Sayfa 26 / 65 İlkİlk ... 1622232425262728293036 ... SonSon
Toplam 964 mesajın 376-390 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hazanım Avatarı

Son Giriş
    13.07-2010
    Saat
    09:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar graylant, öncelikle kendi namıma tavsiyelerini ukalalık olarak görümüyorum. yazdıklarınız ve tcrübelerinizden faydalanmak güzel. benim ilk gebeliğim ikizdi. kan pıhtılaşması olduğunu bilmediğimizden kaybettik. dr.lar tek yumurta iki oldukları için yaşama şansları düşüktü felan dediler. yapılan patolojik inceleme sonucu bişey çıkmadı. ikinci gebeliğim yine kalp atışı durmuştu. üçüncüsü ise düşükle sonuçlandı. yani anlayacağın hastalığı inceleme safhasına gelecek kadar gebeliğim ilerlemedi. sonuncuda ise dr.um femur kemiği kısa dedi.(küçük bi ilde yaşadığım için imkanlar kısıtlı) dr.um cüce olabilir dedi. bi araştırma hastanesine gitmemizi tavsiye etti. dr.a gittiğimizde ne görelim zavallı bebeğimin sağlam bi yeri kalmamış. 3 tane prof.la görüştük defalarca kırılma olmuş dedi. aminosentez yapıldı. oi tpi-2 den şüpheleniyorlar. şuan yurt dışına tahlil görderdik. sonu hayır olur inş. bana dua edin. Allah'a emanet olun.

Üye
    garibüzzaman Avatarı

Son Giriş
    11.05-2010
    Saat
    01:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

grayland abim tavsiyelerin icin tesekkürler biz ünv hastanesine gittik bize bacaklarina platin takilacagini ve bir yil kalacagini söylediler bu da cocugun düsmesinde carpmasinda kemiklerin hemen kirilmasini önleyecekmis ve hastaliginin düsük düzeyde oldugunu ve ilerde gecebilecegini söylediler.
    Bilmiyorum ümitvarim sadece hastalikla ilgili bilgim yoktu ve 4 ayicinde 3 ciddi kirik yasadi ve özellikle bacaklarinda oldu bu 4 ay alcida kaldi bacaklari buda bizi cok üzdü ondan biraz duygusal konustum ama simdi arastirdim ve biliyorum biraz sikintiya gircez ama olsun Rabbimizden gelen lutufda hos kahirda hos.
    Rabbim hepinize ve ogluma acil sifalar versin(amin)
    sunu unutmayin birgün bu hastaliginda tedavisi cikacak cünkü Peygamber Efendimiz (sav) söyle buyuruyor;
    "Allah dert vermisse dermaninida yaratmistir" onun icin ümitvariz gerek bu zamanda gerek ileriki zamanda...
    Saygilarimla............

hazanım;
    Allah yar ve yardimciniz olsun hakkinizda hayirlisi neyse onu nasip eylesin...

Üye
    hazanım Avatarı

Son Giriş
    13.07-2010
    Saat
    09:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

garibüzzaman arkadaşım rabbim yardımcın olsun inş. zor bi durum. annelik gibi bi duygu yok bu dünyada. her ne kadar yaşayan çocuğum yoksada seni anlıyorum. eğer inancımız olmasaydı Allah muhafaza daha kötü olurduk. şimdi korkuyorum bi daha çocuk sahibi olmaya.

esarcım seni gerçekten çok taktid ediyorum. hastalığını kabullenmiş ve hayata barışık birisin. belliki çok araştırma yağmışsın. canım bize tip-2'den şüphelendiklerini söylediler. tip-2 de tekrarlama riski var mı?

Üye
    bullet Avatarı

Son Giriş
    02.10-2010
    Saat
    20:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba

zekiyi okan bayülgenin medya kralı programında izledikten sonra ufak bir araştırma yapıp burada buldum

kısa yazacağım..

bu dünyada gerçekten engeli olan o kadar çok insan var ki.. yanlış anlamayın, bir sakatlığı, hastalığı olanlardan bahsetmiyorum.. engeli kafasının içinde olanlardan bahsediyorum.. sen o programda dünyanın en engelsiz adamlarından biri olarak gösterdin kendini, bundan sonra herkesin takibinde olacağına inanıyorum okan bayülgende sözünü tutar, doğan kitapevide basımı yapar umarım.

internette kendi yerin var mı bilmiyorum ama yoksa bir web sayfası ile kendi paylaşımına başlamanda gördüklerini kendi bakış açınla göstermende ben dahil pek çok kişiyi takipcin yapacaktır.

bu konuda profesyonel desteğe ihtiyacın olursa ajansımız sana tam destek olacaktır bu konuda ücretsiz olarak.

başarılar, mutluluklar.

Üye
    CaMaDaM Avatarı

Gerçek Adı
    Zekeriya Ünal
    Son Giriş
    03.04-2012
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili bullet, iltifatların için teşekkürler.. Eğer gerçekten izleyicilere böyle bir görüntü çizdiysem ne mutlu bana.. Gerçekten de bu dünyada -özellikle de bu ülkede- kafasının içi engellerle dolu bir sürü insan var.. Ve engelleri kaldırmaya buradan başlamak lazım bence.. Yani insanların beyinlerinden.. Kitabım çıktıktan ve kendi kariyerimi rayına oturttuktan sonra tabii ki web sayfası için oturup konuşmak isterim..

Görüşmek üzere..

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cam kemikliler beni ekleyebilr . bende bu hastalık va daha nicesi mevcut ama sorun etmiyorum. hayat çok guzelll

Üye
    Orkunavcan Avatarı

Gerçek Adı
    Orkun
    Son Giriş
    04.03-2012
    Saat
    14:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Balcalı hastanesınde Adanada yatarken fızık tedavıde ne felçli hastalar sadece boynu kıpırdayanlar belden aşşagısı tutmayanlar gordum bence beterin beteri var ancak allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermezmiş. bunu boyle bılın allahın şifası uzernızde olsun.

Üye
    MERT84 Avatarı

Gerçek Adı
    Bayram Gündoğmuş
    Son Giriş
    23.08-2016
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar nasılsınız? Nasıl geçiyor yaz tatiliniz? Neler yapıyorsunuz?

Üye
    fasilyeee Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    12.05-2014
    Saat
    22:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba bende bu hastalığa sahibim ama yalnız değilim çünkü iki kardeşim daha var bu hastalığa sahip konudaki tüm mesajları okuyamadım ama tedavi hakkın da bişiler sölemek isterim biz üç kardeş iğne tedavisi görüyoruz Baltalimanı hastanesinde tedavinin içeriği serum aracılığı ile kemiğin erimesini engellemek için iğnenin 4 te 1 katılıyor ve 1 saat gibi sürede vücuda aktarılıyor yaklaşık 8 senedir 20 günde bbir bu tedaviyi görüyoruz tedavinin katkısı oldu kırılmalar azaldı erime durdu çok şükür sorun yok ama tabi tedavi öncesi oluşan sorunlar ve maddi sorunlar nedeniyle hala engeller devam etmekte ama tavsiyemdir tedaviye halen devam ediyoruz kullanılan iğne pahalı ama bunun için aynı hastaneden rapor çıkartılarak ücretsiz alabiliyorsunuz iğnenin 4 te 1 i kullanıldığı için biz üç kardeş 1 iğne alıyoruz.

Bu tedavi şekli hakkında bilgisi olanlar yazabilirler yada daha fazla bilgi almak isteyenler bana yazabilirler Sizlerde bildiğiniz yöntemleri anlatabilirsiniz herkese geçmiş olsun
    Unutmayalım herkes dünya da ayrı ayrı sınavlarla imtihan edilir......

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fasilye öncelikle selam 3 kardeş ve 3 ü de cam kemik öylemi?
    biraz öz geçmiş yazabilirmisin buraya anne babanda veya sülalede bu hastalık vamı ve yaşlarınız neler yaşadınız vesaire buraya arkadaşlarımız başından geçenleri ve kendi durumlarını yazıyor ki diğerlerine örnek teşkil etsin.paylaşırsan sevinirim.
    Ayrıca tedavinizle ilgili o ilacın adı aredia zannedersem.Çünkü Çapada Bizde aldık o ilaçtan.Dediğin gibi serum aracılığı ile vücuda veriliyor ve 1 saat falan sürüyor gerçi Ağızdan damla yoluyla verilen aredialarda duydum ama bizimki damar yoluyla veriliyordu.Ama biz 20 günde falan değil 3 ay ara ile alıyorduk.Tabii hastalığın ağırlığına göre değişebilr heralde.
    yukarılarda başka yazılarımızda oldu istersen oralara bakabilirsin.
    Selamlar.

Üye
    Styric Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Serkan
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yorucu bi yıl oluyor bizim için.. Herkes iyidir inşallah..

Üye
    fasilyeee Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    12.05-2014
    Saat
    22:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba grayland;

Aslında bu hastalık ailemde ve akrabalarımda sadece babamda var daha öncesinde yok yada o zamanlar tıbbi bilgiler eksik olduğu için bilinmiyordu.Ben 23 yaşındayım kardeşlerim ise 20 ve 26 yaşlarında.Tabi ki en başında böyle bi hastalıktan haberimiz yoktu sadece kalça çıkığı nedeniyle Baltalimanı hastanesine gitmiştik.Abim ve ben küçük kardeşimde ilk başlarda böyle bi durum söz konusu değildi.Tabi 90 lı yıllarda pek araştırma söz konusu değilde kabaca akraba evliliği ve cam hastalığı denildi.Abinde çok kırılma olduğu için bacağında kıslama oldu.Daha sonra ikimizde ameliyat olduk ve kalça ile diz arasına iki tarafada platin konuldu.Ama her zaman kırıklar kalça ile diz kısmı arasında oluştu.Daha sonra diğer kardeşimde de kırık oluşunca ondada aynı durumun olduğu anlaşıldı. 4 kardeşiz ama ilk kardeşimde çok şükür bişi yok zaten hep söylenen ya ilk kişide olur yada sonrakilerde Son 10 senedir abim ve bende skolyoz meydana geldi.Tabi skolyoz ameliyatı tehlikeli bu hastalıkta olunca doktorlar risk almak istemiyorlar.Kısacası böyle........

Üye
    nükleer_başlıklı_kız Avatarı

Gerçek Adı
    EcE
    Son Giriş
    25.03-2017
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    10

benimde babamda var onunki hafif 3 kere falan kırılmış dedemde var 1 sefer babamın halasının kızının oğlunda var 10 kere kırılmış ben 2 kardeşim bi ablam var onda yok çok şükür bende var 17 kere kırılmış kemiklerim şuan 20 yaşındayım yaklaşık 5 senedir kemiklerim kırılmıyor çok şükür.ergenlikte durur demiş doktor durdu da menopozdan sonra yine başlar dedi çalışıp kendi paramı kazanabiliyorum kimseye yük değilim kendi işimi görebiliyorum dikkatli olmam gerekiyor ama kolumu vursam bi yere kırılmıyor ama hemen eziliyor 1 hafta sonra bişeyim kalmıyor.uzaktan baktığınızda sağlıklı bi insan gibi görünüyorum bu hastalığa sahip olduğumu göz beyazımın mavi olmasından el ve ayaklarımın ince ve uzun olmasından anlaşılıyor doktorun söylediğine göre.küçükken çok çekmişim çocukluğumu yaşayamamışım hep göz önünde büyümüşüm kar yağdığında bende arkadaşlarımla oynamak istemişim tabiki gidememişim şuan 20 yaşındayım çocuk gibiyim öylede kalmayı planlıyorum Rabbim sevdiği kullara dert tasa hastalık verirmiş seçilmiş insanlarız bizlerden beterleride var onları düşünüp her zaman şükretmeliyiz hayat yaşamaya değer

Üye
    Styric Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Serkan
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar,

Öncelikle umit önal arabacı hanımın tedavisi devam ediyor mu bilmiyorum. Ben tam olarak "1 yıl 4-5 ay" sonra önce kardeşimin 19 mayıs gecesi iki ayağı birden kırıldı hiç birşey yokken ortada. 22 temmuz günü de benim iki ayağım kırıldı hiç birşey yokken.
    "Beton oldunuz" diye gaz vere vere göndermişti bizi umit hanım.

Biz de inanmıştık, umut dünyası idi.

Ameliyatlarımızı olduk. Kırılmalardan sonra şimdi gayet iyiz..

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mustafa selam kardeşim ayağa kalkmışsın hadi gözün aydın.
    Annene babana ve mehmete selamlar
    Cümleten herkese iyi bayramlar.

Sayfa 26 / 65 İlkİlk ... 1622232425262728293036 ... SonSon