Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben gayet iyi okuyorum merak etme o yorum yazdigin konuyu bülent abiye açtiran benim özürlüler için devlet memerlugu artarak sürsün diyen neden mi alindi özürlülerin agzina bal çalmak için referandum öncesi olmasin ? madem devlet çok düşünüyor bizide 3 eylül çıkan özürlüler sinav yönetmeliği neyin nesidir ? bence sen iyice bi oku ki sonra tartişalim ...
    yeni alimlarda bile ünüversite mezunu ayrimi yapilmamiş önlisans ve ünüversite memurlarina 2 bin kadro açilmiştir 2003 yalında 128 tane ünüversite mezunu vardi özürlü olan bu ülkede şimdi 7-8 bin arasi kanun derki devlet kadrolarinin %3ünü özürlülerle doldurmak zorunda buna eskiden kadro şişikligi bahene gösterilerek itiraz ediliyordu onunda önünü yeni yasayla kapadilar ve özürlüler bu durumdan muaf tutulmasina rahmen 40bin açık var görücez ikinci dönem alımlarinda kaçi alınacak bir seferde 40bin ögretmen atayan meb özürlülelere geldimi 10larca kurum alım yapamiyor bu komik degilmi?

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

ne var kardeşim benim elimde 2 tane diploma var ve sana bin tane özürlü olupta kariyer yapan insan gösterebilirim benim demek istediğim dert etmesin o raporlada iş bulabilirdi tabi ki askerlikten muaf olmak işe girmeyi engelleyebilir ama bi dünya ilan var engelli vasıflı eleman alan vasfı varsa kullanır özelde veya devlete çalışabilir benim özür grubu olup müdür olan bi dünya arkadaşım var ama tabi bitirmek varken sağlıklı olduğunu normal kadrolarda çalışmak varken özür grubu olmaz keşke hepimize o imkan olsa ama olmuyo ben demiyorm rapor iş kapısı diye ama üzülmesin öyle olmazsa böyle girer yapar. Önemli olan olmak istediğin şeyi yapmayı istemekten geçer

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

serdar kardeşim psikolojik rahatsizliği olupda özelde çalışan insan bir elin parmagini geçmez ben özürlüler bulamaz demedim bulunabilir arkadaşimizin rahatsizliği için konuştum memurluk alımlarinda derki bedensel ve ruhsal saglıgı bozuk olmayacak der biliyorsun değilmi ben arkadaşin rahatsizliği için yazdim ben gözden almama rahmen bir ton zorluk çıkardilar
    arkadaşimi tenziye ederek konuşuyorum senin büyük bir kurumsal şirketin var çalıştırırmısın ? belki saldırgan degildir içseldir ama bunu şirket dinlemez ki

Üye
    use Avatarı

Son Giriş
    15.10-2010
    Saat
    12:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporun pskiyatriden alinacak olmasi dezavantaj iste....keske muaf durumunda muafiyet sebebi direk yazmasa ya da isveren ogrenemese

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Tamam bende aynı zorlukları yaşadım insan bunalıma girebilir bi dünya sebepten insana hava değişimi yapıp gönderiyorlar başka yere uyum sağlayamazsa askerlikten muaf tutuyorlar bunu bu şekilde açıklarsa hiç bi şey olmaz benim eniştem kekeme olduğu için almış amcam kalbi delik olduğu için almış ama yaptığı işe engel teşkil etmediği sürece açıklamasıını mantıklı temele dayandırdığı sürece olurneden olmasın hem senin giremediğin yapıkredide benim uzman yardımcısı olan özür grubunda çalışan arkadaşım var demek yılmamak gerekiyo bende uluslarası bi banka da çalışıoyoru bi tane köylüm bi devlet kurumunda müdür oldu yakında dahada yükselecek

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tamam arkadaşim sen haklisin ben yapikrediye özürlü kadrosunda başvurmadim sağlam başvurup askerlik sorun çıkardi yazdiklarimi okur isen daha saglıklı yorumlar yazabilirsin hala israrla varsayimdan temenniden konuşuyorsun pskolojik rahatsizliği olanlar ve askerliktede bu rapor aldimi zorluk çıkar işe alımlarda bu gerçek seni güzel temennilerinle başbaşa birakiyorum saygılar sunuyorum ...

