Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mete_savasci Avatarı

Son Giriş
    08.05-2015
    Saat
    11:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın arkadaşlar, size bir sorum olacak

bir kişin %70 özürlü sağlık kurulu raporu alıpda ondan sonra askerlik yapabilir mi?

aynı ay içinde önce devlet hastahanesinden özürlü raporu alıp sonrada askeri hastanece askerliğe elverişli raporu olması yani asker gitmesi ne gibi sakıncalar doğurur.

teşekkürler

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım %70 özür çok büyük bir özür ayrıca hastalığınız nedir çünkü askerde acımazlar eğitim ağır koşullar ve ayrıca söyleyemediğim diğer sorunlar neden askerlik yapmak istiyorsun anlamadım bence hastalığını söyle yoksa kötü sonuçlar yaşarsın benin kayınço belden küçük yaşta ameliyat olmuş askere gidince söylemedi ancak az daha felç oluyordu 6 ay sonra çürük aldı

Üye
    mete_savasci Avatarı

Son Giriş
    08.05-2015
    Saat
    11:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bi arkadışın astım hastalığından normalde %30 oranında özürü var ama doktoru %70 oranında rapor vermiş oda bana sordum eğer askeri hastaneye gidersem oranımı düşürürlermi beni askere alırlarmı bende bir bilgim olmadığı için dedim ben bir froma yazayım eğer bir cevap alabilirsem seni sonra bilgilendirirm. ilginiz için teşşekürler

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Arkadaşınızın aldığı özürlü sağlık kurulu raporu sakatlık oranı cetveli'ne göre düzenlenmiştir. Alınan o raporun "Askerliğe elverişli değildir" raporuna etkisi hiç olmaz, bu konularda geçerliliği yoktur.
    Çünkü askerliğe elverişli değildir raporları, Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre düzenlenir. Askeri hastaneye sevkedildiğinizde ilgili Yönetmelikte geçen arıza ve hastalıklar listesine göre durumunuz değerlendirilir. Ekte sunulan Arıza ve hastalıklar listesi dilimlere ayrılmıştır. Hastalıkla ilgili durum "B" ve "D" dilimlerinden birine uyuyorsa "askerliğe elverişli değildir" raporu düzenlenir ve bu durumda askerlikten muaf olunur.
    Gördüğünüz gibi sakatlık oranı cetveli'ne göre alınan özürlü raporunun askerliğe elverişli olup olmadıgı konusunda hiçbir işlevi yok.

Üye
    z.z Avatarı

Gerçek Adı
    z.z
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

akerliğimi yaptım ancan 6 yıl sonra doğuştan kalp hastası olduğumu öğrendim.% 100 rapor verdiler ani kalp krizi riski doğuruyor.Bu hastaları askerlk için muayene olduğumda tespit edememeleri çok üzücü.Teskere alalı 10 yıl oldu bununla ilgi bir hakkım varmı varmı acaba .

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    70

@z.z

geçmiş olsun kardeş.. nasıl öğrendin kalp hastası oldugunu ? 10 yıl geçmiş aradan sanmıyorum hak falan vermezler..

Üye
    z.z Avatarı

Gerçek Adı
    z.z
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yaklaşık 3 ay önce soğuk algınlığı üzerine muayane olurken doktor fark ettı