Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gaziengin Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    15.05-2017
    Saat
    17:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    evet rapor oranları değişir... ama emrah bir şekilde asker hastanesinden raporunu aldı. onun için hayırlısı olur. inşallah ne diyelim...

Üye
    emrah_spr Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    16:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi teşşekkür ederim ilginize şimdi emekli sandığını aradım işlermler devam ediyormuş şubeden evraklarımı istemişler.mehmetcik vakfınada evraklarımı gönderemiyorum terhis belhem henüz gelmedi,birde msb tazminat ödücekmiş orasıda terhis belgem ve asıl raporun onaylanmasını bekliyormuş

Sivil mahkemede ben kendim bize çarpan araca maddi manevi tazminat davası açtım.mahkeme beni üvn.hast. gönderdi daimi maluliyet%34 38-39 yaşında ise%39 yazıyor raporda

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gaziengin;

Engin bey ok emeklilik icin suanda mahkeme acamas cünkü red cevabi gelmedigi icin red geldigi zaman mahkeme kapilari acilir demisins buda ok cünkü siz bu islerle urastiginis icin bizden iyi bildiginiz icin ok diyorum
    emrah kardesim icin birde bunu sorayim dedim kendi kendime niye sorayim dedim, emrah kardesimi zin cok hakini yemisler gibi geliyor bana niyemi emraha kimse askeri personellerden olsun sivil hastahanelerden olsun
    nasil hakini arayagcagini ve hangi islemleri yapacagani söylememisler ,bu forumdan dogru arkadasimiz hakini arastiriyor ve allah senden razi olsunki sende onu yanliz birakmiyorsun
    ama emrah arkadasimiz benim icin bir gazidir cünkü emrah tek askeride degil görevde iken yani türk miletini korur iken kazalanmis ve yaralanmis ,emrah kardesim simdi den emeklilik icin degil ,magdur oldugu icin ve sakatlandigi icin AYIME ekstradan tazminat icin dava acamazmi ,,, bu benim düsüncem ve internete ayimin sitesinde arastirdigima göre dava acabilir ve 100de 98 de gazi ünvanini ve tazminatini da alabilir yani kazana bilir ,

Üye
    emrah_spr Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

edi_67 ilgin için teşekkür ederim bana dediler ki askeriyeden komutanlarım msb bakanlığı sana tazminat vericek fakat msb onaylı heyet raporun ve teskeren hazır olunca şuan onu bekliyoruz dediler mağduriyet'de sorumu bnm en verimli olduğum zaman şuan ve çalışamıyorum eger dava açmam gerekiyorsa hemen yarın avukata gideyim 2 mayıs 2011 de askerliğe elverişli değildir raporu aldım ne teskere nede heyet asıl raporu geldi bekliyoruz

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ok tamam sen de su anda ön rapor var asil raporunda msb saglik baskani onayladikdan sonra gelecek ve o onaylanan raporu birtek kagile aliyorlar yani o rapor kanunen gecerli olacak mayis da aldigna göre alti ay sürüyor mus ya onbirinci ayda felan gelir ozaman ,, ama o asil raporun geldinmi hemen avukata git ve o haber varya onuda kaybetme o habr zaten senin birinci büyük sahitin olacak,ama sen yinede suanda bir ayime bakan bir avukatla görüs derim yalnis bir görüsme yani sana hic yoktan ne yapabilcegini ve su anda da ayime dava acmana gerek varmi sor derim ,cünkü senin olay baya gecmis aradan sonra zaman asamasi felan olmasin

Üye
    emrah_spr Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi zaman aşaması olamaz şuan zaten onlardan gelicek olan evrakları bekliyoruz ben dava açmasam bile msb tazminat ödücekmiş ama durumu avukatla görüşücem

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emrah_spr;

Kocum bende sana onu demek istiyorum sen kesin para alman lazimdi ,biliyorsun GAZILER tr de cok sevilir bir ayim avukati bul birtek ona danis GAZI oldugunu söyle avukata
    tek danisman icin senden para bile almaz diye düsünüyorum su anda mahkeme acmanmi iyi acmamanmi iyi tazminatin mahkemeyi acmadan otamatikmen gelirmi bir sor derim
    yada tazminatini alman icin nasil bir islem yapman lazim onu sor avukatina aynen o haberinle beraber herseyi anlat o sana zaten gerekeni söyliycektir ,ögrenki hem senin icin rahatlasin hem benim icimde rahatlasin cünkü sen benim icin zaten simdiden gazisin ve hakin yenmesini istemiyorum bu devlet icin sakatlandin bu devlet icinde hakini ara

Üye
    emrah_spr Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi çok saolun avcıkomando avukatı aradım tlf meşguldü bugün gene arıcam gelişmelerden sizi haberdar edicem

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

avcıkomando;

hüseyin sen zaten gazi oldugun icin sen benden iyi bilirsin gazi kanunlarini benden iyi bilirsin,ben söylede düsünüyorum emrah kardesim sivil hastanesinde tedavisi bitince ye kadar yani askeri sigortadan yararlansin diye o elverisli degildir raporunu hemen vermediler olabilirmi aceba cünkü emrah kardesimis baya bir sivil hastanede tedavi görmüs tedavisi bitigi andada elverisli degildir kararini vermis ler biras karisik emrahin isi ama sen ne diyorsun bu dusunceme ,ama senin dedigingibi de olabilirdi 18 ay seninkinde gecerligdi herhal ,emrah su anki kanunda askerlik yaptigi icin 15 ay sonunda elverisli degildir karari verilip sonra gazi masina baglanip gazi sikortdanda yararlanabilirdi ve devam tedavi olabirdi,, garman karisik bir is

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

avcıkomando;

iste bende bu dekilerine katilarak bu iste bir bit yenigi vargibime geliyor onunicinde emrahin haki yenmemesi icinde bir avukata basvurmasini istiyorum emrah sesini cikarmasa karsi tarafda hic cevap vermes yani islerine gelir sen anlarsin nedemek istedigimi ,aslinda emrah tazminatini bile almaliydi diye düsünüyorum,bence emrahin sesi yani avukati ile bir ses cikarirsa yani avukat ile dilekceyle basvurulursa karsi tarafta haa bu hakini ariyor mahkemeye girmeden bu is biz su emrahin isini hizlandiralim derler eminim buna ,

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Kardeş bende aldım bu rapor sadece senin askerden muaf olduğunu gösterir bu raporda oran belirtmez ayrıca oan belirten raporu devlet hastanelerinden alabilirsin Bu rapor senin tüm işlemlerinde geçerli olacaktır tabi oran en az%40 olursavergi indiriminden ücretsiz veya indirimli ulaşım gazi olduğun için iş imkanı indirimli telefondan ücretsiz müze hizmetinden vs vs yararlanırsın Saygılarımla

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardes hüseyininki ve emrahingi görevde yaralandiklari icn eskerlige elverisli degildir aldilar bunlar cok farkli,bende aldim cürük raporunu kabaca cürük dedim özür dilerim ama halk arasinda öyle dendigi icin,ben ama hic asker olmadan aldim yani yükümlüyken aldim senin kini bilmiyorum ama ,emrah kardesimingi daha baska tazminata verilmesi lazimdi simdiye kadar
    HÜSEYIN
    dedigingibi tr nin ankardaki gata ya zenginler paryla bile girip tedavi olamiyor,yani erler sehit yakinlari gaziler birincilikle bunlar ve rahmetli ecevit bile tr de okadar iyi sivil hasteneleri varken gatayi secmisti niye suanda profösörlerin en iyisi gatada ve her bölümde var orda dedigngibi niye emrahi asker iken gataya yatirmamislar bende hayret ediyorum dogrusu

Üye
    emrah_spr Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi avukatı aradım pazartesi öğlen gidicem görüşmeye bakalım

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

git tabi kocum hakini ara ,sana diyorum senin iste cok yanlisliklar var sen simdiye kadar tazminatini bile alacaktin koskoca haberin bile cikmis o haberi de avukata göster yaninda götür bilgisayardan bir cikintisini al haberin onla git sana avukat herseyi aciklicaktir niye almadigni felan filan ,bizede bildir
    inan senin kardesimgibi gördügüm icin ve türkiye icin gazi oldugun bize de haber verki bizde sevinelim

Üye
    emrah_spr Avatarı

Son Giriş
    22.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    peki abicim avukat'dan gelir gelmez hemen yazıcam

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon