Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    frankenstein Avatarı

Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar 2 gün önce bulunduğum ilin Askerlik Şubesi'ne gittim. İşitme kaybımdan dolayı Mevki Askeri Hastanesi'ne sevkedildim ve bugün ''Askerliğe elverişli değildir'' raporunu aldım. Peki aldığım bu rapor ile işlemlerim bitiyor mu yoksa bu raporu bulunduğum ilin Askerlik Şubesi'ne mi teslim ediyorum? Yani bu raporu aldım, sonraki aşamalarım ne olacak?

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet subeye vermen lazim,yani haberleri olmasi lazim,6ay ya kadarda kati yani üst makamlarca onaylanan asil raporun gelcek ,hangi askeri subenden sevki aldiysan oraya ver ön raporunu,ve orda söylersen bana askerlikle ilskim kalmadigina dahil belgede verebilirmisin de ,sana askerlik belgesini de asli gibidir yapip veriyorlar ,

Üye
    frankenstein Avatarı

Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar yaptığım işlemleri aşama aşama anlatacağım:

-Önce bulunduğum ilin Askerlik Şubesine gidip muayene oldum. İşitme sorunum olduğunu belirtip Ankara Mevki Hastanesine sevkettiler. 20-25 civarı fotoğrafın yanında diploma ve kimlik fotokopileri istendi (bolca bulundurmak lazım yanımızda). Çeşitli evrak-imza-mühür işlemlerimden sonra memur kapalı zarf içerisine sevk kağıdını ve imzalı-mühürlü fotoğrafları koydu,ağzını da bir güzel bantladı Ve bu zarfın askeri hastaneye gidene kadar açılmayacağını belirtti.

-Ertesi gün Askeri hastaneye gidip KBB polikliniğine zarfı teslim ettim. Bir müddet bekledikten sonra doktora göründüm ve implant kullandığımı belirttim. Doktor odyolojiye gönderdi ve odyo testi yaptırdım. Aynı zamanda sevk raporunu sağlık kuruluna kayıt ettirdim. Bu evrakları danışmaya bırakarak asker komutana imzalatıp getirdi. Ardından doktora tekrar gidip odyo testi sonuçlarına göre rapor hazırladı ve implant ameliyatına dair belgeleri rapora ek olarak koydu ve doktorun hazırlamış olduğu raporu sağlık kurulu bölümüne iade ettim. Öğle paydosuna 5 dk kala işlemleri bitirdim.

-Öğleden sonra doktorların önünde heyete girdim parmak izi verdim. Bundan 1 saat sonra da dağıtılan raporlardan önraporumu aldım.

-Ertesi gün tekrar bulunduğum ilin Askerlik şubesine gidip önraporu teslim edip yine bazı evrak-mühür-imza işlemleri yapıldı. 6 ay içerisinde rapor geleceğini belirttiler, muafiyet durumumu gösteren belgenin bir suretini verdiler ve böylelikle işlemlerim bitmiş oldu.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12