Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 2345678 SonSon
Toplam 116 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mustafa kardesim bilmemi ya bende sen gibi
    her gün düsünüyordum ,bana birsene erteleme verdiydiler ve o birsene de kafayi yiycektim ve busen aldim askerlige elverisli degildir diye ,simdi senin audio testlerine baktigima göre sinirdasin ,bir kulagin 100de70 duymasa almiyorlar kesin bilgi cünkü benle bir asker heyete girmisti o aldi 100de70 ile ,simdi sende audio 60 db oldugu icin ve kireclemede oldugu icin cünkü kirecleme de ayri bir hastalik olduguicin kulakda ,onula beraber belkide 100de70 yada yaprlar belki ,dedim ya abre testinde de 100de 60 db yanit alinamadi gelirse ve kireclemeyide üstüne sayarlarsa alirsin belki ama bu dekilerim tahmin askeri doktoruna bagli hepsi abre 100de60 yanit alinamadi cikarsa doktorunda yolamak istese seni yolamas burda önemli olan abre testinde necikacak ve doktorun ne diycek

o önemli yani ,simdi sen bekliyorsunki burda sana kesin cevab verilsin ama kimse kesin cevap veremes vermes de doktor deyiliz ve onlarin esas kanun kitabi bizde yok internete de yok ,simdi ben sana kesin sen askerlik yapmasin desem sende kafani yapmiycam diye algiliycaksin sonra seni askere alcaklar sonra daha kötü olcaksin,biliyorum bir an önce cözmek istiyorsun su askerlik problemini

ama iste olmuyor öyle hemen,ben mesela hemen cürük alirim diye gitim bir sene erteleme verildiginde heyete kafama kaynar su dökülmüsgibi olduydu cünkü kenidimi hemen cürük alcam diye sartlandirmistim,sonra 1sene sonra ayni islemleri ve ayni sitresi yine yasadim sonunda verdiler bana cürügü ama gel bana sor neler cektim ve kactane askeri hastaneden gectim tektikler icin
    ama seni askere alsalr bile bu sefer askerden dogru hataneye cikaebilrsin ve sana ordan dogru cürük verbilirler cünkü sana arzali askerlik yapabilir raporu verilirse yaninda götür ve askerde yken ciktigin hastanede göster ve ozaman diye bilirler haa bu sivuldeykende gitmis hastaneye ,demeki askerlikde zorlaniyorki yine gelmis bu seferde akerlige elverisli degildir diyebilirler ,yani askere alinirsan yine askerdeyken sevk istersin ,insallah islerin ras gider kardesim seni en iyi anlayan benim inan bana bende ayni sende ayni bengibi benim gectigim zorlu yolardan gececen ,icin seni iyi anlayiorum

Üye
    mustafa0707 Avatarı

Son Giriş
    17.10-2012
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

edi_67 kardeşim hiç üşenmeden bu kadar yazdığın dertlerimi paylaştığın için öncelikle çok teşekkür ederim..hayatta en nefret ettiğim şey belirsizlik maalesef..ne olacaksa olsun biran önce diyorum ama olmuyor.temmuzun birine kadar bekleyeceğim..sonra senin anlattıkların gelecek başıma...burada yaptırdığım testlerin hiç bir anlamı yok anlaşılan.sınırda olmamdan dolayı dediğin gibi ne olacagı belli değil..ben kendimi askere gideceğim şeklinde şartlandırayım en iyisi..en azından arızalı askerlik yapar raporu bile verseler elimde raporum olsun..askerde kendime veya başkalarına zarar vermeye hakkım yok...insanın başına ne geleceği belli olmaz.sonuçta bu sağlık sorunu... bakalım yaşayıp göreceğiz.sana ve yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.saygılar sunarım...

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa0707;

seni askeri hastane askere alirsa zaten sana ,,A KODU VERILIP ASKERLIGE ELVERISLIDIR KOMANDO OLAMAZ diye hastaneye gitigin sevkin arkasina yazilacak o sevkide geri subeye vercen ve sube senin dosyana arzali diye isliycek ve askere gidecen zaman askere teslim olma sevkinde de otamatikmen yazacak zaten sen onu kafaya takma ,moralinide bozma daha sende birsey beli deyil ,bakarsin cürük de alabilirsin ,dedim ya askere arzali alinacanksin zaten tabiki askere alinirsan,baktin askerlik de zorluk cekiyorsun ,sevkindede arzali yazdigi icin rahatlikla seni askeriyeden askeri hastaneye yolarlar ve böylece yine hastaneye gidersin

Üye
    mustafa0707 Avatarı

Son Giriş
    17.10-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim değerli kardeşim..bu bilgiler benim için çok önemli..uzun bir süreç beni bekliyor.hakkımızda hayırlısı olur inşallah...

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burda cevabini bekliyces ,ne oldu askeri hastane ne karar verdi diye buraya yazarsin o günler gelince

Üye
    mustafa0707 Avatarı

Son Giriş
    17.10-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabi hiç merak etmeyin.haberdar ederim..saygılar...

Üye
    turkmen21 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2012
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim kulağımda bu sene başında işitme azlığı şikayetiyle gitmiş olduğum hastaneden 90 db sağ 15 db sol kulak işitme azlığı sonucu çıktı. Sağ kulağın sinirleri ölmüş
    Ben 2010 da askerliğimi tecil ettirirken böyle bir sıkıntım yoktu. Ancak şimdi bu kulaklarla orda sıkıntı çekeceğimi biliyorum
    Sağımda düşük sesle biri konuşsa ona cevap bile veremiyorum neden konuşmuyorsun diyorlar kaldıki askerde ne fırçalar atarlar ...

Ben bu durumda askerden muaf olabilir miyim? ve ne yapmam gerekiyor şimdi. 2012 Aralık ayında tecil bitiyor askerliğim başlıyor. O zamana kadar beklemem mi gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim.

yardım lütfen

Üye
    mujde54 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2012
    Saat
    10:53
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence askerlikten muaf olursun ama sağlık raporun %40 dan fazla olmalı

Üye
    Angel Virgo Avatarı

Gerçek Adı
    Tarık Uzel
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Askeri hastaneye sevk ediyorlar büyük ihtimal muaf olursun. Yalnız normal devlet hastanesindeki roparla aynı değil. İşitme cihazın olup %40ın altında olsa bile muaf edebilirler seni.

Üye
    Sivasli58 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli arkadaşlarım öncelikle merhaba.

Bende 2008 yılından itibaren işitme sorunu başladı. Yani tam bir işitme sorunu değildi çınlamaydı. Daha sonra bu arttı arttı ve en son 2010 yılının sonlarına doğru sıkıntı yaratmaya başladı bana. Gittim ölçüm yaptırdım çıkan sonuç şu:

Saf Ses Ortalaması
    Sol>> Hava:43db Kemik:30db
    Sağ>> Hava:40db Kemik:13db

Daha sonra doktor bana bir ilaç verdi. Yaklaşık 2 ay kullandım o ilacı. İlk testten 4 ay sonra bir test daha yaptılar. Bu sefer test sonucu şöyle:

Saf Ses Ortalaması
    Sol>> Hava:52db Kemik:32db
    Sağ>> Hava:53db Kemik:25db

Bu testi olduğum zaman gribal enfeksiyonum vardı kulaklarım tıkanmıştı. İlaç yazıldı ve ilaçları kullandım düzeldi gribal enfeksiyonum. 2. testten 2 hafta sonra tekrar test yapıldı. Bu testin sonucu şöyle:

Saf Ses Ortalaması
    Sol>> Hava:53db Kemik:25db
    Sağ>> Hava:42db Kemik:23db

Baktılar düzelme olmuyor. İşitme cihazı takmama karar verdiler. Şu anda işitme cihazı kullanıyorum. İki kulağımda da çınlamalar oluyor, zaman zaman çok fazla artıyor ve duymamı çok etkiliyor bu çınlamalar. Hala düzelme olmadı kulaklarımda eminim, hatta kötüye bile gitmiş olabilir. İşitme cihazım olmadan konuşulanları anlamakta zorlandığım çok zaman oluyor.

Sizce bu değerlerle muaf olabilir miyim? Şu anda tecilliyim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Muaf olursun çok çok büyük olasılıklar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    checkup33 Avatarı

Son Giriş
    07.01-2013
    Saat
    12:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler.Sitedeki muafiyet oranlarına göre askerlikten muaf gibi görünüyorum ama bir de bu konu hakkında bilgisi olanlara danışmak istedim.Geçen sene askeri hastanede bu testi yaptırdım ve 1 yıl erteleme verdiler sizce bu sene ne olur.Otoskleroz teşhisi konmuştu bir devlet hastanesinde.

konuşmayı anlama eşiği: sağ:45db sol:60db
    saf ses ort.: hava; sağ:48 sol:65 Teşekkürler

Üye
    crawlingist Avatarı

Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    21:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2012 den beri muafım...barışta elverişli değil savaşta elverişlidir diye yazıyor.ilk raporda verdiler muafı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Arkadaşlar, işitme engelli olup askerliğe dair son durumunuzu burada paylaşırsanız herkes için çok yararlı olur

Üye
    GünayB Avatarı

Gerçek Adı
    Günay
    Son Giriş
    10.09-2017
    Saat
    23:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    8

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaşlar,

2009'da yaşım 23 iken yaptırdığım işitme testinde 40-40 / sağ 43 /sol 48 işitme kaybı tespit edilmişti. Şimdi askerlik geldi çattı ve muayenede 50-50db / sağ 53 / sol 58 işitme kaybım olduğunu öğrendim bu testler odyo dur. Odyo testini yapan bayan arkadaş ortalama %60 işitme kaybım olduğunu söyledi yani yaklaşık net %55 civarı işitme kaybım var sanırım. KBB prof dr ile yaptığım telefon görüşmesinde kanunların sürekli güncellendiğini heyetin uyku testi isteyebileceğini söyledi. Mayıs 15'de Heyet karşısına çıkacağım BENZER DEĞERLER ALAN ARKADAŞLAR BU SÜREÇTE NELER YAŞADILAR PAYLAŞIRSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM.

Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 2345678 SonSon