TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eyuboo Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben Hakkari'de askerlik yapıyorum. 1 eylül'de izne geldim psikolojik nedenlerimden dolayı psikiyatriye çıktım. psikiyatri f43.2 uyum bozukluğu tanısı koydu beni yatarak psikolojik tedavi görmemi istedi. bende o akşam kendimi astım. ailem kurtardı. beni bakırköy ruh hastalıkları hastanesine yatırdılar. 1 gün kaldım hastanede delilerin arasında ertesi gün çıktım. tekrar psikiyatriye çıktım. bana hastanede yattığıma dair epikriz raporu istedi. ve heyete sevk edeceğini söyledi. bende gittim raporu aldım. pazartesi psikiyatriye gittim tekrar kıta anket formu ve askeri işlevsellik formunu ve epikriz raporunu verdim. bana 1 ay hava değişimi verdiler. benim psikolojim aşırı bozuk ben kendimi astım. elime silah verseler kafama sıkarım o derece ailemde gitmemi istemiyorlar askere kendime zarar veririm diye korkuyorlar. eğer ben çürük alamayıp firar edersem. mahkemeden çürük alma ihtimalim var mı durumumu anlatsam ? bu psikolojiyle askere geri dönersem gerçekten kendimi öldürürüm. Askerde arkadaşlarım kirpi ile mayına basıp araçla takla attılar. bu olaydan sonra psikolojim aşırı bozuldu sürekli halüsinasyon görüyorum. bunları psikiyatriye anlattım hatta komutanlarım kıta anket formuna falan askerlik vazifesini yerine getiremez yazmış. ama gene de hava değişimi verdi. bir daha kontrole aynı hastaneye gidebiliyor muyum ? ben askere geri dönmek istemiyorum. artık çaresizlikten sürekli kafamda intihar düşünceleri var. bundan kurtulmanın yolu yok mu ? 2 jilet atana direkt çürük veriyorlar. ben intihar ettim hastanede yatmama rağmen hava değişimi veriyorlar tam bir saçmalık. eğer tekrar hastaneye yatarsam askerlikten kurtulur muyum ? yardım edin
    @OturanBoğa

Üye
    POWER_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    25

dostum öncelikle geçmiş olsun Allah şifa versin ...
    bende angara gatada 20 gün yattım çürük verdiler ama şimdiki aklım olsaydı kesinlikle çürük almazdım almamak için yalvarırdım doktorlara askerden kaçmak yada çürük almak inan marifet değil zaten hepi topu 5 ay askerlik yapıyon keşke şimdi beni askere alsalar orda teknik eleman olarak kalırım dışar da sivil hayatta ne olacak sanıyon herşey süt liman mı olacak sanıyon işsizlik parasızlık insanlar sana ne gözle bakacak düşündün mü ?? biir kere iş vermezler bizde geçtik aynı yollardan bence efendi efendi askerliğini bitir gell benimde psikolojim bozul ben 15 - 16 senedir ilaç kullanıyorum...

Üye
    eyuboo Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam ben Hakkari'de yaşadığım olaylardan dolayı psikolojik travmalar geçirdim. 80 kilo gidip 50 kilo döndüm düşün yemeden içmeden kesildim. kaç kez alışmaya çalıştım askerliğe ama olmuyor işte yapamıyorum.

Üye
    POWER_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    25

@eyuboo

valla senide pek kibar yetiştirmişler bizde neler neler yaşadık bizimde psikolojim bzuldu ama hiç senin gibi olmadık bilmiyorum doktorun kararı ne olacak ???

Üye
    OğuzHan112 Avatarı

Gerçek Adı
    OğuzHan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1.901
    Verilen Beğeniler
    1.546

Prosedür gereği hava değişimi veriliyor,
    Hava değişimi sonrsı tekrar hastaneye gidin.
    Muaf olacaksınız,biraz sakin olun. İntihar felan bunları aklından çıkar, gerekirse tekrar hastaneye yatırsınlar sizi,
    @eyuboo

Üye
    DijitalPortakal Avatarı

Son Giriş
    22.09-2021
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Yapacağın 6 ay askerlik.. Bizde yaptık bu askerliği hemde Şırnak/Gabar dağında. Hemde 15 ay + 4 ay ceza aldım 19 ay yaptım.. Bence de sana çürük versinler en azından yemek az gider. Sana verilen yemeği diğer aslanlara versinler kardeş

Üye
    eyuboo Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OğuzHan112

Abi hastaneye tekrar yatarsam muaf olma ihtimalim var mı ? veya 2. kontrole gittiğimde ailem doktorla falan konuşsa ?

Üye
    GaribanÖğretmen Avatarı

Gerçek Adı
    Emin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    76
    Verilen Beğeniler
    12

@DijitalPortakal @POWER_ güzel insanlar olayın kibarlıktan ziyade psikolojik olduğu kanaatindeyim, bu şekilde yargılamak biraz yanlış değil mi?

Yalnız anlamadığım, intihar etmiş bir insanı hastane nasıl salıyor?

Üye
    eyuboo Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aileme yalvardım beni buradan çıkarın diye çünkü hastanede daha çok delirdim. doktorla konuşup çıkardılar. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yattım 1 gün
    @GaribanÖğretmen

Üye
    OğuzHan112 Avatarı

Gerçek Adı
    OğuzHan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1.901
    Verilen Beğeniler
    1.546

Anlattıklarınız doğru ise, yani hastalık boyutu.
    Askerlik zaten yaptırmazlar, suisid girişiminiz olmuş. Keşke yatışı uzatıp tedavinizi olsaydınız,önce sağlık.

Diğer konu. Muaf olacaksınız, tedaviye devam. Hava değişimi sonrası tekrar aynı hastaneye gidin. Ama hastaneden erken çıktığın için bu eksi puan .

Hekim neyi uygun görmüşse ona uymalısın, yatış vermişse yatacaktın. Muaf olman için bu önemli.

Her neyse.muaf olacaksınız stres yapmayın...
    @eyuboo

Üye
    POWER_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    25

@DijitalPortakal
    kesilikle katılıyorum bizim sülalede en zor askerlği benim babam yapmış tam 18 ay güneydoğuda terörün ilk patlak verdiği yıllarda bitler pireler elimizde yüzümüzde gezerdi diyor babam benide almadılar askere çürük verdiler şimdiki aklım olsaydı giderdim askere askerlik yapmayana dışard iyi gözle bakmyor kimse ne iş veriyorlar nede eş yarım adamsın bu kadar net söylim....

Üye
    eyuboo Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OğuzHan112
    Abi ben intihar etmeme rağmen doktor " Homisid Suisid " riski yok yazmış kafasına göre

Üye
    OğuzHan112 Avatarı

Gerçek Adı
    OğuzHan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1.901
    Verilen Beğeniler
    1.546

Yatıp 1 gün sonra çıkarsan elbet söyler, taburcu ederken bunu yazmak zorunda, zoraki taburculuk istemişsiniz, yatsaydın tedavini olsaydın.

Bence şu intihar çümlesini konuşmayalım artı düşünmeyelim,

Muaf olacaksınız dedim, hava değişimleri mecburen veriliyor, bitişte tekrar heyet sonrası muafiyet. Takmayın kafaya fazla...
    @eyuboo

Üye
    eyuboo Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OğuzHan112

İNŞALLAH abi. bu arada ben şuan izindeyim ve bana ilk defa hava değişimi verdiler izndeyken. tekrar kontrol için aynı hastaneye gidebiliyor muyum ? birliğime dönmeden işimi halletmek istiyorum

Üye
    (Gölge) Avatarı

Gerçek Adı
    DAVARO
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -----
    Alınan Beğeniler
    427
    Verilen Beğeniler
    791

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Askerlik yapma çürük verirler parasi olan yapmiyor olan garibana oluyor avrupada zaten zorunlu askerlik yok prefosyonel ordu

Mashar osman hastanesi çok berbat allah düşürmesin akilli giren zir deli olur çikar bakirköyden

Sayfa 1 / 2 12 SonSon