Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 55 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    xavier Avatarı

Son Giriş
    16.03-2016
    Saat
    02:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Askerden muaf olan biri özel şirketten devletten vs Askerlikle ilişkisi olmadığına dair 1 belge istediğinde askerlik şubesinin verdiği belge nedir?
    İçeriğinde verilme SEbeBi yazar mı?

Teşekkürler, Saygılar..

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

benımkınde askere elverişli değildir yazıyodu.

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bekgewnin arka sayfasında ne rahatsızlıgından dolayı elverişli degildir diye yazar

Üye
    xavier Avatarı

Son Giriş
    16.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaptan16 bence yanılıyorsun bunu açıklamaları dsö ve anayasayaykırı sana öle yaptılarda mı yazdın duydun mu?

Oturan Boğa bu işi biliyor bence

Üye
    xavier Avatarı

Son Giriş
    16.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturan boğa bilirsen sen bilirsin ben araştırdım açık kelimelerle yazmıyormuş fakat her muafiyet sebebi hastalık 1 kod numarasına sahipmiş ve o kod yazılıyormuş muaf olduğuna dair belge istendiği zaman mesela D17 F-4 BARIŞTA VE SEFERDE ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR. sanırım bu homoseksüellerin kodu emin değilim de nette bir çocuk almış ve yazmıştı.Bu kodlama sistemiyle bile olsa sağlık raporu aldıktan sonra askerlikle ilişkin olmadığına dair belgede böyle bir fişleme varmı açık kelimelerle veya kod sistemiyle bu anayasaya ve kanunlara hatta insan haklarına ve dünya sağlık örgütü kurallarına da aykırı.
    Ama bi türlü net bilgi edinemedim.

Siz bilgili birisiniz sanırım. Lütfen yardımcı olun.

Teşekkürler. Saygılar..

Üye
    xavier Avatarı

Son Giriş
    16.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dostum tepki gösterme homo felan değilim çok şükür ama gelenin gidenin bilmeden yalnış bilgi vermesinden ve terslemesinden bıktım bu konuda bilgili biri arıyorum istediğim çok şey mi? Niye hemen gardını alıyorsun yard oldun ama biliyordum o topici ben ama yinede saol

Üye
    xavier Avatarı

Son Giriş
    16.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben sağlık sektöründeyim her hastalığın uluslarası bir kodu zaten var bilginize efendim ama bu fişlemeyi askeriye yapıormu yapmıor mu öğrenmek istediğim bu..Oke?

----------

Yani detay yazim okuyanlarda sizin gibi anlamasın: Bir özel sektöre veya devlet dairesine iş başvurusunda askerliğe elverişli değildir belgesinde hastalıkdan bahsediliyor mu hepatit b,aşırı kilo ampulte kol vs..Yoksa hasta haklarına saygılı kişinin özel hayatı denior mu çağdaş hukuk bunu gerektiriyor.toplumda ve yeni işyerinizde de hayatınız boyunca saçma sapan bir askerlik meselesi için fişlenmek istemiyor insan zaten yeterince zor 1 hayat.daha da zorlaştıran herşeye karşıyım tavrım var.Adam mesela bipolar yeni işe girecek ddior ki kimse bilmesin ama işyeri askerlikten belge istiyor askeriyede işgüzarlık yapıp(yani fişleyip) o belgede hastalığını belirtiyorsa yeni bir başlangıç için devasa zorluklar bu sorunumuz anlatmak istediğim.Kişinin elverişsiz raporu her ne sebeble alınmış olursa olsun homoluk dahil benim gizli tutulması ve özel hayatın ve sağlık bilgilerinin 2.kişilere yetkisi dışında verilmesine karşıyım.oturan boğa bilgili biri sanırım site yönetiminde birde o da yok bu saatte yoksa bilirdi diye tahmin ediyorum hanımefendi.Bilmem bu sefer detay yazarak anlatabildim mi?Tşkler.Saygılar..

Üye
    xavier Avatarı

Son Giriş
    16.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nasıl bu kadar çabuk ve net bilgiye ulaşabiliyorsunuz şaşırdım çok tşk ederim Allah Razı Olsun gerçekten benim için önemliydi.Minnetle Tşkler zamanınızı ve ilginizi buna yöneltme inceliğinde bulunduğunuz için.Bi yalnışım olduysa özürlerimle beraber iyi akşamlar..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Konu netlik kazanmış, ama ben güncel bir örnek de vereyim: Başbakan'ın oğlu malum askerlikten muaftı. Konu basının eline düştüğünde abuk-sabuk haberler yaptılar ama hiç birisi askerlikten muaf tutulmaya neden olan hastalığın ne olduğunu bilemedi. Ta ki kendileri açılayana (ya da bilmiyorum belki de sızdırana) kadar.
    Bu tür bilgiler askeriye ve kişinin kendisi dışında hiç kimse tarafından bilinemez.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    xavier Avatarı

Son Giriş
    16.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sn Oturan Boğa; kalem arkadaşımız buldu fakat nette başından muafiyet geçmiş olanlar şöyle der: Hastalıklar ve arızalar tablosuna atfen askerliğe elverişsizdir madde 33/c mesela obezite(benim sorunum tabi ki bu değil) netten bu tabloya bakanlar neden askere alınmadığınızı anlar kısacası sn Oturan Boğa ;
    Akerliğe elverişsizdir haricinde bu belgede bir madde hastalığın sebebini gösteren bir madde veya kod varmıdır ?ben tam ikna olmuştum fakat bi karışıklık var nette herkes madde yazıyor dior mesela dediğim gibi 33/f veya psikolojik rahatsızlık sanırım 16/a gibi varmıdır efendim böle bişey nie böle yazıyorlar o zaman başına gelenler nedir bu karışıklık?Ltf detaylı ve net bi şekilde cevaplamanızı rica ve temennisiyle Saygılar Tşkler..

Üye
    xavier Avatarı

Son Giriş
    16.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ewet haklısınIZ hanımefendi fakat nette bu işler başına gelmişler özellikle kod yazılıyor die tutturuyorlar en güzeli bayram sonu askerlik şubesine sormak ve buraya da sonucu bildirmek ama başından kod yazılıyor dien çok kişi geçmiş bu olaylar.Farkındayım vesvese yapıorum anlayışın ve ilgin için tşk ederim.Gönüllü güzel bir hizmet sizinkisi tbrk ederim..

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senin sodugu buydu bende yardıncı olmak icin yazdım
    sen yazdıgımı begenmedinki ozelime mesaj attın
    acıkca sorsaydın sana acıkca cevap yazardım

ben pasapot cıkarmak icin istemiştiler o zaman kucuk bir belge vermiştiler
    onda yazan TEŞHİŞ kort vokal paramiden paralizi KARAR f/1 askerlige elverişli segildir bu raporu senden başka kimse şubeden alamaz

oyle herkesin ozelinede mesaj atılmaz
    bu kotlar hakkında bilgim yok neicin koyulmuş senin varsa acıkca yazda biz de ogrenelim

Üye
    xavier Avatarı

Son Giriş
    16.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kaptan ben ne kadar iyi davranmaya çalışsamda sen sert cevaplar vermekten hoşlanır gibisin özeline dostum diyerek başlayan msg atmıştım ona da ben nerden senin dostun oluyorum yazdın...Saol anlayışına hayran oldum bir daha demem rahatsız oluyorsan...
    Sn Kaptan kodlar hastalıklar için her hastalığa "hastalık ve arızalar listesi>>Sağlık Yeteneği yönetmeliğindeki" bir kod verilmiş.Bunu yazıyorlar.
    Oturan Boğa ve Kalem bakın bu kişiye de yazmışlar siz yazılmıyor diordunuz sanırım şubeden şubeye mi değişiyor.hastalıkdan ve herhangi bir hastalık kodu olmayan bir muafiyet raporu da veriyorlar açıkça hastalığı belirten belge de bi standart yok anladığım kadarıyla.Ben bu sonuca vardım.Bayramdan sonra şubeye açıp direkt soracam..kaptan kodlar konusunda umarım cevap verebilmişimdir; veremediysem sen benim özelime rahatlıkla msg atabilirsin hiç sorun değil ) umarım açıklayıcı oldu
    Ama konu iiice KARIŞTI bence....

Üye
    xavier Avatarı

Son Giriş
    16.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem hanım mükemmelsiniz mükemmel şu an az bi işim var ama katılıp 2-3 soruyla bilgilenmeke isteyenlere ve bana yardımınız dokunabilir.İlla ki aynı konuyu kafasına takan olacaktır zaman kaybetmeyecek benim gibi sizin de zamanınız gitmeyecek tşkler.bu akşam 2-3 sorum var size görüşmek üzere..

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Kalem Mesajı Gör

önemli not: askerliğe elverişli değildir belgesi ya da raporu saglık yetenegi yönetmeliği dikkate alınarak askeri hastanelerce düzenlenen belgedir. size verilen belgeden farklıdır.
    kalemin dedigi dogrudur bu belgeyi kimse alamaz.raporu aldıgım hastane bana bile vermedi şubeme posta ile gönderildi.iki sefer şubeden belge aldım iki seferde bana raporu vermediler yazı verdiler .bagkur emekliligi icin raporu istediler ozaman raporun fotokopisini verdiler

dün akşam bu belgeyi bulamadım sadece aklımda kalan kısmını yazdım şuanda belge elimde aynen boyle yazıyo

TEŞHİŞ:Bilateral cord vokal paramedian paralizi

KARAR:D/23 F-1 askerlige elverişli degildir

rapor aynen boyle

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon