Sayfa 5 / 65 İlkİlk 1234567891555 ... SonSon
Toplam 965 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ice Avatarı

Son Giriş
    03.10-2007
    Saat
    01:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar,
    Grayland, yurt dışında yapılacak olan kan testi mutasyon analizi dedikleri bizim hangi genimizde nasıl bir mutasyon olmuş onu incelemek için yapılmak zorundaymış çünkü hatalı geni belirleyip ona göre araştırma başlatmaları gerekiyormuş
    Mutasyon analizi yapılıkyan sonra tüp bebek işlemine geçiliyor. Ondan sonrası aldığım broşürde şu şekilde anlatılmış:
    Gebelik öncesi genetik tanı yöntemi için öncelikle anne ve baba adayından elde edilen yumurta ve sperm hücrelerinin laboratuvar ortamında döllendirilmesi gerekiyor. Daha sonra gelişen embriyolar 8 hücreye bölündüğü zaman bu hücrelerden bir tanesi biyopsi yöntemiyle alıyor ve kromozomlarını inceliyoruz. böylece hastalık taşımayan sağlıklı embriyoların anne adayına veilmesi ile sağlklı bebeklerin doğması sağlanabiliyor.
    diye yazıyor bana yapılan açıklamada bu yöndeydi.
    Ayrıca yapılan kan testi sonucunda herhangi bir olumsuz bir haber yokmuş bu daha önce yazdığım gibi hastalığımız tam olarak belirlenmesi için.
    Gittiğim hastane Şişli Memorial, perpanın yanındaki. Bölüm olarak genetik görüştüğüm doktor ise Uz. Dr. Gülay Özgön.
    Ben incelemeyi başlattım 2 hafta sonra mutasyon analizi gelir dediler bekliyorum.
    Şimdilik bukadar hayırlı haberlele yine görüşürüz.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

peki illaki tüp bebek yöntemini mi kullanmak zorundayız . yani gen testi yaptırıp sağlıklıysak (problemli gen yoksa ) normal yoldan çocuk sahibi olamıyor muyuz ? yani gen testinde problem çıkmayıpta sonradan , çocuk hastalıklı doğabiliyo mu öyle bir ihtimal var mı ?

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ICE Bilgilerin için sana çok teşekkür ederim
    Ben Şöyle Anladım
    Tü bebek yöntemiyle döllenen embrio 8 parçaya bölünün ce bu hastalıklı genleri bulup onları ayıklıyarak tekrar döllenme mi sağlanıyorç
    Birde Anne karnına yerleştirilmeden önce yani çocuk oluşmaya başlamadan önce yapılıyor bütün bunlar.
    Çünkü Anne karnına yerleştirilir ve sonuç yine olumsuz çıkarsa Ben çocuk aldırmaya şiddetle karşı cinayetten farksız olduğunu düşünen birisi olarak buyolun dönüşü yok diye düşünüyorum.
    Ama anne karnına koyulmadan önce yapılıyorsa bu işlem durum farklı olabilir tabi.
    Neyse Sen bu yolda ilerliyorsun İnşaallah Hakkında Hayırlı sonuçlar çıkar.
    Sonuçları ve gelişöeleri 4 gözle bekliyorum Beni Habersiz Bırakmazsın İnşaallah.
    Geçen günlerde site göçtü ve haberleşememiştik.Allahtan kısa sürdü ama yine giderse diye korkuyorum.O yüzden İstersen mail adresimide yazayım oradanda bana bilgi aktarabilirsin tabi olursa bende sana
    alibey19@hotmail.com

