Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    23asiL Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    20:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar.ben ve kardeşim ileri derecede kas hastasıyız ve yürüme 8 senedir tamamen bitti ve hayatımızı sağlıklı diğer kardeşimin yardımlarıyla devam ettiriyoruz.kardeşim şuana kadar askerliğini tecil ettirdi.artık tecil hakkıda yok.bizden dolayı onun askerlikden muaf hakkı varmı acaba?engelli iki kardeşe sahip sağlıklı kardeşin askerlik yapma durumu nasıl oluyor bilgisi olan veya buna benzer bi olay yaşayan varmı. kardeşim askere giderse bizim günlük yaşantımız tamamiyle bitecek durumda.anne ve baba yaşlı insanlar ve babamda kalp ve şeker hastası.bize bu konuda hangi yolu izlememizi önerirsiniz?konu hakkında bilgisi olanın önerileri bekliyorum.sağlıcakla kalın...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Maalesef bu konuda bir düzenleme yok. Cumhurbaşkanı'na vs. yazarak bir yol aranabilir mi, bilemiyorum. Ama doğrusu ya ben mümkün görmüyorum. Bizde askerlik mevzuatı çok katıdır (bir tek torpili olanlar işini yürütebilir!)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    23asiL Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bizde gerekli makamlara durumumuzu hastalığımızın raporlarını göstererek yazılar yazmayı düşünüyoruz.İnşallah olumlu bi cevap alırız.sizinde aklınızda bu konu hakkında bi taslak varsa yani ikna etme açısından nasıl bi yol izleyebiliriz yada nasıl bi dilekçe yazabiliriz bu konu hakkında bana yardımcı olursanız cidden büyük bir sıkıntının giderilmesi için yardım etmiş olacaksınız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bilemiyorum ki. Atıf yapılacak bir mevzuat yok. İş sadece insani değerlendirme. Belki, muafiyet tanınmayacaksa da, evinize yakın bir yerde askerlik yapmasını sağlayabilirler. Ne bileyim, hafta sonları çıkıp evinize gelebilseler en azından, bir nefestir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    23asiL Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Haklısınız bülent bey en azında insiyatif kullanıp bulunduğumuz ilde bile askerlik yaptırsalar bizim için büyük bir nimet olacak.bimere ve milli savunma bakanlığna yazmayı düşünüyoruz.gelişmeleri sitede paylaşırım en azından bundan sonraki kişilere belki emsal olur. buarada ilginiz için sizede çok tşk ederim bülent bey-