Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mertcan74 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben 2000 yılında askeregitmiştim ve 15ay askerlik yaptım tehrisime 3ay kala çatışmaya girmiştim ve yakın arkadaşımı kaybetmiştim pskolejim ozaman bozulmuştu 3ay havadeyişimi vermişlerdi o 3ay havadeyişimi teskermi almaya yetiyodu bidahada gitmedim teskeremide aldım kanunları bilmediğimizden araştırmada yapmadık şu an hala iyideyilim %85 çalışamaz raporum bulunmakta ve 2022 maaşı birde bakım maaşı alıyo eşim bende TSKden yararlana bilirmiyim ve nereye ne şekil başvurmam lazım bana bukonuda yardımcı olursanız çok sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

Mehmetçik Vakfı'Nı arayarak bilgi edinmeyi deneyin: 0312 284 19 & mehmetcik@mehmetcik.org.tr
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Şimall Avatarı

Son Giriş
    06.08-2017
    Saat
    19:38
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın mercan mehmetcik vakfına müracat ederseniz size gerken bilgiyi ordan verirler ...ne yapmanız konusunda emin olun yol gösterirler size..

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Türk Silahlı Kuvvetleri sağlık yönergesi

VAZİFE MALÜLLERİ Madde 40 - (Değişik madde: 06/12/2004 - 2004/8202 S.Yön/9. mad) Subay, astsubay ve erlerin görev sırasında veya görevden doğan malûllükleri, 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 49 uncu maddesine göre gerekli işlemler yapıldıktan sonra, subay ve astsubaylar için bir yıl, erler için 1,5 yıllık bir süre içinde Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Genel Müdürlüğüne bildirilir. Vazife malûllüğü kararı, Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü tarafından verilir.
    Terörle mücadelede sağlık yeteneği bozulan personelin sağlık durumu, Gülhane Askerî Tıp Akademisi Profesörler Sağlık Kurulu tarafından incelenerek tespit edilir. Tespit edilen sağlık durumunun, Türk Silâhlı Kuvvetlerinde (uçucular hariç) mevcut herhangi bir sınıf ve rütbede bulunan personel için "Sınıfı Görevini Yapamaz" raporu verilmesine neden olacak bir nitelik taşıması hâlinde, bu sınıfın ve personelin sıhhî arızasına sebep olan olayın gerçekleştiği tarihteki bulunduğu rütbeye ait Türk Silâhlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği Sınıflandırma Çizelgelerinde yer verilen kriterler, durumu incelenen personel hakkında Gülhane Askerî Tıp Akademisi Profesörler Sağlık Kurulu tarafından verilecek kararda da esas kabul edilir. Bu durumda olan personel hakkında "Sınıfı Görevini Yapamaz" kararı verildikten sonra, vazife malûllüğüne karar verilebilmesi için, durumu, Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Genel Müdürlüğüne bildirilir. Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü, anılan personelin durumunu, tevsik yönüyle inceleyerek, vazife malûllüğü konusunda karar verir.

maluliyetinizin askerlik esnasında olduğunu ve halen aynı rahtsızlıktan dolayı iş göremez durumda olduğunuzu ispat edebilirseniz bu yönetmeliğe göer emekli edilmeniz lazım 2007 yılından beri tskyla mahkemelik olduğum için yönerge delisi oldum hakkınızı arayın bulunduğunuz ilde asker hastanesi varsa oranın psikiyatri doktoru size en net bilgiyi verebilir oraan bilgi alamazsanız garnizon komutanlığındanda yardımcı olurlar

Üye
    mertcan74 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bilginiz için hepinize teşekür ederim fakat benim anlayamadım maddelerden bşirisinde bir buçuk senenin içinde itiraz edilmesi gerekiyo yazıyo yukarıda ben askerden geleli 11yıl oldu ıspat olarakta polis bi arkadaşım var refakatçı olarak onu yazzam şahit olaRAK O HERŞEYİ BİLİYO.. EN AZINDAN. NEDERSİMNİZ:?

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

valla kardeşim şansını dene dicem ama itiraz süresi 1 buçuk yılsa seninde 11 sene geçmişse bişey elde edemezsin umut bağlama ama şansını dene kaybetcek bişey yoksa...

