Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozkaradag Avatarı

Son Giriş
    20.06-2005
    Saat
    19:23
    Yaşadığı Yer
    Talas/KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar,

Sevgili Hasan, bir astsubay evladı olarak işin zor derim.
    Size askerlikten muaf raporunu nasıl aldığımı anlatayım, askerlik şübesine gittik babamla (kaldı ki babam astsubay ve ben de CP engellisiyim ve de tekerlekli sandalyedeyim) orda ki doktor; biz Murat'a belge veremeyiz dedi ve beni Asıkeri Hastaneye sevk etti yani gerisini sen düşün.

Bir de o kadar çok sahtekarlar var ki inanamazsınız.

Üye
    Aki Avatarı

Son Giriş
    05.10-2011
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bugün geçde olsa çabamın sonucunu aldım Genel Kurmay Başkanlığına göndermiş olduğum şikayet mail işleme konulmuş ve Dr Hakan Toku cezalandırılmış. Beni Gata dan aradılar. Yanlarına gitmemi istediler. Sanırım sırada bir özür ve torpil var ben özürü alcam ama işlemlerim için torpil amaya niyetim yok. Amacı mevzuatı değiştirmek. Dediğim gibi oraya özürlü olarak gidenlere bir daha asker kaçağı muamelesi göstermezler umarım. Dr. Hakan Toku hakkında açtığım görevi suistimal ve hakaret davalarından özürden sonra vaz düşürmeyi düşünüyorum.

Üye
    Aki Avatarı

Son Giriş
    05.10-2011
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

27.05.2005 Pazartesi günü haydarpaşa gata ya gittim. Evrakları gösterdim. Sevk süren dolmuş askerlik şubesinden takrardan sevk alman lazım dediler. Kartal askerlik şubesine gittim. evrakları gösterdim. bize ordan tekrar sevk edilmesi gerektiğine dair evrak getir dediler. haydar paşa gata gittim. doktoruna çık dediler poliklinik e gittiğimde baktım aynı doktor var işe geri döndüm. Beni arayıp özür dileyen bin başı mustafa beyi aradım. bana niye benim yanıma gelmedin ben sana direk benim yanıma gel demiştim dedi kalktım gittim yanına. durumu anlattım. güldü. beni alıp bir odaya girdi selam çaktı. oturmam için bir yer gösterdi. Arkadaş hasan ürek dedi adam şöyle bir gözlükleri üzerinden baktı hafif gülümsedi binbaşı benim kendisine anlattığımı, anlattı amcam evraklarımı aldı. yaverini çağırdı evrakları ona verdi ve erdem beye götür imzalat dediç erdem bey nöroloji bölümünün başındaki amcam. neyse iki dakka sonra evraklar geldi. kendiside baktı imza müdür. yarın sevkini al buraya gel dedi. bu ara benden hükümlü olarak bahsediyorlardı. Neyse ertesi gün sabahtan evrakları halletim şubede 10:00 gibi gatada mustafa nı yanına çıktım. arkadaşlar sanırım 1 saate işlerim tamamlandı. işe dönerken muttluluğumdan baklava ile döndüm. yapmıştım ama içim şimdi buruk. çünkü sadece kendi işimi halletim. orda kapı önlerine engelli insanlar halen engelenmekte. düşünüyorum mutlaka bu işi halletmem lazım yarım bırakırsam işler eskisi gibi yürüyecek. tamamlamak lazım.

Üye
    ist.hakan Avatarı

Son Giriş
    06.04-2007
    Saat
    23:27
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

askerlıkle ılgılı bır makalenı okudum ve bırazda olsa guldum ben maslak ıl jandarmada gorevlı astsubay çvş um neyse konuya gelelım sen bence o doktoru şikayet edeceyine özür dıler ve bırdaha aynı yanılgıya düşmeyeceyini soylersın aksı halde sen gene o hastaneye gıdeceksın ve kolay olan ıslemler dahada zorlaşır ve sen bu durumda dahı şikayet etsende şucu sana bulurlar cunkı senın dedıyıne gore bır sıkayetım yok demıssın ve doktorub raporundada kendısı senın askerlık subene bır makale gondermıstır sıkayetı yok dıye sen en ıyısı benın dedıyım gıbı yap kardesım sımdılık hosacaka sevgılerle ist.hakan

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.250

ist.hakan, hasta olmak ayrı bişeydir, sakat olmak ayrı bişey. Ben mesela sakatım, ama hiçbir hastalığım ve şikayetin yok! Şimdi bu durumda ben asker olabilir miyim (tekerlekli sandalye kullanıyorum)?
    Elbetteki hayır!
    Aki'nin de iki ayağı sakat, ama hiçbir hastalığı/şikayeti yok...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    akifak Avatarı

Son Giriş
    07.09-2005
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben askere gittim ama sonrada farkettiler engelli olduğumu.sizde gidin sonra sizi askeri hava hastanesine gönderirler olur biter cevap yazarsan sevinirim

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12