Sayfa 4 / 10 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 136 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    orhan56 Avatarı

Gerçek Adı
    Orhan
    Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadasım ben kronik hepatit b hastasıyım ve 15 ay askerliğimide yaptırdılar. Askerliğim boyunca ast alt denilen testlere bakınıldı ve bir sıkını olmaıgı solenerek 15 aylık askerlıgımı tamamlandırdılar

Üye
    eco Avatarı

Son Giriş
    23.05-2013
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Orhan kardeş

Sen askere gitmeden önce biyopsi olmuş muydun. Sonuçların nasıldı? Rica etsem bilgi verir misin

Üye
    eco Avatarı

Son Giriş
    23.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar

Önümüzdeki hafta muayene için tekrar Kasımpaşa askeri hastanesine gideceğim. Daha önce gittiğimde 6 ay erteleme verdiler hepatit nedeni ile. 2008 senesinde biyopsi oldum biyopsi sonucuna göre hafif derecede kronik hepatit b teşhisi kondu.

Şimdi GATA ya sevk edeceklermiş beni. Sizce nasıl bir sonuç çıkar. Askere alırlar mı yoksa tekrar erteleme mi verirler yoksa askerliğe elverişsizdir raporu mu çıkar.

Rica etsem bir bilgi verir misiniz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    266
    Verilen Beğeniler
    422

Eğer nisan celbine dair elinde belge varsa, bence nisana kadar gitme askerlik şubesine. Şimdi gidersen, paldırküldür alma riskleri var
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    266
    Verilen Beğeniler
    422

Son durum nedir eco?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bozo810 Avatarı

Gerçek Adı
    Cemal ÇAKMAK
    Son Giriş
    28.10-2016
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yanlız lisans mezunuyum,bir de kronik hebatit b hastasyıyım daha dün kan tahlilimde karaciğer enzimlerin ast ve alt değerleri 90 nın üzerinde yüksek çıktı,bu durumlar göze önüne alırsak durumun ne olur.

Üye
    eco Avatarı

Son Giriş
    23.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biliyorsunuz askeriyede işler hep yavaş haftaya gel dediler şimdi. Nisana kadar tecilim var bu arada sonuç çıkacakmış. Gata ya sevki bekliyorum hala

Üye
    tutastee Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    11.01-2013
    Saat
    02:59
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler.. yazdıkalrınızı baştan sona okudum bende 2011 dan beri askerlikle uğraşıyom lanet olsun o güne nerden hepatit var dedim.. üniv okuduüum için tecilliydim 2009 da nişanlanmıştım hadi dedim tecili bozdurayımda askere gideyim geleyim bi işe gireyim evleneyim, tecili bozdurmak için gittim rahatsızlığımı söyledim askere gitcem die iştende çıkmıştım bu arada askeri hastaneye sevk ettiler işte yol parası falan verdiler gittim kan verdim sonuçlar çıktı ertesi güne tekrar hastanede kalmam gerektiğini söylediler tabi gittim o zmanlar yoklama eriydim asker değildim askerliği bilmeyen bi vatandaştım kan aldılar yatırdılar ben saç sakal traşı olmamıştım tabi bi binbaşı geldi ben kolidorda gördü o laflarınla yerin dibine soktu bi vurmadığı kalmıştı o gün anladım askerliğin mantıksız olduğunu o gün aklıma soktum ben bu askerliği yapmıcam dedim.. 3 gün kaldıktan sonra 6 ay sonra tekrar gel dediler 6 ayda öle işede giremedim  zaten bu hastalıktan piskolojim bozuktu alkolde kullanan birisi olduğum için değerleri yükseltmek iiçin dahada çok içtim 6 ay geçti çattı tekrar gittim değerler alt 320 üst 160 çıktı doktor şok oldu tabi bende bi yandan sevindim oh bee çürük vercekler heralde die düşündüm ama nerdeee hemen beni izmir askeri hastanesine sevk etti o zmanlar başka bi ikahmet ediyodum.. neyse ordada aldılar kan değerler yüksk biyopsi yapcaz dediler ben kabul etmedim çünkü adını duyunca bile ürkyüm işte karaciğerden parça falan alcaz ona göre sonuçlandırcaz dedi doktor ben kabul etmeyince bi kağıt imzaladım. askerliğe elverişlidir ama komando olamaz die sonra çıktım araştırdım biyopsiyi izledim falan biraz cesaretlendim tekrar girdim hastaneye komutanım ben biyopsi olmak istiyorum dedim dahada o imzalattığı kağıdı vermemiştim girişteki bi yere verilcekti öğle arasına denk gelmişti vermeden gitmiştim bi fırçada ondan yedim neyse benim askerlik 2012 ağustosa kadar tecilliymiş şubeye gittim verdikelri kağıtları verdim bi sonraki devrede giderim die düşüdüm şubattı ilk devreydi gittim mayısta gel dediler tabi hala ben bu arada işe girmiyom askere gidebilirim die mayısta gittim çıkmamış ağustosta gel dediler kesin giderim die düşündüm hem tecilimde bitiodu a ayda gittim eylüle çıkmjışım  nerdeyse 1 senem boşa gitti neyse gün geldi b grubu olarak eylül 2012 de gittim askere ilk girdik falan sordular sırayla hastalık mastalık ben baktım ilk günden bu askerlik yapılmaz insan gibi davranmıyolar hastalığımı söledim revire falan çıktım hastaneye sevk ettiler devlet hastanesine orda 15 gün sonra tekrar gel dediler değerlerim 90 a kadar düşmüş bende anlamadım 320 den nasıl o akdar düştü alkolde aldığım halde neyse tekrar gittim 15 gün sonra tabi o 15 günde askerliğin mantıksızlığına sürekli şahit oldum alay komutanının arabasına işiyen köpeği diskoya attıalr gibi saçma şeyler.. komutanların insan gibi davranmamaları falan filan.. değerlerim 115 e çıkmış askeri hastaneye sevk ettiler gittim kan verdim 2 gün sonra heyet vardı zaten hava sdeğişimi alcağımı sölemişti doktor hava değişimi vercem sana demişti gittim 3 ay hava değişimi verdi  bu 3 ayda paramıda yatırmadılar hava değişimi paramı birikmiş az param vardı tabi  hazıra dağ dayanmaz bitti 2 ay parasız kaldım ailemdende bu yaştan  sonra para istemem mail attım genelkurmaya olumsuz cvp geldi. yarından sonra tekrar gidiyom askeri hastaneye bi 3 ay daha verirlermi acaba ? verirlerse askerlikten sayılmıyomuş 2. 3 ay.. sonucunda ben yine biyopsi olmak istemicem çünkü bilmiyom ama içimde korku oluşuyo biyopsi diyince videoları izledim çok kısa sürüyo biyopsi olan arkadaşlar beni biraz cesaretlendirirlerse sevinirim hayatımda hiç amelyat olmadım iğne fobim olan birisiyim kalbim durcak die korkuyom biyopsi olurken.. uzun lafın kısası hem içimide dökmüş oldum bu 2 sene hayatımın en kötü dönemiydi askerlik mahvetti beni ve piskolojimi.. biyopsi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.. sevgili editör uzun yazdım az ama yayınlarsan sevinirim..

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    26.10-2016
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hastalıkla ilgili psikolojinin bozulmasını anlayışla karşılıyorum.İlk öğrendiğimde benimde çok moralim bozulmuştu.Ama sonrasında yaptıkların gerçekten çok çocukça olmuş.İnsan hastalığım ilerlesin diye çabalar mı hiç? Kronik hepatiti ilerletince ortaya çıkacak sirozun ne kadar feci bir hastalık olduğu konusunda en ufak bir fikrin yok sanırım.İstersen birazda sirozla ilgili internette araştırma yap ve ondan sonra biyopsiden kaç.

Ben bu hastalığa yakalanmadan önce iğne olurken bile bayılan biriydim.Şimdi her ay beş tüp kan verirken damarı kendim hazırlayıp hemşirelere gösteriyorum.Kronik hepatit B sonuç olarak geriye götürülebilen ve kontrol altında tutulabilen bir hastalık.Bu yüzden hastalığı ilerletmek için çabalama saçmalığına son verip bir an önce tedaviye odaklanın..

Üye
    tutastee Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    11.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

farkındayım ana şu alkol illetinden kurtulamıyom bi türlü içincede amaaann ölürsem öleyim diom nasıl olsa fazla yaşıyamıcam diom mesela bugün bi karar aldım bugün sigarada içmedim sigarayıda alkolüde bırakcam bugünden sonra nasipse sevdiklerim var benm askerlikte alırlarsa gitcem paşalar gibi. biopside olurum sakinleştirici veriyolarmış.. saolasın kardeşim ilgilenip mesaj attığın için..

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    26.10-2016
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım kronik hepatitinin siroza dönüşmemiş olmasına şükretmelisin.Zira hepatiti geriye çevirmek mümkün.Ama sirozun dönüşü yok.Bu yüzden sana zarar ne yapıyorsan hemen bırak ve sağlığına dikkat et.Ve haline şükret..

Üye
    tutastee Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    11.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen kardeş allaha şükür öle bişey olmadı çarşamba askeri hastaneye gitcem bakalım bi 3 ay daha verirlerse elimden ne gelirse yapcam yenmek iiçin oğul otu varmış birisi kullanmış yalan atmıyosa tabi, hastalığı geçirmiş komple.. bide iş veren olursa bu hastalıkla bi işe girer çalışırım bi ara biyere başvurmuştum hastalığım yüzüne almadılar ondan sonra işede küsmüştüm.. çürük alırsam hiç iş bulamam heralde.. biopsi olduktan sonra ilaçları devletmi karşılıyo bi bilgin varmı kardeşim ?? çünkü çok pahalı ilaçlar..

Üye
    tutastee Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    11.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biyopsi olamdan askerlikten muhaf olunurmu acaba bilgisi olan ????

elverişlisin kardeşim ben sana söleyim bnmle birlikte kan verenlerin değerleri seninkinin civarında çıkmıştı askerliklerini yapmaya devam ettiler benm 117 ye 60 çıktı 3 ay hava değişimi aldım sadece askerde iken 6 ayda bi kontrole gitcen.. bakalım hava değşimim bitti bende yarın gidiyom askeri hastaneye sonuç ne çıkcak.. bnmde merak ettiğim biyopsi olamdan çürük alınıyomu alınmıyomu ilk seferde kabul etmemiştim biyopsiyi yolladılar askere değişen bişey olamdı yine uğraşıyom askeri hastanelerde.. mantığın bittiği yerde askerlik başlar lafınıda askerde daha iyi anladım..

Üye
    eco Avatarı

Son Giriş
    23.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İsmail kardes senin durum ne oldu

Üye
    tutastee Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    11.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bugün gitmedim kardeşim yarın sabah 5 te çkcam yola askeriye yol parası vermedi dönüşte vercez dediler bende günübirlik bi yere yardım ettim yarın gitcem. 2 yıldır uğraşıyom komutanla konuşcam yarın ne yapcaklarsa yapsınlar 2 senem boşa gitti.. sonucu yazarım yarın kardeş gelince inş. hayırlısı neyse o olurda kurtulurum artık..

Sayfa 4 / 10 İlkİlk 12345678 ... SonSon