Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    suskun62 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/esenyurt
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben üniversitede okumaktayım we yüzde 50-60 arası engelliyim. Öğrenci işleri görevlisi bana sen askerlikten muaf oldugun için senin dosyayı uzatmayalım ve kapatalım dedi. Benden askerlikten muaf olduğuma dair belge istediler.

Şimdi ben nerden alacam bu belgeyi hastaneden mi , yoksa askerlik şubesinden mi ?
    Askerlik şubesinden alacaksam istanbulda oturuyorum , tam olarak nereye başvurmam lazım. Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim

Yasaklı Üye
    çhehov Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yıllar önce üniversiteye kayıt olurken bu sıkıntıyı bende yaşadım üstelik 12 saatlik yolu tekrar gidip geldim sırf bu askerlik için....

arkadaşım üniversitenin olduğu yerdeki askerlik şubesine git oradan hazır dilekçeler var ordaki formu doldur askerlik durumunu gösteren belgeyi iste!

aslında ilk muayeneden sonra askerlik cüzdanı veriliyordu (benim var) ben üniversiteye kayıt olurken onu kabul etmemişlerdi, sende varsa onu öğrenci işlerine bir göster belki kabul ederler!

kolay gelsin...

Üye
    atatetik Avatarı

Gerçek Adı
    atılgan erçetin
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

0312 362 70 71 bu numarayı ara bir sor kolay gelsin

Üye
    sercan21 Avatarı

Son Giriş
    19.10-2011
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı olayı yaşamış bir kardeşin olarak,
    kayıtlı olduğun askerlik şubesine gidiyorsun.burdan seni en yakın askeri hastaneye yönlendiriyolar.orda engeline istinaden polikliniğe yönlendiriyolar (mesela ben göz polikliniğine gittim).ordan muayene oluyosun raporunu alıyosun ve kurula giriyosun.kuruldan aldıgın belgeyi başhekime imzalatıp askerlik şubene geri götürüyosun.ordan sana böyle kırmızı damgalı '' barışta ve seferde askerliğe elverişli değildir '' yazan bi evrak verecekler.bunu sakın kaybetme,bi yer senden isterse fotokopisini götür.aslını gözün gibi sakla.

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben heyeten ön rapor aldim barista askerlik yapamaz diye bunu drek subeye verdim sube de bana askerlikle iliskisi yoktur diye belgemi verdi ,okadar,eger sen zaten muafsan ,askerlik subeye git kaldigin ildekine de gidebilirsin ve orasi faxla senin memleketen senin askerlik durum belgesini istiycekler ,ve sana yarin gel al derler

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:53
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ertan kardeşim heyetten sonra ön rapor verilir elverişli degildir die belirtir daha sonra ilk askeri muayene oldugun şubeye gidersin sana raporun aslı gibidir raporunu verirler 3,4 tane fotokopi çıkar şubede hemen aslı gibidir mührü bastır,rapor gelim süresi ben 1 ay bile olmadan şubeden gittim aldım şimdi deiştiyse bilmiyorum..

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ugur sen gene bir ayda iyi gelims asil raporun,benimki 4 ay olacak daha da bekliyorum askerlik sube bana asil raporu saana bize ulasinca yoliycas demisti,
    aceba bende subeye gidip kendim alsami ya ,belkide geldi benim asil rapor onlar yolmaya unutmus olabilirmi aceba

Üye
    ugur59 Avatarı

Son Giriş
    27.12-2011
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ugur kardesım ben aldım o raporu. uzun sürüyo o raporun gelmesi hangı sebebten aldın o raporu......

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ugur59;

senin nekadar sürdu asil raporun gelmesi
    benim 5 ay oldu daha gelmedi

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim rapor bugun geldi eve. askeri hastaneden verilen raporu askerlik şubenize veriyorsunuz. ordan size bir tane askerliğe elverişli değildir diye bi kağıt veriyorlar. Aslının gelmesi 5-6 ay sürüyor. benimki de bugun geldi orijinali.Ev adresime yollanmasını istemiştim. istersiniz askerlik şubesinden de alabiliyorsunuz.
    raporu incelediğimde bürokratik işlemlerin çok uzun olduğunu gördüm.bu da mektubun gelmesini geciktiriyor. benim askerlik işlemlerim 12 eylülde bitti .bir iki kısım var doktorların imzaladığı raporda. 1. kısma 24 kasım 2011'de kaşe vurmuşlar. ikinci kısma 31 ocak 2012'de ve 29 şubatta da postaya vermişler bana 23 martta ulaştı. bi 6 ay sürmüş bana ulaşması asil raporun