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım yukarıda belirttiğim maddeyi daha dikkatli okumanızı tavsiye ederim orada itiraz süresi diye bir şey yok maddenin söylediğini açıklayayım ordu işlemleri başlattıktan sonra emekli sandığı maduru en geç 1,5 yıl içerisinde emekli eder ayrıca delil olarak şahit göstermeniz pek işe yaramaz ancak askerlik şubenizde sizin dosyanın mevcuttur oradan raporlarınıza ulaşabilirsiniz dava sürecinde sizi bilir kişi olarak asker hastanesine sevk ederler (muhtemelen ankara gata) orada daha önce aldığınız rapor doğrultusunda şuanki sıkıntılarınız askerlik esnasında yaşadığınız sorunla ilgilimi değilmi karar verirler bu karar doğrultusunda sizin emekliliğinize karar verilecektir size tavsiyem öncelikle bulunduğunuz ildeki garnizon komutanlığıyla irtibata geçin oradan aldığınız bilgiler eşliğinde bir avukata danışın eğer maddi durumunuz yetersiz ise devletten avukat isteyin hakkınızı arayın askeri makamlarla konuşmaktan çekinmeyin inanın bu tür konularda sivillerden çok daha anlayışlı ve hoş görülüler ayrıca dava sürecinde geri dönük maluliyetiniz giderilmesi içinde tazminat isteyebilirsiniz

Üye
    mertcan74 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok saol bilginiz için ben şimdi garnizon komtanlığına gitip oradan hava deyişim raporlarınımı istemem lazım nereden başlamam lazım geçenlerde istedim vermediler bana

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

askerlik şubenden isteyebilirsin işi yokuşa sürerlersede aç davanı yargı yoluyla mecbur verirler

Üye
    mertcan74 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bir haftadır bu işlerle uğraşmaktayım evvela bizim burada şeyitve gaziler derneği var oraya uğradım orası il jandarmaya yönlendirdi oradan askerlik şubemle görüştüler ve askerlik şubemdeki komutan dosyamı açtı incelede gatada yattığımı diyarbakırda vanda yattığımı dosyamda yazmakta dır dedi açıkcası konuya hemen gireyim bana oradan 3ay havadeyişimi raporu verince yüzdesini vermemişler askerlik şubesindeki komutan sen havadeyişim bitince garnizon komtanlığana gelmiş nede olsa askerliğim bitti diye iyiyim diye imza vermişsin ancak benim dediğimi demede dedi mahkemeye başvurursan benden buradan dosyalarını isterler bende ozaman mahkemeye buradan gönderirim dedi şimdi ben mahkemeye versem kazanırmıyım gazilik unvanımı inanın ne para nede başka birşey istiyorum sadece onurumu istiyorum yardım ederseniz çok memnun olurum hepinize şimdiden teşekkür ederim

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

attığın imza başını ağrıtır işini zorlaştırır ama psikolojik rahatsızlığını sebep göstererek o dönemde karar verme yetinin yetersiz olduğunu ve sende ruhsal sorunlara neden olan ortama tekrar dönmekten korkutuğunu belirterek imzayı geçersiz kılabilirsin tabi iyi bir avukata ihtiyacın olur sana tavsiyem askeri hakimlik yada savcılıktan emekli bir avukat bulman olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu tür konular ayrıntılı bilgi ister. Bence de askeri savcı-hakim emeklisi bir avukat bulun ve ona danışın...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mertcan74 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey iyi hoş diyosunuz da bartında onu bulmak mümkündeyil sanırım telefonla veya başka bişeyle nasıl öğrene yada bulabiliriz..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bir fikrim yok maalesef. Belki dernekler eliyle bilgi edinmeyi deneyebilirsiniz: Trkiye Harp Malul Gaziler ehit Dul ve Yetimleri Dernei > stanbul

Üye
    mertcan74 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bülent bey verdiğiniz lingi aldım teşekür ederim ve maruzatımı meil nen bildirdim bakalım cevap verirlermi

Sayfa 1 / 2 12 SonSon