Sayfa 43 / 65 İlkİlk ... 3339404142434445464753 ... SonSon
Toplam 964 mesajın 631-645 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Meralciğim ;

Yaşadıklarına gerçekten çook üzüldüm. Sanırım senin OI'nin en hafif çeşidi olduğu için farkedilmemiş. Benim de senin kadar kırığım oldu. Ama benim doğduğumda bacak kemiklerimde eğrilik olduğundan ailem şüphelenip ; Çapaya götürmüş. Daha bebekken bana tehşis konmuş.. Ayrıca benim boyum da kısa..

İnşallah oğlun bizim gibi değildir. %50 ihtimal var biliyorsun. Belki de sağlıklı yumurtan denk geldiyse bebeğin sağlıklıdır. Tüm kalbimle sağlıklı olmasını diliyorum. Bebeklerin acı çekmesine hiç dayanamıyorum ben Sırf bu yüzden normal denemeye cesaret edemedim. Ben tedavimin son aşamasına geldim. 3 tane sağlıklı yumurta bulundu. Biri transfer edildi. 2'sini dondurdular. Pazartesi gebelik testi yaptıracağım.. Hamilelik sürecinde ne yaşayacağımı ise inan hiç bilmiyorum. Risk aldım diyebilirim. Umarım çok fazla sıkıntı yaşamam..

Sevgi ve selamlarımla,,, Tekrar görüşmek dileğiyle..

Üye
    merry Avatarı

Son Giriş
    02.03-2015
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Esen

bende malesef hiçbir şey farkedilmemiş. gözle görülecek fiziksel bir uyarı yok. doktorlar kemikleri zayıf ergenlikten sonra kırılmaz demişler.

neyse, bazı talihsizlikler bizleri bulmuş, umarım çocuklarımız sağlıklı olur. senin de güzel haberlerini umutla bekliyorum. tek diyeceğim anne olmak, çocuk sahibi olmak dünyada karşılığı bulunmayan tek şey. umarım sen de en kısa sürede tadarsın. her şeye değer.

mutlu haberlerle görüşmek üzere.

Üye
    esra baltacı Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    01.09-2013
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merry ..sevgıler..umarım hıcbısıy yoktur bebegınde..: (

Üye
    loresima Avatarı

Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba merry benimde hastalığım küçük yaşta teşhis kondu ama ne yazıkki hiç bir doktor test vs. yaptırmadı ( maddiyat yetersiz olduğu için) 16 kez kırığım oldu sadece bacaklarda (sol bacak 10 - sağ bacak 6 ) çok şükür şimdi iyiyim Allah yardımcın olsun inş. çocukta bişiy yoktur ümidini kesme benim babamında 6-7 kez kırığı olmuş ama hepsi normal düşerek filan. ben büyük ihtimalle anne karnında bi şekilde hasar gördüm (babam yüzünden) 4 kardeşiz ve çok şükür kardeşlerimde bişiy yok. kensine ve oğluşuna iyi bak selamlar.

sevgili akasya dualarımız hep seninle tek yürek olduk senden gelecek cevabı bekliyoruz Allah yardımcın olsun

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kader arkadaşlarım..

Güzel dileklerinize , dualarınıza çok teşekkür ederim. Oldukça stresli bir tedavi sürecini atlattım. İşin en zor kısmı da hastanede sağlıklı embiryo bulunup bulunmadığı haberini bekleme kısmıydı. Genetik teste giren 3 embiryonun üçünün de sağlıklı olduğunu duyunca o kadar şaşırdım ki... Çok farklı duygular yaşadım. Eşimle birbirimize sarılarak güldük, gülerken ağladık...Allah'a binlerce kere şükrettik.. Bize bu şansı verdiği için.. 3 sağlıklı embiryomdan birini bana transfer ettiler. 2'si donduruldu. 2 gün sonra hamilelik testimin sonucu alacağım.. Allah hepimizin yardımcısı olsun..

Üye
    özqe Avatarı

Gerçek Adı
    özqe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşllh herşy yolunda gider ve sağlıklı bir bebek kucağına alırsınn,bizde umudumuzu yitirmemiş olruz bnde o kdr çok bebek sahibi olmak istyrm ki ama benm pek umudum yok gibi allahım hyrlı ise bana bir evlat nasp eder dualrım seninle akasyaa abla

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Allah'a çok şükür hamileyim arkadaşlar. Bugün kesinleşti. 3 hafta sonra kalp atışı için gideceğiz. 10. hafta civarı sanırım testin doğruluğunu teyit için amniyo sıvısından genetik test yapılacak. Ben şu an çok mutluyum. Halen inanıyorum. Bu güzel duyguyu hepinizin yaşamasını yürekten dilerim. İnşallah sorunsuz bir hamilelikle , sağlıkla bebeğime kavuşabilirim. Destekleriniz için hepinize çok çok teşekkür ederim.

