Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben suan yurt disnda yasiyorum misirda 12.03.1991 dogumluyumm askerlik kagiidmin geldiginden suphe ediyorumm...
    ben yurtdiisnda oldugumm icn bu durumda ne yapmaliyimm askere gitmek istemiyorum.... benimde iistme sournum var elimdeki istme testi soyle

1. test saglik bakanligi devlet hastanesinde yaptim tarih 10.04.2009

sol sag
    hava 57 58
    kemik 57 58

2,testim medical park ozel hastaneside yapildi tarih12.01.2009

sol sag

hava 42 50
    kemik42 47

benimde ic kulak teshiis konuldu kuuckken ates geciridm yada terfik kazasindan kaynakllana bir duurmdur bu 2 sbeten biri bide bacagimda 62 dkisli bir iz var trafik kazasi geciriidgimde ammelyata aldilarr boylee

sizce askere gidecekmeiyimm

Üye
    oxalic Avatarı

Son Giriş
    08.07-2010
    Saat
    08:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar arkadaşlar , bende yurtdışında çalışmaktayım(libya)

Türkiyede de var olan işitme kaybım , gürültülü çalışma ortamı(şantiye) yüzünden aşırı derecede ilerledi , şuanda phonak milo micro plus aletini (sağ kulak için )verdiler , 7. günüm aleti kullanmaya başlayalı , çalıştığım yerin sağlık sistemi ve şartları , birazda benim arapça dil problemim yüzünden doktordan bu detayları alamadım , detaylı bilgi veremeyeceğim (hava kemik vs )sizlere bende ki işitme kayıpları , arapça odyo testi sonuçlarından anlayabildiğim kadarıyla :
    sol :48db
    sağ :62 db

Emre'nin sorusunu okurken , kendi sorumuda altına ilave edeyim istedim , askerlikle yükümlümüyüm , yoksa muafmıyım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

İşitme kriterleri forumda çok defalar yazıldı: http://www.engelliler.biz/forum/aske...tml#post162440

Tecil ya da muafiyet için gerekli şartları MSB Askeralma Dairesi Başkanlığı sitesinden okuyabilirsiniz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ınnaın okuudmm bısey anlamdımm ıstme sorunu ıcnnn sizce airlarmi beni bulent abi?

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Rahat olun 2 nizde askerlik yapmazsınız.tek kulak bile 50 db nin üzerinde olanlar bile yapmıyor.ama orda biraz mücadele etcen duymuyorum diyeceksin olmuyor diyeceksin.muhtemel acemi birliğine gönderirler ordanda siz söyledimi çürük verirler.

Üye
    son_bir Avatarı

Son Giriş
    15.02-2011
    Saat
    23:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar neden yanlış bilgi veriyorsunuz anlamadm duymayan adam acemi birliğine nasıl gider bunlara sağlam raporunu kim verecekki bunlar askere gidecekler. Kardeş sen ilk önce bulunduğun yerdeki konsolosluğa git durumunu onlara açıkla seni yetkili doktoro gönderirler eğer onlar çürük raporu verirlerse işin orda biter eğer karar veremezlerse türkiyede bir asker hastanesinde muayene olması uygundur kararı verirler. Türkiyeye geldiğinde bir askerlik şubesine gidersin rahatsızlığını anlatırsın seni en yakın asker hastanesine sevk ederler raporunu verirler hepsi bu kadar muaf olursun merak etme.

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Muaf oldum arkadaşlar 2015 yılında. Türkiyede heyete girdim