Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yzmercan Avatarı

Gerçek Adı
    ziya
    Son Giriş
    02.09-2010
    Saat
    11:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar..

Benzer bir çok konu var biliyorum.. Ama o konuların aksine benim vereceğim işitme oranı hava yolu veya kemik yolu şeklinde olmayınca size yeni bir konu açarak danışmak istedim..

Bugün gittiğim özel bir işitme merkezinde test yaptırdım.. Bir kaç farklı tonda sesleri frekans değerlerini düşürerek test yaptılar.. Basit bir test haliyle..
    Sol kulak %45 sağ kulak %48 işitme kaybı var diye bi rapor çıktı..

Sağ kulaktan daha önce ameliyat olmuştum.. Ama bi faydasını görmemiştim.. Sol kulağımı kapattığımda sağ kulağım çok bulanık duyuyor.. Sol kulağım nisbeten daha net duyuyor.. Ince sesleri çok zor duyuyorum hatta hiç duymuyorum .. Kapı zili, telefon sesi gibi..
    Dudak okumadığım zaman mesela s, t, p gibi harfleri yani tek tek söylendiğinde ayırt edemiyorum..

Muafiyet olabilir miyim bu durumda sizce?

Görüşlerinizi bekliyorum..
    Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Çok sınırda bir durum sanırım. "Her iki kulağın fısıltı sesini 1 ilâ 2 metre arası (40-65 dB arası) mesafeden işitmesi" durumunda askerlikten muaf olursun: http://www.engelliler.biz/forum/aske...tml#post162440
    Bu konuda askeri hastanenin tes yapması ve karar vermesi şart.

Üye
    by_sinan Avatarı

Gerçek Adı
    SİNAN
    Son Giriş
    09.01-2011
    Saat
    00:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aynı durum benım ıcın de oldu ince sesleri kapı sesı telefon sesı cok zor duyuyorum ıkı kulak da sorun var orta kulakda sorun bılateral işitme azlıgın tanı koydular barısa ve seferde askerliğe elverişli değildir.rapuru verdıler.ısıtme merkezınde test yapmıştın işitme cıhazı kullanmanı tavsıye ederım neden zamanında banada ögle dedıler %40 gıbı sorun vardır ısıtme cıhazı kullanmadıgım ıcın suan %70 cıvarın zaman ılerledıkce ısıtme sorunuda ılerlıyor doktorlar bana cıhazı zamanında kullanmış olsaydın bu kadar ılermezdı dedıler tekrar gecmiş olsun kardesim..

askerlıkden muaf olma durumu ıcın yorum yaptım kulakda ısıtme cıhazı kullanma tavsıyesı kendı durumundan dolayı yazdım..