Sayfa 18 / 65 İlkİlk ... 814151617181920212228 ... SonSon
Toplam 973 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yiğit Göğüs kafesinin çıkıntı vermesi yani skolyoz gelişmesi omurganın eğri gelişmesi ve vücusun gelişememesinden dolayı s harfi şeklini alarak büyümesi sonucu oluşuyor.
    Bunun en büyük sebebi de gelişme çağında ayakta olamamak gezememek.
    oturmak tan dolayı oluşuyor tabii ki başka bir hastalık sebebiyle olmamışsa.
    Bunun da ameliyatı oluyor ve omurgaya platin çakılıyor.ama detaylı bilgim yok.
    Ayrıca Styric kardeşimle görüştüm çok harika insanlar ikiz kardeşi ile beraber.
    En iyi durumda olan OI lerden olduklarını söylemeliyim.
    Sadece güven ve cesaretle yürümeyi sağlayabileceklerine inanıyorum.Şu anda dizlerinin üzerine geziyorlar ama en kısa zamanda yürümeyide başaracaklarına eminim.
    Ümit Hanımın tedavisine gelince benim fikirlerim hala aynı ve gerekli açıklamayı Styric kardeşimin yapması daha doğru olur diye düşünüyorum.
    Herkese selamlar.

Üye
    yigit. Avatarı

Son Giriş
    04.06-2009
    Saat
    21:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

grayland tesekkürler yardimci oldugun icin sanirim yürümesi gerektigini söylüyorsun aa bizimkinin yürümeye hic niyeti yok sorunda piskolojik neyse napalim beklemekten baska care yok yaptigi hicbir tedaviye karsilik vermiyor kas gelistirme aleti hic hosuna gitmiyor haftada 3 kere terapi yapiyor ama ondanda sonuc yok yürüme aletleri yani yapabilecegim herseyi deniyorum ama yok olmuyor yürümek cok zor geliyor

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yürümekten kastımız devamlı gezmesi değil yiğit.Yürüyebilecek potansiyeli olması.Çünkü Bazı OI ler için bu söz konusu bile olamaz sevmesi sevmemesi önemli değil zamanla olacaktır.Sizinki daha küçüktü galiba 4 yaşında mıydı.yanlış hatırlamıyorsam yani çocuk lar geliştirme konusunda çok daha şanslı.ne olursa olsun sen bırakma çalıştırmayı olmuyor diye de düşünme bence.mutlaka bir fayda gösterecektir.Bizim bildiğimiz manada olmayabilir ama belki bilemeyeceğimiz önemini ileride anlayabileceğimiz bir faydası mutlaka olacaktır.
    hoşçakal.

Üye
    Styric Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Serkan
    Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

grayland,
    Sağolasın hocam sizlerde öyle güzel insanlarsınız Allah kızının yardımcısı olsun.

Çay fasılımı bitireyim, Tedavi hakkında diğer gelişmeleride aktarıcam. Görüşürüz.

Üye
    Styric Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Serkan
    Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şuan ki durumumuzu açıklamadan önce kaldığımız yerden devam edeyim.

Cumartesi günün Konyadaydık, özlemişiz evimizi bir kaç gün sürdü tabi toparlanmak 1 aylık bir sehayatti ne olursa olsun baya bir eşya birikmiş. tamamen bitti sayılır artık.

biz istanbuldayken de hava kötüydü, şimdi Konyaya geldik burdada kötü :s kurtulamadık bir türlü yağmurlu soğuk havalardan. Ne yalan söylim istanbuluda özledim. =)

Tedavinin son bir kaç haftasına gelelim, zaten nerdeyse 3 haftaya yakın bir sürec sürdü gerekli saatimizi tamamladıkdan sonra, tetiklerimiz yapıldı, Kardeşimin 18, benim 17 idi yanlış hatırlamıyorsam. Terimleri unuttuğum için hepsi aklımda değil ama çinko ve bakır gibi önemli şeylerde vardı listede. Onlar tamamlandı.

Daha sonra, alerji testi yapıldı, benim bir tek yumurta sarısıydı sanırım yada kayısı gibi birşey vardı çok net hatırlamıyorum ciddi alerjiler değildi. Ama kardeşimin ciddi anlamda 3 adet mantarı vardı sanırım birde piriçdi galiba onlar halledildi biraz zaman alıyor ama sonuçları güzel.

Birde denge programı yapıldı kardeşim ve bana, ayağa kalktığım zaman çok yabancı geliyordu. Daha çabuk alışıp yürümeyi iyice kapmam için uygulandı.

Çokda etkisini gördüm gerçekten, rahatım artık ayakda durmak yabancıda gelmiyor baş dönmeside olmuyor. Ama biraz ağrılarım var ağır egzersizler yapıyorum biran önce koşabilmek için Taban altlarımda batma ve sol dizimde acı oluyor uzun sürecli egzersizlerde. Ama azaldığını hissediyorum. Kardeşim şuan sadece walker ayakda duruyor bir kaç dakika, Ondaki baş dönmesi ve yükseklik nedeni ile yabancılık hisside kayboldu. İyiz ikimizde şuan gayet. Kardeşim sadece ameliyat gününü bekliyor.

Dün doğum günümdü, ve 21'ime yürüyerek girdiğime hala inanamıyorum. egzersizleride belirtiyeyim, Günlük hayatımada 2 dirsekden deynek ile devam etmeye çalışıyorum. Ama ev ortamında gerçekten zor oluyor. Ayrıca günde 1-2 saat orta seviyeden biraz daha yüksek bir derece bisikletimi sürüyorum. Biraz beni yoruyor bu egzersizler, ama katlanmaya çalışıyorum. Şuan ki tek hedefim yaza kadar tek değneğe düşürmek. Yazında bahcede dışarıda dolaşarak iyice pekiştireceğime inanıyorum bakalim zaman göstrericek gelişmeleri.

Aklıma gelenler bunlar şimdilik daha gelirse eklerim, Sizlerinde soruları varsa zevkle cevaplıya bilirim zaman buldukca.

Üye
    Styric Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Serkan
    Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Styric Mesajı Gör
    [Benimde yürüme şansım olmadı, tehlikeye girmek istemedim okula giderek, gitmedim o yüzden hiç

[Ümit hocamızın tedavisini uygulamaya geldik, herşey çok güzel gidiyor.
    Tedavinin son bir kaç haftasına gelelim, zaten nerdeyse 3 haftaya yakın bir sürec sürdü
    Çokda etkisini gördüm gerçekten, rahatım artık ayakda durmak yabancıda gelmiyor baş dönmeside olmuyor.
    İyiz ikimizde şuan gayet. Dün doğum günümdü, ve 21'ime yürüyerek girdiğime hala inanamıyorum.]
    Yorum? Soru? Öneri? (Tüm bu iyileşmelerin tedavinin ilk haftasından başlayıp gittikçe arttığını da düşünürseniz?)

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende o. ı hastasıyım ... adım sevgi herkese selammm

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgi aramıza hoşgeldin kendini tanıtıp kısa bir hikayeni anlatırsan tecrübelerimiz olmuş olur

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya boşverin tecrübeyi felan onları hatırladıkça kafam bozuluyor daha da geçmişe değil geleceğe bakalım değil mi???

Üye
    Murat BYZT Avatarı

Son Giriş
    14.04-2010
    Saat
    00:29
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar ben amasyadan murat bende o.ı hastasıyım tüm yorumları okudum hemen üye olup aranıza katılmak istedim..

Üye
    esraata Avatarı

Gerçek Adı
    ESRA
    Son Giriş
    10.01-2012
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/ MERKEZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

söylemek zor ama keşke sağlıklı haberlerle gelseydin HOŞGELDİN ARAMIZA

Üye
    gnc89 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2009
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul/şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni kkader arkadaşlarımz formumuza hoş qeldinz... anlatın neyinis var neyinis yoq

Üye
    Murat BYZT Avatarı

Son Giriş
    14.04-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim arkadaşlar hoşbulduk.. tabi anlatayım hemen neyim var neyim yok ona göre bir ilaç yaz hemen.

geyiği bırakıp dönelim gerçek hayata dimi.. bana kalsa hiçbir şeyim yok aslında turp gibiyim şuan.. ben murat işte amasyadan bu ülkenin şanssız mı deseem şanslı mı desem vatandaşlarından biriyim.. 2 bacağım kırık olarak dünyaya gelmişim. daha sonra lanet olası bacaklarım kırıla kırıla toplam 14 kez kırılmış (babam saymış) devam ediim şuan 20 yaşındayım 12 yaşmda falan kırılma durdu 2 kez ameliyat geçirdim samsun 19 mayıs üniv. tıp fakültesinde bunların birisi orta, diğeri büyük ameliyattı neeysee 3 sene öncesine kadar dışarda tekerlekli sandalye ile dolaşıordum okula falan onunla gidip geliodum kiii onu da bıraktım güçlendiğimi hissettiğim zaman.. liseyi bitirdim geçen senee üniversite olmadıı bu sene tekrar hazırlanıyorum falan ölee iştee..

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende açıköğretim kamu yönetimi okuyorum ve süper lise mezunuyum. okumak çok iyi bizim gibiler için

Üye
    Murat BYZT Avatarı

Son Giriş
    14.04-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende süper lise mezunu olup 1 yılını boşa harcayanlardanım.. yaa evet okumak çok iyi aslında ama bir türlü veremiorum kendimi derslere 2 yıldır kii üniversite okumayı çok istememe rağmen.. hayırlısı bakalım..

Sayfa 18 / 65 İlkİlk ... 814151617181920212228 ... SonSon