Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar. ankarada etimesgut askeri hastanesine muayene oldum şizofreni raporlarınıda verdim. psikiyatrist doktor ertesi yıla bırakma kararı verdi. sanki ertesi yıla bırakınca hastalığım düzelecek. artı kilodanda ertesi yıla bırakma verdi. yani 2 hastalıktanda ertesi yıla bırakma aldım. her yıl böyle ertesi yıla bırakma kararı mı verirler...

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

peki şizoafektif nedemek şizofreniyle aynımı????????????

Üye
    yanlizkurt06 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

abim 1990 yılından şizofreni hastalığına yakalandı 1993 de askeri hastaneye sevk ettiler askere giderken oradan sağlam raporuyla askere alındı.bir ay falan sonra askeri hastaneye yine sevk 2 ay hava değişimi tekrar iki ay hava değişimi tekrar hava değişimi üçüncü hava değişiminin ardından çürük.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: azad21 Mesajı Gör
    peki şizoafektif nedemek şizofreniyle aynımı????????????

hemen hemen aynı

Üye
    Eğce Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

azat21 :şizofren göre daha iyi......

sizin için gool amcadan rica edim.....

ŞİZOAFFEKTİF BOZUKLUK
    Şizoaffektif bozukluk hem şizofreni, hem de duygudurum bozukluğu belirtileri gösteren hastalar için kullanılan bir tanıdır. Tanı kriterlerine göre; hastada duygurum belirtileri olmadan (manik veya depresif belirtiler) da en azından 2 hafta süren hezeyan ve halusinasyonların görülmesi gerekmektedir. Bu psikotik belirtilere ilaveten, ataklar halinde gelen depresif veya manik belirtilerin tabloya eşlik etmesiyle şizofreniden, duygudurum atakları arasındaki dönemlerde tam iyileşme olmaması ve işlevselliğin tamamen düzelmemesi açısından da bipolar affektif bozukluktan ayrılır. Yine de, şizofreni-bipolar bozukluk sınırında duran, her iki tarafa da tamamen girmeyen hastalar için kullanılan, tartışmalı bir tanı grubu olduğu da söylenmektedir.

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

2011 mart ayında 176 boy 108 kilo ile heyete çıktım 5 kilo fazla lık yüzünden ertesi yıla bırakma verdiler. Ayrıyeten şizofreni teşhisiyle %45 engelli raporum olmama rağmen doktor reçetelerimi ve raporumu görmeme rağmen ertesi yıla bıraktı. Temmuz 2013 te muayene işlemlerim var

Kilom 108 den 118 e çıktı. Şizofreni hastalığımda devam ediyor. İlaçlarımı düzenli alıyorum. İlaçlarım aksarsa tepe taklak oluyorum.

Soruma gelince bana yine ertelememi verirler. Yardım istiyorum. Saygılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Genellikle önce 2 erteleme verilir 3. kontrolden sonra da muafiyet onanır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 1 haziranda askerlik şubesine gideceğim. Şizofreni tanısıyla takip ediliyorum. İlaçlarım fayda bulmadı doktor değiştirdi. Şikayetlerim kısım kısım devam ediyor. Yürürken saçma sapan sesler duyyorum, kulama küfür sesleri geliyor. Yolda birden bire yürürken ses duyup donup kalıyorum. Şüpheciklerim var. Beni zehirleyeceklerini düşünüyorum. Kimsenin elinden bişi yemiyorum,bunları doktorada anlatıyorum, İlaçları kullandıkça geçecek diyor.

Şimdi soruma geleyim benim elimde reçeteler yok. Nedenide e-reçeteye geçince bana reçeteyi vermiyor doktor. Askeri doktor reçeteleri isterse nasıl kanıtlayacağım ilaç kullandımı.

Askeri hastaneye gitmeden önce doktorumdan yazı mı almalıyım. Bilgi istiyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Eczaneden çıktı alınabilir belki? Bir de, dediğin gibi, bence doktorundan durmunu değerlendiren kaşeli-imzalı bir yazı alman da çok işine yarayacaktır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey Eczaneye sordum diyorki bizde doktor reçetesi gibi gözükmez. Sadece ilacın adı filan yazar diyor. Bu durumda sizin dediğiniz gibi benim doktordan imza kaşeli yazı almam gerekiyor. 1 haziranda sevkim var bakalım sonuç ne çıkcak 2. ertelemeye girceğim. İnş bu sefer uğraştırmazlar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Olsun, bence yine de o çıktıları alın eczaneden. Belki bir yararı olur...

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Peki bülent bey ben devlet hastanesinin verdiği %45 engelli şizofreni sürekli tanımlı raporu göstermeme rağmen neden erteleme veriyorlar.
    İlk defada çürük vermek zormu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Biliyorsun, bizde vatandaşa eziyet etmek usuldendir!

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Usulen bir yönetmeliğe dayanarak bizleri yormaktan başka birşey yapmıyorlar. Haklısınız.

Bülent Bey bugun rutin muayene için sivil doktora muayeneye gideceğim. Askeri doktora vermek için sivil doktordan ne gibi belge istemeliyim bilginiz varmı acaba.

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar doktorumun demesine göre b16 askerliğe elverişli değil kararı verceğim dedi. senin askerliğin bitti dedi. heyet kağıtlarını onaylattım. yarın heyete girceğim. allah kolaylık versin. 4. işlem olmuştu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hadi hayırlısı bakalım. Bu sefer tümden muafiyet onayalsın da kafan rahat etsin.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon