Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sensiz olmaz Avatarı

Son Giriş
    12.08-2011
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle çok geçmiş olsun diyorum. eşim epilepsi hastası ve ağustosda askere gitcek her gün ilaç kullanmak zorunda biliyosunuzdur nöbetleri gece ya da sabaha karşı oluyo ve elimizde raporları eeg'si hepsi var şimdi ne yapmamız gerekiyo

Üye
    sirin720 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet şirin
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o rapor ve eeg ile askerlik şubesinden askeri hastaneye sevk yaptırsın. askeri hastane de ancak buna karar verebilirler.
    Bende öyle yaptım, ama benim sadece epilepsi degildi, gözden de sorunum vardı, askeri hastane % belirtmeden BARIŞTA ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEGİLDİR SEFERDE GÖREV YAPAR ibareli bir rapor verdi.

Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben askerde kolumdaki rahatsızlıktan dolayı heyet gününü beklerken epilepsi hastalarının bulunduğu koğuşta yatmıştım bir süre olayı anlatayım epilesi olan arkadaş öncelikle askere gidiyor ve bağlı bulunduğu kışlanın revirine giderek epilepsi hastası olduğunu ve ilaçlarını gösteriyor revirden o çevredeki askeri hastaneye sevki yapılıyor ve hastanede uzun süreli yatış yaptırılıp nöbet geçirmesi bekleniyor 2 hafta içerisinde nöbet geçirise hetyete çıkarılıp askerden muaf belgesini alıyor ve evine dönüyor nöbet geçirmesse askere devam benim bildiğim bu kadar

Üye
    sirin720 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet şirin
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Askere gidip epilepsi nöbeti geçirmeye gerek yok. yukarda dedigim gibi askeri hastaneye sevk olacak ve orda müşahade altına alınacak kontrol edilecek, gerekirse orda nöbet geçrmesi beklenecek.
    Ama askere gidip orda bunu ıspatlamaya çalışırsa 3 aya yakın bir zaman hem askerlik yapacak hemde hastanelerde tek başına perişan olacak. Direk askeri hastaneye sevk olursa bir haftada sonuç alır ve ailesinden biri de yanında gidebilir. NOT: ben bir hafta yattım öyle sonuç aldım

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

black hawk down filminde epilepsi hastası bir asker vardı sanırım..

Üye
    caslan Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    11.04-2014
    Saat
    08:38
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende epilepsi hastasıyım raporumla şubeye gittim beni askeri hastaneye sevkettiler orda bütün testleri yaptılar bir hafta sonra heyet toplanıp kararı verdi "askeriye elverişli değildir "diye sizinkide mutlaka böyle olacaktır

Üye
    sensiz olmaz Avatarı

Son Giriş
    12.08-2011
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu kadar kolaymı yani hangi testleri yapıyolar. birde hastanede kontrol altında tutuyorlarmış bu doğru mu nöbet geçiriyomu die bakıyorlarmış. şimdiden teşekkürler geçmiş olsun

Üye
    caslan Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    11.04-2014
    Saat
    08:38
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende öyle olmadı askeri hastaneye devlet hastanesinden raporla gittim askeri doktor raporu görünce "sen zaten askerlik yapamazsın "dedi beni hastaneye yatırıp nöbet geçirmemi beklemediler sadece tomografi çekip ve EEG testlerini yaptılar o kadar

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

heyete girerken orda meraktan hani birbirimize soraris ya sen neden giriyon heyete felan diye ,hatirladigima göre bir genc epelepiden 2kere ertesi yil birakma
    yani 2kere c kodu almis 3 ncü senesine heyete isleme giriyordu ama o elverisli degildir raporunu aldi ama 3 senede dile kolay cekilmes o beklemek birde bana demisti
    epelipsi hastaliginin 1 nici derce 2inci dercegibi dereceleri varmis o dercelere göre veriliyormus askeri hastanede kararlari

Üye
    HÜSEYİN KARABAL Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ilk başta normal devlet hastanesinden epilepsi hastası olduğuna dair belgeyi bulundur.bulunduğun ilin askerlik şubesi seni nöroloji askeri hastanenin nöroloji polikinliğine sevk edicek.burda asıl kara verilir bazen epilepsi hastalarını direk askerliğe elverişlidir diye yolluyolar başıma geldi fakat ankara bu konuda hassas seni direk gata veya gülhanede seni gözetim altına tutuyolar.ilaç kesiliyor 15 günde içinde seni gözlemliyolar.eğer nöbet geçirirsen askerlikten muaf geçirmezsen askere devam(biliyorum saçma ama durum böle )

Üye
    fsar Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    11.08-2014
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bilgilendirme için çok teşekkürler, bende epilepsi hastasıyım 10 yıllık ve elimde prof. raporu var çekindiğim taraf ise özelde işe başvururken bu askerliğe elverişli değildir yazısı nasıl karşılanır? sırf bu yüzden hastalığımı saklayıp askere gitmeyi düşünüyorum. bazı yerler (devlet kurumları dahil) sağlık raporunu istiyorlarmış hastalığını öğrenmek için, bazıları da geri çevirmişler çürük olduğu için başka bir arkadaş. Siz bu tarz şeylerle karşılaştınız mı? ne düşünüyorsunuz?

Üye
    korkut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2015
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadasim bende epilepsi hastasiyim oncelikle gecmis olsun askerlik subene hasta oldugunu soylediginde seni askeri hastaneye sevk edecekler. Askeri hastanede noroloji bolumune muayne olmaya giderken rahatsizliginla ilgili butun evraklarini gotur. Askeri hastanede eeg cekilip kan tahlili yapiliyor askeri hastanedeki noroloji dr. Yapilan eeg tahlil sonuclarina gore eger isterse yeni bir ilaca basliyorsun ve askeri heyette askerlik tarihin 6 ay kadar sonraya erteleniyor 6ay sonra yine muayne olduktan sonra dr.ertelenip ertelenmeyecegine karar veriyor. Ben tam askeri hastaned 6 defa muayne oldum 3yil icinde . En yipratici olan sey insanin psikolojisinin bozulmasi en sonunda askeri hehette askere alinip alinmayacagina karar veriyorlar bizlerin arac kullanmasi yasak oldugundan dolayi eger ehliyetin varsa trafik sb askeri heyet tarsfindan yazi yollanip ehliyetin iptali isteniyor. En uzucu sey bu oldu benim icin.birde askeri hastanede tedavi icin gittiginde epikrizlerini kesinlikle gotur cok onemli eski tarihli epikrizlrini hastanelerden temin edebilirsin hayirlisi neyse o olsun ise girerken coguyer askerlikle bir iliskinin olup olmadigini soruyor askere alinmazsan herhangi bir iliskim yok diceksik. Zaten sen bile askerlik yapmis gibi olcaksin inan bana askeri hastane askerlik sb bu mekik yol alip durcak.....

Üye
    ahmetttttt Avatarı

Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende de epilepsi vardı. askere alma işleminde depakin kullandığımı söyledim. Ehliyetime el koyarlar mı? Nöbet geçirmiyorum. Sen ehliyetini geri almayı denedin mi, bir çaresi var mıdır? Askere alırlarsa ehliyet yine de iptal olabilir mi? Cevap verirsen çok sevinirim. Şimdiden Allah razı olsun

Üye
    korkut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2015
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ahmetttttt merhaba ben ehlıyetımı gerı almaya hıc denmedım duşunmuyorumda çunku benım ayak ustu nobetlerım devam edıyor. eğer sağlığın daha iyiye gidiyorsa zaten ilacı dr. kesıcektır ve ehlıyetını ıptal etseler bıle yenıden alabılceksın

Üye
    ahmetttttt Avatarı

Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkür ederim @korkut