Sayfa 11 / 65 İlkİlk ... 7891011121314152161 ... SonSon
Toplam 973 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    CHOPARD Avatarı

Son Giriş
    27.06-2013
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SELAM ARKADASLAR

6 ARALIKTA YEŞİLKÖYDEKİ ENGELSİZ YAŞAM FUARINA GELEBİLECEK ARKADAŞ VARMI?

BEN GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM, TANIŞMAK İÇİN BİR FIRSAT OLUR?

GÖRÜŞEBİLMEK DİLEĞİYLE

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Ben gelirim canım Beni yaz listeye. Ben de gitmeyi çok istiyordum. Çok iyi oldu bunu hatırlatman. Yalnız 6 aralık ne zaman ? Bir bakayım programıma :roll:

Üye
    gnc89 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2009
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul/şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm kader arkadaşlarım=)ben 19 yaşında sizler gibi OI hastasıyım ama haytaaan hiçbir zamn umudumu kesmedim en son ameliyatımı baltalimanında 2 ay önce oldum... ebnm gibi olan arkadaşlarımla sohbet etmek iraz olsun moral bulmak için katıldım aeo...

Üye
    CaMaDaM Avatarı

Gerçek Adı
    Zekeriya Ünal
    Son Giriş
    03.04-2012
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gnc89 hoşgeldin. aramıza bir kişi daha katıldı üzülsek mi sevinsek mi bence sevinelim. tekrar hoşgeldin. konuş dök içini burası serbest kürsü

Üye
    gnc89 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla bizlerin içi dök dök bitmez.... 2 yaşında ilk kırığıyla tanışan her kime gittiysek 4 yaşına kadar sağlam diye ropor verilen ama hayatın oyuncağı olarak seçimiş kişilerdenim işte... bende hastalık çok ağır derecede dill ama dr hataları sayesinde 9. ameliyatımı olmuş bulunuorum şimdik kırılmalar azaldı deforme olan yerleri düzeltiyorlar oda biraz ağır oluo her seferinde hayata dahada bağlanım diorum ama nedense yapıcanı yapıo ameliyattan sonra bide enfeksion çıktı ameliathanede kapmışım şu sıra onunla ve ağılarla uğraşıorum... yazdıklarınızı okudum ve gerçekten benmde gelicek konusunda çok endişelerim var bu hastalığı geliceğimdeki nesilleree bi tehlike olarak bırakmak istemiorum tabiki Allah'ın bileceği iş ama tedbirimizi almamız lazım oldunu sanıyorum...

Üye
    CaMaDaM Avatarı

Gerçek Adı
    Zekeriya Ünal
    Son Giriş
    03.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayatı kendine oyuncak etmek de senin elinde arkadaşım :wink: amma felsefe yaptım neyse gelecek konusunda çoğumuzun kafasına soru işaretleri vardır zannediyorum ama bize düşen bu camkemik şeysiyle dost olmak ve hayatı güzel yaşamaya çalışmak diye düşünüyorum. yine felsefe yaptım neyse tekrar hoşgeldin paylaşımlarını bekliyoruz

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bu hastalık adamı filozof yapar. hastalığın çaresi yok kabul edelim. birde ülkemiz deki durumumuz eklenince sıkıntı büyüyor. hareket ettikçe kemiklerinin hasar görmesi en ufak darbeye bile dayanıksızlık insanın psikolojisinide kırıyor büküyor hastalandırıyor. kaygan zeminleri görünce korkmak hatta aklına geldikçe ürpermek , geçmişdeki düşmelerin aklında yer etmesi . uzun süren iyileşme dönemi . işte bunlar herkesin katlanamayacağı şeyler .eğer soru sorulsaydı doğarken bir uzvunuzmu eksik olsun yoksa OI li olmak istiyorsunuz diye eminim ki %99 kişi başka bir engeli tercih edecekti.yaşam kalitesini aşırı derecede düşüren çok kötü bir hastalık bu . atalarımızdan kalan kötü uğursuz bir miras .

Üye
    gnc89 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hoşbuldukk öle oyunu kurallara göre oynuoruz zaten ama işte çoğu şeyi biz belirleyemioruz....

ßukadar da karamsar düşümme netbus bizden daha kötü hastalıklar taşıyan insnlarda var Allah bazen zenginlikle bazen fakirlikle bazen de hastalıkla imtihan eder önemli olan bizim bu yolda sabretmemiz ama insanız işte gücümüz tükenio neden bende koşup oynuyamıorum rahat hareket edemiorum hep korkuyla yaşıorum die düşünüoruzz...

Üye
    CaMaDaM Avatarı

Gerçek Adı
    Zekeriya Ünal
    Son Giriş
    03.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ikramiye netbus ikramiye şaka bir yana bana doğarken bu soru sorulsaydı ben yine OI li olmayı tercih ederdim diye düşünüyorum. biliyorum çılgınca bir düşünce ama, sürekli bir uzvumun eksik olduğunu görmek ve bilmek beni daha çok üzerdi herhalde.

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: grayland
    bu demek oluyor ki ilk çocuğunda bu varsa çocuklarının hepsinde olur ama ilk çocuğunda yoksa diğerlerindede olmaz.
    ama bu söylenen hiç bir araştırma yapılmadan söyleniyor.ben yaptırmadım.

Ben ilk çocuğum. Ve OI hastasıyım. Ama benim kardeşim de hiçbirşey yok. Gayet sağlıklı. Anne ve babamda da bu hastalık yok. Hatta geriye doğru gittiklerinde hatırladıkları OI hastası kimse yok. :roll:

Üye
    CaMaDaM Avatarı

Gerçek Adı
    Zekeriya Ünal
    Son Giriş
    03.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim de aynen. Soyumda nenelerimin-dedelerimin hatırladıkları hiçbir oi'li yok

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadaşlar Facebook sitesinde yaptığım inceleme sonucu OI ile ilgili birkaç gruba rastladım ama Türklerden oluşan bir grup göremedim.

Kendi grubumuzu açalım dedim

Katılmak isteyen arkadaşlar için grubun adı bu :

OSTEOGENESİS İMPERFEKTA(OI) TÜRKİYE KOLU

Üye
    gnc89 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/şişli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benmde yok işte boşuna kader arkaşıyız biz demedim sülalenn hiç birinde yok duvara vur geri dönerler =)))

facebook olayı çok ii olmuş ayrıcak saol akasya

Üye
    CHOPARD Avatarı

Son Giriş
    27.06-2013
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HOSGELDIN GNC89

KENDINI VE YASADIKLARINI BIRAZ DAHA TANITIRMISIN?

DOKTORLARINI VE DERECENI?

ARKADASLAR BIRDE OI NIN GENETIGI HAKKINDA BILDIKLERIMI SIZINLE PAYLASMAK ISTIYORUM.

BIRKERE BU HASTALIGIN GENETIK YANI KALITIMSAL OLDUGUNU HEPIMIZ BILIYORUZ. BU AYNI ZAMANDA SUNUN BIR ACIKLAMASIDIR: BIZ OI DOGDUGUMUZDA, SAPASAGLAM DOGAN KARDESIMIZ BU GENI TASIMIYOR DEGILDIR. YANI TAMAMEN SAGLIKLI OLSA BILE KROMOZOMLARINDA BU HASTALIGA AIT GENI TASIRKEN, KENDI COCUGUNDA VEYA 7 KUSAK ILERISINE AKTARABILIR. YANI BENIM DEMEK ISTEDGIM:

* NE AILELER ILK COCUKLARI BU HASTALIGI TASIRKEN, "BELKI IKINCISI SAGLAM OLUR " DIYEREK IKINCI BIR COCUGA KALKISMASIN.

** NEDE SIZ COCUK DOGURMAYI DUSUNEREK, BIZIM YASADIGIMIZ BU BUYUK ACILARI, ILERKI KUSAKLARA MIRAS BIRAKMAYIN. HERKES ANNE-BABA OLMAK ZORUNDA DEGIL. EGER COK KI ISTERSE EVLAT EDINSINLER AMA L-U-T-F-E-N YASADIKLARIMIZI KIMSEYE YASATMASINLAR.

***AYRICA SUDA VARKI OI OLAN BIR BAYAN HAMILELIK YASARKEN, KENDINE YENI KIRIKLARINDA DAVETIYESINI CIKARMIS OLUYOR. ANNE KARNINDAKI BEBEKTE BU HASTALIK ANLASILAMIYOR. % 50 SANSLA KIM DOGURMAK ISTER. VARMISIN YOKMUSUN OYNAMIYORUZ. KOCA BIR HAYATTAN BAHSEDIYORUZ.

BU YAZDIKLARIMIN HEPSI AMERIKADAKI DOKTORLA GORUSMEDEN SONRA CIKAN SONUCTUR.

KARAR SIZIN

Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çocuk sevgisini tatmak da güzel, herkes ister.. ama böyle bir riskten bahsediiliyorsa gözü kapalı atlamak da hiç adil hatta akıllıca gelmiyor bana.. genetik tanı, seçilmiş embiryo gibi yöntemlerden bahsediliyor bugün, maddi açıdan problemi olmayanlar bu şekilde evlat sahibi olabilir.. bu da mümkün değilse annelik/babalık biyolojik olarak aitlik demek değil ki, verilmek istenen sevgi daha ne kanallara yönlendirilebilir

Sayfa 11 / 65 İlkİlk ... 7891011121314152161 ... SonSon