Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    90
    Verilen Beğeniler
    57

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1 Salı günü işin bitmez
    2 heyet günü gidip hemen heyete giremezsin( çünkü bazı tetkikler isteniyor onlarıda aynı gün halledemezsin)
    Öncelikle sana verilen sevkle askeri hastaneye (bugün geçti) p tesi hemen git ulaşım sana ait gittiğinde seni hastaneye yatırırlar o yüzden kalacak yeri düşünme yeme içme de oraya ait tabi yemek için sıraya giriyon ön sıralarda olursan iyi olur hele de sabah kahvaltı için çok daha erkenci olmalısın çünkü kahvaltı için çay kalmayabiliyor sabah aç kalabiliyorsun
    P tesi gidince hastaneye yatırılınca seni kaldığın odadan muayene için çağırıyorlar(oda dedımse 5 yıldızlı oda değil artık kaç kişi olursunuz bilmem benim olduğum odada 6 yatak vardı ama yaklaşık 16 kişi falandık her yatakta 2 kişi yatıyordu ve bı kaç kişide yerde battaniye üzerinde yatmıştı. benim yaptığım gibi yapma hastane bahçesi yasak olduğu halde adanalı arkadaşlarla kaçıp kaçıp giderdik birinde yakalandık yedik fırçayı :lol: bu kaçmalar o gün muayene olamamaya sebep oluyordu buda hastanede kalma süreni uzatır)
    muayene heyet raporu için yapılıyor muayene olacağın bölümler tahminimce olmazsa olmaz nöroloji bölümü,dahiliye, göz,ortopedi,psikiyatri yani yaklaşık 5-6 dr muayenesinden geçersin duruma göre emg,ekk,röntgen isterler bunları muayene olurken aradan çıkarırsın bunu da Salı günü yaparlar ve bu muayeneler sonucu en erken Perşembe (Salı günü mümkün olacağını sanmıyorum zayıf ihtimal)günü sana biri sende kalacak diğerinide şubeye teslim edilecek şekilde rapor düzenlenir heyete muayene olduğunu gösteren belgelerdir giren o belgeleri incelerler başhekim başkanlığında. lüzüm görülürse senide heyete alırlar yoksa heyete giren sen değilsin raporu öğleden sonra saat 3-3.30 gibi veriyorlar alamazsan bir sonra ki heyet gününe kaldın demektir
    Belgede muayene olduğun bölüm dr lerinin muayene sonuçlarıyla ilgili açıklamaları ve durumuna göre alt kısmında askerliğe elverişlidir(askerlik yapabileceğine dair)yada ilgili madde yazarak askerliğe elverişli değildir(askerlik yapamaz halk diliyle çürük) yazar
    Not : ben Ankara Gata dan aldım raporu yaklaşık 10 gün sürdü(tahminimce sen perşembeye alırsın gibi geliyor)Gata şuan çok değişmiş çok rahatmış öyle anlatıyorlar
    Bana vermemişlerdi bu arada sana yol parası da vermişler bozdur bozdur harca biter mi 28 ytl :shock: birazını da hesap no verimde bana gönder :lol: yok yani harcayaman bitiremen kaybedersin diye diyorum

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

pazartesi gidicem hastaneye . salı heyete girebileceğim söylendi hastaneyi aradımda . telefondaki görevli salı rapor düzenlenir alırsın dedi ama bilemiyorum . pazartesi hastaneye gidicem ama hastanede kalma gibi bir durumum olamaz . birine ihtiyacım oluyor çünkü ihtiyaclarımı karşılarken . koltuk değnekleriyle zor yürüyen biriyim . benim daha neyimi tetkik edecekler her şey ortada askerliğe uygun değilim fiziksel görünüşüm bunu kanıtlıyor . hastanede yatma olayı olmaz yani benim için imkansız . bana rapor verecek zaten ortopedi doktoru .

* bu hastanede yatma olayını iyi demediniz arkadaşlar . bunu şart koşamazalar . sanmıyoum .

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

eyvallah arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkürler . en azından nelerle karşılacağım hakkında az çok fikrim oldu . artık hastaneye gidecez ne olursa olacak . bi daha ki hafta içi durumumu burada yazarım . benim durumumda olan başka arkadaşlara yol gösterici olur diye düşünüyorum . o nedenelede ayrıntılı sorular soruyorum . tekrardan sağolun .

Üye
    yolcu46 Avatarı

Gerçek Adı
    S
    Son Giriş
    12.11-2010
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet oda ihtimal yatma olayı ama çok zor bir ihtimal 2 günden kurtulmak ben 45 gün uğraştım inanması güç ama ne almak istiyorlar nede vaz geçiyorlar sizin durumu düşündüğüm de o kadaer olmasada 7 gün veya 10 günden çıkarsın diye düşünüyorum ama inşallah daha kısa olur bu süre işlemin bitince yazarsın inallah

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

NETBUS kardeşimizi askere aldılar galiba 2 ay oldu hala yok ortalıklarda

Üye
    umitakdag Avatarı

Gerçek Adı
    ümit akdağ
    Son Giriş
    16.03-2015
    Saat
    20:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş birşey soracam askeriyeden aldıgımız elverişli degildir raporunda vucut kaybı oranı yazarmı ?

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

askeri hastanelerden alınan muaf raporlarında iş gücü kaybı oranı yazmaz.sadece teşhis ,bulgular ve muafsa uygun maddesi yazar.

Üye
    alperencsm Avatarı

Son Giriş
    13.01-2014
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    mersin - bozyazı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaa ben şu an açıköğretim okuyorum direkt askerliğim tecil ettirilmimidir, yoksa gelirmi, gelirse benimde gelmek üzere bildirirmim... ora bura süründürecekler anlaşılan... şu fotoğraf verme olayı nedir abierim?

Üye
    tackle Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar mesajları teker teker okudum.Benimde başımda şu an bir durum var.Fikir verip aydınlatırsanız sevinirim.

Şimdi ben üniversitedeki özürlü memur alımı sınavına girdim ve kazandım.Şimdi benden belge olarak askerlik durum belgesi istediler.Ben tam gününü hatırlamıyorum;ama 2008 yılında askerliğimi myo okurken tecil ettirmiştim.Şimdi ben Pazartesi günü askerlik durum belgesini almaya gideceğim.Hadi durumum tecilli değilse, tekrar tecil ettirmem gerekli ; tecil ettirmek içinse yaşadığım ildeki askeri hastaneye gönderecekler ve orda muayene olacağım.Doktor ayrıntılı bir muayene edipte beni Ankara-Gata'ya gönderirse ben napacam ?

Benim üniversiteye 1 hafta içinde belgeleri vermem gerek... 2 arada bir derede kaldım.

Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar...

Herkese iyi günlerr...

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hic ugrasma yurt disna kac biran onceeee

Üye
    talipp Avatarı

Gerçek Adı
    muttalip
    Son Giriş
    21.10-2017
    Saat
    12:32
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ, çerkezköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tackle, eğer tecilin halen devam ediyorsa durum belgesi al girişini yaptır. sonra tecili kaldırır heyete girersin. heyet işine girersen uzun sürer. ben çok uğraştım.

Üye
    tackle Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

talipp;

İşte tecilim devam eder mi bilmiyorum ki?

Üye
    umut38 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2014
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende kas hastasıyım %57 özür raporumda var.Diğer hastalık raporlarımın hepsi var ancak Nöroloji doktoru Gataya sevk etti illa Askeri hastaneden olacakmış testler Devlet böyle istiyormuş.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12