Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon
Toplam 138 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bsk35 Avatarı

Son Giriş
    28.08-2013
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim nişanlımda sağlıklı ama hepatit b yasıyıcısıı su an acemılıkte baslarken surec uzamasın diye söylemedi askerdeyken söylese gene surec uzarmı yoksa spordan muaf mı olur ya da havadegısımımı verılır söylemese daha mı ıyı? Yorulmasından da endişeleniyorum kısa dönem yapıo ama acemılıkte paso koşturmuslar usta birliğindede nöbet var saglıklı tasıyıcı durumu ilerlermı lütfen bi akıl verın cok moralim bozuldu

Üye
    golok Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    09.09-2013
    Saat
    17:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende askerlige baswurdum kasım için fakat eylülde sevk işlemleri war söylesemmi söylemesemmi diye kararsızım erteleme wermelerinden korkuyorm karaciğer degerlerim Alt 15 Ast 9 inş ertelemezler

Üye
    vuslatsevdası Avatarı

Gerçek Adı
    musab
    Son Giriş
    30.04-2015
    Saat
    19:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamünaleyküm Kardeşler ben bu konuyu askere gitmeden 4 ay evel açmıştım hakkınızı helal ediniz konuyu o günden bu güne bazı nedenlerden olmalıki unutmuşum forumada gelemedim.

konuya dönersek bazı ailevi sorunlardan dolayı askerlik vazifemi yerine getirmeyi isyordum ve baştada yazdığım gibi taşıyıcı kronik hepatitB hastasıyım. I özürlü raporum var ve tabi maaşda alıyorum.
    ağustos 2011 de burdaki askerlik şubesine gittim teciliydim devre kaybı gideceğim için şubede benden başka kimse yoktu askere gidecek masabaşındaki memura askere gitmek istediğimi belirtim teciliydim ne o memur bana hastalığın varmı dedi nede ben olduğunu belirtim çünkü askere gitmek istiyordum.v e tecilimi bozdu 5 dka içinde yerim de belli oldu izmir yenifoça komandı alayı
    gittim alaya 1 ay sonra acemilerde geldi komando olur mu olmaz mı diye bizi revire (sağlık ocağına) götürdüler aşı oldum doktor iğne vururken kendisine hepatit b hastalığımın olduğunu belirtiyordum o da sadece iğneyi değiştiriyrdu. velhalsıl rütgen filmlerimizie çektiler aradan 4 5 gün geçti taburda bizi sıraya koydular tabi doktorlarda taburda masabaşlarında. komutan komando olurmu olmazmı listesini okudu sıra bana geldiğinde ismimi okudu ben ve hepatit b olan kaç kişi daha vardı ayırdılar bizi refüzesiniz yani komando değil düz jandarma olacaksınız dediler.
    jandarma olduk ve bizi bilecik jandarma acemi birliğine sevk etiler orda acemi birliğimi tamamlayıp mardin usta birliğine gittim askerliğimi orda tamamladım ve 15 ay boyuncada maaşımı alıyodum. acemi birliğinde zorunlu genel sağlık sigortamıda yaptırmıştım.

açıkçası bazı arkadaşların dediği gibi ustabirliğinde sevk alıp askerlik hastanesine gitib tedavi olup belkide çürük alabilirdim ama yapmadım çünkü çok skıkıntılıydı beni aylarca oraya buraya koşturacaklardı bir arkadaşın yazdığı gibi daha beter olacaktı. kendiside yaşamış çünkü. ben sesiz sakin karakolumda zaten 30 kişiydik hayatımı geçiriyordum çok da güzeldi evim gibiydi askerliğim güzel geçti.

tabi bazı arkadaşlar hepatitb olup belkide işlerinden okularında dolayı gitmek istemiyor olabilirler askeri hastaneye gitsinler belkide çürük verirler bilemiyorum. ama komutanalrda doktorlarda benim hepatit b olduğumu bile bile bişey demediler sadece komandoluktan jandarmaya aldırdılar beni sonuçta 15 ay görevimi tamamladım ve işte ne tuhafki aynen askere gitmeden açtığım konuda burdayım.

Selam Ve Dua İle..

Üye
    cnmzhr Avatarı

Gerçek Adı
    asd
    Son Giriş
    27.02-2014
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    adsf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hepatit c liler için durum nedir,bilgisi olan paylasırsa sewinirim.

Üye
    bozo810 Avatarı

Gerçek Adı
    Cemal ÇAKMAK
    Son Giriş
    28.10-2016
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hebatit b hastasıyım,yedek subay adayı olarak,askeri hastaneye sevk işlemim yapıldı.hastanede intaniye polikılinik doktor,5 tüp kan dahlili istedi,çıkan sonuçlara göre alt 105,ast 52 hbsag pozitif çıktı,bu değerlerle şu anda askere elverişli olmadığımı,heyet raporu yazıldı.C kodu verildi,ertesi yıla bırakma raporu yazıldı.
    Doktor bey,ertesi yıl yine sevk işleminin yapılacağını söyledi.Biyopsi sonucuna göre muaf yada askere diyeceklerini söyledi.dışarıda 1 yıl içinde biyopsi yapılırsa,kabül edeceklerini belirt di.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

Bilgilendirme için teşekkürler Cemal

Üye
    moren29 Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    08.02-2014
    Saat
    10:16
    Yaşadığı Yer
    istanbu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepatit b hastasiyim biyopsi oldum 2 yil once ve 2 yildir viread kullaniyorum .aile hekimim dosyama bakarak hastaligin askere engel olmayacagini soyledi.1 hafta sonra birligime teslim olacagim.orda beni askeri hastaneye sevk ederlermi ?

Üye
    hukukcu Avatarı

Son Giriş
    02.03-2014
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar, ben kronik hepatit b'liyim. askerlikten muaf olmak istiyorum ama diğer taraftan da çekiniyorum. çekincelerim şunlardır; ben hukuk fakültesi mezunuyum. hakimlik sınavında askerlikten muaf olmam, bir problem yaratır mı? ya da özel sektörde çalışırsam bir sorun çıkarırlar mı? we muaf olunca ben engelli mi oluyorum? engelli kontenjanlarından mı yararlanacam ? askerlik muaf belgesinde hastalığım yazar mı? lütfen yardımcı olun, geleceğimle oynanmasını istemiyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

Anladığım kadarıyla Hepatit olanlar genel anlamda askere alınıyorlar. Eğer kişi ille de gitmek istemezse, bayağı bir zahmet çekmek zorunda kalıyor ve sonunda öyl-böyle derken muaf tutuluyor.

hukukcu,
    Hakimlik konusunda askerlik yapmamak tek başına sorun değil aslında. Bildiğim kadarıyla orada aranan şart her yerde ve her koşulda görev yapabileceğine dair rapor alabilmek. Hepatit bu açıdan bir engel sayılmaz.
    Özel sektörde de Hepatit'i beyan etmek zorunda değilsin.
    Engelli statüsünde olmak senin bileceğin bir şey. Ama en azından iş bulma aşamasında hiç bir işine yaramayacağı için n(aksine soruna yol açar çoğu zaman) engelli statüsünü vs. hiç karıştırma

Askerlikten muafiyet belgesinde nedeni yazmaz. Ama "ilişiği yoktur" şeklinde değil "muaf tutulmuştur" şeklinde bir belge olduğu için iş bulma aşamasında çoğu zaman ayrımcılığa vesile olur.

Üye
    oguz59 Avatarı

Gerçek Adı
    oğuz
    Son Giriş
    07.04-2014
    Saat
    00:11
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkdaşlar 14.02.2013 tarihinde hava değişimi aldım ve kronik viral hepatit b delta ajasız teşhisi konuldu bu durumda ben çürük alırmıyım biriniz lütfen bişey sölesin yardımcı olun teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

Oğuz, kaç gün kaldı tezkereye? Duruma göre askerlik sonuna kadar birkaç kez daha rapor verirler diye tahmin ediyorum.

Üye
    oguz59 Avatarı

Gerçek Adı
    oğuz
    Son Giriş
    07.04-2014
    Saat
    00:11
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi normalde 3 aydı hava değişimleri ya 30 güne çektiler 3 ay ken 5 ay kalcaktı 30 güne çekilince 2 ay artınca 7 ay kalmış oluyo ama ben hem kronik hem bulaşıcıyım ne olur böle durumda ? bu arada ilgilerin için çok teşekkür ederim abi

Üye
    kdr.ozgur Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    29.05-2014
    Saat
    06:46
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

354.ksd askerim... 2005 yılından beri Hepatit B taşıyıcısıyım hastalığım hakkında bildiğim tek terim bu Hepatit B taşıyıcısıyım... Askerlik görevimin yaklaşık 1.5 ayını tamamladıktan sonra askeri hastanede yapılan kan tahlillerim sonucunda ALT ve AST değerlerim yüksek çıkarak "viral hepatit taşıyıcısı" tanısı ile 10 gün istirahat aldım... ardından kontrole gittikten sonra ALT ve AST değerlerimindahada yüksek olduğu görülerek eğitim ve araştırma hastanesinden bir takım tahliller istenerek tekrar kontrole gelmem söylendi.. söz konusu tahlilleri de aldıktan sonra tekrar askeri hastaneye gittim yatışım yapılarak tekrar kan değerlerime baktılar AST referans değere düşmüştü ama ALT hala yüksekti ve bana önce 3 ay hava değişimi vereceklerini değerler düşmezse tekrar 3 ay hava değişimi vereceklerini yine düşmezse biyopsi yapılıp sonucuna göre muhtemelen Askerliğe elverişli değildir raporu vereceklerini söylediler...3 aylık bu periyotların uzun olacağını söyleyerek ve yalvarark 1 ay deneyelim önce dedim sonunda ikna olup 1.5 ay hava değişimi verdiler eğer değerlerin düşmezse 5 ay birden hava değişimi veririz dediler heyet huzurunda ve "Kronik Viral Hepatiti B taşıyıcısı Delta ajansız" teşhisi koydular. Karar :C/52, onaylı eski raporları ile 1,5 ay smk hava değişimi olarak yazıyor... hastaneden çıkmadan doktorla konuştum 5 ay sonra ne olur diye biyopsi yapılır sonra çürük olur dedi ama eski raporlarını getirirsen onaylı olarak kronik olduğunu ıspatlamamız lazım belki 1.5 ay sonra da biyopsini yapar çürüğe ayırabiliriz eğer değerlerin yüksek olursa diye belirtti...

Şimdi kafa takılanlar şunlar
    1- internette yaptığım araştırmalara göre biyopsiden sonra çürüğe ayrılamayanlarda varmış böyle birşey olma ihtimali nedir benim bu durumum için... biyopside kronik olup olmadığına ve kara ciğerdeki hasara bakılıyormuş diye biliyorum benim kronik teşhisim zana yıllardır konmuş durumda karaciğerimde hasar olmasa değerlerim düşün olmaz...

2-1.5 aydan sonra onaylı tahlil sonuçlarımı götürsem gerçekten doktorun dediği gibi biyopsi yapılabilirmi sonucu ne olursa olsun yani çürükte verseler çürükte vermeseler biyopsiyi yapma imkanları yasal olarak varmıdır?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum...

Üye
    papara Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu konuyu gördüm ve size belki bir faydası olur diye kendi askerlik sürecimi anlatayım.öncelikle bende kronik hepatit b var.yaklaşık 10 yıldır vucudumda taşıyorum yani kronik.taşıyıcı sayılmak için 6 ay sonra genelde geçiyormuş.kan değerlerinizin yuksek veya alcak olmasına bağlı ilaç veya takip ettiriyorsunuz.neyse gelelim askerlik meselesine hastalar iyi okuyun
    Öncelikle askerlik şubesine gittiğinizde sizi aile hekimine gönderecek aile hekimi sorar hastalığın var mı diye sakın yok demeyin hepatit b var diyin ben söyledim.kadın beni intianiye bölümüne sevk etti.askerlik şubesi haydarpaşa gata sevkimi yaptı neyse gittim.doktora söyledim hepetit var diye ama duzenli takip ettirmedim bir ara değerlerim yuksekti dedim.adam benden biospsi istedi kendi neden yapmıyorsa bende yok dedim bana komando olamaz diye bir rapor verdi .doğru askere gittim.gitmez olaydım hepatit b nasıl bir illet orada anladım.yorgunluk eklem ağrısı terleme şişkinlik ne varsa başladı.derdimi kimseye anlatamadım.adamlar askerlikten yırtıcam sanıyorlar.oysa benim canımdan başka derdim yok anlatamıyorsun.zor bela insaflı bir komutan durumu analttım beni hastaneye gönderdiler.kan verdim alt ast kan değerlerim tavan yapmış.doktor seni askere göndereni neyse anlayın işte..adam beni yatırmaya kalktı dur dedim komutanuım niye dedi askerliğin bitmesine 20 gun kaldı dedim.adamın yeminle gözleri doldu.askerliği bitirdim.o umursamdığım hepatit b iyice buyudu ilaç kullnamzken şuan interferon tedavisi görüyorum.anlaycağınız bu işin şakası yok.Öyle vatan millet cevrem ne der safsatalarını bırakın bu hastalığın ciddiyetini anlayın.hepatit b hastaalrının askere alınması başlı başına bir skandal.gata intaniye pol.girişinde bir afiş var okuyun.hepatit diş fırcası tırnak makası tarak vs vs ile bulaşabilir diye yazıyor.ama içerideki dangalaklar önune gelen hepatili hastayı askere gönderiyor.neyse tipik ülkemiz gerçeği bu ulkede en kolay harcanan şey insan.son olarak hepatit b olan arkadaşalr bu işi sallamayın.Allah yardımcınız olsun askerde durumunuzu söyleyin.
    Konu papara tarafından değiştirilmiştir (27.05-2014 Saat 15:09 ).

Üye
    alizey Avatarı

Son Giriş
    15.10-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba arkdaşlar. kronik hepatit-b askere alınır mı yazdım motora ve burdayım. güzel bilgiler paylaşmış arkadaşlar hepsine teşekkür ederim.

geçtiğimiz cuma askere gitmek için halıcıoğlunda karar aldırdım ve formu doldururken hastaneye sevk edilmek istiyorum şıkkını işaretledim. gayet sakindi askeriye 11 de gittim 12 de çıktım.

hastalığın tanımı KRONİK HEPATİT-B DELTA AJANSIZ HBsAg (+), Anti-HBc Total (+), HBV DNA PCR 170 milyondan yuksek( makine bile okuyamıyo dedi doktor) AST-89 ALT-253

çarşamba günü aile hekiminden randevu aldım (yeni uygulamaya göre artık ilk önce aile hekimine sevk ediyolarmış) ve hekimi aradım dedim. hekim ben ne yapacağımki bana sevk ettiler dedi. bende bilmiyorum dedim. neyse gel bende seni askeri hastaneye sevk ederim dedi. gelişmeleri çarşamba işleri hallettikten sonra yazacağım bakalım neler olacak.

sn krd.ozgur siz karar aldırırken hastaneye sevk edildiniz mi? sevk edildiyseniz değerleriniz nasıldı ki askere alındınız?

papara muayeneyi hangi yılda oldun? değerlerin nasıldı?

Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon