Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    snicker316 Avatarı

Gerçek Adı
    ee
    Son Giriş
    22.07-2011
    Saat
    09:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2 sene önce checkup yaptırdım. görünüşte bir problemim yoktu. ama checkupta böbrek tası cıktı . daha dogrusu kayası . 2 cm capında 1 adet ve 2 adet 1 cm capında taslar. böbrek hidronefroz yapmıs. fonksiyonlarda bozulma yoktu. ama perkütan ile aldırdım. 3 ay önce tekrar doktora gittim. ultrasonda yine 1.5 cm tas oldugu görüldü. tekrarlamış. hidronefroz devam ediyor 2 grade. sintigrafi yaptırdım böbrek çalışması sol % 54 sag % 47. bu arada sol böbrekte tas var. sadece sol böbrek gec suzuyor ama tam bosaltma yapıyor. ben bu arada iş güc derken hala askere gitmedim. bu konu askerlikten muaf olmamı saglar mı .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Eğer ağrı yapıyorsa, bence büyük olasılıkla muaf olmanı sağlar. Hastalığının tıbbi karşılığını biliyorsan, konuyla ilgili yönetmeliği bir incele istersen...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    snicker316 Avatarı

Gerçek Adı
    ee
    Son Giriş
    22.07-2011
    Saat
    09:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba ilgili mevzuat asagıdaki gibi,

benim yorumlarıda yanlarına yazdım. siz ne dersiniz?

Madde 53 – (Değişik: 7/1/2002-2002/3627 K.)
    A) Genel beden ve böbrek fonksiyonlarını bozmayan :

1. Böbrek, pelvis renalis, üreter ve mesanenin şekil bozuklukları, iyi huylu tümörleri, konjenital anomalileri, nedeni bilinmeyen izole mikroskobik hematüriler. böbrekte büyüme var. şekil bozukluğu yani. ama bu maddede taştan bahsetmiyor. büyüme taşa baglı gelişmiş.
    2. Komplikasyon yapmamış böbrek, üreter, mesane taşları ve ameliyatlıları, nüks eden taşları. bendeki taşlar komplikasyon yapmış ve börek büyümesi oluşmuş. bu maddeye uymuyor.

B) 1. Fonksiyon bozukluğu yapmış tek taraflı, komplikasyon yapmış iki taraflı böbrek ve üreter şekil bozuklukları, nüks eden taşları, mesane hastalıkları, sekelleri, bunların anomalileri ve ameliyatlıları.
    benim böbrekte fonskiyon bozuklugu yok. sadece sol böbrek geç süzüyor o kadar. ama komplikasyon yapmış tek taraflı böbrek var.

D) 2. Kişinin çalışma gücünü azaltan ve ileri derecede fonksiyon bozukluğu yapmış bir ya da iki taraflı böbrek, üreter ve mesanenin anomalileri, hastalıkları, sekelleri, ameliyatları, nükseden böbrek taşları.
    bu maddede nükseden böbrek taşları ayrı bir hastalıkmıdır? yoksa sadece nükseden böbrek taşlarımıdır? bilmiyorum.