Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 116 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Meb'de memur olarak görev yapıyorum ve adaylığım kaldırıldıktan sonra askerlik işlemleri için samsundaki şubeye gittim ve durmumu söyledim.Ardından önce şubedeki revire ardından samsun askeri hastnesine sevk ettiler ve sonra hiç muayene edilmeden direkt gataya sevk ettiler. Pazartesi günü gataya gideceğim. Bundan sonrası ne olcak? gatada işlmeler ne kadar sürer? Benim işitme kaybım solda 100/100/100/100 dB total, sağda 65/75/95/95 dB ve raporumu da verdim.
    Evet? sizce neler olur?

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir kulagin total isitme kaybi zaten askerlige elversli degildir ,bu rapor alman icin yeterli olacaktir ,

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    03:09
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

gatada işlemler eskisi gibi yavaş değil. çürük raporu için en çok 3 yada 4 günde herşeyi bitiyor. bazı durumlarda aynı günde her şeyi bitebiliyor.... işitme kaybınız hafifse çürük raporu almanız için biraz uğraştırıyorlar. orta ve ileri derecede işitme kaybınız var çürük raporu veriliyor hemen.

Üye
    tabalioglu Avatarı

Gerçek Adı
    Turan
    Son Giriş
    22.12-2011
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Odyo yapti askeriye sol88/65 sag 83/67 cikti bu sonuclarla 10 gun sora bidaha gel bidaha test yapcaz 3 kez 10 argun arayla gidip gelceksin dedi

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ordaki doktorlara bagli ,simdi abre testi yapilcak sana abre testi icinde sana randovu 10 gün sonraya randovu verilmistir ,ve o abre testini de yapilinca konsey heyet karari yani heyete gircegin günü randovosunu verir ,sonra heyete bir parmak basip cikarsin,sana orda hic bir sey sormuyorlar bile ,parmagi bas cik 2 saat sonra ön raporunu almaya gel diycekler bittti,simdi bu randevular doktorlara bagli ,cogu kisler de bir haftada bitirebiliyor bütün islemleri,bence senin abre testin yapilinca ertesi gün girersin heyete

Üye
    mustafa0707 Avatarı

Son Giriş
    17.10-2012
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar allah rızası için bi yardım edin ne olur...askerlikten şu değerlerle muaf olurmuyum???

saf ses ortalama sol 10db sag 60db
    konuşmayı alma eşiği sol 15db sağ60db
    konuşmayı ayırtetme sol %96 sağ %88
    en rahat ses yüksekliği sol 55db sag 100db
    tedirgin edici ses yüksekliği sol 100db sağ100db

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla benim ile heyete giren bir asker vardi kulakdan ,onun bir kulagi 100de 70 duymuyormus ve askerlige elverisli degildir aldi ozaman 70 db yanit alinamadimi ne oluyor ,simdi sana burda kesin birsey söylemes ,ama senin deger ler askeri sahlik yönetimine göre sinirdasin yani zor gibi ,ama oturan boga birazdan hesab eder senin iletiyi görünce ,ve oturan bogada birtek tahminini söyler ,esas kararin askeri tabibibin insafiyetine kalmis birseydir
    ve senin kararin abre teste beli olur ,odio testler kesin sonuc vermes cünkü bir kisi askeriyeyi aldatmak istese odio testle aldadabilir sesi duydugum anda basmam dügmeye mesela,ama abre testinde 100de100 kandiramaz kimse
    ve uyutularak beyine dalgalar sesi veriliyo ve sagir olankisi sagirligi ordan beli oluyor ama kandirmak isteyenlerde duydugu beli oluyor ,yani onun icin senin abre testinde ne cikacak o onemli ,ve onun icin askeriye abre testinden sonra kararini veriyor

Üye
    mustafa0707 Avatarı

Son Giriş
    17.10-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım kardeşim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim..oturanboğa kardeşim senin yorumunu bekliyorum...

bülent bey geldiniz sanırım.yardımcı olurmusunuz rica etsem....sizin yorumunuz benim için çok önemli...

bülent bey birde bana yardımcı olurmusunuz allah rızası için...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Mustafacım, bilgim olsa emin ol on defa cevap yazardım şimdiye kadar...

Buraya tıklayarak konuyla ilgili yönetmeliğe ulaşabilirsin. Yönetmelikte KULAK, BURUN VE BOĞAZ HASTALIKLARI diye aratıp, inceleyebilirsin.

Yönetmelikte
    A dilimlerinde askerliğe elverişli olan hastalık ve arızalar,
    B ve D dilimlerinde askerliğe elverişli olmayan hastalık ve arızalar toplanmıştır.
    C dilimlerinde; A, B, D dilimlerinde toplanan hastalık ve arızaların tedavi ve nekahat hallerinde geçici olarak askerliğe elverişli olmayan durumları belirtilmiştir.

Yani B ve D maddelerinde yer alanbir durum varsa, muaf olursun...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mustafa0707 Avatarı

Son Giriş
    17.10-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki abi teşekkür ederim.allah razı olsun...

saf ses ortalama sol 10db sag 60db
    konuşmayı alma eşiği sol 15db sağ60db
    konuşmayı ayırtetme sol %96 sağ %88
    en rahat ses yüksekliği sol 55db sag 100db
    tedirgin edici ses yüksekliği sol 100db sağ100db arkadaşlar değerlerim bunlar.askerlikten muaf olurmuyum.tek kulakta duyma kaybı var.konuyu bilen yada başından geçen arkadaşlar varsa yardımcı olursa dua ederim sizlere...teşekkürler.saygılar...

Üye
    ha.faydinli Avatarı

Gerçek Adı
    fatıma
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sen cins birine denk gelmişinde ondan arkadaşım....
    Askerlige başvuru yaptınmı durumunu söyle gerekli görürlerse askeri hastane senin elverişli olup olmadıgına karar verir zaten. Egerki askerde olmuş olsan amirlerin fark eder seni tabi iyisine denk gelirsen sonra seni gene hastane götürürler sonuç belli olur benim kardeşi zorla yapsın dedik amirlerine iş bulamaz diye ama sonuçta çürük çıktı madem allah böle istedi dedik rapor alalım ona göre işi olsun dedik şimdide işin içinde aş oluynca hastane bukadar herkezde olur diye vermedi sonuç çocuk ortada kaldı ünv.mezunu olmasına ragmen ...
    Türkiyenin durumu bu işte gerçekten askeriye seni muaf ediyosa torpil yoksa tabi gaziye engelliye yetime yardım elini uzatan paşa paşa askerliğine gidipte muaf yanmi çürük olanada yardım etsin dimi...

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    2

Evet beyler 2 hafta kadar süren işlemlerin ardından muaf tutuldum ve gatada işlemlerim biraz uzun sürsede sonuçta askerliğe elverişli değildir raporu verdiler ve askerliik sorunum ortadan kalkmış oldu!!!

Üye
    mustafa0707 Avatarı

Son Giriş
    17.10-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlısı olsun kardeşim...

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa0707;

ya mustafa kardes sen abre testi oldunmu bu söyledigin test abre testine benzemiyor ,dedim ya abre testinde deki sonucu buraya yasan yine sana tahminleri söylesrdik ama audio testle olmas

Üye
    mustafa0707 Avatarı

Son Giriş
    17.10-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    edi_67 kardeşim.abr testi olmadım.bu yukardaki değerler odyo testinin sonuçları.bu sonuçlarlarla az çok tahmin edilir diye düşünmüştüm..askere 2012 nin agustosunda gidecem kısmetse.fakat sağ kulağımda duyma kaybı var.yukardaki değerleri özel bir hastanede yaptırdım.orta kulakta kireçlenme var dediler.60db de duyuyormuş sağ kulak.sol kulak iyiymiş..doktora dedim yüzde olarak söyleyin dedim söylemedi.hesaplanması gerekir dedi.ama değerlere göre sağ kulakta ortalama ses kaybı var anladığım..daha neredeyse 10 ay var askere gitmeme fakat alırlar mı yoksa muaf mı olurum bilmek istiyorum..her gün askere alacaklarmı yoksa muaf olurmuyum düşüncesinden canım sıkılıyor..hayatım alt üst oldu düşünmekten...çünkü sizde bilirsininiz askerlik yapmamam tüm planlarımı ertelememe neden oluyor..neyse abr testi özel hastanelerde yok.tıp fakültesine sordum yapamayız dediler..bu değerlerle tahmini e olur onu bilmek istiyorum sadece...

Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon