Sayfa 37 / 65 İlkİlk ... 2733343536373839404147 ... SonSon
Toplam 964 mesajın 541-555 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nil61 Avatarı

Son Giriş
    06.03-2017
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sagol sanada herseyin hayirlisi olsun

Üye
    efe_can Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    ş.urfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağol akasya bende çocuğun kol ve bacak röntgenlerini çapaya gönderdim ama şu an 4 yaşında olduğu için ancak 6 yaşında yapabiliriz dediler bide prof.doktorlar ameliyat yapmıyorlarmiış bu konuda bi bilgin varmı özel hastahanede yaptırim dedim onlarda baya bi para istediler hastahane ameliyat masrafı hariç 25 milyar istediler ne yapacağımı bilemiyorum şu an

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Evet. Ben de 7 yaşımda oldum bu ameliyatı. Daha küçükken yapmadılar. Ben ameliyat olduğumda Yener Hoca Doçentti. Benim her iki ameliyatıma da o girdi. Yener Hocanın Çapada özel muayene günleri oluyor. Ücret ödeyip Yener Hocaya muayene olabilirsin. Eğer Yener Hoca muayene ederse ameliyatına da girer diye düşünüyorum. Benim iki ameliyatımda da hiçbir zaman ekstra para istemedi. Paragöz bir hoca değil. Bir görüş derim.

Üye
    nil61 Avatarı

Son Giriş
    06.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yil basindan sonra yeni tedavi sekli cikiyo o.i. icin duydunuz mu

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Arkadaşlar.
    Öcelikle Styric arabanız hayırlı olsun güle güle kullanın.Allah kaza Bela vermesin.
    Akasya bence doğru yoldasın.Olumlu veya olumsuz bir sonuca ulaşıncaya kadar devam et.Biliyorum ki sen olumsuz sonuca da hazırsın ve körü körüne hareket etmezsin.Bu yüzden Allah gönlüne göre ve hakkında hayırlı olanı sana nasip etsin.
    Nil Zaten akasya bu konuda başarılı olursa bir çok arkadaşımıza ve sana örnek olacak ve cesaret verecek.Senin içinde şartlarını bilmiyorum ama her zaman hayatı ittirerek kovalamak gerekir diye düşünüyorum.
    Efecan çocuğun durumu nedir.Hastalık ileri derecede mi yoksa fazla kırığı olmuyor mu?Biraz bahsetsen daha iyi fikir verebiliriz belki.Şimdi bilmeden yaptır veya yaptırma diyemeyiz.Çoğumuz bu ameliyatı olmuşuzdur.Gerçekten faydalı bence.Ayaklara kuvvet veriyor.Platin lemiğe çakıldığı için kemiğin kalınlığı 2 katına çıkıyor denebilir.Ben ve Benim kızımda olduk bu ameliyatı.Korkulacak birşey yok ama gerçekten şu yaşta aciliyeti yoksa 1-2 sene sonra yaptırmanız daha iyi olabilir.Tabii son karar doktorların ve sizindir.
    Para konusunda da o özel hastahaneler baya uçmuş böyle rakamlar artık eskide kaldı.Sigortanız falan varsa 1000-2000 tl ye bu işler yapılır.Ben kızımın kol düzeltme ameliyatını bu rakamlara konya da özel bir hastahanede yaptırdım.
    Biz buradayız Her zaman fikir alışverişi yapabiliriz.
    Neyse Fazla Uzattım gene Selam ve dua ile Sağlıklı kalın olur mu ?

375094 418304991518960 100000183896724 1865392 271558189 n - Osteogenesis Imperfecta (Cam Kemik) hastası olan kim var?

Üye
    efe_can Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ş.urfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle hepinize teşekür ederim çocuğun durumu tip 3 cam kemik hastası şu an 3 ayda bir aredia diye bir ilaç veriyoruz haftanın 2 gunude fizik tedavi görüyo yaklaşı 1 yıldır yurumeye başladı kırılmalara gelince 4 5 ayda bir sağ yada sol ayak kırılıyo özelliklede femur kemiği hem sol hemde sağ baya bi eğri olduğu için femurda kırıklar oluyor sigortamız yok sadece yeşil kart var..

Üye
    sindirella Avatarı

Son Giriş
    20.02-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    Adapazarı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tedavi şekli nedir nil çok iyi olur çıkarsa ?

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ice;

ben camkemik hastası değilim ama otoskleroz hastasıyım.. size tavsiyem bu ameliyatı olacak kişiler yaş faktörüne çok dikkat etsinler.. ergenlik dönemideyseniz eğer sakın olmayın.. ben 17 yaşımdayken oldum otoskleroz ameliyatı.. bir profesör tarafından yapıldı.. o kadar kesin konuşmuştu ki dr.. işitmeni tekrar %100e çıkaramayız ama kaybın burada duracak dedi.. %1 dahi ilerlemeyecekmiş.. inandık.. ameliyat oldum.. herşey yolunda dedi 3 ay boyunca.. 3 ay sonra ilk ölçümü yapınca kaybın ilerlediğini gördü ve o kadar rahat bir şekilde başarısız olduk dedi ki.. o an gırtlağını sıksam kimse alamazdı herhalde elimden..sonradan öğrendik ki ergenlik döneminde bu ameliyatın %1 dahi başarı şansı yokmuş... o dönemlerde kaybım %50 civarındaydı.. şimdi ise %80 yaşım 24.. 7 sene %30 ilerledi.. ergenlik dönemi bitse de tekrar ameliyat şansım yok diğer kulak için de.. çünkü bir başarısız olursa diğerini ameliyat etmiyorlar.. derseniz ki eğer ergenlik dönemini çoktan aştık o zaman da şu durumu iyi araştırın ilk zamanlar belki bir 5-10 sene kadar başarılı görünüp sonrasında yine ilerliyormuş.. size geriye kalan ise ömür boyunca kendinizi darbelere karşı koruma zorunluluğu bırakıyor.. denize ömrünüz boyunca dalamıyorsunuz.. çok uzattım kusura bakmayın.. bilgilerimi ve duygularımı paylaşmak istedim..

Üye
    Styric Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Serkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim ali abi, herkesler iyidir inşallah. Kırıksız günler dilerim.

Üye
    nil61 Avatarı

Son Giriş
    06.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ilk ameliyatimi 7 yasimda yapmak zorunda kaldim .ben beklemeyin dicem bekleseydim su an yurur olmazdim.biliyosunuz ki egrilen kemiklerimiz cok vazla duzeltme yapilamiyo kemiklerimizi sayif oldugu iicn .en onemlisi guvene bildiniz bir doktor bula bilmek ve de pes etmemek

Üye
    efe_can Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ş.urfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende beklemim hemen yapalım diyom ama doktorlar 6 yaşından sonra ancak yapabiliriz diyorlar şu an çok küçükmüş

Üye
    nil61 Avatarı

Son Giriş
    06.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sebeb olarak ne diyolar.ben ilk ameliyatim 13 saat surdu ilk deneyimi bende yapmistilar.ama su var benim pilatinlerim benle bir buyudu.size hangi sekil takilicak.normal pilatin takilsaydi her yil deyismesi gerekliymis cunku tm buyume asamasindaydim onu da vucudun kaldirmaz dediler o yuzden boyle bir sekil uyguladilar bana .sunu da belirtiyim mazeme amerika dan geldi doktorum da isvicreden gelmisti.ve ameliayat olurkan imza attmak zorunda kaldik biz doktorlar hic bir mesuliyeti kabul etmiyoruz cunku onlarda yasim kucuk oldugu icin istemediler

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Efecan benim kızıma da aynen böyle söylediler çapada.Doktor o zaman zor bir ameliyat olduğunu söylemişti.Ve bize pahalıya çıkacağını kendisinede 5000 tl bıçak parası istemişti.Özel hastahane masrafları hariç tabiiiki.Yani ipe un sermek gibi birşey.Haseki hastahanesinde benim dıktorum vardı beni de o ameliyat etmişti.Haldun ERTÜRK.Maalesef şu anda doktorluk yapmıyor.Milletvekili oldu.O doktor beni tanıdığı için " şu anda yer sıkıntımız yani yatak sıkıntımız var 2-3 ay bekleyelim yapalım" dedi ve 2 kalçasınıda sırasıyla yaptı hiç ücret bile almadı.Bence bir an önce sağdan soldan tanıdıklardan falan sorup soruşturmanı ve iyi bir ortoprdist bulup bunu yaptırmanız gerekiyor.Zaten kalçadan dize kadar çakılan çiviler çocuk gelişme çağında olduğu için uzayan çivi olarak takılıyor.Çocuk uzadıkça o çivide onunla birlikte uzuyor.En az Bir 10 yıl çocuğuidare ediyor.ilerde uzama sınırı bitince çivinin değiştirilip yenisi takılması gerekiyor.
    Ama bunun çok faydası oldu benim kızıma yürümesi yoktu operasyonu yaptıktan sonra femurda hiç kırık yaşamadık kollar ve diz atlında birkaç kırığımız olmuştu.İnsan yürümek için kuvveti kalçadan ve femur kemiklerinden alır oralar sağlam olunca veya platin destekli yürümesi daha rahat oluyor.

Benim diyeceklerim bu kadar sindrella styric ve diğer arkadaşlar selamlar..

Üye
    nil61 Avatarı

Son Giriş
    06.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim civilerim 23 sene oldu.turkijede malesef surekli civi platin olsun deyistiriyolar avrupa da takilan omurlu takiliyo aksilik olmadigi halde burasini anlamiyorum turkijede

Üye
    sindirella Avatarı

Son Giriş
    20.02-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    Adapazarı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sanada abi selamlar

Sayfa 37 / 65 İlkİlk ... 2733343536373839404147 ... SonSon