Yasaklı Üye
    barok Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

JEAM bak ne kadar güzel cevaplamışsın.. demek ki bu yıl bu kadar kadro açılmasının cevabını çok güzel vermişsin. 2003 ve 2010 yıllarında bu yığılmanın cevabınıda vermişsin.
    bülent abinede atıf ta bulunmana garipsedim yani..
    şu an kamudan iş bekleyen( sağlık bakanlığı verileri baz alınarak) bu rakkam 40.344 dür..bunun içinde meb de iş başı yapmış olan arkadaşlar da dahildir..ve çeşitli sebeblerle başvurmayan bu sayıya dahil değil..bu da %10 bu sayının üzerine konursa artısı eksisi bu rakkam gene bulunur..40 bin kadardır.

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

saglık bakanliği sinavina 80bin kişi başvurmuştur bu 1.csi sebebi ise saglık bakanliğinin ilkokul mezunlarinada kadro açmasidir garipsencek bişey yok ayrica sen dedin ya oku kanunu diye okuyorum ve çabaliyorum merak etme çok hemde referandum öncesi özürlülülerle ilgili anayasaya koyulan madde geregi işe alimlar sence ne kadar mantikli geçen sene 202 kişi alinirken bu sene neden birden 6 bin kişi alindi ? bi sorgularmisin

Yasaklı Üye
    barok Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlık bakanlığına başvuru sayısı 40 344 dür..bunu bile kaynak göstererek forumlara yazmıştım ama okumamışsın..yani okuduklarından da anlamıyormuşsun..neyse sen fazla okuma... ama benim yazdığım forumlarda ki sağlık bakanlığı referanslı yazıyı göreceksin

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

özelden linki yollarmisin ...

Üye
    use Avatarı

Son Giriş
    15.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanirim askerlik muafiyeti is yasantisinda karsimiza olumsuz olarak cikiyor cevaplardan bunu cıkardim ben....

Yasaklı Üye
    barok Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

JEAM;

herkes görsün sağlık bakanlığına başvuran sayısını ..ama burda tekrar belirteyim bu sayısına meb kazanıp başvuran arkadaşlarda dahildir..bu sayı düşüp çeşitli nedenlerde bu sınava müracaat edemiyenleri de dahil edersek hemen hemen tekrar bu sayıya ulaşmak mümkün (en azından iş bekleyen özürlü sayısı hakkında bir fikir elde edilebilir)

http://www.bolusaglik.gov.tr/Dosya/e...07.09.2010.jpg

Üye
    use Avatarı

Son Giriş
    15.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

suana kadar yorumlar askerlik muafiyetinin is açisindan sorun olucagi yonunde baska gorusleri olan varmi lutfen...?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Askerlikten muaf olunduğunda verilen belgede muafiyete dair bilgiler yer alıyor. Bu da iş bulma aşamasında çok çok çok büyük sorunlara yol açıyor.
    Yerinizde olsam Anayasa'da yapılan değişikliğe* dayanarak milli savunma bakanlığına dava açarım:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    İkinci madde kişisel verilerin toplanması ve kullanılmasına dair. Bu konuda önemli bir mağduriyetimiz var: Askerlik Yapamaz Belgesi. Evet, namı diğer Çürük raporu!
    Malum, sakatlar askerlikten muaftır. Muaftır ama, bu muafiyete dair karar öyle bir sicile işlenir ki, neredeyse tuvalete girmek için dahi askerlik belgesinin istendiği bu coğrafyada bu sicil adamın burnundan fitil fitil getirir o çürüklüğü! Görünür bir sakatlığı olmayan yüz binlerce arkadaşımız işe girerken bu belgeyi sunmak zorunda kalır ve orada muafiyet nedenini gören işveren o kişiyi işe almaz!

Bu madde kolayca bu sorunu çözebilecek mi, bilmiyorum. Ama hukuki olarak ciddi bir zemin hazırladığını düşünüyorum. Kime ne kardeşim benim askerlik yapıp yapmadığımdan! Hadi çok istiyorsunuz, bari muafiyet gerekçesi olmasın belgede! Hep derim, çip takın bize, siz de rahat edin biz de!
    * Madde 20'ye eklenen ibare: “Herkes, kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir. Bu hak; kişinin kendisiyle ilgili kişisel veriler hakkında bilgilendirilme, bu verilere erişme, bunların düzeltilmesini veya silinmesini talep etme ve amaçları doğrultusunda kullanılıp kullanılmadığını öğrenmeyi de kapsar. Kişisel veriler, ancak kanunda öngörülen hallerde veya kişinin açık rızasıyla işlenebilir. Kişisel verilerin korunmasına ilişkin esas ve usuller kanunla düzenlenir.”

Üye
    use Avatarı

Son Giriş
    15.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    elverissizdir raporunu aldiktan sonra zorlu bi surec beni bekliyor, askerlik durum belgesinde keske hic yazmasa muafiyet sebebi... dava olayını dusunuyorum sy oturan boga tesekkurler yonlendirme icin...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon