Sayfa 42 / 65 İlkİlk ... 3238394041424344454652 ... SonSon
Toplam 964 mesajın 616-630 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Akasya selamlar.
    Bende birkaç şey yazayım istedim.
    Geçen ay kızımın aredi tedavisi için çapa tıp fakültesine yatmıştık.bundan önce 20 sefer aredia kürü almıştık.
    Son aldığımıza yaklaşık iki sene oldu ve o zaman bıraktığımızda ilaç alerjik reaksiyon göstermiş ve doktorlar ilaç vermeyi hemen kesip bu zamana kadar ara vermişlerdi.Bu sürede z skoru -3.5 e gerilemiş yani olumsuz.İlaç almanız lazım dedi doktorları
    Bu sefer 4 gün hastahanede yattık ama Alerji doktorlarından görüş aldılar ve sonuç olumsuz.Alerji doktorları bu çocuk bu ilacı alırsa hayati tehlike yaratır belki de kaybedebiliriz dediler ve ilaç verilemedi.Değişik yolları tartışıyor doktorlar bakalım ne sonuç çıkacak bekliyoruz.
    Seninle ilgili kısıma gelince çapada yatarken genetik bölümde hülya hocanın sekreteri ile biraz konuşma fırsatım oldu.
    Bu gen ayrıştırma yöntemini hülya hoca (Çapa Genetik Bölüm Başkanı ) onaylamıyor biliyorsun.Neden onaylamıyorlar diye sordum.O yapılan ayrıştırma sonucunda doğacak çocuğun hayatının diğer dönemlerinde daha beter bir hastalığa yakalanma ihtimalini tartışıyorlar mış.Yani kaş yaparken göz çıkarma durumu.Cam kemik hastalığı temizleniyor ama başka bir hastalık eksik genlerden dolayı meydana çıkabilir dedi.
    Bu olayın örneği ve yaşanmış hikayesi olan olmadığı için bilinmeyen bir kutu diyor.
    Bu konuyu da senin tedaviyi yaptıracağın doktorlara sormanı öneririm.
    Seni ve bizi bu konuda aydınlatmaları gerekir.
    Bende biraz hak verdim.
    Bana dedi ki sizin normal yolla çocuk sahibi olma şansınız var ama sağlıklı mı sağlıksız mı bu gebeliğin 2.ayında yapılacak biyopsi ile belirlenecek.Bu biyopsi zaten gen ayrıştırmada da yapılacak.eğer bir olumsuzluk varsa sonlandırma yoluna gidilecek.normal gebelikte de aynısı yapılıyor dedi.
    Ama tabii hastalıklı gen temizleniyor diyorlar ama valla bilemiyorum çok karışık bir logaritma gel çöz çözebilirsen.
    Kafanı karıştırmak istemem ama seninle paylaşmak ve bu konuda bilgilendirmek istedim
    Tüm OI lere selam olsun

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: özqe Mesajı Gör
    kendini uzun mu sanıysn diyorsun kıza ama bence bu hastalığa göre gayet normell
    sizin boy kaç özqe hnm ?

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Selam grayland

Çok çok geçmiş olsun. Allah acil şfa versin prensese .. Aklıma gelmişken arı sütü, polen konusunu bir araştır istersen. Kemiklere çok faydalıymış. Ben küçükken annemler epey kullanmışlar. Şifanın nereden geleceğini bilemeyiz...

Hülya Hocanın eksik bildiği birşey var galiba. Şöyle ki , PGT'de genetik ayrıştırma kesinlikle söz konusu değil. PGT işleminde benden alınan yumurta ile eşimden alınan sperm döllenip oluşan embriyonun dış zarından küçük bir parça alıp bunu teste tabi tutuyorlar. Test sonucu embryo sağlıklı ise transfer oluyor. Yani embryolara müdahale etmeleri diye birşey yok. Zaten hastalıklı yumurta ile döllenen emrbyoya müdahale şansları da yok. O nedenle onların tek yaptıkları normal yolla tesadüfen denk gelebilecek sağlıklı yumurtayı bulmak... Yoksa yumurtalara müdahale edip genetiğini düzeltme falan asla olmuyor.

PGT yöntemi yanılmıyorsam 1995 yılından bu yana uygulanıyor. Gerek OI gerekse diğer genetik hastalıklar için. Şimdiye kadar hasta olan hiçbir insan duymadım. Hatta Kitap arkadaşımızın kızı PGT ile doğdu. Maşallah çok da sağlıklı. Buna karşı çıkan insanlar tamamen etik ve ahlaki nedenlerle ve bir de dinsel nedenlerle karşı çıkıyorlar. Kadere müdahale, sakat doğumları engelleyip sakatların yaşam hakkını elinden alma vs vs .. Gerekçeler bunlar. Gerekçelerin haklılığı haksızlığı konusuna hiç girmeyeceğim. Sadece iyi ki PGT yöntemi var diyorum. Allah'a çok şükür insanların bu yöntemi bulmasına müsaade etmiş

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arısütü polen bukadar da ayrıltılı düşünmeyin arkadaslar elbette kalsium testekli yiyecekler gerekli onlarda peynir süt grupları.
    hastalıgı unutun benden size tavsiye. elbette dikkat etcez düşmemek için ama detaylara girdikce bişeyin üstünde durdukca
    yaşamınızı artık olumsuz etkilemeye başlar yaşam kaliteniz düşer.. örnek ben extradan hiç bişey yapmıyorum hasta oldugumu sadece yürürken hatırlıyorum ve gözüm öyle hassaslaştıki yerde ki taş parçalarının ayagımı kaydırıp kaydırmıyacagı konusunda inanılmaz geliştirdim kendimi
    herkese kolaylıklar dilerim..