Netbus Kardeş senin konunla ilgili olarak ta maalesef biz ve Bizim gibi OI hastaları Gerçi Diğer hasta ve sağlamlar içinde bu konu önemli bir konu bu yolu takip etmemiz gerekiyor.
    Çünkü Allah 1 insanı öldürmek dünyayı yıkmak gibidir buyurmuş.Cana kıymayın diyor yani İnsan Hayatı çok önemlidir.Onun İçin Bilim ve Tıp taki Bütün imkanları kullanmak gerekir Tabi Taktir Allahındır ama biz sonuna kadar gitmeliyiz.
    Ben Böyle Düşünüyorum.
    Problem Çıkmayıp ta sonradan olabilir mi Allah bilir onu da ama doktorlara sormalıyız bunu da.
    Herkese Selamlar

Üye
    ice Avatarı

Son Giriş
    03.10-2007
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sitedeki herhangi bir çökme ihtimaline karşı bende e_mail adresimi vermek istedim bana burdan herzaman ulaşabilirsiniz.
    iceage79@gmail.com
    Grayland yazdıkların son derece doğru tek bir farkla tüp bebek yönteminde olduğu gibi döllenme dışarıda oluyor sonra 8 hücreye bölünüyor ( normalde de anne karnında bu şekilde oluyor) ve 8 hücreden hangisi sağlıklı ise o anneye geri veriliyor ve gebelik başlıyor.
    Kürtaja bende karşı olduğum için bu konunun üzerine bukadar gidiyorum, inşallah hepimiz için hayırlı haberler verebilirim.
    sevgiler...

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ICE Ya bu 8 hücreden 8 i de sağlıklı olmazsa ne yapılacak.
    böyle bir ihtimal varmı?
    Birde Başka Bir Konuda Bi soru sorayım.
    gerçi istanbulda olanlar bilebilir belki.
    Bağcılar ilçesi sınırlarında bütün öğrencileri OI olan bir okul varmış
    özel eğitim merkezi olabilir ama nerde olduğunu ve telefonlarını ve aslı varmı yokmu bir türlü sonuca ulaşamadım
    eğer OI lerin eğitimi ve bu konuda bilgisi olan varsa Lütfen Paylaşsın bizimle.
    Normal okullar OI hastaları için çok tehlikeli.Ayrı bir yer veya Özel eğitim merkezi falan olabilir.
    Selametle.
    Hoşçakalın

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Böyle bir okul olduğunu hiç duymadım. Ama ilginç :roll: Yine de şunu söylemek isterim ki ; bence çocuğun engelsiz bireylerden soyutlanarak yaşaması çok sağlıklı değil diye düşünüyorum. Evet karma eğitimde çocukların birbirine zarar verme ihtimali var. Özellikle yaşı küçük olan çocuklar bazı şeyleri anlayamayabiliyor. Ne bileyim açıkçası sadece OI hastası çocuklardan oluşan bir okul pek içime sinmedi. :? Ben gitmek istemezdim galiba :!:

Üye
    ice Avatarı

Son Giriş
    03.10-2007
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Grayland benim bildiğim kadarıyla 8 hücreden 4 ü sağlıklı 4ü hastalıklı gen oluyor. %50 ihtimal işte burdan geliyor.
    Ayrıca bugün gelen telefonla mutasyon analizinin ücretini öğrendim. Yurt dışında yapılacak olan testte ilk olarak bizim hastalığımızın genelde bozuk olan kromozomlarına bakılıyormuş ve burda bir bulguya rastlanırsa yani hastalık geni bulunursa 900 pound. :? Yok ilk taramada bulunamazsa tüm kromozomlarda araştırma yapılıyormuş buda toplam 2180 pound :shock:
    İşte size mutasyon analizinin ilk faturası hala araştırmaktayım bakalım başka sonuçlar bulabilecekmiyiz.
    sevgiler...

Üye
    MEHMET_AKİF Avatarı

Son Giriş
    14.11-2007
    Saat
    13:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar bende aynı hastalıktan muzdaribim şuan 23 yaşındayım ve 23 senedir bu hastalıkla savaşıyorum rabbime binlerce şükrediyorum evet çok can yakıcı ve zor bir hastalık geçiriyoruz ama şunu unutmayalım ki beterin beteri var bizden daha kötü durum da olan arkadaşlarımız var biz insanoğlu önümüzde ki hep iyileri görüyoruz halbuki bizden daha kötü durumda olanları görebilsek yaşamanın ne kadar güzel olduğunu işte o zaman anlıyacağız rabbim bütün hastalara acil şifalar versin unutmayın asla isyan etmeyin halinize daima şükredin isyan etmeyip halinize şükrederseniz bu dünya da çektiğiniz sıkıntılar öbür dünya da size allahın izniyle cennetin anahtarı olarak geri dönecek

(benimle aynı sıkıntıları çeken arkadaşlarımla tanışıp dertleşmek istiyorum yalnizkurt58@msn.com bana buradan ulaşabilirsiniz)

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

mehmet kardeş seni anlıyorum ama tanrı bizi unutmuş onu söyleyebilirim ve ömer Hayyam ın şu dörtlüğüyle devam ediyorum ;

İsyan edip, karşında duracağım; nerdesin?
    karanlığı, ışığa yoracağım; nerdesin?
    ibadete karşılık, cenneti alacaksam;
    bağış mı, ticaret mi; soracağım; nerdesin?

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Siyasi tartışmalara girmektense sadece hastalığı konuşsak ve bilgilerimizi paylaşsak ??? Çünkü bu başlığın tek amacı budur. Eğer bu tarz tartışmalara girersek içinden çıkamayız.

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet Akif Sana katılıyorum.Sözlerin doğru.
    Ama Akasyanında Dediği Gibi Mümkünse Burada Sadece Konumuzu konuşalım.
    Bende Dünyanın İmtihan Yeri Olduğunu düşünüyorum.
    Sınavdayken Hocaya Ya hocam Bu soru ne kadar zor amma kazık sormuşsun denmez değil mi
    Sorunun cevabını aramak lazım bulursak sınavı geçeriz bulamazsak kalırız bu kadar basit.
    Allah Hepimize Yardım Etsin

Üye
    MEHMET_AKİF Avatarı

Son Giriş
    14.11-2007
    Saat
    13:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim yazdığım yazıının neresinde siyaset var onu anlamadım eğer bilmeyerek siyaset yaptıysam bana gösterin de bundan sonra ona göre yazı yazayım

(allah c.c asla yarattığı kulunu unutmaz)

Üye
    CaMaDaM Avatarı

Gerçek Adı
    Zekeriya Ünal
    Son Giriş
    03.04-2012
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: NETBUS
    mehmet kardeş seni anlıyorum ama tanrı bizi unutmuş onu söyleyebilirim ve ömer Hayyam ın şu dörtlüğüyle devam ediyorum ;

İsyan edip, karşında duracağım; nerdesin?
    karanlığı, ışığa yoracağım; nerdesin?
    ibadete karşılık, cenneti alacaksam;
    bağış mı, ticaret mi; soracağım; nerdesin?
    Öncelikle şiir için çok teşekkür ediyorum kendi adıma. Ama Tanrının bizi unuttuğu konusunda sizinle aynı fikirde değilim netbus..

Tanrı bence, insanları engelli-engelsiz diye görmez. Engellilere de, engelsizlere yaptığı gibi muamele eder.. Tıpkı engelsiz insanlar gibi sınavlardan geçirir, yorar, üzer. Ve bazen de sevindirir. Bunda herhangi bir ayırım görmüyorum..

Üye
    CaMaDaM Avatarı

Gerçek Adı
    Zekeriya Ünal
    Son Giriş
    03.04-2012
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

isteyen ona istediği şekilde seslenebilir. konuyu yanlış tartışmalara çekmeyelim lütfen..

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar burada birbirimizi üzmeyelim
    gerenk yok bu polemiklere
    IIIICCCCEEEEE nerdesin cevap ve gelişmeleri bakliyoruz
    Bizi Habersiz bırakma

Sayfa 5 / 65 İlkİlk 1234567891555 ... SonSon