Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    crazyblade Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    06:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar heyete girdim çıktım Sonuç: Madde 44 D Bendiniin 1 . fıkrasına uyar..BARIŞTA VE SAVAŞTA ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR...heyet sonucum bu ..kilo problemi olan arkadaşlar genelde erteleme kararı çıkıyorr..kilo sorunu olanları sürekli erteliyorlar..iç hastalıkları önemli birde raporla belgelediniz mi tamamdır..heyetten askerliğe elverişli değildir kararı çıkar...

oturan boğa senin de en başta dediğin gibi D maddesi uyuyormuş benim hastalığıma...ben savaşta yapar barışta yapamaz bekliyordum ama her iksinde de yapamaz kararı çıktıı..değerli bilgilerini bizimle paylaştığın için teşekkürler oturan boğa

Üye
    Yesilman Avatarı

Son Giriş
    11.03-2013
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar merhaba, Benim bobregimin biri %24 digeride %70 calisiyo ayrica bobreklerinden reflu ameliyati oldum.. Bu durumda bu sekilde askerden muaf olma durumum ne olabilir??

Üye
    çhita Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    27.02-2014
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben böbreklerim biri %50 lerde biri %30larda askere gittim. sadece ameliyatlı olduğumu ve böbrek tedavisi gördüğümü söyledim. çünkü devlet hastasinde sintigrafi.nefrolojik bulgu gösteren radyolojik imkan yoktu. 6 yıl sonra istanbula geldikten sonra belli oldu. çok hırpalandım. hatta askerde ameliyat kapısından döndürdüler. ve iyi ki ameliyat etmemişler gerçekten askerde yaralı olmak zordur. ama herşeye rağmen askerlik yaptım ve iyice böbrekler zora girdi. askerden önce 2 taraftan açık. askerden sonrada 2 kapalı ameliyat oldumepsi geçti zor günlerdi ama hatanın çoğu sakin suskun bir aileden gelmem sebep oldu. sustukça bedenin ne durumda olduğunu fark edemeyiz taki volkan gibi dayanmazlık derecesine gelinceye kadar. o zamanda herşey geç olur.
    geçmiş olsun.

Üye
    Yesilman Avatarı

Son Giriş
    11.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok gevmis olsun.askere gitmeden once sintigrafi cekmedilermi? O sekilde seni nasil askere aldilar?o sekilde askerlik yaptigin icinde daha kotu olu bobreklerin oylemi??cok uzuldum allah sifa versin

Sevgili oturan boga benim de bobregimin biri %22 digeri %70 calisiyo ayrica bobregimde genisleme var ve ureterlerimden bir cok ameliyat gecirdim.bu durumda ben askerlikten muaf olma kapsamina giriyormuyum?belirttigin maddelere gore?

Üye
    çhita Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    27.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeşilman senin durumun bana çok benziyor.
    eve t gitmeden önce uğraşan olmadı. bilgim azdı. babamda suskun biriydi. ve köyde oturuyordum. saatlerce yola giriyordum. o zamanlar manisada 2002de tedavi görüyordum manisa imkan bulamadı. iznire sefk edildim. ama hiç askerliği düşünemedim. taki zaman gelince. ve çoğu şey geç oldu. şubede muayene sırasında söylesemde uğraşan olmadı. 48 kiloyken 50 yazıldı dosyama. maedde ihlali yapılmasın diye. yani suçun çoğu bende kendime sahip çıkamadım. şimdi sizlerden ricam eğer böbreğiniz yada başka zor bir problem varsa güzelce takib edin askerlik sevdası ile bedenin günahını almayın. sebebi siz olurssanız katil siz olursunuz.
    şimdi çalışıyorum yine zorluk çekiyorum. muaf olmaya çalışsam yine uğraştırırlar ama çok dengeli bir uğraşla rapor almak lazım. ama yasaya göre rapor almam çok zor görünüyor. yani illede böbrek ölecek diye maddede yazılıyor.

Üye
    Yesilman Avatarı

Son Giriş
    11.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Chita gercekte yasadiklarina uzuldum.bende suan askerlik islemlerimi baslattim ve kontrollerim oluyo bugun ultrason cekildi bobrek boyutlarimda genisleme var onumzdeki haftada tekrar sintigrafi cekilcek onuda buraya yazicsm.bir cok dr bu sekilde askerlik yapamayacagimi soyluyor. Gelismelerden haberdar edecegim.

Üye
    çhita Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    27.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam yesilman. bu arada ben ankara dış kapı askeri ve gata hastanelerinde tedavi gördüm. 2004 yılında tel takıldı. o halimle 8 saat nöbetim vardı. eksi 11 derecelerde. ankaranın neresindesiniz.

Üye
    Yesilman Avatarı

Son Giriş
    11.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara dikmendeyiz.benim anlamadigim sen askerdeyken bunkadar hastalandinda seni basil birakmadilar?neyse kismet buisler.insallah en yakin zamanda iyilesirsin kolaygelsin

Üye
    çhita Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    27.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biliyorsun böbrek hastaları sağlam görünür. ama 10 dakkalık acısıda 10 yıla bedel. 2001 de hastalığım volkan patlaması yaptım 10 sene geç farkkettim. resmen süründüm. ameliyatlardan sonra rahatladım. ama geç oldu.

Üye
    MERTCANAÇAR Avatarı

Gerçek Adı
    MERTCAN AÇAR
    Son Giriş
    04.09-2015
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benım doğuştan bobreklerımde sekıl bozukluğu varmıs ve buda heper tansıyona sebep oluyor doktorum buyuk bır ıhtımalle askere gidemeyeceğimi soyledı sızce ben askerden muaf olurmuyum acıll cevap beklıyorumm lütfenn

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @MERTCANAÇAR

Böbreklerde fonksiyon kaybı yoksa muafiyet sağlamaz ama, ondan kaynaklı yüksek tansiyon muaf olmana neden olabilir.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Başlığın Etiketleri