Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ertesi yılı beklerse daha yüksek çıkar gözler miyopta göz derecesi azalmıyor keşke azalsa

bu göz numaralarıyla ehliyet alma şansım var mı ? ehliyetle ilgili bu linke cvp atabilir misiniz konu açtım http://www.engelliler.biz/forum/ozel...sil-olcak.html

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Askerlikten muaftır diye raporu aldım

karar: 7/D/4

Teşhis: Yüksek miyop astigmat

elimdeki ön rapor

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ArTe;

yaaaa.ben sana demedimi seni heyete aldiysalar kesin muafsindir diye ,vay be yüksek bide ,ortada deyil,orta olsaydi b alirdin savasa katila bilirdin,sen d aldin sen savas da da evde duracan,ben b almistim

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

22 yıldır gözlerden neler çektim , psikolojimizi mi bozmadı, yaşam tarzımı mı değiştirmedi baya şey yaşadım ömür boyu da yaşamaya devam edicem zaten 6 ay askerlik yapıcaktım onu da muaf etsinler

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Özürlülük oranınız kaç acaba?

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Sayın Arte,

Sizin durumunuzla ilgili biraz araştırma yaptım. Çok büyük hasta gruplarında excimer laser çalışmaları yapılmış. (80-100 hastalık) Bunlar içinde extreme myopia dediğimiz sizinki gibi 10 dioptri ve üstü olanlar var. 20 dioprtiye kadar operasyon uygulanmış.

Sonuçlara bakıldığında ortalama iyileşme %80-90 civarında... Sizinki gibi 10 dioptri üstünde olanlarda sadece "eksik düzeltme" sorunları görülmüş. Yani operasyon sonrası üç aylık takiplerde örneğin 15'den 3'e inmiş. Bu kişilere 2. kez laser uygulanmış.

Kanaatimce uygun (deneyimli) hastane ve doktoru bulursanız ameliyat şansınız oldukça yüksek. Yerinizde olsam bu konuyu soruştururdum biraz.

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

MeTePe aynı sorun bendede var. Retina konusunda uzmanlaşmış bi profesörle görüştüm.Hiç oynama dedi.Olan durumuda yitirebilirsin.Bu yüzden bende hiç bişey yapmıyorum.Lens kullanıyorum.

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

vilanjik;

13.50 - 12.50 , 2.5 da astigmat var oran " ,siz hangi prof.la konuştunuz tavsiye edeceğiniz bir yer var mı ?
    sizin göz dereceleriniz kaç?

MeTePe ;

Teşekkür ederim, evet dediğiniz gibi benim numaralar sıfırlanmıcak, en azından 3-4 belki 5 civarına düşebilir. Bunu araştırmıştım. İstanbuldaki Dünya göz hastanesinde muayene olmayı düşünüyorum. Sizin tavsiyeniz nedir ?

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

AR Te Prof doktor Seyhan Topbaş (Retina konusunda uzman) Onunla görüştüğümde böyle bir ameliyata sıcak bakmadığını söyledi.Ben bu yüzden herhangi bir araştırmaya girmedim.Sizin özürlü raporunuz varmı.Var ise kaç yılında aldınız oranınız nedir.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Dünya göz bu konularda oldukça deneyimli, iyi bir tercih.. İlginç gelecek ama SSK da Ankara'da matbaa gibi excimer ameliyatı yapıyor. Aynı operasyonda astigmatında düzeltilme şansı var. 12-13 numara gözlük veya lens kullanmaktansa 2-3 numara kullanmak da bir şeydir.

Ama elbette önce ameliyat kriterlerine uygun olup olmadığına bu konuda uzman bir kişinin karar vermesi lazım. İnşallah olumlu bir sonuç alırsınız.

Sevgili vilanjik,

Bu operasyonlar pek retina uzmanlığı alanına girmiyor. Retina dediğimiz gözün iç çeperidir. Laser ile göz merceği kırpılıyor. Tabi herkesin durumu aynı değil. Göz bozukluğu 5-6D olup yine de lasere uygun olmayabilir. Muhakkak ki uzman kişilerce değerlendirilmesi lazım. Artıları ve eksileri iyi belirlemek lazım.

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gözlerini ameliytla düselme sansi varsa 6 ay bekle raporun onaylansin asil raporun gelince gözlerini tedavisini yaptir derim,cünkü raaporun onaylandikdan dan sonra gözlerini düzelte bilirsin ve sikyaet olasa bile yani bu adam artik iyi görüyor askere gitmemisti göleri yüzünden simdi daha iyi göruyor diye biri sikayet ederse ,oluyor böyle olaylar sikayet edenlerde cekemeyenler ya yakinlari yada yakin arkadaslari yada düsmanlari,yani sikayet olursa rapor onaylandikdan sonra birdaha hastnaye gönderemiyorlar cünkü rapor onaylandikdan sonra ,tedavi varsa tedavi oluna biliniyor,ve yasakda deyil, ve msb de yinede okisiyi cürük raporununu devam cürük sayiyor,nerden biliyorum cünkü msb ve ahimin sitelerinde acilmis ve bitmis davalar var sikayet edilenlerle ilgili en cok da gözlerle ilgili var ve sikayet edilenlerin hepsi kazanmis ,yani söyle kanun varmis ayimin ,gözleri bozuk oldugu zamaninda askerlige elverisli degildir raporunu almisa ve onaylanmisa ,o rapor tedevi oldukdan sonrada gecerlidir ,böyle kisileri askere alma kanuna aykiridir diye yaziyor ayimin dava sutesinde ,kilolu olanlar ile de aynisi sikayetler var onlarda hepsi kazanmis ,ama en önemlisi olan rapor onaylandikdan sonra diyor kanunda ,onun icin diyorum rapor onaylandikdan sonra tedavi olmak lazim,hani bagzen olabilirya hastane raporlari kaybedmistir felan yeniden cagirirlar hastaneye raporun onaylanmasi icin yani yeniden muayne felan,bunlarida hesaba katmak lazim

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

vilanjik;
    bnm rapor " 1-2 ay oldu alalı

MeTepe;

keşke biraz daha düşük olsaydı numaralarım, riskli olmasından çekiniyorum, ilerde kesinlikle lazer tedavisi için muayane olacağım.Teknolojiyi takip ediyorum.

edi ;

insanlar ne kadar şerefsiz ya, çekememezlikten şikayet ediyorlar ha ! Benim 1-2 yakın dostum biliyor onlarda durumdan memnunlar. Lazer tedavisine gelince bu yıl olabilceğimi zannetmiyorum fakat olabilr mi diye bi istanbula gidip muayeneden geçmeyi planlıyorum.

wavefront diye bir teknoloji varmış 15 dereceye kadar miyoplarda lazer uygulanıyormuş, başka avantajları da var. Ayrıca başka böyle sorunu olanlar varsa diye yazıyorum. Askerlik şubesine ön raporu 2 gün önce teslim ettim bana 5-6 aya gerçeği adrese gelir dediler. 10 günlük bir tecrübem oldu askerlik işlemleriyle ilgili, sorunu olan arkadaşlar buraya yazsın yardımcı olmaya çalışırım

Üye
    onur8181 Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    17.05-2014
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar lütfen yardımcı olun bakın bnmde göz problemim var miyopp gozluklerım sol 1 sağ 1.25 bu lazer tedavısı olsam askerliğe alırlar mı ?

Üye
    ceng19 Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    02:27
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

son muayenende belli olur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1-2 miyoplarda vs. askerlikten muafiyet olmaz zaten...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon