Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Siz sevk istemedikten sonra pek bir sorun çıkacağını sanmam ama tabi bu yerden yere,birimdeki üstlerin tutumlarına göre değişir.

Üye
    niko1903 Avatarı

Son Giriş
    17.03-2012
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben yapmak istediğimi istsem bişi değişirmiki bende anlamadım bu işler nasıl yürüyor.

Üye
    BaSKaN53 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

niko kardeşim bende senin gibi düşünüp gitmemem mümkün iken askerlik muayenesindeki Baş çavuşa yalvar yakar kğ,mı biraz düşük yazıp askere elverişli vs askere gittim 18 ay askerliğimide tamamlayıp terhis oldum, fakat çektiğim eziyetleri yazmaya kalksam ben yazmaktan siz okumaktan bıkarsınız, hani dakka bir gol bir misali varya? daha ilk başta o golu yiyorsunuz, nizamiyede yaşıtınız çocuklar incecik siz aralarında ..... gibi, ikincisi personel ve kadro askerlerin sözlü tacizleri, üçüncüsü askeri kıyafetler dağıtıldığında vucudunuza uyan kıyafetin olmayışı, daha devam etmek istemiyorum ben bunları yaşamış bir abin olarak çook çoook iyi düşün derim, zira son pişmanlık para etmiyor...

Üye
    alidulger Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    29.05-2014
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benide 3 kilo fazlam var diye almamaişlardi yalvarmiştim doktora malesef kilo vermen lazim 12 kilo yu istesen 3-4 ayda rahatlikla veririsin gidersin dilekce veririsin ilk celp doneminde gidersin askere gitmek istersen kilo vercen baska caresi yok ..

Üye
    niko1903 Avatarı

Son Giriş
    17.03-2012
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ali bey ben zaten elverişlidir raporunu aldım ama benim asıl istedğim sonuc ne olursa olsunaskerliğimi adam gibi yapmak..sonuç olarak biz türküz ve çürük oldumuzda türk milletinin nasıl karşılayacağınıda az cok biliyoruz.asıl almak isteğim sonuc komutanamı bağlı yoksa hava değişimii verirlerse zaten askerliğede hevesim kalmaz iyice soğurum 3-6 ay hava dğişimi alığın zman boşa zman kaybı demek ..

Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kilo veremiyorsan kaç yıl boyunca sevk yapılıyorki?heralde bir sınırı vardır yani kalkıpta 40 yaşına kadar her yıl gidip tartılmıyorsun demi

Üye
    candost01 Avatarı

Son Giriş
    09.09-2012
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi ben size açılayım arkadaslar bildiklerimi 1990 dogumluyum ilk muayneme 2009yılında girdim boy 1,81 kilom 117 idi 1 sene erteleme verdiler bir sene geçti 2010 yılında 2. muayneme girdim boy 1:80 kilo 120 idi 1 sene daha verdiler sonra 2011 yılında bazı arkadaslar formlardan takip ettigim kadarıyla herkesin düsündüqü 3. senede muaf vericekleriydi. bende askerligimi yapmak istiyordum 3. muaynem olan 2011 yılında çürük verirler diye korktum kilomu vereyim askere qideyim 3 5 ayda veririz qiderim diye düsündüm baktım olmuyor qittim şubeye ama yıl 2012 nin 2 .ayı felan dı ben ya götürecekler yada muaf verecekler diye beklerken adamlar 3.dede 1 sene erteleme verdiler kilo boy 180 120 .çıktı bu ay içindede 4. ye qidecem bakalım hayırlısı.. ha arkadasım ben ordakilere sordum 5 kez en fazla ama kimisi 3 de alıyor kimisi 4 de kimisi 5 de alıyor muafı bende 3 sanıyordum ama adamlşar attı sonraki yıla en son 5 sınırı 5 sene çagırıyorlar veremezsen muaf veriyorlar .. muafı aldıktan sonra zayıflasan bile almıyorlar..

benim anlamadıqım 1 sene erteleme veriyorşyorlar ama bıu yıl olarakmı yoksa muayne olarakmı adam 2012nin 5 ayı qitmişse 2012 nin muaynesine normalde 2011 eylül ayında olur..2013 nin muaynesine 2012 nin eylül ayı qitmesi qerekmezmi.. ozamanda 1 sene muaf 4 aymı olur yoksa 2013 demi qitmesi lazım karısık durumlar yaw :d

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Benim bir arkadaşım 3. muayane/sene sonunda sürekli muaf oldu.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

kilodan önce tescil edilir doktor kontrolü altında olursun muayene olursun zayıflarsan gidersin. ben gönüllü oldum herşey yaptım ama manesef almadılar...

Üye
    bülent bulut Avatarı

Son Giriş
    29.05-2014
    Saat
    06:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer kilo vermeden gidersen askerde çok daralırsın zamana bırak belli oran var kilo boy için uymazsa almazlar.kilolu gittim askere inan çok daralmıştım

Üye
    harbiefe40 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    20:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar benim bir sorum olacaktı heyete çıkağım tüm yoklamarım bitti 169 boyundayım kilo 123 askere gidebilirmiyim yada çürükmü alırmıyım bilginiz var mı ?

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

@harbiefe40 boy kilo endeksine göre muaf sayılırsın. 1 2 sefer erteleme verilir büyük ihtimalle

Üye
    harbiefe40 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    20:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ahmedkilicc Merhaba
    Ben 3 kere erteleme aldım bu sonuncusu askeri hastane kurula gönderdiler boy 169 kilo 123 çürük mü çıkar heyetten kaç kilo fazla olduğunu hesap yapamadım bilginiz var mı?

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @harbiefe40 askerlik boy kilo endeksi yazıp arat bulursun arama motorundan ama muaf olursun zaten

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12