Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 345678910 SonSon
Toplam 136 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    papara Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    alizey;

ali ben 2012 sonlarında askerlik muaynemi oldum.değerlerim o zman normaldi.sana tavsiyem biospsi yaptır.öyle askeri hastaneye git.biopsi raporu olmadan muaf vermezler.askeri hastanedeki doktora derdini iyi anlat elindeki kan tahlil sonuçlarını götur.

Üye
    alizey Avatarı

Son Giriş
    15.10-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eşimde ayni fikirde ama gata baska yerde yapilan biopsiyi kabul etmiyomus diye biliyorum. Forumlarda yazilan genelde şoyle; gata tahlil yapar degerler yuksek cikarsa 1 yil erteleme verir ki hastaligin kronik olup olmadigini belirlemek icin. Bi yil sonra degerler hala yuksekse biopsi yaparlar cikan sonuca gore degerledirler.

Carsamba gunu aile hekiminden kasimpasaya sevkimi isteyecem bakalim neler olacak

Üye
    papara Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tam tersi bisopsi yapmamak için uğraşıyor gata.Devlet hastanelerinin birinde yaptır.Yazışmaları oluyor kendi aralarında.Tabi ben cerrahpaşada 2003 ten beri ara sıra takip ettiriyordum.benimki kronikti zaten.seninde eğer kronikse biopsi yaptır.o raporla git bence.

Üye
    alizey Avatarı

Son Giriş
    15.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hmm bende cerrahpasadan takipliyim. Aslinda 2011 de biopsi oldum onun raporu var dosyamda ama o zamanlar degerlerim yuksek degildi haliyle virus saptanmadi. Simdi degerler yuksek doktorum biopsi sart dedi ama gata yapar demisti. Bi daha konusayim en iyisi

Üye
    nihal yıldız Avatarı

Gerçek Adı
    nihal
    Son Giriş
    20.06-2014
    Saat
    20:11
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler eşim b18.1.kronik viral hepatit b delta ajansız tanısı konuldu suan tenofovir disoproksil fumarat kullanıyor 8 aydır ve doktorumuz 1 yıl daha uzattı ilaç raporunu eşim askere gidebilirmi bilginiz var mı acaba

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    422

Arkadaşlar,

Hepatit olup yakın zamanda askerlik muayenesi deneyimi yaşayan var mı? Güncel bilgilerinizi paylaşırsanız herkes için çok yararlı olur...

Üye
    alizey Avatarı

Son Giriş
    15.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aile hekimine gittim ve beni askeri hastane sevk edecek bi rapor yazmasını söyledim. hekim de şöyle yazdı

- fiziksel olarak askerliğe elverişlidir ve antihsag +++++ kronik hepatitB, askeri hastaneye sevki uygundur-.

tabi fiziksel olarak askerliğe uygun yazdığı için kasımpaşada işlemlerimi yapan memur seni bu raporla askere alırlar dedi. ben de aile hekiminin raporuna itaraz ettim ve kasımpaşa askeri hastaneye sevkimi istedim ve sevk ettiler.
    hastane içinde aile hekimliği başkanlığına gittim beni enfeksiyona yönlendirdi ama doktor nöbetçi olduğu için yarın gel dediler. ben de nöbetçi oldugu acil bölümüne gittim saolsun ilgilendi ve tahlil için kan verdim.
    iki gun sonra gittiğimde sonuçlar çıkmıştı ve antihbsag pozitif alt 62 çıktı. 40 üzeri oldugu için tekrar tahlil istedi. kan verdim 2 gün sonraki değerim 56 çıktı ve beni kurula çıkardı.
    kurulun kararı da 1 yıl erteleme oldu.

seneye mayısta tekrar gideceğim bakalım neler olacak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    422

Güncel bilgilerini paylaştığın için teşekkürler alizey.

Üye
    Cemcan Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    05.10-2016
    Saat
    03:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Olmaz Örnek ben yaptım Askerden geldim Karaciger nakli oldum

Üye
    MetinSMNC Avatarı

Son Giriş
    27.01-2015
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepatit B'den muaf almak için sadece kanda bu virüsün olması yeterli mi? Son kararlar nedir? Bende var ama ilaç kullanmıyorum. Cemcan bey siz de hep. B olduğunuz halde mi yaptınız? Bu konuda yakın zamanda muayene tecrübesi olanlar yazarbilir mi? Çok teşekkür ederim şimdiden.

Üye
    whisper38 Avatarı

Son Giriş
    05.06-2015
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siroz olmadığınız sürece askerlik yaparsınız gençler)))

Üye
    war88 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar herkese... benim bilgi almak istediğim konu şu.. hepatit B hastasıyım biopsi vs değerlerimi yazdım.. ilaç kullanıyorum.. bir iş bşvursunda bulunmam gerek tecil bilgisi istiyor.. lisans tecilim bittiği için erteleme yönünde bir grişimim olsun işim olsun öyle gidiyim diyorum.. iş kamuda.. ve sağlam yüksek memuriyet... bunun dısında askerlikle ilgili bir durum için hepatit B hastalığını kullanıp gitmiyim derdim yok.. ilaç kullanmayı sevmediğim halde bu görevi yerine getirmek adına geçen yıldan beri düzenli kullanıyorum... yardımcı olursanız sevinirim ... ,

HBsAg(kantitatif) p-13661.60 yüksek
    Anti -HBs N<3.10
    HBe-Ag p-232.06 yüksek
    Anti-hbe n-0.31

Biyopsi.
    Demir, gümüşleme ve trikrom boyalı kesitletin incelenmesinde karaciğer dokusunun temel yapısı portal alanlarda fibröz genişleme ve periportal fibrozis dısında korunmustur. Portal alanlarda orta şiddette lenfoplazmositer iltihabı hücre reaksiyonu mevcuttur. Tüm portal alanlards yerel güve yeniği nekrozu izlenmiştir.parakimdr hafif şiddette nekroinflamatuar odaklar, ender hepatositte buzlu cam görünümü ve fokal yağlı değişim dikkati çekmiştir. Yapılan modifiye HAI'ne göre( J hepatol 1995,22:696-699) bu biyopside HAI:6/18 ve fibrozis skoru 2/6 olarak değerlendirilmiştir.
    Tanı:Kronik B Viral hepatit, Morfolojik olarak hafif-orta şiddette aktivite, karaciğer iğne biyopsisi.

Not. Yapılan immünohistyokimyasal çalışmada HBs Pozitif; HBc negatif bulunmuştur.

Hbv virüs yükü 170.000.000
    Hbc virüs yükü(kopya/ml) 989400000.00
    Alt:72
    Ast:41
    Ggt:25
    Alp:76
    HBV DNA: 446509244
    Hbeag: pozitif
    Hbe ab: negatif
    HbsAg: 2672.52 pozitif
    Anti hcv: 0,06 negatif
    Anti Hiv: 0,12 negatif

şu an bakaya durumundayım... bir iş başvurusu için bilgi istiyorlar tecilim dolduğu için ya işe başvuramaycağım yahut erteleme almaya çalışıp işe girip askerliğimi yapacağım...diğer sayfalarda okuduğum kadarıyla askerlik şubede çalısan bir arkadaşımız vardı... acaba bu durumda ne olur abi... teşekkürler..

Üye
    whisper38 Avatarı

Son Giriş
    05.06-2015
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu durumlarda askerlik zor hasan

Üye
    war88 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi aksamlar.. yaklasık 1 ay önce buraya hepatit b hastası olduğumu ve bazı değerlerimi yazarak bilgi almaya çalıstım.. ne bilgi alabildim ne de tavsiye...

neyse buraya ilk yorumumdan sonra direkt askerlik şubesine gittim.. sınıflandırma dönemi olmadığı için hehangi bir şekilde beni hastaneye sevk etmediler.. martta gel dediler.. mart ayının ilk iş günü gittim.. askeri hastaneye sevkim yapıldı. yanımda tüm sonuçlarımla hastaneye gittim.. doktorlar tetkik yaptılar vs... tetkik sonuclarını beklerken enfeksiyon hastalıkları uzmanıyla oldukça fazla konusma imkanım oldıu... Bana direkt askerlikten muaf verilebileceğini anlattı. biyopsi ve diğer sonuçlarımın bunu mümkün kıldığından bahsetti. komutanım eğer düzeldiğimde askere gitme durumum varsa sadece sevki erteleyin dedim. askerlikle ilgili bir problemim yok çünkü .. sadece zamanı uygun değil tedavi alıyorum dedim.. nihayetinde ülke savaş halinde değil...

komutan yarın sen güncel ilaç raporıuda al gel dedi. bugün sabah gittim. kan sonuçlarım çıkmıştı.. dünkü doktor yoktu.. bayan bir doktor gelmişti. pek fazla konusmadı pek fazla bilgi de vermedi.. sorduğu 2 soruya cevap verirken vücut dili dikkatimi çekti.

1. Nerede yaşıyorsun ? ben Ankara dediğimde gözü parladı..
    2- Heyete ilk çıkısın mı ? evet komutanım ilk çıkışım dedim..

sonra bana anket doldurttu.. seneye bi de biopsi yaparız dedi.. yapacağı biyopsi göstermelik olacak.. 1 yıl sevk erteleme verdi. eldeki sonuca göre direkt muaf verilebilir denilip ertelenmesine sebepse kimsenin heyete ilk çıkısında muaf vermek istememesinden kaynaklanıyor.. durum bundan ibaret..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    422

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Güncel bilgi için teşekkürler @war88

Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 345678910 SonSon