TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 74 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SessizBey Avatarı

Son Giriş
    22.12-2017
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kalp'de ritim bozukluğu ve yaglanma var mevcut. Karaciğer'de yaglanma mevcut. Ve boy:1.88 Kilo:126
    3ay+1ay+3ay hava değişimi aldım. 4.kontrol de sonuç ne olur? Yardımcı olabilir mısınız?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    23.09-2020
    Saat
    17:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    969
    Verilen Beğeniler
    238

@SessizBey 6. aydan fazla hava değişimi almışsın. halen boyuna göre kilon fazla. tekrar hava değişimi verilemez sana. bu durumda TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği'nin 33. maddesi'nin B dilimine göre işlem yapılır, "askerliğe elverişli değildir" raporu düzenlenir.
    TSK Sağlık Yeteneği YÖnetmeliği şöyle der:

"MADDE 33
    ...
    B) 1. Yirmi yaşına girdiği halde ağırlığı, bu Listenin 32 nci maddesinde yer alan Boya Göre Standart Ağırlık
    Çizelgesindeki üst sınırdan 31 kg ila 40 kg (40 kg dahil) fazla olanlar.
    AÇIKLAMA: Bu fıkra subay ve astsubaylarda bir yıllık istirahatsiz rejimden sonra, yükümlülerde en az bir defa
    ertesi yıla bırakma veya en az bir yıl sevki geciktirme, erbaş ve erlerde ise altı aylık hava değişimi işleminden sonra
    uygulanır

Üye
    SessizBey Avatarı

Son Giriş
    22.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle çok teşekkür ederim ilginize. Allah razı olsun sizden. Çok sağolun. Kesin muafiyet verilir, öyle değil mi.
    Smk siz 1 ay hava değişimi verilip'de, birliğine git demezler değil mi?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    23.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    969
    Verilen Beğeniler
    238

@SessizBey muafiyet işlemleri TSK saglık yeteneği yönetmeliği hükümlerine göre yapılıyor.
    B dilimine giren hastalıklar muafiyet gerektirir.
    açıklamada siyahla belirginleştirdiğim yeri dikkatle oku. bu fıkra "er ve erbaşlarda 6 ay hava değişiminden sonra uygulanır" diyor. hava değişimi veremezler artık sana. zaten altı aydan fazla hava değişimi verilmiş. bundan sonra hakkında "askerlik yapamaz "kararı verilir.

Üye
    SessizBey Avatarı

Son Giriş
    22.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun

Bazi Forumlar'da bir kac kişi "3 ay+3ay+6 ay hava değişimi verildiğini yazmıştı. Bu yüzden sormak istedim ablacım.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    23.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    969
    Verilen Beğeniler
    238

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    valla ben 33c'yi unutmuşum. eger bu verilen hava değişimleri 33 c'ye göre verilmişse iş değişir. 33 c'de ne kadar hava degişimi verilir daha bilemem. ben 33 b'ye göre hesap yaptım çünkü. yine de bu işi rahat bi zamanda araştıracağım.

Üye
    SessizBey Avatarı

Son Giriş
    22.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Abla ya
    Umutlanıp sevinmiştim kesin kurtulacagim diye ama sağlık olsun artık
    Cevabını bekleyecegim artık

Kilodan dolayı hava değişimi raporları
    33-C ye göre verilir. Ertesi yıla bırakma işlemleri de aynı. Yani obezite adı altında sadece 33-C raporu veriliyor. Öyle bir yönetmelik yapmışlar ki, hiç aciklayici değil. B grubuna göre çürük almam lazım.
    D gurubu da +41 kilo ve üstü için çürük veriyor. Ben bu durumda +41 olduğum için D gurubu çürüğe giriyorum
    6 aydan fazla hava değişimi aldığım için B grubundan da çürük alıyorum. Ama vermezler gibi. Çünkü bir çok forum da hava değişimi süresini 12 aya tamamlayıp öyle çürük verildiğini söylediler. Tamam öyle bir şey olsa da raporları smk li versinler. Askere gitmeden 5 ay daha rapor alıp çürük alayim. Birliğe gidip ktm ktm surunmek istemiyorum

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    187
    Verilen Beğeniler
    571
    Blog Mesajları
    1

Büyük ihtimalle "çürük" raporu verirler.

Üye
    SessizBey Avatarı

Son Giriş
    22.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@perseküsyon

Abi daha önce ikamet ettiğim yer 1 ay vermişti smk siz. Birliğe yollamisti. Bu saatten sonra çürük olmasa bile 1 ay smk siz verip hadi birliğe git demezler değil mi gata da. GATA da burda ki doktor gibi yapmasin

Üye
    Mehmet005 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    14.10-2020
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    239
    Verilen Beğeniler
    192

Sessizbey@ seni hava degişimine gönderdikleri belgede ne yazıyor,kod varsa kodlarıyla birlikte aynen buraya yaz bi abim.

