Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 116 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    YiRiZMa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hazır konu açılmışken benim de başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşayım.

2 yıl önce başıma gelen bu olay tam bir komedi. birgün askerlik şubesinden evraklar gelir, artık askerlik çağına gelmiştim dolayısıyla beni de askere çağırdılar. bizde hemen evrakları alıp trabzondaki askerlik şubesine gittik ordan da samsun asker hastanesine sevkettiler beni. işte olay burda başlıyor. samsuna iner inmez doğruca asker hastanesine gittik. orada her türlü kontrolden geçirildiikten sonra işitme duyumu test edecektiler. Öncelikle belirteyim, işitme cihazları olmadan isterseniz atom bombası patlatın yine de duymam ama gelin görün ki testlerde kaybım o kadar ileri derecede çıktı ki doktor benim uyanık olduğumu düşündü. hatta kulağımın dibine kadar gelip çığlık atarcasına bağırır bende o an ani bir tepki gösterdim korktum yani o sırada işitme cihazı taktığımdan sesini duymuştum. doktor da "al işte kesin numara yapıyor. bu durumda rapor falan beklemeyin benden" demez mi ne yaptıysak doktoru ikna edemedik. adam keyfine göre bu kez ankaraya gönderdi bizi ordan da aynı raporu alınca durum yine değişmedi. ve hala durumum belirsiliğini koruyor bakalım ne olacak

Askerlikten muaf tutulmak o kadar kolay değil. özellikle asker hastaneleri yazımdan da anlaşılacağı gibi çok zorluk çıkartıyorlar.

Üye
    murats Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    10:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş keşke duysak yahu ne yapalım bu işin numarasımı olur sabır gerek askerde iken bakalım nasıl zorluklarla karşılaşacagız benımde aynı orta derecede işitme kaybım var ben hiç muayene olmadım yanı oldumda tecıllıyim günüm geldıgı zaman bakacaz duruma gore gecen yıl subeye gitmıştim ben aynen soyledım benım işitme kaybım var sevkımı istıyorum dedım şube sevk vermeyiz dedı once tecılı bozdurmak gerekıyorumuş ondan sonra sevk verıyorlar boyle başına gelen oldumu hiç tecıllı iken askeri hastahaneye sevkını ısteyenler

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    03:09
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

valla ben hiç uğraşmadım. ister inanın ister inanmayın benim o zamanki bir 60 db diğeri 90 idi. askerlik şubesine gittim. muanemi oldum. askerliğimi en güzel şekilde hiç zorluk yaşamadan yaptım geldim. 3 sene oldu askerden geleli. iyikide gitmişim yapmışım. 60 db kaybım olan kulağıma kanal için işitme cihazı takıp öyle yaptım askerliğimi. koşu, halat, tırmanma, barfiks, yat, kalk sürün askeri eğitimin hepsini gördüm. tek sorun atış eğitimlerinde g3ün sesinde rahatsız olmamdı. atışlarda cihazımı çıkarıyordum. hedefi 3 te 3 vuruyordum. atıştan sonra cihazımı tekrar takıyordum. askerliğimi çavuş olarak yaptım çok şükür. askere gideceklerin endişeleri bence çok abartılı. benim şimdiki kaybım 76 db ve 90 db.

Üye
    murats Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    10:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar gun gedı çattı kafayı yıyecegım artık.sag ve sol kulakta kayıp var 58/ 60 bu degerlerde hiç askerı hasthanede muyane olmadım nasıl geçer ne olur bılemıyorum.sıkıntı ve stresten ne yaptıgımı bılmıyorum.muaf olurmuyuz olamazmıyız

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

murats;

murat benim kaybım o zamanlar 60/90 idi. askerliğimi yaptım geldim. hiç bir zorlukta yaşamadım. sana işitme cihazı verip öyle askere alabilirler.

Üye
    crawlingist Avatarı

Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    21:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhaba bende yeni üye oldum.benim odio test sonuçlarım: sol 60db(bilateral orta derecede sensöri-nöral tipte)

sağ kulak ise 56db aynı şekilde iişitme kaybım var askerliğim tecil olabileceğini biliyorum araştırmalarım bu yönde.çünkü doktorum sana ateşli silahlar v.s.kulak basıncına çok tehlike ve sağır olma durumun oluşabilir.bu yüzden askeriye sana birşey olursa hesap verme durumunda kalır ayrıca imza atan kişinin rütbesi yanabilir.o yüzden riske atamazlar demişti.gerçi askerlikten kaçtığım yok ama durum böyleyken gitmemek daha iyi olacağına karar verdim.inşallah öyle olur.üni bitirdim bu sene olmazsa kısa dönem zaten .yinede görüşlerinizi almak isterim. iş gücü kaybım % 18

forumcu nickli arkadaşa : herkes senin gibi kolay yapacak diye bir kural yok.ben yeni yeni farkeettim ve duyma problemim cihaz almadan çok ilerledi.anlamıyorum duyduğum şeyleri.artı zorluk yaşayan çok kişi varmış gizleyenlerden duyduğuma göe.bende zorlanırım.silah v.s tehlikeliymiş.basıçta öyle scuba v.s yasak.uçağa mecbur kalmadıkça yasak.naısl oluyoda ağır antreman programına tabi oluyosun anlamış değilim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

İşitme kaybı varsa askerlik yapmak çok çok çok çok çok zor olur. Aman diim.

Aşağıdaki hallerde askerlikten muaf olunur:

B) 1. Bir kulak fısıltı sesini 3 (dahil) metreden (30 dB) mesafeden işittiği halde diğer kulağın fısıltı sesini 1 metreden daha az (65 dB ve daha fazla) mesafeden işitmesi, tam sağır olması ya da tam sağıra yakın olması.
    2. Her iki kulağın fısıltı sesini 1 ilâ 2 metre arası (40-65 dB arası) mesafeden işitmesi.
    3. Bir kulağın işitmesi normal olduğu halde diğer kulakta saf ses odyogramda konuşma frekanslarında total işitme kaybı veya 90 dB ve üzerindeki işitme kayıpları (Bu maddenin değerlendirilmesinde 100 dB seviyesindeki klik stimulusla yapılan işitsel uyarılmış potansiyeller (ABR) testinde cevap elde edilememiş olması şarttır).
    4. İşitme kuvvetini, bu maddenin (A) diliminin (1) veya (2) numaralı fıkralarında belirtilen miktar kadar azaltmakla birlikte her iki kulakta 4000 (dahil) frekanstan itibaren 60 dB’in üzerinde nörosensoriyel işitme kaybı.

D) 1. Her iki kulağın fısıltı sesini 1 metreden aşağı (65 dB ve daha fazla) mesafeden işitecek olan ileri derecedeki sağırlıkları.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: crawlingist Mesajı Gör

forumcu nickli arkadaşa : herkes senin gibi kolay yapacak diye bir kural yok.ben yeni yeni farkeettim ve duyma problemim cihaz almadan çok ilerledi.anlamıyorum duyduğum şeyleri.artı zorluk yaşayan çok kişi varmış gizleyenlerden duyduğuma göe.bende zorlanırım.silah v.s tehlikeliymiş.basıçta öyle scuba v.s yasak.uçağa mecbur kalmadıkça yasak.naısl oluyoda ağır antreman programına tabi oluyosun anlamış değilim.

ben doğrusunu isterseniz askere isteyerek ve bilerek gittim. benim gitme isteğimde vatan sevgisinden ileri geliyor. gittiğim zaman işitme kaybım sol 60 sağ 90 db idi. sol kulağıma kaliteli bir kanal içi işitme cihazı aldım öyle gittim. bu şekilde konuşulanları oldukça rahat duyuyordum ve anlıyordum. bakın askerlik askerlik zorluk derecesi bakımından yerine göre değişir. bazende insanına göre değişir. bir bakarsınız çok güzel bire düştünüz. ama orda ters bir komutana denk gelirsiniz her türlü zorluğu görürsünüz. yada güneydoğuda berbat bir yere düşerseniz iyi yürekli bir komutan size anlayış gösterir. ben sabah sporlarının hepsini yapıyordum. tüfekli ve tüfeksiz seri hareketlerden tutun koşu ve kondisyona kadar herşeyi gördüm. bunlarda bir sorun yok. tek sorun. askere giden her gence g3 piyade tüfeği verirler. bu piyade tüfeğinin ateş esnasındaki sesi en sağlam adamı bile rahatsız eder. ben atış esnasında takım komutanıma durumumu anlattım. dediki atış sırasında işitme cihazını çıkar, kulağına biraz pamuk tıka. sesler sana zarar vermesin. komutu ben sana vereceğim dedi. öylede yaptım. ha 80 ve üstü db bir kaybınız varsa zaten askere almazlar sizi. ama 55 60 db kaybı olanlar askere gittikten sonra özellikle atış eğitiminde komutanlarına mutlaka durumunu bildirmeliler. g3 tüfeğinin sesi kulaklara zarar verebilir. o yüzden dikkatli olun... birde daha önce dediğim gibi askerlik öyle abartılacak bir şey değil. ama 70 80 db kaybı olanlar ne yapıp edip gitmesinler. orda albaylarla bile birebir muhatap olma durumu var çünkü.

şimdi bir arkadaş bana diyorki o ağır eğitimi nasıl yapmışsın anlayabilmiş değilim diyor. yahu arkadaşım sen kulağınlamı barfiks çekeceksin. kulağınlamı koşacaksın. kulağınlamı şınav, mekik çekeceksin. elin ayağın tutuyorsa, bir işitme cihazıyla konuşulanları anlayıp duyabiliyorsan bir sorun yok. yeterki atış eğitimlerinde cihazını çıkarıp pamukla kulağını koru. bir operasyon olması durumunda seni zaten operasyona götürmezler. üniversite mezunuysan karakolda kağıt kalem yada getir götür işi verirler.

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    23:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bulnes sen gatadan askerlikten muaf raporu mu aldın yoksa özürlü raporu mu aldın?
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: bulnes Mesajı Gör
    Evet askerlik için askeri hastane kendi ölçümlerini yapıp rapor çıkartıyor. Ben Gölcükteydim.Babam astsubaydı.Orada Askeri Deniz hastanesi olmasına rağmen biz raporu veremeyiz İstanbul GATA'ya gideceksiniz dediler. Bende GATA'ya gidip raporu almıştım.

Üye
    değırmen Avatarı

Gerçek Adı
    cemil
    Son Giriş
    23.03-2012
    Saat
    22:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abicim ben geçen hafta gatada ABR midir nedir ondan yaptırdım işitme kaybı yüzde 60 çıktı haftaya heyete gircem nolucak şimdi.... şunuda söyleyim 2 defa erteleme aldım bu 3. işlem.

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

delileri alıyorlar mı

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hadi bakalim ne olacak haftaya merak edelim bizde, ama merakini önceki ertelemelrde ne ciktiydi degerlerin ayniysa muafsindir merakini burda giderebilirsin yani ayni degerlerle erteleme aldiysan ,saten elverisli olsa idi seni heyete sokmadan sevkinin arkasina askerligi elverislidir diye yazip subeye gönderir ,sen 3 islem oldugna göre bu sefer kesin muafsindir,tabiki 5 isleme kadar uygulama haklari var ,ama genelikle 3 cüncü islemden sonra son karari veriyorlar

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: beyazgeceler Mesajı Gör
    delileri alıyorlar mı
    deliligine bagli deli isiriyorsa almiyorlamis laaaa

Üye
    yusuf3434 Avatarı

Son Giriş
    10.10-2011
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pantelis senin son durum nedir ? sen tecilliykenmi askeriye hastanesine gitiin dostum ?

Üye
    tabalioglu Avatarı

Gerçek Adı
    Turan
    Son Giriş
    22.12-2011
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar Merhaba Bende Şuan 2003 Yılına Ait Denizli SGK dan Cihaz Alabılmek İçin Heyet Rapor var Ve Bu Raporda Ağır Sensörnöral İşitme Kaybı Mevcuttur Ve Falanca Cihazı Alabılır Dıye Bır Rapor Var 2.si 2006 Yılında Aldıgım Gazi Üniversitesi Raporu Var Bundada Tanı Bileteral Orta Derecede Sensöri Neural İşitme Kaybı Mevcuttur Önerilen : Hasta İki Kulağında İşitme Cihazı Kullanıyor Diye Raporum Mevcut Şimdi Bu Raporları Versem mii Vermesem mi Diye Düşünüyorum 5 Yaşımda Ateşlik Hastalık Sonucu Penisiline Olan Alerjimden Dolayı Her İki Kulagımda İşitme Kayıpları Oluştu Ve Hatırladıgım Kadarıyla Odyo Testlerımde 70 Db Aşağı Gelmiyor Ve Dün Askerlik Şubesine Gittim Memur KAdına Dedim Eger Yoklamadan Sora Çürük Raporu Verebilirlermi Dedim Ona Göre YOklamadan Sora Tecill Yada Asker Alma Diye İşaretlicem Dedim ve Kadının Bana BEN DOKTORMUYUM NERDEN BILEYIM SEN BENI COK YORDUN DEMESINDEN Sora butun herkes bana baktı ve Ben o psikoloji altında Yoklamadan Sora Askere Alma Olarak İşaretledim Ben Bu İşitme Kayıpları Sonucunda Askerlik Yapabilcegımı Sanmıyorum Bana Biraz Yardımcı Olursanız Sevinirim Ve Bu Dilekçeyide Tecil İstiyoruma Cevirebilme İmkanım varmı ?

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tecili isaretleseydin bu seferde askeri hastaneye gidemezdin,sen askeri hastaneye gitmek istiyorsun ozaman son yoklamanda rahatsisligini belirtirsin seni askeri hastaneye yolarlar
    ,askere alma isretledin ama ,sana yinede bir form dilekce verecekler oraya hastaligni yazarsin ve sivil memurada dersin seni mecbur subenin revirin doktoruna yoliycaklar orda ona
    derdini anlatirsin burda yazdiklaringibi ,o zaten seni askeri hastaneye sevki uygundur diye kase basar ,ve seni gataya yada etimesguta yolarlar ve muaynende baslar bölece

Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon