Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rambos Avatarı

Son Giriş
    09.04-2011
    Saat
    22:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu mesaj geldi bana bana bunu biri anlatabilirmi nedemk cıkarsa aylık nekadar verilerf

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanunu gereğince görevin sebep ve tesiri ile yaralanan ve "Askerliğe elverişli değildir" kararlı sağlık raporu alanlara vazife malulü aylığı bağlamaktadır.

Bu kapsamda; Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına maaş tahsisi başvurusu için öncelikle "Askerliğe elverişli değildir" kararlı sağlık raporunun aslı olmak üzere bazı belgelerin tarafınızdan temin edilmesi gerekmektedir.

Söz konusu belgeler aşağıya çıkarılmış olup, bu belgeleri temin ederek Jandarma Genel Komutanlığına gönderdiğiniz takdirde, değerlendirilmek üzere, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına iletileceğini bilgilerinize rica ederim.

EKSİK OLUP GÖNDERİLECEK BELGELER :
    (1) adet Islak İmzalı "Maaş Talep Dilekçesi",
    (1) adet "Askerliğe Elverişli Değildir" Sağlık Raporu Aslı,
    (4) adet Fotoğraf,
    (2) adet Onaylı Öğrenim Belgesi,
    (2) adet Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Aslı,
    (2) adet Onaylı Terhis Belgesi.

Üye
    caner85 Avatarı

Son Giriş
    16.02-2011
    Saat
    14:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu heralde askerlik görevi sırasında sağlığı bozulup elverişsiz raporu alanlar için geçerli.

Yoksa askere gitmeden öncede sağlığı bozulup elverişsiz raporu alanlar için de geçerli mi acaba, merak ettim

Üye
    rambos Avatarı

Son Giriş
    09.04-2011
    Saat
    22:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

paronaya kardes ben askerde rahatsızlandım ayda kac veriyorlar biliyonmu ben askerde rahatsızlandım dedim bana boyle yazı geldi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Memur olup görevlerini yaparken sakatlanan ve bu nedenle askerlikten de muaf olan kişilere bağlanan bir gelirden bahsediliyor.

Askerlik yaparken askerlikten kaynaklı sakatlanmalar için de askeriye bir maaş bağlar.

Üye
    ademesen Avatarı

Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaş,,sana gelen yazı bana da geldi,sen evraklarını gönderdinmi gönderdiysen aylık bağlandımı bilgi verirsen sevinirim iyi akşamlar..

Üye
    ademesen Avatarı

Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2004 de pusuya düşürüldük iliak kemiğim parçalandı...bu 1 haftadır kasımpaşa askeri hastane ve gata arasında sefer yapıyorum askerliğe elverişli değildir raporum eksik kısmetse cuma günü netleşir heralde

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2004 de seni nasil heyete sokmadan hastaneden cikisini yaptilar elverisli degildir vermediler bende bunu anlamis degilim,yani senin askerlige elverisli degildir raporun yoken 2011 e kadar ne olarak sivildeydin onuda merak etim
    sivildeyken derken hep ertesi yila birakilrak mi asker olarakmi yasadin ,yada sen heyete yeniden gazi ünvani icinmi giriceksin ,cünkü 2004 den bu yana senin askerlige elverisli degildir raporun verilmemesi bir tuaf geliyor bana

Üye
    ademesen Avatarı

Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar bugun gata da işim bitti en sonunda b/59 f 4 raporu verdiler askerliğe elverişli değildir raporunu yıllar sonra aldım kısmetse sadece kasımpaşa hastanesinde heyete girip onaylayacak sadece,gata askerliğe elverişli değildir raporu verdi hayırlısıyla,rapor elime geçer geçmez gazilik işlemlerine başlaycam nasipse...avcı komando banada iyileşmesi sabır ve zaman ister diye yazdılar o zamanki raporuma ama bende hala iyileşemedim ama o zaman bana askerliğe elverişli değildiye rapor vermediler,benim çabalarımla halletttim en sonunda

Üye
    ademesen Avatarı

Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saolasın,gata sadece b/59 f 4 dedi salı günü evrakları kasımpaşa askeri hastaneye götürecem orda heyete girip onaylancak ama % verceklermi nasıl veriyorlar bilmiyorum onu da artık salı günü itibari ile öğreniriz 1 haftadır mekik dokuyorum hastaneleri...

sizce aylık ve gazilik için kendim halledebilirimiyim yada aynı çatışmada yaralan komutanımın ankarada tanıdık avukatı varmış onunlamı halledeyim sizler bu konuda bilgilisiniz sizce ne yapayım ?

Üye
    ademesen Avatarı

Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim iliak kanat kemeği mermi parçaladı..bakalım beni neler bekliyor..gata da bugun rapor verdi ama % diye bişey yazmıyor

Üye
    ademesen Avatarı

Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gata da bugun işim bitti salı günü kasımpaşa asker hastanesine götürecem gata nın kararını kasımpaşa asker hastanesinde heyete girecem....

karar şöyle :sağ iliak kanat ateşli silah yaralanmasına bağlı sağ iliak kanatta şekil bozukluğu b/59 f 4

askerliğe elverişli değildir diye verdi...

kasımpaşa da heyete girecem, gata nın vermiş olduğu raporu onaylayacak....gata da ki doktor kasımpaşda ki heyetten sonra gazilik işlemkerine başlayabilirsin dedi

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ademesen Mesajı Gör
    benim iliak kanat kemeği mermi parçaladı..bakalım beni neler bekliyor..gata da bugun rapor verdi ama % diye bişey yazmıyor
    senin icin birinci olan önemli olan askerlige elverisli degildir raporuydu onuda aldin ,simdi bu raporu onaylanmasini bekliycen yani heyte askerligi everisli degildir ön raporu sana verilecek ,ama kesin rapor 3 nüsha msb nin saglik daire baskanligi onaylayinca raporun kesinlesecek senin eline verilcek ,ön rapor olan askerlige elverisli degildir raporu prosütür olarak veriliyo yani askerlige yükümlüler icin ön rapor subeye verilmesi icin veriliyo okisi raporu onaylanacagi kadar bakaye yoklama kacagi olmasin diye durumu beli olsun diye veriliyor,simdi sen en az 6 ay da raporun msb nin saglik daire baskanliginin onaylanmasini beklersin o ön rapor la kesin islem yapamasin zaten o ön raporun altinda yazacak bu ön rapordur asil rapor bir üst makamca onaylanacaktir ve bu ön raporla kesin bir islem yapasinis diye raporun en altinda yazar
    raporun onaylandikdan sonra senin adresine asil rapor gelince o raporla gazi derneklerine ve daha bir yer vardi orda 100 de kac alcagin beli olcak ,AVCIKOMANDO anlatsin o daha iyibilir
    ama dahada senin senelerce elverisli degildir karari niye cikmadi ona hayret ediyorum eger sen agzini acmasaydin belkide 10 sene dolmasini bekliyorlardi ve ozamanda zaman asamasindan her seyi kaybedecktin ,bence sende avukata danis cünkü senin isde karisik ve baya yilar gecmis ,
    avci komando senin zamaninda C KODU CÜRÜKMÜYDÜ suandaki kanunda c kodu bir yil sevki geciktirme yada ertesi yila birakma veriliyo ben birkere gecen sene c kodu aldim bir sene sevk geciktirme yaziyordu bir sene sonra yine cagirdilar askeri hastaneye ve B KODU VERILIP CÜRÜGE AYIRDILAR
    avci komando senin asil raporun gelmesi nekadar sürdü hatirliyosan arkadasa söyle ona göre kendini ayarlasin

Üye
    ademesen Avatarı

Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimle beraber yaralanan komutanımla görüşrüm onun tanıdığı avukat varmış bana yardımcı olacağını söyledi oda önemli olanın askerliğe elverişli değildir raporu olduğunu söyledi sen onu hallet al ben gerikalanı yaparım dedi avukat,valla bende niye zamnında yapmadılar anlamadım birde başımdan öyle şeyler geçtiki askerlik şubesi falan uğraşmak istemedim hakkımı aramaktan soğuttular beni,,komutanımın sürekli telkinlerinden sonra koşturmaya başladım daha geçen pazartesi askerlik şubem hastaneye sevk etmeye bile yanaşmadı baskılarım neticesinde sevk aldım kastamonu daki askerlik şubeme fax çekin dedim,onlarda askerlik şubeme fax çektiler askerlik şubem tüm raporlarımı burdaki askerlik şubesine faxx çekti askeri hastaneye sevki uygundur diye öyle gönderdiler askeri hastaneye,burdaki askerlik şubeme derdimi anlatıyorum yaram var diyorum askerde böyle böyle oldu diyorum bayan bana daha 2004 de olmuş diyor bende ne yani 2004 de olduysa ben futbol oynarken veya eylencede yaralanmadım 2004 te oldu diye devlet bana bakmayacakmı dedim,askeri hastaneler arasında koşturmacam en sonunda değdide gata askerliğe elverişle değildir raporu verdi b/59 f-4 diyede önümü açtılar inşallah raporum elime geçerde işlemlere başlarım en çok istedim şey resmi olarak gazi ünvanı almak inşallah oda olur hayırlısı artık...

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ademesen;

olur gazi ünvaninida alirsin sen zaten gazisin ünvanda iste askeriyeden yada emeklilikten yararlanman icin bir kagitir sana mecbur gazilik verirler tabiki sakatliginin durumu nda beli olur olur insalah kafaya takma sen hakini ararsan olur tabi

Üye
    ademesen Avatarı

Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba,bugun kasımpaşa askeri hastanesinde heyete girdim en sonunda b 59 f/4 barışta askerliğe elverişli değildir,seferde görev yapar ön raporunu aldım askerlik şubesine teslim edicem kati raporu üst makamlarca onaylandıktan sonra göndereceklermiş kati raporunun gelmesi kaç ayı bulur ? bilgisi olan varsa söylerse sevinirim iyi akşamlar.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon