Sayfa 13 / 65 İlkİlk ... 3910111213141516172363 ... SonSon
Toplam 973 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar bu söylediklerinizin bilimsel bir dayanağı var mı ? Sağ taraf sol taraf ya da gen konusu ? Bu konuda bilgi edinmek isteyen biri bu bölümü okuduğunda aklı karışabilir. Zira ben böyle birşeyler doktorlarımdan hiç duymadım.

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Senin baban da OI miydi ? :roll:

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

İlginç Belki de şöyle : Onlarda da hafif de olsa OI varmış demek ki . Ama o zaman tıp imkanları kısıtlı olduğundan ve bu hastalık bilinmediğinden tehşis konamamıştır. Tabii halanın ve dedenin kırıkları tesadüf de olabilir. Yani sonuçta normal insanların da bazen hafif düşme ile de olsa bir yerleri kırılabiliyor. Bunu ayırmak zor. Ama babanın durumu OI'ye benziyor. Sanırım en hafif çeşidi.

Peki babanın boyu normal mi ? Ve başka kardeşlerinde bu hastalık var mı ?

Üye
    gnc89 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2009
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul/şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konuda az çok bilgim var benm isterseniz doktorlarınzada sorabilirsinz kızlar babalarının erkklerde annelerinn kromozonlarını taşır OI nın 2 3 kırıkla alakası yok önceki msjlrdda yazıldıı gibi kemikteki bilmemne eksikliğinden kaynaklanıo yani benm ailemin bütün üyeleri sapasağlam ama ben OIyım yani anlatmaya çalıştığım herkes küçüklüünde tesadüfen bi yerleini kırabilir bu kanıt diill

Üye
    CaMaDaM Avatarı

Gerçek Adı
    Zekeriya Ünal
    Son Giriş
    03.04-2012
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya bence alakasız. ben solağım mesela ve küçüklükte sağ kolum daha çok zarar görmüş. ben sağ elimle sol elimde yapabildiklerimi yapamam. insanın hangi elini daha çok kullandığıyla ilgili bence..

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gnc89
    zeki noldu program kusura bakma izleyemedim yaS:
    gnc89 hiç önemli diil, dedim ya gönüller bir olsun yeter ki.. hem zaten adana dışında yaşayanların çukurova tv'yi seyretmeleri biraz zor :roll: inşallah bir gün türkiyenin her yerinden izlenen ulusal bi kanala çıkarım da hepiniz izlersiniz. bu program daha çok dünya engelliler günüyle alakalı olduğu için kendi hastalığımıza çok dikkat çekemedim. inşallah bi gün böyle bir fırsatım da olur. :wink:

Üye
    gnc89 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hıımm ewet ya gerçekten bunu hastalık yerine koymuolar heralde ne çözüm buluolar doğru dürüst nede ön plana çıkarıolar=)))) ya nese bi gün bizlerinde sesi duyulur =)

UnFeeLiNq-MoRuq::ya işte bakk OI oldunu kanıtlamıo kırıklar anneden gelio bilimsel olarak diorum yani))

Üye
    CaMaDaM Avatarı

Gerçek Adı
    Zekeriya Ünal
    Son Giriş
    03.04-2012
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar selam arkadaşlar. bu birkaç gün içinde sürekli foruma girmeye çalışıp çıldıran herkese geçmiş olsun. yine birlikteyiz =)

Üye
    gnc89 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar nerelerdesinizz yaff:S

Üye
    boradi Avatarı

Son Giriş
    01.09-2010
    Saat
    01:48
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhaba..graylan sana bir soru sormak istiyorum.senin kızının ameliyatını haldun ertürk ün yaptığını söylemiştin.bende oğlumu ona götürmek istiyorum ama onun ameliyatlara girmediğini öğrendim.onunla nasıl görüşebileceğimi yazarsan çok sevinirim.tşk ederim.

Üye
    herşey_sahte Avatarı

Son Giriş
    29.09-2009
    Saat
    22:25
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende cam kemık arkadaslar benıde aranıza alırmısınız..aynı hastalıktan ınsanları tanımayı cok ısterımm bızı bızden baska kımse anlayamaz deilmıumarımm guzel seyler paylasırız bu guzel ortamda..

Üye
    gnc89 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hoş qelldinn bende bu quruba dahil olalalı çok olmadı... anlat bakalım paylaş bizimle haytını kader arkadaşlarıyız bizler:x

Üye
    yigit. Avatarı

Son Giriş
    04.06-2009
    Saat
    21:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar ben 30 yasindayim ismim hakan 4 yasinde en hafif dereceli oi hastasi bi oylum var 1 yasindan sonra bu hastaliga yakalandim ve cevremde sülalemde bu hastaliga yakalanmis hic kimse yok 3 kez bacaklarindan ameliyat oltu bacaklarinda uzayan platin civilerden var iki koluda egri kaynadi ve ayda bir kiriliyor 30 dan fazlada kiri oldu nasil en hafif derece onuda anlayamadik ve 2 yildir serum aliyoruz gögüs kafesi disari cikti boyu isa bi bacagi bi bacagindan 4 cm kisa yürüyemiyor yani basina gelmeyen kalmadi bide almanyada hertürlü imkanin icinde yasiyorum ama artik dayanamiyorum nekadar aci verdigini eminim sizler benden iyi anliyorsunuzdur ve artik biktim almanyadan kesin dönüs yapip tr de yasamaya günes tadavisi deniz falan iyi gelir diye düsünüyorum ama tr de bu hastalikla nasil yasanilir bilmiyorum serumu nerelerden alabilirim masaraflari sadece kendimmi karsilaya bilirim yani ne yaparim hic bilmiyorum bana yardim ederseniz cok sevinirim hakankurt1978@hotmail.com bana bu adrestende ulasabilirsiniz hepinize allah yardim etsin cok zor yasadiklariniz ama herseye sükür

Üye
    boradi Avatarı

Son Giriş
    01.09-2010
    Saat
    01:48
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba yiğit...öncelikle geçmiş olsun.benimde 4 yaşında bir oğlum var.bizde bu hastalıkla 1 yaşındayken tanıştık.oğlumun şu ana kadar 3 ciddi kırığı 2 de çatlağı oldu.yanlış kaynamadan dolayı onunda sol bacağı 4 cm kısa kaldı.biraz daha büyüyünce inşallah ameliyat olacak.senin oğlunun en hafif tipi olduğunu nasıl anladılar.çünki bu yaşına kadar çok fazla kırıkları olmuş.biz 3 ayda bir marmara üniversitesinde aredia tedavisi görüyoruz.1 tedavilik ilacı 460 tl.rapor çıkarttık para ödemiyoruz.doktorumuzdanda tedavimizdende şimdilik memnunuz.bencede türkiye ye gelmeni tavsiye ederim.burdaki doktorlarımızında almanyadakilerden daha iyi olduğuna eminim.sormak istediğin herşeyi sorabilirsin eminim herkes seve seve cevaplar.allah yardımcın olsun.iyi günler....

Üye
    smile Avatarı

Son Giriş
    15.04-2012
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar,13/01/2009 akşamı fox tv haber bülteninde oi tedavisinde biyorezonans yöntemi uygulanması ile ilgili bir haber yayınlanmış.Bu yöntemle ilgili bilgisi olan var mı?Yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    herşey_sahte Avatarı

Son Giriş
    29.09-2009
    Saat
    22:25
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    h.b..bende hayatımı omrumu hastanelerde tuketmıs bırıyım alcılar içinde kırıklar içinde ..Allaha sukur iiyıyım suanda kımseye muhtac deılım..bu hastalıkbenden coksey aldı goturdu ama bı okadarda cok sey ogrettı hayata dair...sevınmelımıyım uzulmelımıyım bılmıyorum..ama yınede herseye ragmen pes etmedım yıkılmadım ayaktayım..)ve sızlerınde pes etmemenızı sabırla mucadele etmenızı ısterım yoksa baska turlu cıkamayız işin içinden..tekrar gorusmek uzere arkadaslar fırsat buldukca yazıcam..hoscakalın..

Sayfa 13 / 65 İlkİlk ... 3910111213141516172363 ... SonSon