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    187
    Verilen Beğeniler
    571
    Blog Mesajları
    1

@SessizBey

Şöyle izah edeyim. 2005 ağustos celbinde birliğime vardım Kısa dönem askerdim. Ama çok zorlandım ; işin gerçeği kendim kaşındım da diyebilirim. İstanbul/ Tuzla'da ilk askeri muayenede ŞİZOFREN raporumu sakladım. Normal şartlarda askerliğe başlamadan çürük verir gönderirlerdi. Neyse işte acemi birliğinden sonra İzmir / Bornova / İlçe Jandarma karakolu'na çavuş olarak atandım. Sonra tedavimi öğrendiler, komutan beni karakol nöbetçisi yaptı Elimden silahımı aldılar. Ondan sonra da 10 günde bir İzmir'in merkezinde askeri hastaneye psikiyatri servisine yönlendirdiler. Bizim koğuşta uzunu kısası herkes aynı yerde yatıyordu. Ama benim şaftım kaydı. Çünkü normalde uykum hassastır. Gecenin 3 ünde 4 ünde devriyeden gelen uzun dönemler i..neliğine dolap kapılarını Bam güm çarpıp dururlardı. Artık dayanma gücüm tükenmeye başlamıştı. komutandan izin alıp psikiyatriye gittim. Demin yazdıklarımı doktoruma da izah ettim. Psikiyatr beni direk İSTANBUL GATA HASTANESİ ne yönlendirdi. Annemle babamla uzun aradan sonra karşılaşmak bana çok iyi gelmişti. GATA ya yatışım yapıldı ve hayatımın en berbat klinik deneyimlerinden birini yaşadım. 12 gün falan yattıktan sonra taburcu edildim. Bu sefer Kasımpaşa Deniz Hastanesi'ne sevk edildim. Oradaki psikiyatr 3 ay + 3 ay =6 ay hava değişimi verdi. 5,5 ayda bitecek olan kısa dönem askerlik 8,5 aya uzandı.. Bütün bunların neticesinde ÇÜRÜK raporu aldım. Şimdiki aklım olsaydı şizofreni raporumu saklamazdım.

Üye
    SessizBey Avatarı

Son Giriş
    22.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@Mehmet005

Abi bana verilen 3 ay-3 ay-1 ay olan hava değişimi raporunda C-33 obezite yazıyor abi
    Bâya kılo aldım. SUAN 1.88/129 kiloyum.
    Yani +44 kilo fazlalığım var abi
    Daha önce aldığım hava değişimlerinde hep +32 +33 kilo fazlalığım vardi
    Ben artık birliğe gitmek istemiyorum devrelerim 1 ay sonra tezkere alacak artık bende muaf olmak istiyorum

Abi çok geçmiş olsun
    Keşke bende muaf olsam da kurtulsam bu dertten ama bunlar veremeyecek gibi curugu

Üye
    Mehmet005 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    14.10-2020
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    239
    Verilen Beğeniler
    192

Sessiz bey@,yazdıgın maddeye göre senin düzelebilme ihtimalini düşünerek hava değişimine üst üste göndermişler,şuan sende her hangi bir düzelme gözlemlenmediyse yapılacak son tetkik ve muayene sonucunda senin muafiyetini vereceklerdir abim.

Üye
    SessizBey Avatarı

Son Giriş
    22.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@Mehmet005;

Mehmet abicim yani diyorsun ki hava değişimi bitince gataya gidicem. Orası çürük mu verir yüksek ihtimal diyosun

Üye
    SessizBey Avatarı

Son Giriş
    22.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Kalem Mesajı Gör
    @SessizBey 6. aydan fazla hava değişimi almışsın. halen boyuna göre kilon fazla. tekrar hava değişimi verilemez sana. bu durumda TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği'nin 33. maddesi'nin B dilimine göre işlem yapılır, "askerliğe elverişli değildir" raporu düzenlenir.
    TSK Sağlık Yeteneği YÖnetmeliği şöyle der:

"MADDE 33
    ...
    B) 1. Yirmi yaşına girdiği halde ağırlığı, bu Listenin 32 nci maddesinde yer alan Boya Göre Standart Ağırlık
    Çizelgesindeki üst sınırdan 31 kg ila 40 kg (40 kg dahil) fazla olanlar.
    AÇIKLAMA: Bu fıkra subay ve astsubaylarda bir yıllık istirahatsiz rejimden sonra, yükümlülerde en az bir defa
    ertesi yıla bırakma veya en az bir yıl sevki geciktirme, erbaş ve erlerde ise altı aylık hava değişimi işleminden sonra
    uygulanır
    @Kalem

Abla arastiricam demistiniz. Lütfen bir şey söyleyin. Artık uyku uyuyamaz oldum stresten

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon