Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    djgoldıe Avatarı

Son Giriş
    26.03-2011
    Saat
    22:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    14 Ocak 2011 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: djgoldıe Mesajı Gör
    Evet arkadaslar su an itibari ile dileklerim kabul oldu ve askerlikten muaf oldum

İlk olarak benim gözlerimde ve kulaklarımda problemlerim var tecil belgemde erteleme bitiş olarak 31/12/2010 görünüyor. Sevk tarihi olark ise 29/02/2011 görünüyor erteleme süresi bittiğinden yarın sabah erkenden askerlik şubesine gidip işlemlerimi yaptıracağım

Rahatsızlıklarımı belgeleyebilmek için bu gün Medicana ve Dünya Göz hastanesinden çeşitli muayenelerden geçip raporlarımı aldım ve bunları siznle paylaşıp yorumlarınızı almak istedim..
    Şimdi ilk olarak Arkadaşlar bu Medicana internasionel istanbulun tarafıma verdiği Göz muayenesi sonucu. başhekim imzalı raporumda yazanları size yazıyorum

yukarıda kimliği yazılı hastamızın hastanemizde yapılan muayenesinde
    Sağ Vizyon +4(140+1) ile:0.40p Sol Vizyon +3.25(75+1.5) ile CT f, oküler motillite normal, Ön Segment normal, GİB:17 ve 19 mmHg, Fundus muayenesi Sağ fovea temporalinde RPE atrofisi, Siklopjejik otorefraktomeri sonucu Sağ +6(140+1) ve Sol +4.5(75+!.75) olarak saptanmıştır..

Şimdi paylaşacağım ise DÜNYA GÖZ HASTANESİ SONUÇLARI. Ben doktordan asıl göz numaralarımı istedim damla damlatarak asıl numaraları ölçtüler normalde ölçtüler sizlere raporu sunuyorum

Görme Dereceleri Sağ -0,5 (+5.00 -1.00*40 derece)
    Sol Göz -1.00(4.50 -1.50*160derece)

Hemen atında Gerçek nolarımız

tam okunmuyor ama doktor yazısıya

sılhopleji muayene sonucu Sağ Göz : +6.75 -1.00*50 derce)
    Sol Göz: +6.00 -1.50*165derece)

Sağ gözümde göz tembelliğim mevcut

Sağ gözde anizemetropik ambliyopi mevcuttur yazıları okunmuyor ama elimden geldiğince yazdm net bilenler vardır belki

Şimdi Benim küçüklükte geçirmiş olduğum bir rahatsızlıktan dolayıda Sağ kulağım tamamen duymuyor sol kulağımda ise Bu gün Medicanada yapılan araştırmada orta dereceli işitme kaybı var dendi oda benim sayemde en kısık sesi bilerek duymadımda

Raporda ise şunlar var

Saf ses ortalaası(dB ile)
    Sol HAVA: 55
    Sol KEMİK:42

sağ total ile yani sıfır sol orta dereceli SNİK yada Snikle öle bişey yazıyor

SİZLERE TEK SORUM BU SORUNLARIMI İNCELEDİĞİNİZDE MUAFİYET İÇİN NE DERSİNİZ

BU arada çok önemli bir bilgi paylaşacağım çorluda bulunan bir arkadaşım benim için çorlu askeri hastanede doktor bir tanıdık ile konuştu durumumu anlatmış ona Arkadaşıma göz için numaraların ortama 11 olduğunu sölemiş burada ve forumlarda 14 yazıyordu geçenlerde bir arkadaş daha 11 oldu demişti inanmamıştım ama doktor 11 dmiş doğruluk payı varmıdır sizce

Şimdiden yardım eden arkadaşlarıma teşekkür ederim

Üye
    pantelis Avatarı

Son Giriş
    25.01-2011
    Saat
    12:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşım,biraz bekledim cevap atan olur diye ama yarın sabah gideceğin için hemen yazmayı tercih ettim...gözlerindeki problemden dolayı bir yorum yapamayacağım ama okuduğum tsk sağlık yönetmeliğini yorumladığım kadarıyla ve 1 yıldan beri araştırdığım kadarıyla kulaktan muaf kesin olursun.tabi anlattığın gibiyse...

Üye
    djgoldıe Avatarı

Son Giriş
    26.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki ustadım şimdi ben geçen sene ünv bittiğinde askere alınacağımdan dolayı nasıl olurda tecil ettiririm diye yollar aradım ve askere gidecem diye muayene oldum ve sonra vazgeçip açıköğretime yazıldım ve 1 yıl tecil edildim şimdi benim tecil kagadımda erteleme bitiş: 31/12/2010 Sevk tarihi ise 29/02/2011 olarak yazıyor benim doğal olarak sanırım şu anda yoklama yaptırmaya gitmem gerekiyor diymi ve beni tekrar muayeneye alırlarmı sorunlarımıda sölersem beni askeri hastaneye sevk ederler sanırım peki muayane için gidrken ne gibi evraklar almalıyım yanıma

konum hala günceldir bilgili arkadaşlar eğer bilgi verirlerse çok sevinirim

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım kesin bir bildiğim yok, bence ya muaf olursun ya da geri hizmete alırlar seni.

Üye
    djgoldıe Avatarı

Son Giriş
    26.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

akadaşlar güüşsuyu askeri hastanesine sevk edildim okmu konumla ilgili bilgi sahibi insanlar bana cvp verebilecek

Üye
    pantelis Avatarı

Son Giriş
    25.01-2011
    Saat
    12:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

djgoldıe sana birsürü test yapılacak...gözle ilgili olanını bilmiyorum ama kulakla ilgili olanı hakkında bilgi verebilirim...ilk önce odyo testine gireceksin.eğer değerlerin yukarıdaki belirttiğin gibi tekrarlarsa abr yani uyutma testine gireceksin.bundan sonra durumun belli olacak

Üye
    djgoldıe Avatarı

Son Giriş
    26.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar su anda gumussuyu askeri hastanedeyim ve evragimi ilk once goz bolumune teslim ettim ancak kadin sanki ogleden sonra alinacaksiniz bisey dedi yanilmiyor isem bakalik bekliyoruz ne olucak

Üye
    djgoldıe Avatarı

Son Giriş
    26.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Pardon arkadaslar ilk olarak kulaktan islem yaptirdim az once sorunun ne dedi anlattim raporun varmi dedi gosterdim muayene etti ve kasimpasa askeri hastaneye sevk etti istedigi testler odyometre konusma esikleri refleks. Ve abr simdi gidiyorum yaptirmaya

Üye
    djgoldıe Avatarı

Son Giriş
    26.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kasimpasa askeri hastanedeyim birde ayakci buldum bakalim ne olur ogleden sonrayi bekliyoruz hani bi soz vardir doktorun yapamadigini hasta bakici yapar diye o misali benim ve herkesin hakkinda hayirlisi gelismeleri bildirmeye devam edecegim

Üye
    djgoldıe Avatarı

Son Giriş
    26.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar öncelikle konuyu bilmeyen arkadaşlarımız için asıl açtığım ana konuyu okumaları için linkimi veriyorum burda raporlarımı sizlere sunup sonuç ne olur diye sormuştum pek cvp alamasamda D

http://www.engelliler.biz/forum/aske...orunlarim.html

Şimdi dün zeytinburnu askerlik şubesine giderek gerekli işlemlerimi yaptırdım ve kulak ve göz sorunlarımı söleyerek sevkimi istedim..Beni gümüşsuyu askeri hastanesine sevk ettiler..

Bugün sabah gümüşsuyu askeri hastanesine gittim ve ilk olarak kulak bölümüne giderek muayeneye girdim bayan doktor sorunun nedir dedi ve anlttım rapor varmı elinde dedi var dedim ve gösterdim baktı sonra muayene etti ve beni odyimetri saf ses ortalaması ve bera için kasımpaşa askeri hastanesine sevk ettiler orayada gidip öğleden sonraya kaldım neyse girdim doktora testlerini yaptırıp gelirmisin dedi

Gittim ODİ testini yaptırdım sonra anı odada küçük bir makine ile farklı bir ses testi yaptılar ve onun neticesindede yazarkasa fişinin daha geniş olanı gibi bir rapor çıktı

ikisini birleştirip bana ayın 10 una bera için gün verdi ben bana verilen odi ve o makinenin sonuçlarını doktora gösterdim Doktorum bu sonuç nedir acaba dedim bana sağ kulağın duymuyor bu raporda dedi

Bende peki bera der demez soracağımı anladı galiba eğer bera testindede odide olduğu gibi aynı sonuç çıkar ise askerlikten muaf olursun dedi utlu oldum

Şimdi burası önemli silere her iki testiminde sonuçlarını resimli olarak sunuyorum bu konuda bilgili arkadaşlarımdan yorumlarını ve sonuçlardan çıkardıklarını belirtirler ise çok sevinirim ve bu şekilde problemi olan arkadaşlarada her aşamayı paylaşıp yazrdımcı olmuş oluruz..

60693194 - Askerlikten muaflık için göz ve kulak sorunlarım..?98996064 - Askerlikten muaflık için göz ve kulak sorunlarım..?
    80444970 - Askerlikten muaflık için göz ve kulak sorunlarım..?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bilgim yok ama, inşallah muaf -ve mutlu- olursun kardeşim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Pantelis demiş ki:
    "sevgili arkadaşım,biraz bekledim cevap atan olur diye ama yarın sabah gideceğin için hemen yazmayı tercih ettim...gözlerindeki problemden dolayı bir yorum yapamayacağım ama okuduğum Teşekkürler sağlık yönetmeliğini yorumladığım kadarıyla ve 1 yıldan beri araştırdığım kadarıyla kulaktan muaf kesin olursun.tabi anlattığın gibiyse... "

Pantelis aslında "Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yönetmeliği" yazmış ama bizim site, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kısaltılmışını yani T.S.K. 'ni noktasız yazınca böyle "teşekkürler" olarak kayda geçiriyor
    Yöneticiler ya da pantelis, "Teşekkürler"i Türk Silahlı Kuvvetleri olarak düzeltirse bence iyi olur.

Üye
    djgoldıe Avatarı

Son Giriş
    26.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey ama sanırım tek kulağı duymayan biri askerlikten muaf oluyor diymi çünki doktor en son öyle dedi bana adr bera testinde aynı çıkarsa muafsın dedi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Evet

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ya ben sana dün ne dedim sohbet odasında...

Az sabret... Mutlu haber ayın 10 una kalmış demekki...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon