Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emrah_spr Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    16:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar

ben Manisa il jandarma Komutanlığın'da 88/3 tertip olarak görev yapıyordum. 20 mayıs 2009'da devriye Görevinde trafik kazası sonucu yaralandım sağ bacagım komple kırıldı(parçalı) bunun yanı sıra pelvis kemiğide kırıldı (belden aşağı 6 yerden kırıldı) sağ bacağımda 3cm kısalık meydana geldi ve sağ bacağım'da komple yara izleri ve ameliyat izleri mevcut 7 kez hava değişimi verdiler(21ay)
    tedavilerim ünv. hastanesi tarafından yapıldı askeri hastane sadece hava degişimini verdi ünv.hast. son kontrlümde bacagımın tamamen kaynadıklarını söylediler bu ay askeri hast. gidicem muhtemelen kati raporu vericekler

sizlere sorum askerlige elverişli degildir raporu verdiklerinde neler yapmam gerekiyor ve bu raporda oran vericekler mi yoksa başka bi kurum mu vericek eger başka kurum vericekse dereceyi neye göre vericek

şimdiden teşekkür ederimm

Korkunç kazada 4 askerimiz yaralandı

20 Mayıs 2009 Çarşamba, 12:19:00

147885 detay?1288089303 - Askerlik yaparken yaralandım. İstirahat sürem dolmak üzere..?

Ahmet ÜNSAL / MANİSA (AHT)

Manisa'da şerit ihlali yapan cip, karşı yönden gelen jandarma devriye aracına çarptı. Kazada jandarma aracı hurdaya dönerken, 4 asker yaralandı. Yaralılardan 2'sinin durumunun ağır olduğu belirtildi. Olay yerinde incelemelerde bulunan Manisa Jandarma Alay Komutanı Mürsel Şahin'in "Ne olurdu biraz yavaş gitseydiniz" dediği cip sürücüsü Özdemir Akça, "Aracın içerisine düşen gözlüğümü ararken çarpışma yaşandı. İnşallah askerlerimiz iyileşir, yoksa ben kahırdan ölürüm" dedi.

Kaza saat 06.45 sıralarında Manisa-İzmir Karayolu Yeniköy beldesinde meydana geldi. Yapım çalışması nedeniyle trafiğin tek şeritten sağlandığı yolda
    İstanbul'dan Manisa yönüne giden Özdemir Akça yönetimindeki 34 MNN 10 plakalı cip, şerit ihlali yaparak Manisa Jandarma Alay Komutanlığı Merkez İlçe Birliği'ne bağlı Jandarma Er Hakan Arslan idaresindeki 745030 plakalı jandarma devriye aracıyla çarpıştı. Jandarma aracı hurdaya dönerken; 4 askerden 2'si araçta sıkıştı. Vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri ile Manisa İtfaiyesi'ne bağlı 110 AKS ekipleri araçta sıkışan iki askeri çıkardı. Yaralı Uzman Çavuş Muhammet Önder Şen, Onbaşı Tayfun Tuna ve Jandarma Erler Hakan Aslan ile Emrah Saper hastaneye kaldırıldı. Yaralılardan durumları ağır olan Uzman Çavuş Şen ve Jandarma er Saper, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

"ARACA DÜŞEN GÖZLÜĞÜMÜ ARAMAYA KOYULMUŞTUM Kİ ÇARPIŞMA YAŞANDI"
    Kaza nedeniyle Manisa-İzmir Karayolu bir süre trafiğe kapalı kaldı. Manisa Jandarma Alay Komutanı Mürsel Şahin olay yerine gelerek incelemelerde bulundu ve hastanelere kaldırılan askerlerinin durumları hakkında telefonla bilgi aldı. Bu arada şerit ihlalinde bulunarak kazaya neden olan sürücü Özdemir Akça ile konuşan Albay Şahin, "Ne olurdu biraz yavaş gitseydiniz ve dikkatli olsaydınız. Şimdi hep birlikte bu askerlerimizi şifa bulması için dua etmeliyiz" dedi. Olay yerine gelen bir başka jandarma ekibi tarafından gözaltına alınan cip sürücüsü Özdemir Akça ise "Bir ara aracın içerisine düşen gözlüğümü aramaya koyulmuştum ki başımı kaldırdığımda çarpışma yaşandı. İnşallah askerlerimiz iyileşir, yoksa ben kahırdan ölürüm" diye konuştu.

Kaza yerine gelen jandarma erleri ise kazadan sonra arkadaşlarına ait silahları ve askeri evrakları topladı. Hurdaya dönüşen jandarma aracında ise kazada yaralanan askerlerin başlarından düşen bereler kaldı. Araç olay yerine gelen kurtarıcılar aracılığı ile kaldırılarak yol trafiğe açıldı.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:42
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

oran yazmaz. rahatsızlığın ve askerliğe elverişli olmadığın yazar. oranı sağlık kurulu verir.
    ayrıca çok geçmiş olsun
    insanlar için ne kadar basit ' gözlüğümü düşürdüm,arıyordum.' sonuçç ?? yine onlara birşey olmuyor.. çok şey diyesi geliyor insanında..
    neyse..
    tekrar geçmiş olsun..
    en kısa zamanda sağlığınıza kavuşmanızı diliyorum..

Üye
    emrah_spr Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hüseyin kardeşim sanada çok geçmiş olsun ilginede çok teşekkür ederim en kısa zamanda arıcam seni

Kardeşim bende ki kırıkları tam olarak yazıyorum;

-Sağ bacak femur parçalı kırık
    -Sağ bacak tibia+fimula2 parçalı kırık
    -Sağ bacak medial malleol kırığı(ayak bilek)
    -Simfisis pubis kolları kırıgı
    -Simfisis pubis seperasyonu
    -Sol bacak asetabulum kırığı bunların yanında sağ bacakda komple yara ve dikiş izleri mevcut çok azda göz kapagımda izmir dokuz eylül ünv hast.ortopedi servisi daimi iş göremez olarak sağ bacagımda 3cm kısalık var %20 rapor dedi ve topalladığımı belirttiler yara ve kesikleride tek tek ölçüp yazdılar

Üye
    gaziengin Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    15.05-2017
    Saat
    17:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili emrah seninle bu konu hakkında telefonda görüştük... Ben yokken derneği aramışsın ve rapor verilmediğini söylemişsin.. Sonuçta sana bir rapor vermek zorundalar... Raporu aldıktan sonra derneği ara konuşalım..

Üye
    emrah_spr Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engin abi 3 ay hava degişimi vericeğini söyledi ortopedi doktoru bende yazdırmadım abi dokuz eylül ünv. kati raporu verdi asker hast. hala uzatmaya çalışıyor bu işlem 9.hava degişimi işlemim olucak

Üye
    gaziengin Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    15.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili emrah dokuz eylül raporuna ne yazdı?

Üye
    emrah_spr Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daimi iş göremez olarak sadece kısalıktan %20 iş göremez verdiler ayrıca topalladığımı belirttiler raporda adli tıpda rapor düzenlendiginde oranın yükselebilecegini söylediler raporu zaten bana vermiyolar direk manisa'ya mahkemeye gönderiyolar

Üye
    gaziengin Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    15.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya emrah senin ne işin var mahkemede ya

Üye
    emrah_spr Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi bizim trafik kazası oldugu için askeriye bize çarpan araca ceza davası açtı bizde kendimiz bize çarpan adama maddi ve manevi tazminat davası açtık bu her iki mahkeme beni dokuz ünv. sevk ederek adli rapor istediler ben şuan askeriye herhangi bir dava açmadım

abi dernekdeysen arayayım?

Üye
    emrah_spr Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar Askerlik Görevim Sırasında 20 mayıs 2009 tarihinde gece 01:00/06:00 devriye görevinde iken yaralandım tedavilerim 2 yıl devam etti 02.05.2011 tarihinde 'Askerliğe Elverişli Degildir' raporu verildi.Evraklarımı Emekli sandığına gönderdim fakat henüz bi cvp yok sizlere sorum ne kadar sürede sonuçlanıyor?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

1 ayda sonuç çıkar diye düşünüyorum. Ama Engin daha iyi bilir tabii.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    emrah_spr Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim oturanboğa engin abiyle saolsun telfonda görüşüyoruz zaten Beni sürekli bilgilendiriyor ben birde siteye sormak istemiştim daha önce bu işlemleri yaptıran olabilir diye..

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emrah_spr;

emrah gecmis olsun,senin normalinde AYIM e de askeri mahkeme ye de dava acman lazim buna hakinda var askeride ve birde görev deyken sakatlandigin icin tazminat davasi da acabiliyorsun ve acmalisinda ve gazi ünvani da alman icin mahkeme acmalisin cünkü gazi ünvani icin yeniden heyete girmen lazim benim bildigim kadariyla ünvan alma icinde heyet oluyor ,ama birinci bir avukatla konus dava ac en azindan askeride görevdeyken yani askeri icin sakatlandigin icin en azindan tazminat alman lazim , istersen internete bir arastir askeride askeri icin yaralananlar ve sakatlanan askeri mahkemeye tazminat dava acmislar ve tazminat larinida almislar
    zaten askeri mahkemesi kanunda da bu kanun var askeriye de bir asker sakatlanirsa yada yaralanirsa gazi ün vani icin yada tazminat aci parasi icin mahkeme acabilir diyor ve 100de98 de kazana bilirsin
    sen mahkemeye dava acsan varya 100 de yüz kazanirsin niyemi birkere senin koskoca haberin bile cikmis

Üye
    gaziengin Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    15.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emrah abicim emekliik işlemlerinin toplamı maalesef 8 veya 9 ay kadar sürüyor. senin anlıyacağın prösödür. Seni anlıyorum. ne olup biteceğini merak ediyorsun. pazartesi gününe gaziler derneğine telefon et. senin için sgkna yazı yazayım. öğrenirim. geç olsun ama güç olmasın...

Üye
    gaziengin Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    15.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    avcı komando kardeşim... askerliğe elverişli değildir. raporunu asker hastanesinden aldığını biliyorum. üstelik rapor rapordur. bunun gatası olmaz kardeşim. manisa asker hastanesinin vermiş olduğu raporla bile gazi olan arkadaşlarımız mevcut. Mahkeme olayına gelince eğer sgk dan red cevabı gelirse mahkeme kapıları görünür... prosedür böyledir... emrahın evraklarını gfönderdi.. sonucu
    bekliyoruz..

emrahın sivil hastanelerdeki işi farklı... başka davalar açılmış ve mahkeme emrahı tam teşekküllü hastaneye sevk edip rapor istemiş... ama bizi ilgilendirin rapar asker hastanesinin vermiş olduğu rapordur..

birde eğer emrah emekli olursa 3713 veya 2330 sayılı kanunlara ( Terörle mÜCADELE ) olmayacak.. 5434 sayılı kanunun 45. maddesine göre yani vazife malulü olarak emekli olacak.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon