TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 59 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    (Gölge) Avatarı

Gerçek Adı
    DAVARO
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    437
    Verilen Beğeniler
    788

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @MeTePe ben bi yakınım için sordum tam cevap alamadim cevap verirmisiniz

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4.909
    Verilen Beğeniler
    1.626
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: (Gölge) Mesajı Gör
    şizofreni olabilirmi malum askerlik en çok psikolojiye vuruyor nedeni ve etkisi askerligin olamazmi
    Şizofreni olmaz. Yapısal hastalıktır. Yani doğuştan mavi gözlü olmak gibi bir durumdur. Askerlik nedeniyle şizofreni çıkmaz. Şizofreni zaten vardır. Zaten genellikle ergenlikten sonra belirti verir. O da askerlik yaşlarına denk gelir.

Üye
    (Gölge) Avatarı

Gerçek Adı
    DAVARO
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    437
    Verilen Beğeniler
    788

Sen bilmiyorsun nasıl olmaz bal gibi de etki eder sence hangi hastalık olabilir mesela söylese bizde bilelim örnek ver

Üye
    -DORLION- Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4.390
    Verilen Beğeniler
    4.793

@(Gölge) rahatsızlık askerlik esnasında veya sonrasında da ortaya çıksa gazilik hakkı olmuyor . Bedensel özür oranı aranılmaktadır . Terör grupları tarafından kaçırılıp kötü muameleye işkenceye maruz kalmış ve psikolojik hasarı düzeltilemez seviyesinde ise hakları oluşur .

Üye
    (Gölge) Avatarı

Gerçek Adı
    DAVARO
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    437
    Verilen Beğeniler
    788

Olmuyor biliyorum vazife malulü olmasi gerekmezmi adam askerde kafayi yiyor

Neden ve etkisi diyor askerligin getirdigi bir sonuç dorlion

Üye
    (Gölge) Avatarı

Gerçek Adı
    DAVARO
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    437
    Verilen Beğeniler
    788

Er Ve Erbaşların Vazife Malullüğü
    Tabi Olunan Mevzuat: 5434 56. MD., 5434 64. MD., 2330, 3713 S.K.)

Vazife Malullüğü Kapsamında Kimlere Aylık Bağlanmaktadır?

Askerlik görevini yaparken görevinin nedeni ve etkisi ile sakatlanan er ve erbaşlara ya da ölen er ve erbaşların hak sahiplerine ve 5434 sayılı Kanunun 56. maddesinde sayılan öğrencilere aylık bağlanmaktadır.
    Sakatlanma olayının türüne göre vazife malullüğü çeşitli alt dallara ayrılabilir. Örneğin, Terör olayları neticesi ortaya çıkan malullük 3713 sayılı Kanun, İç güvenlik ve asayişin sağlanması sırasında ortaya çıkan malullük 2330 sayılı kanun kapsamında, yurtdışında görev yapmakta olan birliklerimizde, harpte, uçuş, dalgıçlık, denizaltıcılık faaliyetleri icra edilirken ortaya çıkan malullükte 5434 sayılı Kanunun 64. maddesi kapsamında harp malullüğü olarak değerlendirilmektedir.

Vazife Malullüğü Kapsamında Aylık Bağlanmasının Koşulları Nelerdir?

Maluliyetin ilgili yasalar kapsamında görev icra ederken ortaya çıkması ve sağlık kurulunca malul olduğuna karar verilmesi ve vazife malullüğünün tevsiki üzerine işlem yapılmaktadır.

Hangi Belgeler İstenmektedir?
    - Kütük kayıt defteri fotokopisi,
    - Olay yeri tespit tutanağı,
    - Ayrıntılı kaza,
    - İdari tahkikat raporları,
    - Olay esnasında görevli olduğunu gösterir belgeler
    - Olay günü kıta amirince onaylanması gereken olay zabıt varakası,
    - Olay yeri krokisi,
    - İlk müdahale ve hava değişimi raporları,
    - Terhis belgesi,
    - Olay ölümle neticelenmiş ise ölüm ya da otopsi raporu,
    - Sakatlanma halinde ise kesin işlemli rapor aslı.

Yukarıdaki belgeler genel mahiyette olup ölüm ya da sakatlanma olayının türüne göre vazife malullüğünün tevsiki için farklı belgeler de istenmektedir. Örneğin; sıcak çarpması sonucu vefat eden bir kişi için meteorolojiden konuya ilişkin belge istenilmesi gibi.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4.909
    Verilen Beğeniler
    1.626
    Blog Mesajları
    1

Sen bilmiyorsun nasıl olmaz bal gibi de etki eder sence hangi hastalık olabilir mesela söylese bizde bilelim örnek ver

Arkadaşım sen sordun, ben de söyledim. Beğenmiyorsan başkasına sor o zaman. Adam askere gitse de şizofreni olur, gitmese de olur.

Askerdeyken, askerlikten dolayı bir hastalığınız olursa, yani mesela mayına basıp ayağını kaybedersen vazife malülü olursun. Adı üstünde, vazife ile ilgili olmalı. Kendiliğinden olmamalı.

Benim bildiğim, tıp dünyasında askerlik nedeniyle şizofreni olan kimse yok. Var diyorsan sen bilirsin.

Üye
    -DORLION- Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4.390
    Verilen Beğeniler
    4.793

Örneklersek , vatandaşın askerliği sırasında 1 böbreği çürüdüğü ortaya çıkmasında askeri kurumun suçu bulunmamakta ve rahatsızlığın ortaya çıkması ve gelişmesi , tespiti olağan hal sayılıp askerliğe elverişli değildir diye erken terhise karar verilir .

Bu böbrek rahatsızlığı olan kişi askeriyenin havasından suyundan yemeğinden diye tez öne sürerek gazilik istemesi gibi birşey oluyor . Şizofreni rahatsızlığı da depresyon ve anksiyete gibi tür olmayıp gelişmesi ve tespiti farklı olan rahatsızlıktır . Askeriye de veya fabrikalarda , iş ortamında baskı altına girdim , çok ezildim de şizofreni oldum gibi tez öne sürülemez .

Bu rahatsızlığın gelişimi ve evreleri hakkında daha fazla araştırma yapmanı tavsiye ederim

Şizofreni olup askerde yakalanmıştım savından gidilirse şizofreni rahatsızlığı bulunan erkeklerin çoğu şuan gazi maaşına bağlanmıştı

Üye
    Sahipsiz Avatarı

Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    10:57
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1999 yılında kars da askerlik yapıyordum 5 aylıkken fenalaştım ortalama 5 ay çeşitli hastanelerde yattım Ankara gata kronik böbrek yetmezliği nedeniyle bana askerliğe elverişli değildir raporu verdi sivil hayatta diyaliz sonra böbrek nakli oldum eşim böbreğini verdi mehmetçik vakfından 19 yıldır 3 dereceden yardım alıyorum vazife malülü maaşı veya tazminat hakkım varmı bilgi verirseniz sevinirim ayrıca askerden önce İskenderun Demirçelikte çalışıyordum elimde belgeler mevcut iyi geceler

Üye
    OğuzHan112 Avatarı

Gerçek Adı
    OğuzHan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:02
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1.923
    Verilen Beğeniler
    1.564

Askerlik öncesi herangi bir sağlık sorunu yoksa,askerde akut gelişen bir hastalık sonrası,devamın'da uzuv veya organ kayıpları olmuş ise gerekli mercilere başvuru yapıp değerlendirilmeni talep edebilirsiniz,

@Sahipsiz

Üye
    Sahipsiz Avatarı

Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    10:57
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağlık sorunum yoktu 5 kasımda sgkye başvurdum şuanda primsiz vazife malülü aylıklarına sevk edildi yazıyor e devlette Ankarada avukatla görüştüm yüzde 50 kazanma şansın var dedi ama 20000 istedi maddi sıkıntı çekiyorum vazgeçtim avukat dan

Üye
    (Gölge) Avatarı

Gerçek Adı
    DAVARO
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    437
    Verilen Beğeniler
    788

😂😂😂😂😂
    Konu (Gölge) tarafından değiştirilmiştir (28.11-2021 Saat 10:41 ).

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4.909
    Verilen Beğeniler
    1.626
    Blog Mesajları
    1

askerde kafayi yemek siyirmak ne anlama geliyor
    "Kafayı yemek" veya "kafayı sıyırmak" diye bir hastalık yok.

Hastalıkların isimleri, özellikler, nedenleri gayet güzel sınıflandırılmıştır.

Askerde adam esir düşer işkence görür "Post travmatik stres bozukluğu" olur. Veya çatışmaya gire, yanındaki arkadaşları ölür, Panik Atak hastası olur. Bu tür şeyler malüllüğe gerekçe sayılabilir. Ama kimse "balataları sıyırdı" diye malül olmaz.

Tekrar söylüyorum. Şizofreni edinilmiş bir hastalık değildir. Yani bir adamı alıp günlerce işkence yapsan, çeşitli işlemler soksan, eziyet etsen psikolojik sorunları olur ama şizofreni OLMAZ! Şizofreni varsa zaten vardır. Sadece o dönemde su yüzüne çıkmıştır.

Ayrıca kardeşim, üslubuna da dikkat et biraz. Ben kahvede konuştuğun arkadaşın değilim. Tıp doktoruyum. Buraya bir şey yazıyorsam bunun eğitimini aldığım, yıllarca okuduğum için yazıyorum. Yazdıklarım senin kafana uymayabilir, hoşuna gitmeyebilir, canını sıkabilir. Ama tutup bana "sen bilmiyorsun" diyecek eğitimin nedir merak ediyorum. Elbette benden çok daha iyi bilen insanlar vardır. Ama senin eğtimin ne ki bunu söylüyorsun?

Üye
    (Gölge) Avatarı

Gerçek Adı
    DAVARO
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    437
    Verilen Beğeniler
    788

Biliyorum olmaz kanun öyle ama ne olmasi gerek
    Şizofreni öncedenmi var nasil önceden olur yaniliyorsun burda yanliş anlamayin sadece eleştirdim

Ordinalyusum 😂😁😁 hocam

Üye
    (Gölge) Avatarı

Gerçek Adı
    DAVARO
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    437
    Verilen Beğeniler
    788

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Önceden oldugunu ilk kez duyuyorum yani diyorsunuz o kadar kötü muameleye maruz kalinsa şizofreni olunmaz çok ilginç

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MeTePe Mesajı Gör
    Şizofreni olmaz. Yapısal hastalıktır. Yani doğuştan mavi gözlü olmak gibi bir durumdur. Askerlik nedeniyle şizofreni çıkmaz. Şizofreni zaten vardır. Zaten genellikle ergenlikten sonra belirti verir. O da askerlik yaşlarına denk gelir.
    O kadar psikoloji kitabi okudum ilk kez duyuyorum şizofreni önceden var oldugunu çok ilginç doguştan mavi gözlü olmak gibi diyorsunuz

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon