Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 138 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kronik hepatit b kesin muaftir ,ve benle beraber heyete girmek isteyen ve heyet gününü bekleyen hepatit b hastasi arkadaslar vardi,ammmma hepsi de biopsi sartiyla heyete girebildiler cürük almak icin ,ve kronik olanlar heyete ,heyete yolanan bir kisi zaten ya cürük alacaktir yada ertesi yila birakma alacaktir,tasiyicilar zaten heyete girmeden sevkinin arkasina doktor direk odasinda a karari verip yani komando olamas 3ayda bir kontrol sartiyla askerlik yapabilir diye yazip sonra bastabibbe imazaya yolayip yallah subeye ,bunlarada sahit oldum ben askeri hastanede ,ammma sunuda söylim ilk islemde yani ilk heyete girisde hepatitli bir yükümlü asla cürük alamiyor 1 sene ertesi yila birakma aliyior ,sonra öbür sene yeniden sevk alip askeri hastanede biopsi olup kronik cikdigi zaman cürügü veriyorlar ,yanimda cok hepatitli arkadaslar vardi hepsi ikinci islemde cürük aldilar ,ilk sene kan aliyorlar mis enzimler yüksek cikarsa en az da alt 50 ui gecmesi lazimis alt yüksekse zaten ast da yüksek oluyor , heyete cikip ertesi yila birakma veriyorlar ,kani enzimleri normal 40 ,45 olanlarada yallah askerlik yapabilir diyorlar ama arzali olarak yani komando olamas ve bunlar bu kisiler saglikli tasiyici oluyormus, ama kani yüksek cikanlar ve ertesi yil yine hastaneye gitiginizde yine enzimlere bakiyorlar yine yüksekse biopsi ye yoluyorlar kronikmi deyilmi diye ,bunlari yaziyorumki hepatitli arkadaslarim ne gibi islemlerden geceklerini bilsinler diye ,

Üye
    arifbattal Avatarı

Gerçek Adı
    arif battal
    Son Giriş
    25.05-2012
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar yazdıklarınızı okudum, ben de 2002 tarihinde askerlik şubesine muayeneye gittim bana bulaşıcı bir hastalığımın olup olmadığını sordular,
    bende küçükken sarılık geçirdiğimi söyleyince askeri hastaneye sevk ettiler, tahliller ve heyete girdikten sonra çürük raporu alıp şubeye gittiğimde bana seneye tekrar gidip aynı testi yaptırmam gerektiğini söylediler, 2003 te tekrar gittiğimde askerlik şubesine aynı sonuçla bana 1 ocak itibari ile yasa çıktığını artık hepatitlilerin de askere alındığını söylediler.
    HEPATIT B TAŞIYICISI OLANLAR BU SENE YOKLAMAYA GİRSE KESİN ÇÜRÜK ALIR MI?
    bu yukarıda anlattıklarınız bu senenin mevzularımı yoksa yasadan önce olan olaylar mı?

Acil yardımlarınızı bekliyorum. Çalışmalarınızda başarılar arkadaşlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

Muafiyet sağalayan durumlar:

16. (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) Biyokimyasal ve histopatolojik olarak düşük veya orta aktiviteli kronik hepatitler; steatohepatit; karaciğer transaminaz enzim düzeylerinde normalin üst sınırının iki katından fazla artış nedeniyle en az bir yıl süreyle hava değişimi kullanmış (veya en az bir yıl sevk geciktirmesi veya ertesi yıla bırakma kararı almış) ve karaciğer biyopsisinde hepatosteatoz minimal reaktif değişiklikler tespit edilenler; tekrarlayıcı kronik veya intrahepatik kolestaz.
    [...]
    8. (Değişik: 17/3/2011-2011/1568 K.) Kronik ağır toksik hepatitler, sirozlar, portal hipertansiyon, portal ven trombozu ve portal hipertansiyon nedeniyle yapılmış şant ve diğer ameliyatlar.
    [...]
    2. (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) Hepatit B, C ve diğer kronikleşme özelliğindeki hepatotrop virüslerin neden olduğu, serolojik olarak kanıtlanmış, yeterli süreyle tedavi sonrası histopatolojik olarak ileri derecede aktivite ve/veya ileri derece fibrozis görülen kronik hepatitler.

Askerliğe elverişli sayılan durumlar:

3. (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) Hepatit B (İnaktif HBsAg taşıyıcısı ile), ve Hepatit C (Anti-HCV Pozitif, HCV-RNA negatifliği ile) ve serolojik olarak gösterilmiş diğer kronikleşme özelliğindeki hepatotrop virüslerin neden olduğu, biyokimyasal bozukluk yapmamış hepatitler.
    [...]
    B) (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) 1. Komplikasyonla seyretmiş, sekel bırakarak iyileşmiş bakteriyel, viral, parazitler ve mikotik infeksiyonlar; tedaviden sonra laboratuvar ve klinik olarak tam olarak iyileşmiş, hiçbir sekel kalmadığı teyid edilen tüberküloz menenjit.
    2. (Değişik: 12/7/2010-2010/717 K.) Hepatit B ve C virüsleri ile diğer kronikleşme özelliğindeki primer ve sekonder hepatotrop virüslerin neden olduğu serolojik olarak kanıtlanmış, biyokimyasal bozukluğu sürekli (Hepatit C için biyokimyasal bozukluk şartı aranmaz.), histopatolojik olarak aktivitesi ileri derecede olmayan kronik hepatitler.
    3. (Ek: 17/3/2011-2011/1568 K.) Altı aydan uzun sürdüğü kanıtlanmış; HBsAg (+), Anti-HBc Total (+), HBV DNA PCR (+), ALT yüksek, yapılan karaciğer iğne biyopsisinde “Kronik Hepatit” saptanmayan Hepatit B virüs enfeksiyonu.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hamit61 Avatarı

Son Giriş
    23.05-2013
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herkese iyi günler diliyorum.
    Belli bir süredir internette kronik hepatit b olanlar askerden muaf olurmu onu arastırıyorum ama herkes birşeyler söylüyor ben 2001 den beri kronik hepatit b olarak yasıyorum zefix denen ilacı bir dönem kullandık hepatit a aşısı vuruldum kontrollerimi ara ara yaptırıyrum ancak bazen 40 larda cıkarken bazen 165 cıkıyor ve hiç biyopis yaptırmadım zamanında abim hepatitden dolayı çürük aldı biyopsi olarak ancak benim durumum ne olur onu öğrenmek istiyorum şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

Hepatit söz konusu olduğunda risk almıyor TSK. Çok çok büyük olasılıkla muafiyet verilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hamit61 Avatarı

Son Giriş
    23.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlginize teşekkür ederim

Üye
    bozo810 Avatarı

Gerçek Adı
    Cemal ÇAKMAK
    Son Giriş
    28.10-2016
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Lisans mezunuyum,Kasım 2012 tecil sürem bitiyor.Hebatit B taşıyıcısıyım AST değeri:65 ALT değeri:154 çıktı en son tahlilde Hbs Agozitif bu değerle askere alınırmıyım,kasım 2012 önce hangi işlemleri yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tahminim alınmayacağınız yönünde.

Üye
    bozo810 Avatarı

Gerçek Adı
    Cemal ÇAKMAK
    Son Giriş
    28.10-2016
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki muayene giderken,sivil hayatta yapılan test leri götürmeye gerek var,işlemler hakkında bilginiz varmı,ilginiz için teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

Yanınızda olsun tabii. Bence katkısı olur onların da

Üye
    hamit61 Avatarı

Son Giriş
    23.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1.10.2012 tarihi itibariyle askerlik şubesine muayene isteğinde bulundum askeri hastanede dahiliye dr olmadığından danışman hekim hbv testi yaptırdı değerler normal çıktı hbs ag + diğerleri - çıktı ancak kronik hepatit halen daha mevcut olduğundan Kasımpaşa Askeri Hastanesine sevk etti ancak tuhafıma giden bir konu var dr birşeyin yok komando olmaz arka planda askerlik görevini tamamlarsın dedi ki çok saçma herhalde tamamen kişisel eşyalarımda beni askerlik yaptıracaklar neyse ... 4.10.2012 tarihinde askeri hastaneye muayene olacağım benim gibi olanlara durumu buradan bildiririm.herkese saygılar.

Üye
    İLKVESON Avatarı

Gerçek Adı
    kenan
    Son Giriş
    04.10-2012
    Saat
    01:37
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim anlamadığım şuan askerlik görevini yaparkenmi yoksa gitmeden önce yoklamadamı çıktı ama şuvar her ne olursa olsun her iikisindede askerliğe elverişsiz raporu verilir askerliğin biter

Üye
    hamit61 Avatarı

Son Giriş
    23.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1999 senesinde saptanan bir rahatsızlık bendeki hepatit b kronik ama suan kan verdim tahliller yarın sabah çıkacak enfeksiyon dr nun bana dediği şu eğer enzimlerin yani alt ast normal çıkarsa komando olamaz belli alanlarda görev yapamaz yani yemekhane vb. Ama askere elveruslidir. Askerde kontrollerin devam edecek alınırsan da diyor.mantığın bittiği yer gerçekten de

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

Hepatit olup da askere alınanı hiç duymadım. Bence yanlış bir kararla alınsa bile, orada revire çıkarak uzun süreli rapor ce sonrasında muafiyet kaçınılmaz.

Üye
    hamit61 Avatarı

Son Giriş
    23.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eğer alınacaktır derseler itiraz hakkımı kullanıp biopsi isteyeceğim çünkü suan bu durumda heyete bile cikarmayacaklar beni.çok mantıksız yer tsk sözleşmeli uzman çavuş veya memur almıyorlar bu hastalık varken ama normal er i alıyorlar

Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon