği " Bak sen de öyle olursun " lafı bizim cezalandırıldığımız, çocuğun sağlıklı olduğu için bizden üstün olduğu, çocuğun süt içmezse bizim gibi cezalandırılacağı algısını içeren , çocuğu bu yönde motive eden bir söz. Neyse yazdıkça yine sinirlendim. Ama sinirlenmektense biz neler yapabiliriz buna bakmak lazım.

Grayland eşim bir kaza geçirdi. Aracımız neredeyse pert oldu. Maddi manevi sıkıntılarımız oldu. O nedenle ben kendi ameliyatlarımı ertelemek zorunda kaldım.

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Akasya çok geçmiş olsun.Allah Beterinden korusun.Mal da önemli tabi ama gelen mala gelsin.İnş Eşin iyidir bir sıkıntısı yoktur.Birde sen arabada değildin inşaallah.Bizim için böyle kazalar daha tehlikeli olabiliyor.Ben bir seferinde başkasının kullandığı bir araçtaydım arka koltuktan ön koltuğa çarpmış ve omzumu kırmıştım.hafif bir kazaydı ama biliyorsun bizim durumumuz böyle şeyleri kaldıracak gibi değil.
    Allah can sağlığı versin diğerleri zamanla hallolur.
    Herşey gönlünce olsun tekrar geçmiş olsun.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

esen sana bir kurşun döktürelim yahu bütün aksilikler seni buluyor son zamanlarda arkadaşım

Üye
    özqee Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGE
    Son Giriş
    14.05-2017
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

aynı şey geçen de benm başıma geldi akasya ablacığm, dışrıda dolaşıyordm bir mağazanın önünde durdum birşeye bakıyordm, iki tane çock geldi biri 12 yaşlarında diğeride ondn yanımda durdulr şuan baksana küçük dedir biraz daha durdular b neden böyle dedilr bu konuşamıyoda heralde dediler yanlarında da bitane kadın vardı oda bana öyle bakıyodu o kdr kötü oldğm ki boğazım düğümendi konuşmaya kalksam ağlicamı biliyordum bunalr aralarda gülüydu derin bi nefes aldım kadına döndüm bu çocukların annesi senmisn dedim oda evet dedi, o zamn çocklarınıda alıp gide bilrsn dedim yolun kenardıym ve herkz bize baıyodu kadın aldı gtti çocukları arkasındn işte çocuklarna iki kelimeyle anlatamayn bi anne dedim herkz bana baktı, gerçktn bunlar başımıza geliyor hani çocklar öyle derkn oğlum oda abla böyle faln diyp güzl bir dille anlata bilrdi ama kadın bile durdu bana baktı öyle (

Üye
    MERT84 Avatarı

Gerçek Adı
    Bayram Gündoğmuş
    Son Giriş
    23.08-2016
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Akasya çok geçmiş olsun. Ali (grayland)abinin dediği gibi kazalar bizim için çok tehlikeli.. Umarım Önemli bir şey yoktur...

Çocuklar konusuna gelince böyle durumlarda biz bile şaşırıp kalıyoruz... İllaki çocukların aileleri de o durum karşısında şaşırıp, nasıl davranacaklarını bilmediğinden bu tür sorunlarla karşılaşıyoruz... Çocuklar masum ve çok zekidirler bu yüzden her şeyi öğrenmek isterler... Mesela ben böyle durumlarda ortam müsaitse çocuklarla bire bir konuşurum. Durumu uygun dille yaşlarına göre anlatırım. Böylece çocukların merakı giderilmiş olur. Hem çocukların hemde ailelerin bilinçlenmesine yardımcı olurum. Bence Çocuğun annesi öyle bir açıklama yaparken hemen olaya müdahale etmeliydin. Belli ki çocuğun ailesi kendi sorunlarını sizin üzerinizden çözmeye çalışmış...

Arkadaşlar biraz kendimize güvenip açıklamayı her zaman aileden veya başkasından beklemeyelim... Kendi açıklamamızı kendimiz yapalım, her duruma hazırlıklı olup bu tür basit konularda kendimizi üzüp yıpratmayalım...

Üye
    ozlem0686 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    05.04-2015
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 27 yaşındayım acil tıp teknisyeniyim ambulanslarda görev yapıyorum hasta taşıyorum evliyim ve imperfekta yani cam kemik hastasıymışım yeni ögrendim.bendede mavi sklera mevcut çocuklugumda 6-7 defa kırık yaşadım benim için çok kabus doluydu.ankara hacettepe ortapedideki doktorlar benim imperfekta oldugumu nasıl anlamamışlar hala şaırıyorum çünkü tüm kırıklarımda babam oraya götürrdü.ben sizden biraz daha şanslıyım çünkü benim kırıklarım hep agır travmalar sonucunda oldu sonra hacettepenin iyi bir özelliğide var kırıklarımdan deformitem yok çünkü azıcık egri kaynasa kırıp tekrar yaparlardı bölelikle ilk okul 4 sınıfa kadar 2 kez bacak(tibia) 3kezde kol omuz toplam 5 tane kırıgım oldu bunlarda sert düşmelerimden kaynaklandı.çok garip ilk okul 4den sonra kırıklarım durdu ben 5.sınıfta tekvandoya başladım spor yüzme ne varsa yaptım kırılma olmadı sonra yavrum doğup 1 yaşında yürümeye başlayana kadar kızımda mavi sklerası var.doktorlar yine doğar doğmaz anlamadılar ben mavi sklarayı sordugumda anatomiktir denildi neyse tam yürümeyi öğreniyorken evde parkenin üstüne düştü ve birdaha sağ ayagının üstüne basmadı doktora götürdüm flim cektirdim çatlak çok ince oldugu için göremediler taki çocuk3 ay üstüne basmayınca kocaeli ünivrstesine götürdüm bir tane çömez ortapedi asistanı kırıgı farkeeti ama kıdemlisi ekelik yapıp bunda bişi yok deyip göndermeye calıştı ben dinlemedim daha yakından flim çektirdim ve ap açık kırık ortadaydı yavrum 5 hafta alçıda kaldı çıktı 2 ay sonra yürümeye başladı ama benim aklımda takılan şeyler vardı hemen araştırmasını yaptım çocuk endokrine götürdüm.doktor dediki dansimetreye girmeli ama şimdi giremez kırıgı iyileşsin öyle girsin dedi ne alakaysa beni 5 ay oyalmış oldu çünkü ben sandımki dansimetrede çok fazla radyosyon var çocugun kırıgını vucudunu maffeder ddeyip bu işi erteledim takiii ikici bukez sol bacak tibia kemigi kırılana kadar o bişi deil okdar çok düşmeleri olduki kanepeden düştü ordan burdan düştü hiçbir yeri kırılmadı nasıl olurda ine koşarken düşüp kırıldı kafayı yedikkk günlerce uyumadım cam kemik hastası oldugunu o an anladım çok zordu 4 hafta alçıda kaldı şuan alçı çıkalı 3 hafta oldu ama kızım hala yürümüyor ilk ardea tedavisi dedikelri pamidronad 6mg 180cc sf içine 4 saatte gidecek şekilde aldık 3günlük yanında 20cc kcl li serum ile dansimetrede kemik ölcümü yapılamadı neymiş 3yaş altına uygun degilmiş makine bilmem nekadar doğru ama kocaelin üniverstesindeki çocuk endokrindeki ayşegül hanım çok tatlı bir bayan inşllah kızıma şifa verecek o tedaviiyi alalı 3 gün oldu kızımda bazı gariplikler var kızım çok iştahlıyı iştahı kesildi yüzü şişmişti indi ateşleri oldu neyse bizde kafayı yemiş durumdayız o düşecek diye gösterdiğimiz çabayı bilemezsiniz bu arada benimde arada sol ayak bilegim çok agrıyor çünkü topuklu giyiyorum ondardır diyorum birde dizimde yag bezesi gibi küçük nogut büyüklüğünde bir kitle çıktı kendime gidemedim daha herhalde ben çok yaşamayacagım bunu hissediyorum ama kızım öle olmasın o bunu haketmiyor VE ben bunu ona yakıştıramıyorum..ben birdaha anne olmam kayınvalidem zorluyor ama yok ben hayatımı kızıma adadım ALLAHtan eşim mükemmel bir baba ve babannesi dedeside çok düşkünler o yüzden çok zorlanmıyorum ALLAHIM HEPİMİZE SABIR VE ŞİFA VERSİN ZOR BİR HASTALIK KIZIMINKİ BENİMKİNDEN AGIR OLABİLİRMİŞ..İNŞŞLLH BENİMKİ GİBİ OLUR TİPİNİ FALANDA BİLMİYORUM ALLAHIMDAN ŞİFA İSTİYORUM ÇOK ÜZÜLÜYORUM KAHROLUYORUM...sizler nasıl tedavi alıyorsunuz alkolen fosfonatınız kaç bizimki 526dan tedaviden sonra 225 düştü artık kırılmayacakmı kızımın kemikleri bu tedaviyi alırsa ...çok paniğim ben neyse neyim ama yavrum çok küçük ve çok tatlı
    Konu ozlem0686 tarafından değiştirilmiştir (06.04-2014 Saat 02:07 ). Gerekçe: düzeltme

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

özlem çok geçmiş olsun. acil şifalar diliyorum. bacakta çıkan yağ bezesi yüzünden öleceğini düşünme bence kızına adadıysan hayatını böyle düşüncelere kapılma onun bir anneye ihtiyacı var bunu unutma derim. şuan tıp çok ilerledi bizim zamanımızda bu hastalığı kimse bilmiyordu şuan ilaçlar vs her şey var tedavide yardımcı olacak. tipi önemli elbet tipini bilmek lazım zaten genetik bir hastalık anne baba dan çocuğa geçen bir hastalık. nadiren de kendi başına oluşabiliyor. 22 yıldır bu hastalıkla yaşayan biri olarak nacizhane bir kaç önerim olabilir size. kırılma korkusu yaşayarak çocuğun hareketlerini kısıtlamayın işte aman düşersin yürüme yorulursun çok hareket etme birşey olur vs gibi şeylerden kaçının ve çocuk alçılı ve yürüyememe durumu olsa bile tekerlekli sandalyeye oturmasın ve sakın ona alışmasın. bacak kasları ne kadar güçlenirse kemikleride (bence) o kadar güçlenir fizik tedavisini ihmal etmeyin alçılar alıntıktan sonra. alçı bence çok zararlı kemiğin kaynaması için yardımcı olabilir ama kasları kötü yönde etkiliyor artık alçıya almıyorlar diye duydum geçenlerde kırıkları ama hala devam ediyormuş demekki. geçmiş olsun arkadaşım Allah şifasını versin.

Üye
    ozlem0686 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    05.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

elada skor falan bakılmadı alpsi526 dı pa inorganik fosfat5,8 kalcium10.8

pardon ben sizi karıştırdım inanınki kızımın hastalığını ögrendim ögreneli normal degilim kusura bakmayın buraya yazdıklarım da normal olmaya bilir tavsiyeleriniz için çok tşkler benim kızıma yaptıkları tedavi sizinkilerle aynımı birde skor falan yazmış lar bizde onlara bakılmadı skor nedemek

bu hastalıkta hangi degerler önemli

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

yok o aradığın kişi ben değilim. ben sadece 8 yaşında bir ilaç kullandım hatta onu da kullanamadım. çok ağır bir ilaçtı Hacettepe de yapılmıştı özel olarak yan etkileri çok fazlaydı sadece 1 kaç damla alıyordum oda su veya yemeklerin içine katıp alabiliyordum yemeğin içinde bile anlaşılıyordu o iğrenç tadı sonra sarılık geçirdim o ilacın yüzünden ve bıraktım kullanmayı. o tarihten itibaren hastalığımla ilgili hiç bir ilaç almadım. bu yazdığın ilaçları da inan yeni duydum senden.

Üye
    ozlem0686 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    05.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu arada bende ankaralıyım ankaranın kalecik ilçesinden ankara ibnisinada 5 yıl hemşire olarak görev yaptım benim kırıklarımda hep hacettepede bakıldı evlenip kocaeline geldim sen cam kemik hastası degilmisin

Sayfa 50 / 65 İlkİlk ... 4046474849505152535460 ... SonSon