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Eyüpçüğüm ;

Graylandın kızının bünyesi ilacı kabul etmediğinden, ilaç alerji yaptığından destek amaçlı bunları deneyebilir diye düşündüm. Ama tabii ki arı ürünlerine alerjisinin olmaması gerekiyor. Bu arada arı sütü ve polenin kemikleri güçlendirdiğini Tıp Fakültelerinde yapılan bilimsel araştırmalarla kanıtlamışlar. Yani koca karı ilacı da değil. Bilimsel temeli var

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

him anladım esen.. ben küçükken annemlere hemen hemen herkes KELLEPAÇA yedirin iyi gelir kemiklere demeleri kulagımda kaldıgı için
    sende arısütü polen deyince cocukluguma indir birden elbette bilimsel bir dayanagı varsa alsın tabi ki.

Üye
    özqe Avatarı

Gerçek Adı
    özqe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

akasya;
    haklsın bnde o arı sütünden baya içtimm..faydasını gördmm ailem bile bunu fark etti bence deneyin

UnFeeLinq;
    neden bu kdr boy soruyorsn anlamdım..çok merk ediyorsan söyliym 1.22

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

özqe;

ilkez sana sordum yukardaki yazılara bakarsan. agzımın payını aldım tesekkur ederim..

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar sağlıklı bebek sahibi olmak için tedavime bugün başladım. Gelişmeleri aktarırım. Bu arada Memorial Hastanesi aylık dergisinde Kitap38 arkadaşımız, eşi ve kızı vardı. Çok tatlı bir kızı var maşallahh... Onların mutlu sonunu görmek beni ümitlendirdi..

Üye
    loresima Avatarı

Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili akasya tedaviye başladığını yazmışsın dualarımız seninle güzel haberlerini bekliyoruz

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Loresima canım çok sağol... Allah razı olsun. Tedavi devam ediyor. Gelişmeleri aktaracağım size. Kitap arkadaşımızla ilgili haberin linki aşağıda :

Eylül 2012 2. konu | Memorial Şişli Tüp Bebek Merkezi

Üye
    özqe Avatarı

Gerçek Adı
    özqe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

canımmm inşşş herşy yolunda gider dularımz seninle gelişmelri bizimle paylaşırsınnn

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Özge canım ;

Çok sağol. Allah razı olsun. Seni göremedim son zamanlarda. Mesajını aldım. Bilgileri ileteceğim sana..

Üye
    özqe Avatarı

Gerçek Adı
    özqe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam canımm güzl haberlerini bekliyorumm kendine çok dkkt et

Üye
    merry Avatarı

Son Giriş
    02.03-2015
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Akasya merhaba,

ben siteye yeni katıldım. Ben de OI olduğunu ne yazık ki canım oğlumu kucağıma aldıktan 2-3 ay sonra öğrendim. Sana hamilelik/doğum sürecimdeki sıkıntıları yazmak istedim. İnş çok sağlıklı bir bebeğin olur ve benim yaşadıklarımı yaşamazsın.
    hamileliğimin 6.ayına kadar normal hamilelerden daha sağlıklıydım. 6.ayda ayaklarım şişmeye, dizlerim ağrımaya başladı. hamileliğe bağlı, doğumdan sonra geçer dediler. neredeyse yürüyemez hale gelmiştim son 2 ay hep yattım. neyseki canım oğlum geldi. sonrasında ise hiç kalkamadım tekerlekli sandalye ile dolaştım. bir ortopedi doktoruna gittim mr çektiler ve avasküler nekroz (her iki diz ve kalçalarda) yatacaksın dediler. o arada göz sklerasını fark etti .benimde gözlerimi daha önce tıp fakültesinde bir göz prof incelemiş birşey yok demişti. ben de o doktora söyledim. o arada eşim doktorun sorusu üzerine eve gelince araştırmaya başlamış. benimde ergenliğe kadar 7 defa kol ve bacak kırıklarım olmuştu.2006 da bel fığı ameliyatı olmıştum verdikleri kas gevşetici ilaçları içtiğimde bütün vücudum gevşiyor, yürüyemiyor ve konuşamıyordum. Ayrıca bir yere çarptığımda hemen morarma oluyor. bana eşim bu bahsettiğim şeyleri teyit ettirdi ve anladık ki ben avn değil oı yım. neyse ki yataktan 3 ay sonra kurtuldum ve oğlumla zaman geçirebilirim dedim büyük bir mutlulukla. ama malesef omurlarımda çatlaklar meydana gelmeye başladı. 3 ay sonra topalamaya başladı. şu anda durumum daha iyi umarım başka birşeylerle karşılaşmam.
    dünyalara değişmeyeceğim oğluma gelince maalesef onunda gözleri aynı benimki gibi. değişmesi için çok dua ediyorum, bilmiyorum. şu anda çok küçük olduğundan ona eziyet etmeye, bir sürü test yaptırmaya henüz hazır değilim. istemeyerek onun yaşamına neler yükledim? bu senin yaptırdığın testleri kendimden daha önce haberdar olsaydım kesin yaptırırdım.
    inş çok sağlıklı bir bebeğin olur ve hamilelik/doğum sürecini rahat geçirirsin.

sevgiler.

Sayfa 42 / 65 İlkİlk ... 3238394041424344454652 ... SonSon