Üye
    özqe Avatarı

Gerçek Adı
    özqe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çokk sevindmm canımmm allahım hyrlısı ile kucağınıza almayı nasp etsnn senin kdr heyecanlandm inşşş rabbim bizede tattırır bu duyguyu

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Akasya çok sevindim.İnşaallah gönlüne göre umduklarını bulursun.Dualarımız seninle.
    Bizde bu arada geçen hafta kızımı çapaya yatırdık.
    Biliyorsun son yatımızda aredia alerjik reaksiyon göstermişti ve 2 senedir ilaç kullanamıyorduk.
    Bu yatışta 1 hafta boyunca alerjik testler yaptılar.Çünkü Alerji doktorları aredia yı alırsa ölüm tehlikesi var dediler.
    İncelemeler sonucunda başka bir ilaç kullanıldı.
    Zometa 4 mg.
    Bu ilaç bundan sonraki aredia alanlara da uygulanacakmış.Şimdi bu konuyu tartışıyor çapa.
    İlk defa kızımda uygulandı.Aredianın yerine Zometa 4mg kullanıldı.
    Allaha şükür bir sorun gözükmüyor şu an.Ama bu bir hafta nasıl geçti bilmiyorum.Öldük öldük dirildik desem yeri.
    Bakalım 1 ay sonra testleri yapacağız ve yaramış mı yaramamış mı anlaşılacak herhalde.
    Bu ilaç şu anda başka dallarda (kanserli hastalara kemoterapinin kemiklere yapmış olduğu olumsuz etkileri azalmak için) kullanılıyormuş.Oİ lerde ilk defa denendi.
    Ve işin kötü tarafı sgk bunu Kanser hastalarına kullanılırsa karşılıyor ama Oİ lere kullanılırsa karşılamıyor.Daha ücretini ödemedim.Eczacı tanıdık bekliyor.Ama Sonuç çıkacak gibi görünmüyor.Çapanın doktorları bir formül bulmak için uğraşıyor.Bizde bu konuda onlardan cevap bekliyoruz.
    Şimdilik bu kadar
    Herkese Selam.

Üye
    kitap38 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Akasya arkadaş,
    senin adına çok mutlu oldum.Sanki senin şuan anlatıklarını ben tekrar yaşıyor gibiyim. Ne kadar heycanlı bir süreçtir çok iyi anlıyorum. Ben inanıyorum ki bunun sonu mutlulukla sona erecek ve yine aynı bizim ki gibi başakalarına da mutlu bir ilham olacak inşallah. Eşim de sana en hayırlsını diliyor ve sevgilerini yolluyor benim aracılığımla.Seni biz de büyük bir heyecanla takip etmekteyiz.Sevgilerimizle...

Grayland arkadaşım,
    senin geçirmiş olduğun bu zorlu süreç için de sana sabırlar diliyorum ve inşallah devlet insafa gelir de bu tedavine gerekli katkıyı yapar. Kuzucuğuna büyük geçmiş olsun.Sevgilerimi sunarım arkadaşlar.

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Özgem canım çok teşekkür ederim.. Darısı senin başına inşallah.. Öyle güzel bir duygu ki her kadın bunu yaşamalı ...

Grayland tatlı kızına geçmiş olsun. İnşallah bu ilaç işe yarayacaktır. Devlet bunu kesinlikle ödemeli. Kanser hastaları için elzem olan birşey OI'ler için de elzem.Bence ödediğin ilacın faturasını mutlaka sakla. Ben şimdi PGT ve tüp bebek için dava açıyorum. Yapılan işlemlerle ilgili tüm faturaları aldım. Sonuna kadar uğraşacağım..

Kitap selamlar ;

Ben tedaviye başladığımda Memorial dergisinde sizin röportajınız yayınlanmıştı. Hatta doktorum bana söyledi. Ben de dedim ki zaten buralara gelmemde bu arkadaşların etkisi büyük oldu. Biz eşimle hastanede sıra beklerken sürekli sizin haberinizi okuduk. O haberle motive olduk. Bizim için güzel bir sürprizdi. Tedavi sürecini biliyorsun. Her aşaması ayrı yürek çarpıntısı.. Özellikle PGT sonucunu aldığımız anı hayatım boyunca unutamayacağım.. Bu süreçlerden geçerek, mutlu günlere geldik.. Ama tabii tedirginlik bitmiyor. Sağlıkla kucağımıza alana kadar bir ohhhh çekemeyeceğiz..

Ben de eşine sevgilerimi yolluyorum.. Çok sağolsun.. Fırsat buldukça gelişmeleri yazacağım..

Üye
    merry Avatarı

Son Giriş
    02.03-2015
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Esen cim,

tebrikler. Allah tamamını sağlıkla erdirsin, kucağına alasın. Güzel günleriniz olsun. Haberlerini bekliyoruz.

Sevgili Esra ve Loresima size de çok teşekkürler dilekleriniz için.

Sağlıklı, mutlu bayramlar hepinize.

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Meral canım amin inşallahh.. Bize ne oldu oldu Çocuklarımız acı çekmesin.. Hiçbir çocuk acı çekmesin.. Bütün gayemiz bu.. Sevgiler...

Arkadaşlarım hepinizin bayramını kutluyorum.. Sağlıklı, mutlu , nice bayramlar dilerim..

Üye
    nokta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    Doğu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

akasyacığım demek Allahın izniyle teyze olacağız artık

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Nokta canım ,

Allah nasip ederse inşallahhh.. Yarın 9. haftamıza gireceğiz. Kalp atışlarını duyduk.. Harika bir duyguydu..Benim çocuğum çok şanslı.. Daha o doğmadan onun için dua eden bir sürü teyzesi , amcası var.. Hepiniz sağolun.. Darısı dileyen, isteyen arkadaşlarıma...

Sayfa 43 / 65 İlkİlk ... 3339404142434445464753 ... SonSon