Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmetali duman Avatarı

Gerçek Adı
    mehmetali
    Son Giriş
    07.03-2011
    Saat
    13:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm önce simdiden tsk ederim .

benim 5 sene evel seker hastaligina yakalandim. ve hemen ardindaN beyin timur vardi ondan amaliyat oldum simdi timur dan kurtuldum ama seker hastasiyim ilk ciktiginda igne yani insulin aliyordum daha yeni hap aliyorum ama seker degerlerim 300 -400 arasi yani inmiyor . belki gene igneye dönebilirmisim SORUM SU almanya da kaliyorum pasport uzatmadi konsolos askerlik den . nasil basvurabilirim bu askerlik ten rapor almak icin , nerden baslayacagimi bilemiyorum ,

bir yardim ederseniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

"Komplikasyon yapmamış ve kontrol altına alınabilen diabetes mellituslar" ile "Her hangi bir organda komplikasyon yapmış diabetes mellitus." askerlikten muaf olmayı sağlar.

Bildiğim kadarıyla "Berlin, Hamburg, Hannover" konsolosluklarından birine gidip askerlik işlemlerini yapmanız gerek. Sağık durumunuzun tespiti için Türkiye'ye gelmek zorunda kalacak mısınız, bilmiyorum.

Bu konuda bilgisi ya da tecrübesi olan arkadaşlar varsa ve yazarsa, öğğrenmiş oluruz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mustafaÇ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    02.02-2013
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben daha yeni muaf raporu aldım benimle beraber önümdeki ve arkadamdaki cocuklar seker hastasıydı onlara hemenmuaf raporlarını verdiler o yüzden rahat ol muaf olursun

ilk önce askerlik subesine gidiyorsun ordaki memur bir sorunun varmı diye soruyor sorununu yani seker hastası oldugunu söylüyorsun. ordan seni subenin doktoruna gönderiyor. subenin doktoruda orda bişi yapamayacagını ve seni askeri hastaneye sevk edicegini söylüyor. ordan sana en yakın askeri hastaneye sevk ediyor seni 3 gün içinde gitmek zorundasın hastaneye diyabet bölümündeki doktordan sıra alıyosun hastaneye gittin zaman.seni tedavi altına alıyorlar ordan büyük ihtimallede heyete sevk ederler seni. heyettende muaf raporunu alırsın. pazartesi baslarsan en gec cuma günü alırsın muaf raporunu. bende daha yeni muaf raporu aldım tam bir hafta sürdü benim işim

ben seker hastalıgından muaf olmadım benim farklı bi durumum vardı kollarımla ilgili. izmir hatay askeri hastanede telefon sokmak serbest içeri yani rahat rahat telefonla konusabilirsin. seker degerinin hiç önemi yok seker hastasıysan zaten askere almıyorlar seni muhtemelen senin alıcagın heyet raporunda yani muaf raporunda aynen söyle yazacak barısta askere elverişli degildir. seferde görev yapar tarzında bişi yazacak.Evet içeride kantinleri oluyor ve istedigini alabilirsin. ayrıca sana söyle bişi söyliyim benim birazda olsa beni muayene eden doktorla konusma sansım oldu ama normalde askeri hastanede sana öyle bi davranıyorlarki sakın korkma biraz sert doktorlar. ve fazlada konusmamaya dikkat et doktorlarla ben muayene olurken içeri yanlıslıkla bir asker girdi oda muayene olmaya gelmişti adamı resmen it azarlarmıs gibi azarladı o yüzden korkma yani hepsi böyle onların. yani dedigim gibi ilk seferde seni subeden hastaneye sevk ediyorlar pazartesi subeye git hemen hastaneye sevk etsinler seni hemen hastaneye gidersen ki 3 gün içinde gitmen gerekiyo en gec cuma günü alırsın raporunu izmirde pazartesi çarsamba cuma günleri heyet vardı ben cumaya yetisebildim anca

valla okadarını bilmiyorum hiç hastanede yatmadım ben kantin konusunda pek bi yardımcı olamıyorum yani sana

Üye
    labrador Avatarı

Son Giriş
    11.06-2017
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    ankara/gölbaşı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben aldım ...sen de alırsın sorun olmaz